Jde náboj 142x12 předělat na 135x12?

31 nepřečtených
  • Tomkac

    ahoj… chci si koupit krapek zastaralé kolo s pevnou osu 135×12 a bojím se že pokud by mě klekl náboj, tak nový moc neseženu… Myslíte že bych tam mohl pak prásknout ofrézovaný nebo osoustružený novatec 142×12???

    0 0
    • Tomkac  

      třeba tohle? http://www.koloshop.cz/…2x12-mm.html

      S tím že bych ty krajní vložky trochu ubral???

      0 0
    • goofy  

      Náby 135×12 a 142×12 jsou v podstatě stejné, jenom mají jiné koncovky. Rozteč rámu je těch 135 a osazení náby se 142 je o 3,5 mm zapuštěné v rámu (pro jednodušší namontováni kola). Být tebou bych koupil nábu, která umožňuje jednoduchým přehozením koncovek měnit tuhle rozteč ( něco ala tohle )

      0 0
      • Tomkac  

        tyto redukce NEJSOU součástí balení! :-(

        0 0
        • Tomkac  

          kde je tam mají?

          0 0
          • Vilém  

            Ve stejne kategorii shopu, je to sada osy a koncovek. Jeste levnejsi variantou by byla naba Force 4v1, coz je totez.

            Otazkou vsak je to co jsem psal vyse, zda to pujde zkratit, nebo prevrtat.

            0 0
        • goofy  

          Já dávám jen příklad! Snad si to dohledáš, ne? ;-) Nebo u náb ala Hope pak koupíš jakékoliv koncovky. Jinak není problém koupit tu 142×12 a o 3,5 mm z každé strany ubrousit. Jsou to stejné náby, jenom mají širší koncovky.

          0 0
    • Smazaný účet  

      A nebo si pořiď jeden do foroty. Zas tak rychle neodchází :)

      0 0
    • mates555  

      Kamarad to tak delal s Force 4v1 (nevim presne jak se to jmenuje) a je to bez problemu. Jen osoustruzil 3,5mm z kazdy strany.

      0 0
    • raf007  

      Ahoj,

      konkrétně Novatec D772 je pro 12/142, 12/135, 5/135 uplně stejný. Jen měníš osy. Osy mám všechny, náboj taky, kdybys potřeboval.

      0 0
    • wilda81  

      Povedlo se? Řeším teď zrovna to samé.

      0 0
      • JudyN15  

        Taky budu asi pořizovat kola s nábou 12×142mm a budu je chtít předělat na 12×135 – nemáte s tím tedy už někdo zkušenost..?

        Díky

        0 0
        • Mr.Duck  

          Ja vozim DT 350 na 135×12. Nic na tom neni.

          0 0
        • tonik666  

          Hope 2 pro Evo jde predelat koncovkami.. koncovky na 135×12 prodavam na bazaru, zbyly mi doma a nepotrebuji

          0 0
    • maajkee  

      Už jsem to tady psal nedávno, Novatec 882, 772 případně Force 4v1 má normálně koncovky i na 135/12. Někomu tady z BF jsem to ted zapletal. Myslím že tam kity na 135/12 ještě nějaký mám.

      0 0
    • cubas  

      Mám dotaz na Fulcrumy Red Power. Redukce na širší osu je bez problémů. Já bych ale potřeboval obráceně. Zkoušel jste někdo tyhle náboje předělat ze 142 135 (Rychloupínák) ??

      0 0
      • kubad  

        stačí jiné koncovky

        0 0
        • cubas  

          mockrát díky. Neměl by si prosím odkaz (nebo part number) konkrétní kocovky? Co jsem zatím našel, tak na rychlo upínák jsou redukce jenom pro přední osu (15 mm)

          0 0
          • Vilém  

            Maji to v katalogu KITFCRAQR.

            0 0
            • cubas  

              Skvělý, díky. Moc mi to pomohlo.

              0 0
            • cubas  

              kdyby někoho zajímaly různé konverze u kol Fulcrum, našel jsem toto

              0 0
            • cubas  

              bohužel to vypadá, že budu ještě potřebovat konverzní kit z 142 na 135 a pak teprve ten tebou jmenovaný. Nebo se pletu?

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.