DT Swiss M 442 přetížení o 10Kg

40 nepřečtených
  • Brunox

    Čaute chci si zaplést tyto ráfky https://www.bike-eshop.cz/…-5-32-der-29

    Váhově mi to s plnou polní vychází 10kg přes limit ráfku.Záplet 32 Ht 29 bike.Jaké je riziko muže ráfek prasknout a já se škaredě zraním,nebo prostě můžu jenom častěji centrovat osmičku.Jsou na místě mosazné niple?Žádné skoky nejsou v plánu prostě klasické hobby XC.Díky Zdeněk

    0 0
    • va-bo  

      Ale těmi 130 kg nebude zatížen jen jeden ráfek, ale dva. I když ten zadní asi víc. Takže při rozdělení řekněme 1/3 ku 2/3 (přední/zadní) to bude v pohodě. Nebo ne? Předpokládám, že nejde o jednokolku.

      0 0
    • Hrabex1  

      kdyz nebudes skakat, pravdepodobne to vydrzi, ale stejne nechapu, proc rovnou nekoupit odolnejsi rafek? Tech 50g te nezabije.

      0 0
    • Brunox  

      Tak mám radši jít do EX471? https://www.birotarius.cz/…wiss-ex-471/?…

      Počítám že 5–8kg přes léto shodím.

      0 0
    • Brunox  

      U DT Swiss M 442 nemusím mít spešl niple, a jsou levnější..

      0 0
    • va-bo  

      Tak tak, a pokud nejsou ráfky kalíškované, dají se koupit podložky pod niple.

      0 0
    • Brunox  

      Tak jsem z toho jelen..120kg je teda nosnost jednoho ráfku nebo obou.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jednoho

        0 0
      • xtonda  

        Maximální doporučená váha celého sytému, tedy jezdec včetně veškeré výstroje, bagáže + kolo.

        0 0
      • va-bo  

        Já nevím, ale myslím, že dva ráfky asi musí unést víc než jeden. Zdá se mi to logické. Stejně tak by tři ráfky měly unést víc než dva a tak dále. Je jasné, že zatížení nebude rovnoměrné, při jízdě do kopce bude zadní zatížen víc, při jízdě z kopce zase míň. Stejně tak při jízdě v sedě a ve stoje, podle umístění těžiště. Já bych to neřešil, jeden můj kamarád vážil asi tak 140 kg, možná víc, a jezdil na obyčejné Meridě dálkové trasy. Třeba z Orlických hor na Šumavu a zpátky. A to na nosiči ještě vozil bagáž. Pak mu prasknul rám, ale ráfek nikdy. Koupil si pak Treka a tam mu rám prasknul taky. :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mně rupnul ráfek jednou. Ale už měl stáří deset let. 125 kilo a denní sjíždění schodů do práce. U silničky jen niple a u ht mi rupnul dřív náboj než ráfek.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.