Přední náboj DT Swiss HUGI 240

17 nepřečtených
  • mrazik62

    Ahoj,

    jde předělat tento náboj na pevnou osu 15×100?

    A jak se rozebírá?

    0 0
    • Kouba_2005  

      Koncovky by tam měly být jen nastrčený a držet jen na O kroužku, takže zatáhnout třeba kleštěma přes hadr. Pak sehnat odpovídající koncovky na 15mm osu.

      0 0
      • mrazik62  

        Myslel jsem si to taky, jenže ty koncovky na RU tam drží jak zalepené. Možná to nikdo 20 let nerozdělával a trochu tam zarostly. Asi je zkusím vyrazit tenkou tyčkou skrz.

        0 0
      • mrazik62  

        Tak jsem koncovky vyrazil ale uvnitř v ložiskách je trubička, která má vnitřní průměr 11,7mm, takže by tam pevná osa 15mm nevlezla. Je to asi 20let starý náboj. Nevím, zdy by se daly vyměnit ložiska, trubička, koncovky tak, aby ta osa tam pasovala.

        0 0
        • Vilém  

          Teoreticky by to slo, je tam lozisko 15×28×7, ale musela by se udelat rozperna trubicka mezi loziska a koncovky by nemely v cem drzet.

          0 0
        • vysmátej bajker  

          jde vyndat vnitřní trubička,dát rozpěrku a nechat udělat koncovky. ale možná by šlo použít vnitřek z 350.

          nebo se prodávaly ložiska s trubičkou a koncovkama od druhovýrobců.

          nebo nejlépe tento prodat a koupit odpovídající.

          0 0
          • kubad  

            vnitřek z 350 použít nejde, zrovna se tak hrabu v 240 co chci překopat

            jinak souhlas klasická 350 jde sehnat kolem 1000kč to nemá smysl bastlit prodat koupit novou

            0 0
          • mrazik62  

            Tak se jako nejjednodušší jeví varianta pouze provrtat současné koncovky na RU 15mm vrtákem. Koncovky doléhají na ložiska, ta mají vnitřní průměr 15mm, takže pevná osa tam pasuje přesně. Nevím jenom, když nebude mezi ložisky rozpěrná trubka, jak hodně to bude namáhané (tělo náboje, ložiska) při boční síle.

            Nechce se mi přeplétat celé kolo.

            0 0
            • kubad  

              hodně , ložiska rychle odejdou bez té rozpěrky

              0 0
              • mrazik62  

                O.k. Takže by bylo nutné dát ještě rozpěru. Asi by to šlo – duralová trubička a na konci třeba plastový ježek na vycentrování – aby se dala zasunout pevná osa.

                0 0
                • vysmátej bajker  

                  na rozpěrku natáhneš vhodné o-kroužky.

                  vrtání těch origo koncovek?? moc matroše tam nezbude.

                  jestli tam máš 32 tak je 350 za dobře na CB. a věř tomu že je daleko jednodušší to ted přepléct (možná že dráty budou stejné) než pokaždé když to kolo sundáš honit někde ty koncovky co tam budou navolno.

                  0 0
            • Vilém  

              Bez rozperne trubicky bys to znicil.

              0 0
    • jecnak  

      Timhle jsem si prosel na starych DT240s – s puvodni osou je na bazaru. Koupil redukci, doupravil, neustale menil loziska, protoze prachovky netesnily a asi ani ta redukce nebyla zcela dobre vyrobena s potrebnymi presahy a souososti. Nakonec prepleteno na DT350 a mam klid.

      0 0
      • kubad  

        :)

        0 0
      • mrazik62  

        O.k. nic s tím nakonec dělat nebudu. Je to kolo známého a odešla mu vidlice. Tak jsem mu spočítal opravu z nových dílů – takže s pevnou osou. Proto jsem chtěl vědět, jaké jsou možnosti.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.