Jaký ráfek místo DT Swiss 445D?

22 nepřečtených
  • Bobin2

    Zdravím, spadl jsem na kole a můj ráfek dopadl viz foto :) Chtěl bych poradit co koupit. Ten stejný už mají jen ve verzi s 32 děrami.

    Takže parametry: Cena do 2000, 28 děr, 26" kolo. Dráty použiju staré a výška ráfku, co jsem měl je 18,7mm. Váha kolem 450g.

    Mám XC kolo, ale jezdím převážně těžší terén po horách a kolo nešetřím.

    Zatím jsem vybral DT Swiss XM 401 za cca 2000Kč nebo DT Swiss XM 450 za 1500Kč.

    Děkuji za rady.

    0 0
    • brundibar  

      To docentruješ, ne?

      0 0
    • tonik666  

      Ex471 od dt, pokud maji potrebny pocet der. Rafek je to velmi povedeny.

      0 0
      • tonik666  

        28 der i rozmer 26 maji. Pokud bys xhtel lehci, tak xm401 je ze stej.e rady jako ex471, jen vazi 410 misto 475g.

        Edit:aha, ty uz o xm 401 uvazujes.

        0 0
      • Bobin2  

        EX 471 má ERD 537mm, teď mám 543, to už je asi velký rozdíl abych použil stejné dráty.

        0 0
        • Erknold  

          a co tam máš vlastně za dráty, že nechceš dávat nové. Tak drahé to v porovnání s ráfkem není.

          0 0
          • Bobin2  

            Dráty Sapim, měřil jsem to a možná budu stejně muset koupit nové dráty. Kdyžtak DT Competition Straight pull. Vybral jsem ten XM401.

            0 0
            • Vilém  

              Pokud chces Sapim v primem provedeni, tak pochybuju, ze ho u nas sezenes.

              Sapim mam radsi, ale jediny DT slo sehnat bez problemu v CR.

              0 0
              • Bobin2  

                Ty Sapim mám na kole od koupě. Dají se sehnat. Když jsem potřeboval náhradní zašel jsem do obchodu a řekl jsem si délku a pán je objednal a říkal, že to dělá Sapim na zakázku.

                0 0
        • tonik666  

          Draty se s rafkem meni, puvodni maji neco za sebou a hur se to zapleta (sliva kamrada ze servisu). Takze bych vymenil i draty.

          0 0
        • tonik666  

          Draty se s rafkem meni, puvodni maji neco za sebou a hur se to zapleta (sliva kamrada ze servisu). Takze bych vymenil i draty.

          0 0
    • garp  

      Mohu se zeptat jaké máš zkušenosti s tím DT Swiss XM 401 a jaké jsi dal dráty?

      0 0
      • Bobin2  

        Ahoj, sorry, že tak pozdě reaguju. Nějak jsem to tu nesledoval. Dráty jsem použil Sapim stainless, co už byly na kole(nevím přesně které). Nejsem moc schopen posoudit jak je dobrý. No vyplétal jsem to sám a moc napnuté ty dráty nebyly a hned jsem tomu při první jízdě naložil na Lysé hoře celý kamenitý sjezd až dolů, doma jsem to kontroloval a neuhlo to nikde, takže z tohoto můžu soudit, že ráfek je fakt tuhý…plus lehký, jestli hledíš na váhu. Takže zkušenosti dobré :)

        0 0
    • THORX  

      Jak je na tom ráfek XCO RIO 27,5 32děr? Poměr cena/kvalita/váha?

      0 0
      • postman79  

        Poměry má 8/6/9. Čtvrtý parametr-odolnost-bych střelil za 5 z 10. Je to anorektický ráfek, není určený na padání.

        0 0
        • THORX  

          Nějaká cenově stejná alternativa?

          0 0
          • postman79  

            No zas takový rozhled ve zboží na trhu nemám, jen jsem ohodnotil ten Rio, protože ho znám. Ale logicky jakýkoli podobně lehounký subtilní ráfek nebude dobře snášet extrémní řádění (skoky, sjezdy). Navíc je ten Rio docela úzký, takže nevhodný pro širší pláště. jediná výhoda hmotnost a cena.

            0 0
    • THORX  

      Potřebuji něco na 2,25–2,1 plášť.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.