Karbonová sedlovka pro 110kg jezdce

25 nepřečtených
  • Brunox

    Zdravím,má cenu kupovat karbonovou sedlovku když mám 110kg?Bude sedlovka zajíždět do rámu?

    0 0
    • mikub  

      No, moc indicií jsi sem nedal. Předpokládám, že se jedná o klasickou kruhovou sedlovku. Jaký průměr? Jaké kolo (silnice/mtb)? Co od toho očekáváš?

      Zajíždění zle obecně docela slušně eliminovat. Takže když se fakt blbě nesejdou vůle, tak by to mohlo být v pohodě.

      Jen tak od boku, při 110kg mi pár gramů na sedlovce přijde marginální a vykašlal bych se na to ;)

      0 0
    • Brunox  

      Jedná se o průměr 31,6 mtb hardtail.Hliníkovou dotahuju na 7Nm jinak zajíždí.

      0 0
      • kubad  

        klidně si ji pořiď problém s tím nebude

        0 0
      • adam1  

        Použij jak u karbon nebo i stávající al Carbon pastu a nic ti zajížděl nebude .7Nm je dost ať něco nepraskne :)

        2 0
    • Brunox  

      No právě mám strach karbon na 7Nm utáhnout.Co jsem zjistil tak se karbon utahuje tak na 5Nm.

      0 0
      • Markony  

        Jen pozor některé sedlovky mají omezení váhy jezdec.

        0 0
      • virtualcop  

        To by mělo být vždy uvedeno/napsáno na sedlovce, jakej maximální moment možno použít (a podle toho pak utahovat). Mám karbonku s maximálním momentem 4 Nm, mám i jinou se 7Nm – záleží na tom, jak je konstruovaná, z jakých vláken, jakej je průřez trubky atd.

        Proti sjíždění pak karbon pasta, případně kalafuna (najdeš postup) nebo klidně dvoušroubová objímka (něco jako tohle)

        https://www.global-sport.cz/…or-aco---315?…

        0 0
    • Pán z Dubu  

      Můžeš pro větší pocit jistoty přidat Sting CL-STOPPER objímku https://podsedlove-objimky.heureka.cz/…ova-objimka/#…

      0 0
    • Brunox  

      Mám v merku tuhle https://www.koloshop.cz/…x400-mm.html Sedlová objímka max 6Nm plus pasta to by mohlo držet.

      0 0
      • yetti  

        Osobně bych doporučoval, a na tvou váhu obzvlášť, spíš karbonový monokok, než tuhle Ritchey, která má hliníkovou hlavu vlepenou do karbonové trubky. S pastou ti žádná sedlovka zajíždět nebude

        0 0
        • virtualcop  

          Ano, dobrá poznámka – taky bych se snažil vyhnout (pokud to rozpočet dovolí) vlepeným hliníkovým zámkům, karbovej celoklacek bude lepší.

          S druhou částí bych moc nesouhlasil, protože pokud se sejdou blbé tolerance (a stane se i u prémiových značek), tak s touhle váhou ta sedlovka zajíždět klidně může – pasta na adhezi něco přidá, ale není všemocná.

          Až dvoušroubová sedlovka, před tím kalafuna to u mne vždy vyřešila :)

          0 0
      • virtualcop  

        Zeptám se blbě :) – co od toho očekáváš? Pokud zvýšení pohodlí, tak zrovna Ritchey sedlovky jsou v karbonu známé tím, že sice moc nepraskaj, ale jsou tvrdé jako šutr (tedy ten asi kýžený efekt tlumení/pružení) bude oproti hliníkové minimální.

        Máš (asi potřebuješ) vyhlédnutou sedlovku s offsetem, kde je ta míra tlumení/pružení vždy lepší, než u rovných sedlovek. Pokud to teda chceš trochu kvůli pohodlí a nedělá problém cena ± 3kKč,–, tak bych se podíval spíše na sedlovky FSA K-Force (K-Force Light), které v provedení s ofsetem hodně příjemně tlumí/pruží (dokonce v nějakých „testech“ vyhrávaly nad přímo odpruženejma sedlovkama s elastomery – měl jsem K-Force Light a mohu potvrdit), případně bys mohl zkusit sedlovky přímo s tlumením/pru­žením, ať už na bázi elastomerů, či karbonových lamel atd. Teď mám třeba Pro Vibe Carbon s offsetem a ta je taky výborná.

        Bohužel je to všechno zmiňované řádově o litr až dva větší investice. Ale pokud nemáš teď nějakej půlkilovej hliníkovej bazmek, tak si touhle konkrétní Ritchey z odkazu asi nijak moc nepomůžeš (rozdíl bude pár desítek gramů, pohodlí skoro ± stejné, jako s hliníkem.

        0 0
        • mikub  

          To jo, zase na druhou stranu, Ritchey Comp v karbonu má tak tlustou stěnu, že ji asi neublíží ani těch 7nm. Finálně se tedy akorát lehce zvýší wow efekt kola, všechno ostatní zůstane při starém ;)

          0 0
      • Breakpain  

        Jako pěkně ty hodnoty, co snese sedlovka a uz jsi resil, kolik snese ram? :) …

        0 0
    • Brunox  

      Kolik snese rám?Sedlovou objímku mám utaženou na 7Nm rám vozím dva roky a ještě nepraskl (MRX ALU 29)

      0 0
      • Georrge  

        Hliníkovému rámu je to celkem jedno, ten se jen opře o sedlovku a dokud se nezbortí sedlovka, rám se nemá moc jak poškodit.

        0 0
    • Brunox  

      Od sedlovky očekávám mírné pružení a pohlcení vibrací..Offset chci jsem na něj zvyklí stou FSA K-Force je to dobrej nápad.Proto takové cenové rozdíly v karbonových sedlovkách.

      0 0
      • adam1  

        Vem klidně tady tu chinu je ok máme to na mtb tak silnici už 2roky .

        US $21.53 50% Off | Carbon Fiber Bicycle Rear Floating Seatpost Mountain Bike Road Bike Accessories 3k Pattern 200g 27.2/30.8/31.6 Bi­cycle Parts

        https://a.aliexpress.com/_mLeGO4K

        0 2
        • yetti  

          kupovat no name čínskej karbon je každého věc, ale doporučovat někomu, aby si koupil padělek Ritchey WCS je podle docela bejkárna.

          6 0
          • virtualcop  

            Tak.

            0 0
          • adam1  

            Tak já tam mám nápis opera :) ,ale je fakt že to vypadá stejně a napodobuje to ritchey .U sedlovky to neřeším :)

            První jízdy wau efekt bude :) ale celopero to nenahradí

            0 0
        • virtualcop  

          Čínský padělky fakt ne – samozřejmě se nedozvíš, kdo to reálně vyrábí a tím pádem jsou tyhle fejky to úplně nejodfláknutější, co se dá v Číně koupit.

          Nějakou jejich „značku“ (kde se nestyděj se na to podepsat) na vyzkoušení klidně – Toseek, RXL, Elita… prostě co je podepsané. Tam totiž „značka“ nemá moc zájem, aby se pak na netu potulovaly fotky jejich brandu, někde zlomeného atd. Prostě tyhle trošičku dražší jejich vcelku už pár let odzkoušené věci. Kvalita těch jejich „značkovejch“ věcí za poslední léta celkově hodně vzrostla a tyhle zavedenější značky maj díky dobré ceně/slušné kvalitě zaručenej odbyt.

          Vzhledem k tomu, že je to na hliníkovej hardtail a majitel si asi chce vyzkoušet, zda přínos karbonové sedlovky bude dle očekávání, pak klidně cestou nejmenší investice.

          0 0
      • easton  

        Nekomentuju ani nehodnotím smysl nebo přínos, ale co se týká pružení, tak toho se rozhodně se svou váhou a K-Force s ofsetem dočkáš. Mluvím z vlastní zkušenosti. :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.