• manzesman

    Jedeme s kamosem na Karpatsky bike maraton a hledame tretiho do tymu. Nechce se nekdo pridat?

    0 0
    • P.L.  

      Taky ho pojedu, uz tretím rokem. Na jake jste s kamosem urovni? Ja jezdím jen kratkou trat a troufam si tak na 30 az 50 misto.Jsem primo z Velke.

      0 0
      • manzesman  

        Tak to jsme na tom cca stejne. Ja ho pojedu tretim rokem a kamos druhym. Jedeme kratkou trat. Ja byl loni 23. a kamos 30. v nasi kategorii. Ja jsem ze Sardic a kamos z Hodonina. Pokud by ses teda rad pridal, tak ja nejsem proti.

        0 0
        • P.L.  

          Já se budu prihlasovat az v pátek vecer, pokud by nejak trvale prselo, tak bych nejel. Takze co se tyce toho tymu, muzem se domluvit nejdrive v patek. Ale nerad bych vam skazil prumer.Letos mám najeto teprve 1100 km.Trat mam projetou.Protoze je letos zkracena jen na 45 km (nejede se sjezd k Megovce a výjezd nahoru) tak odhaduju ze prvni by to mohl ujet za cca. 1 hod a 40 min. Já si tak troufam na 2:15. Líp asi ne.Zatím jsem to treninkově projel za 2:30 s rezervou.

          0 0
          • manzesman  

            Uz jsme s kamosem prihlaseni a jedeme za kazdeho pocasi. V patek se teda domluvime.Na e-mail co mas v profilu jsem ti poslal cislo na me.Nemusis mit strach, ze by jsi nam kazil prumer. Jelikoz jsem byl ted dost pracovne vytizeny, tak jsem toho moc nenajezdil. Mam necelou tisicovku. Tym chceme zkusit jen tak pro zajimavost.

            0 0
      • manzesman  

        Sorry, trochu jsem nas vylepsil, ja byl 28. a kamos 33.

        0 0
    • marapara  

      Zdarec mazec. Jedu taky. Ale jedem 3 a už máme vytvořená Mara para tým :). Minule na krátké trati 11. místo v absolutním pořadí. Ty si z Velké? Jak to tam vypadá s blatem. Trochu popršelo, ale bylo tam hodně sucho, tak to nebude taká hrůza. Uvidíme letos, cítím docela formu :)

      0 0
      • P.L.  

        Tak to si dobrý, 11 místo je celkem záhul. Já jsem primo zu Velké, nejhorsí s blatem to bývá po výjezdu na první kopec z Filipova. Pak mezi letistem a kubikovym vrchem je nekdy dost bahno, ikdyz tyden neprsi. koprivy snad budou pokosene tak by to mělo jet. Jaký mas cas od startu na letisti. Já sem to zajel nejlip od startu za 31 min ale to nesmi foukat proti vitr.

        0 0
        • marapara  

          Jejde, ta to jsem nepočítal. Letiště to myslíš tu asfaltko šotolinu, která protíná cestu na hřeben?

          Nejhorší to bývá právě od té asfaltky na hřeben, po hřebenu taky bývá blato až po kubíkův vrch a potom ještě nad Vápenkama jak se sjíždí na fojtické mlýny. Tam je úsek 100 m, rozjetý od lesáků. Jinak ten výjezd z Filipova, taky jsou tam blátivé úseky, ale ze začátku je dost kamení, tak to není taková hrůza. No pokud v sobotu nebude pršet, tak to půjdu odpoledne projet, pokud to nevyjde tak snad 5. nebo 6.7. to vyjde.

          0 0
          • P.L.  

            Ano, letišti se říká tam, kde ta asfaltka protíná trasu maratonu. Sjezd nad vápenkama je hnusný i za sucha. Minule jsem tam skorohodil tlamu. Taky sitra? ještě jednou před závodem projedu. Snad nedopadnu jak minulý měsíc. prorazil jsem duši.Ale na závod se těším. Nechápu, jak to někoho může nebavit.

            0 0
            • marapara  

              Taky jsem minule hodil tlamu, ale ne v tom sjezdu z Vápenek. Při sjezdu ze suchovského Háje je taková ostrá levá. Tak jsem to řízl, přeřízl a zrovna do rigolu a bác. Rozbil jsem si koleno, ale za chvílu to uschlo. Měl jsem moc velký náklon na malou rychlost, asi 30 km/h. Pak jsem projel brod ve Velké a do cíle jsem přijížděl se zkrvaneným kolenem :)

              0 0
              • manzesman  

                Ja hodil tlamu pred mesicem, kdyz jsem si projizdel trat v tom malem potucku pred stoupanim nez se vjede na asfaltku na Javorinu. Ulitl mi predek na mokrem sutru. Do dnes mam na lokti peknou hrcu. Holt to je tak, kdyz si clovek vypne opacnou nohu nez na kterou pada.

                0 0
                • marapara  

                  Nevíš jak to tam vypadá po těch deštích? Asi tam bude dost blata, že? Nejhorší je úsek z letiště po Kubíkův Vrch. Jsou tam banhité úseky, které se nedají objet. Dál už se to dá, pokud se nerozpije slína pod Hájem.

                  0 0
                  • manzesman  

                    Oooooo velkobozny. Den D se blizi. Dej at je trat sucha a vsichni zucastneni prijedou v poradku do cile. Bohuzel nevim jak to tam vypada, tak snad to bude oo kaa.

                    0 0
    • Jaroslav  

      Zdravím všechny a poněvadž jsem z Velké nad Vel. a chystám se také na maraton pokusím se popsat stav tratě. Dnes začalo trošku poprchat ,ale nevypadá to na žádnou průtrž mračen.Pokud přestane do večera pršet a zítra bude polojasno (podle předpovědi) tak tra? bude vypadat následovně:

      • ze stadionu do Filipova k odbočce do lesa to půjde po suchu
      • od odbočky do lesa směrem na Letiště a dále na Kubíkův vrch,Zabitému Židovi bude poměrně blátivo zejména při průjezdech pod stromi a údolími.
      • Od Zabitého žida následuje sjezd do Vápenek tento sjezd začíná po blátivém a kamenitám terénu

      (pozor na velký smrk spadnutý přes cestu nelze podjet),dále sjezd pokračuje po šotolině a asfaltce.

      • od Vápenek na Suchov asfaltka
      • ze Suchova výjez do sůchovského háje po asfaltě
      • ze Suchovského háje sjezd do Petrušské doliny po bahnitém terénu (tento sjezd považuji za nejvíce nebezpečný poněvadž lesní cesta je rozbitá težkou lesní technikou)
      • následuje výjezd po zpevněné cestě nad Javorník
      • nad Javorníkem sjezd po louce do vesnice (po trávě to bude klouzat)zde bývá nejvíce úrazů.
      • následuje rovinka do Velké nad Veličkou a u pálenice brod přes Veličku (tento se dá při dostatečné rychlosti přejet najednou)

      Doporučuji to nejlepší obutí do bláta. Sportu zdar –

      0 0
      • marapara  

        Tak to jste mě nepotěšil, ani já vás nepotěším. Tak aspoň a? nechčije při závodě. To by byl už vrchol. Brod jezdím najednou. Minule jsem se do něj pořádně rozfičel, tak 35 km/h a vlítl tam. Ale ve třetině brodu už to zbrozdí tak, že se musí začat šlapat.

        0 0
    • marapara  

      Tak nejhorší předpovědi se potvrdily. Déš?, blato, sračky nazval bych to karpatský očistec. Jel jsem krátkou, 2.10, 13. místo. Destičky mi na kotoučovkách umřely za živa :). V neděl jsem pak zjistil, že se mi sajrajt dostal i do nábojů a ložisek. To se mi ještě nestalo a na blatě nejedu poprvé. Ale v dešti jsem jel poprvé a taky naposled. Ale za zkoušku to stálo, byla to docela sranda. Alespoň jsem se bavil a doufám, že i diváci. Snad příště bude líp.

      0 0
      • manzesman  

        Mas recht. Byla to docela sila. Ale i to blato ma neco do sebe. Musim ale poridit lepsi blatnik na predek. Pri sjezdech mi strikalo blato do oci a casto jsem jel jen na jedno oko. Bryle jsem musel sundat uz kolem patnacteho kilometru. Skoda, ze jsem si nevzal fotak. Docela rad bych se videl, jak jsem vypadal. Koukam, ze jsem te oproti lonsku o par minut stahnul. Priste si to treba rozdame v cilovce :-)

        0 0
        • marapara  

          No jo, ale oproti lonsku byla trat kratsi. :) Kolik jsi mel cislo, ja jsem fotil prijizdejici, mozna te mam na fotce, tak bych ti ji mejlnul.

          0 0
          • manzesman  

            To by bylo super. Mel jsem 354. Prijel jsem 19. Fotil jsi i stupne vitezu? Byli jsme 3. v druzstvech.

            0 0
            • marapara  

              Hmm, nemám tě na fotce. Fotil jsem pouze stupně vítězů na dlouhé trati, pak jsem dal guláš a jel dom. :)

              0 0
              • manzesman  

                Sakres. Skoda. Jo gulas je gulas. Tomu se neda odolat :-) Fotila me ta pani co vydavala gulas, treba se k te fotce nejak pres kamose dostanu.

                0 0
                • manzesman  

                  Muzes mi poslat aspon par nejakych fotek? Kolage z prace by se chtel podivat, jak to tam vypadalo.

                  0 0
                  • Medunka  

                    A muzete ty fotky taky hodit nekam na web a hodit sem link :-) at se koukneme i my ostatni :-)

                    0 0
                    • Boris  

                      Jo, to by nekdo mohl udelat. Taky su docela zvedavej

                      0 0
                    • manzesman  

                      Nejsi Ty nahodou ta druha zavodnice z 80ky, co ji poradatele malem nevyhlasili a odepreli tak poctu odvaznym zenam na dlouhe trati?

                      0 0
                      • Medunka  

                        Nahodou ne, me staci zavody do 60 km :-) Takovou odvahu jeste nemam :-) Ale pristi rok treba jo

                        0 0
                        • manzesman  

                          Hmm. Ale vek, klub a jmeno na Tebe sedi. Na detektiva bych se teda asi nehodil :-)

                          0 0
                          • marapara  

                            Poslal jsem ti do mejlu asi 30 fotek zazipovaných. Tak jestli máš nějaké www stránky, tak to tam šupni. Marek

                            0 0
                            • manzesman  

                              Dikec. Bohuzel zadne stranky nemam. Musel bych to dat jedine na firemni. Nasel jsem ale uz i na webu fotky a dokonce jsem na dvou jako hlavni akter.

                              0 0
                              • marapara  

                                Já jsem taky aktér, právě jsem vyjel z brodu. Ale já jsem jej netlačil, ale profičel. Ó jak jsem se na něj těšil, až se trochu smočím :)

                                0 0
                                • manzesman  

                                  No jo, no jo. Priste ho nesmim tak podcenit. Nejak jsem si neuvedomil, ze je tam po tom destivem obdobi vic vody. Docela me to zaskocilo. Malem jsem sel i na hubu a koupal se cely. Ale ustal jsem to.

                                  0 0
                                  • marapara  

                                    Dám návod jak to dělám já. Je pravda, že po těch deštích bylo více vody, ale neměl jsem problém. 3× jsem to tak profičel a bez problémů.

                                    Pořádně jsem to rozjel. Při vjezdu do brodu jsem mohl mít tak 35 km/h možná i víc. Rozšlapat to do poloviny klesání k brodu, zařadit lehčí převod na výjezd – 2 talíř, 5 pastorek a sednout si dost za sedátko, odlehčit řídítka. V případě kontaktu s většim kamenem je šance, že odlehčený předek přeroluje nebo ustřelí do boku a půjde to ustát. Minule jsem najel na kámen, ale díky těžišti nad zadním kolem se mi podařilo v té rychlosti vyrovnat a v pohodě ho dojet. Ale to jsem si nevšiml toho kamene, teď při přejezdu ano, tak jsem jej objel. I při takové rychlosti 35 km/h jsem v polovině brodu musel začat šlapat, voda mě zastavila. Proto lehčí převod. Ten zážitek, kdy se rozletí sloupy vody a převalí vlna vody přes mě za skandování a tleskání rozjásaných diváků fakt stojí za to :)

                                    Přeju všem příjemné prožitky při překonávání brodů. :)

                                    0 0
                                  • marapara  

                                    Takhle to nějak vypadá v plné rychlosti :)

                                    http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…

                                    0 0
                                    • manzesman  

                                      Prevod byl kamen urazu. Rozjety jsem byl taky kolem 35 km/h. Loni a predloni jsem to se stejnym prevodem projel, ale to bylo min vody. Snad si to zapamatuju a po desti budu davat lehci prevody. Koukam, ze jsi mel v sobotu lepsi pocasi jak vsichni ostatni :-)

                                      0 0
                                      • marapara  

                                        Já nevím kde jste jezdili, já měl krásně, horko, suché cesty … :) Ta fotka je z 28.5. kdy jsme projížděli trasu závodu s kolegama z práce.

                                        0 0
                                        • manzesman  

                                          Ja mam podobnou z 21.5. Taky jsme projizdeli s kamosem trat. Jen ta voda tam nestrika tak krasne jako tobe. Kamos mel malou rychlost.

                                          0 0
                            • manzesman  

                              Zapomnel jsem na tu adresu. Doufam, ze se autor nebude zlobit, ze ji tady zverejnim. http://karpatskybikemaraton.wz.cz/1.html

                              0 0
                              • james11  

                                Buď v pohodě, autor webu nebude říkat nic :-) Dokonce i pan Hynčica mi to schválil, tak si klidně stahujte. Letos to možná ale pojedu s váma, tak fotky asi nebudou :-)

                                0 0
                          • Medunka  

                            :-) No je to nahoda :-)

                            0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.