• madhence

    Po mnoha letech se rozhoduju, že se opět vrátím k čistokrevnému biku. Chci si to postavit sám ze zbytků „co dům dal“ a „co koupíš na bazaru“. A tak se ptám názory, jakou cestou – a hlavně proč – byste se dali. Horáka jsem měl naposled před mnoha lety ještě pořádného ocelového 26", tak mě láká zkusit něco modernějšího. Mám jasno v tom, že to bude HT a velikost L nebo XL podle geometrie. Jestli bude mít rohy na řídítkách se ještě rozhodnu!

    A teď dotazy: šli byste za tu cenu do hliníku nebo karbonu? V čem je ten karbon teda lepší a v čem horší? Máte nějaké tipy, kde rám koupit? Jaké další parametry zohlednit při výběru rámu (mimo geometrie a dalších již zmíněných)? Prodáváte někdo rámy?

    Anketa: Hliník, karbon, ocel?

    1x
    9%
    10x
    91%
    0x
    0%
    0 0
    • JachymP  

      Je to snadné: karbon není horší v ničem. Jedině je dražší.

      Rohy v žádném případě ne. Jestli je potřebuješ, tak se mrkni na gravel. Záleží co chceš jezdit.

      0 0
    • wilda81  

      Co máš vůbec doma? Jestli nebude lepší koupit hotovku nebo něco na bazaru, stavba se obvykle prodraží.

      0 0
      • madhence  

        Mám přiměřeně rozumně vybavenou (Deore až XT) stavbu na crossovém rámu od Apache. Komponenty jsou vesměs MTB. Když jsem to stavěl, myslel jsem si, že cross je to co chci. Už si to nemyslím :-)

        Není to špatné kolo, je levné, docela lehké. Ale už mě svrbí prsty, když musím sedět doma, když máme ten „pivní virus“.

        0 0
    • madhence  

      A emáte nějaké tipy, kde takový rám koupit? Co zdejší stavitelé, z čeho stavíte?

      0 0
    • madhence  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • jamaco  

      Já Teda nejsem žádný velký odborník, ale kombinace noveho karbonoveho rámu a zbytku ze zbytku mi přijde podivná..pokud tedy ty zbytky nejsou třeba jen rok staré.. V poslední době se toho hodně změnilo a ty věci nebudou (pokud nejsou fakt aktuální) asi moc kompatibilní

      Klidně stavbu ale z nového..

      Staré rozprodat nebo prodat jako celek

      Myslím že když sem dáš pár fotek co máš k dispozici tak ti místní odborníci zfleku povedi jestli to je k něčemu..

      Stavitele často používají rámy MRX, nebo SCUD, tak pohledej.. Na stránce bike discount.de je toho taky dost?

      Dají se taky koupit levné no name rámy z Číny (varianta Dobrodruh)

      0 0
      • madhence  

        Beru to takto:

        Kola použiju (mám sice RU, ale jsou na pevné osy a používám redukce). Pohon (kliky, kazetu…) použiju. Řídítka, představec, brzdy, páčky, vše zůstává. Možná budu muset řešit střed (nyní mám „klasický“ šroubovací, cojávím jak se jmenuje Shimano pro HT-II). Sedlovka by mohla být součástí rámové sady, když ne, koupím na bazaru za pár korun.

        Takže co mě může zaskočit je BOOST, ale upřímě, v mé cenové relaci je jasné, že musím do staršího modelu, takže si asi nemusím dělat starosti.

        Jediné, co vím, že koupit musím, ja vidle. Zkusím tady nějakého dobromila o nějakou obrat, třeba se najde levná a starší.

        Musím se přiznat, značky Dobrodruh se bojím. Ne snad že bych si myslel, že to dělají špatně, hadry si tam klidně koupím. Ale rám, to se bojím. Na MRX / SCUD jsem koukal (i výše byly nějaké odkazy), musím se rozmyslet, ale může to být cesta. Díky za odkaz na bikediscount!

        0 0
        • jamaco  

          Jo a pak jeste Anglie.. Koukni na https://www.planetx.co.uk/

          Případně evanscycles apod..

          Pokud by tam bylo něco co se ti líbí ale je to drahé.. Stací chvíli počkat každou chvíli mají slevy

          0 0
    • rabies  

      Jestli netrváš na 29" tohle je pěkná cena.

      https://www.axit.cz/…am_27-5-x4_/

      0 0
      • madhence  

        Tak to je cena naprosto parádní!

        Bohužel jsem přesvědčenej o 29". Kdyby to bylo na 29, už jej objednávám a není se o čem bavit.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.