Jaký ořech pro kazetu Shimano 12s

3 nepřečtené
 • Mrosconi

  Ciao,

  potřeboval bych poradit jaký ořech mohu použit pro kazetu 12s 11–51 (10–51) tak aby mohla být na 12mm ose a upnutí bylo pomocí šroubu?

  Budu stavět trike s předním pohonem a potřebuji vytvoit pomocnou osu s vícekolečkem. Nemohu na to použít celý náboj, protože i ten nejtenčí je zbytečně široký a zavazel by. IOřech bych rád zašrouboval to válečku, který bude sloužit místo náboje a bude na něm i řemenice i osazení do ložisek.

  Ideáln by byl takový jako na obrázku, ale to je jen pro 10s kazetu.

  Věděli by jste prosím o něčem? Mám CNC frézku, tak si ledacos umim vyrobit sám, ale čím více komponentu koupim originálních, tím rychleji budu jezdit.

  Díky

  • Kouba_2005  

   Od 11z začínají kazety Sram a Sunrace na klasický MTB ořech, který je stejný pro 8, 9, 10 a 11 pastorků. Ten cos našel by tedy měl fungovat i pro 12s.

   • Mrosconi  

    Díky Kubo a prosím ještě debilní dotaz… Ořech je tímto závitem pevně zašroubován a drží jen na to mzávitu? Celý volnoběžný mechanizmus je jen a jen v ořechu. Tedy když to pevně zašroubuji do připraveného válečku, bude to fungovat. Ptám se blbě, protože jak se tak koukám, každý ten ořech je jiný. nejen drážkami a délkou, ale především typem toho uchycení k náboji. Popravdě je mi jedno zda to bude ořech s pevným šroubem a nebo takový ten průchozí do kterého se dává šroub ala triba se závitem.

    Díky

    • Vilém  

     Ten na levem fotu se sroubuje jen do tela naboje, ten pravy drzi v naboji ten mnohohran a sroubem je to jisteny.

     Pro tve ucely by byl idealni ten levy, bylo by to min prace. Taky by to chtelo orech, ktery je z naboje s lozisky, tzn ne z Shimana, ten by situaci zase komplikoval nutnosti pouzit na prace strane kulicky a konus.

     Takze potrebujes orech, ktery samotny beha na kulickach a konusech, ale do prave misky se lisuje lozisko. To pouzival treba author ve svych nabojich (v originale asi nejaky Joytech ap).

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.