• Jirka17

    Zdarec,

    vím že to s bikem moc nesouvisí, ale když tady je tolik chytrých lidí…

    Má v plánu si koupit nějakej ten digitál do 2000 Kč,– Absolutně se v tom nevyznám. Jediná věc na kterou jsem během mé „fotografické praxe“ přišel. Je ta, že až tak nezáleží na počtu megapixlů. Neboli můj bývalý mobil s 3,2 MPix dělal mnohem hezčí fotky, než mobil s 5MPix..

    Účel foťáku: Vesměs s nim budu fotit různý turnaje, které se pořádají, ve většině připadů, v hospodě. Vyloženě jen takový dokumentační přistroje pro turnaje a následující reporty. Většinou fotky osekávám na rozlišení kolem 1MPix a až poté dávám na internet. Ale zase když už si kupji ten foťák, tak by nebylo špatný, kdyby třeba udělal i nějakou pěknou fotku kdybych si ho třeba vzal někam na dovču apod… Ale jeho prioritou bude dokumentace různych akcí v uzavřeným prostoru, které budou foceny na vzdálenost 1–5 metrů…

    Jinač je mi jasný, že za 2000,– to nebude dělo, ale prostředí ve kterém bude pracovat je velmi nebezpečné:o)

    Děkuji mnohokrát

    0 0
    • mxv  

      pokud chces nový, tak Canon PowerShot A800. Recenze tu

      0 0
    • lataldan  

      Tak 2k na zrcadlovku asi stačit nebudou, takže sáhni po nějakém kompaktu. Doporučuji tohle s dobrým poměrem kvalita/cena: http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/…hot-a495-is/

      0 0
    • Jirka17  

      Tak momentálně jsou na favority nominovány tyto kousky:

      http://www.alza.cz/…-d265746.htm

      nebo

      http://www.alza.cz/…-d221169.htm

      Osobně nevim, která z nich je pro mě vhodnější… Papírově by měl být lepší ten a3150 IS…

      Co myslíte?

      0 0
    • Meluzina  

      to už snad můžeš fotit mobilem, nebude v tom žádný rozdíl:-(

      0 0
      • jIrI___  

        Rozdíl v tom je a dokonce obrovský. Vím z vlastní zkušenosti :D

        0 0
        • zichis  

          áno. Mobilem při hospodským turnaji nedokážeš soudruha tak pěkně bacit do palice jak to dokáže zrcadlovka, nejlépe kinofilmová, ruská :-D

          0 0
        • DominikGT  

          některé mobily už fotí líp než levné kompakty

          0 0
        • DominikGT  

          některé mobily už fotí líp než levné kompakty

          0 0
      • Smazaný účet  

        optika je základ a přece jen ten kompakt bude dál než mobil

        0 0
        • Martin11  

          Nesouhlasím. Optika je sice základ, ale foťák za 1500Kč včetně DPH má horší optiku, než ten v lepším mobilu. Nejlépe nějaký novější SonyEricsson, které mají čip foťáku s technologií ExmorR (vylepšení pro focení za šera) ti bude dělat o několik tříd lepší fotky, než kompakt do 2000Kč.

          0 0
          • ememem  

            povedz mi jediny mobil ktory ma lepsiu optiku ako najlacnejsi kompakt.

            0 0
            • Ricci  

              +1

              0 0
            • DominikGT  

              Sony ericsson K800i a C902 fotí určitě líp a asi o nový iphone.

              0 0
              • jachymk  

                Souhlas! K800i jsem měl několik let a fotky z něho byly opravdu slušné. A iPhone 4 prípadně 4S má fotky možná i lepší než levné kompakty, ale podmínkou je světlo. Diodou xenonový blesk (který mimochodem K800i měla) nenahradíš!!

                0 0
              • ememem  

                cim by si toto tvrdenie vedel dolozit?

                0 0
          • karliner  

            Takže on chce foťák na pár fotek ze sranda turnajů do cca 2000 a ty mu radíš, aby si koupil x krát dražší mobil, páč si myslíš, že má lepší optiku. Dobrý..

            0 0
            • nox159  

              ale na fotaku prece nemuzes hrat hry avotomtoje :D

              0 0
              • Smazaný účet  

                Kolega na jednom starem fotaku zjistil, ze umi pouzivat programky napsane v basicu…a tak si do fotaku nahral nejakou primitivni hru…i fotaky umi hry:DD

                0 0
            • DominikGT  

              Tak k800i stojí něco kolem 3000kč a umí to i jiné věci než fotit.

              0 0
          • Atilla  

            Hahahahahahahahaha

            0 0
      • jachymk  

        Možná s tímhle

        ale většina dnešních mobilů šla s kvalitou fotek hodně dolů. Měl jsem 3,2 mega ve starém telefonu. Teď mám poměrně nový taky 3,2 mega a fotky si nedovolým ani srovnávat (oproti starému hnus fialový) a to je to stejný výrobce. Ještě moc pěkné fotky dělá iPhone 4 a pár dalších! Ostatní telefony se s kompakty srovnávat bohužel nedají :-(

        0 0
    • Tina  

      Za 2.490,– Kč ti ponúkam úplne nový, nikdy nepoužitý NIKON COOLPIX S1000pj Black

      • Vestavěný projektor pro možnost promítání oblíbených snímků avideosekvencí na libovolnou rovnou plochu pouhým stisknutím tlačítka.Nabízí obraz s jasem až 10 lumenů, v kvalitě VGA s úhlopříčkou 5"až 40" (13 až 100 cm).
      • Fotoaparát se dodává včetně dálkového ovládání a projekčníhosto­jánku.
      • Objektiv NIKKOR s širokoúhlým 5× zoomem pro vynikající přesnost,vysoké rozlišení a ostrý obraz. (ekvivalent u kinofilmu: 28 –140 mm.)
      • 12,1 milionu pixelů pro výjimečně detailní snímky, tvorbu tvůrčíchvýřezů a produkci úchvatně ostrých velkoformátových výtisků.
      0 0
      • zichis  

        tak s takovým sleponěm, jehož světelnost začíná na 1:3,9 by v slabým světle hospody nemoh ani zaostřit.

        Doporučil bych vybírat z mýdlenek se světelností 1:2,8

        0 0
    • pepino  

      Za 1600 jsem koupil Minoltu A1, dal by se sehnat Canon G5 se světelností 2–3.

      0 0
      • zichis  

        jo, ta stará géčková řada v interiérech fotila dobře, páč kromě světlýho objektivu měla poměrně hodně velkou buňku na CCD, tak se dalo i na vysoký ISO. Ale pro jeho účel se nehodí, byly takový těžký, neohrabaný, pomalý. Každá moderní mýdlenka je rychlejší. Ono je přecijen lepší mít momentku rozmazanou a zašuměnou, než propásnutou.

        0 0
        • pepino  

          Jo teď koukam, turnaje v hospodě, tak to by bylo pomalý. Za 700 jsem měl z aukra Ricoh GX8, f2,5–4,3, dvojí ostření (na čipu plus senzor jako zrcadlovky), ale to byla náhoda, pak se prodal za 2000.

          0 0
    • xcbike  

      http://www.megapixel.cz/samsung-pl50

      http://www.megapixel.cz/…vg-120-cerny

      http://www.megapixel.cz/…ershot-a1200

      Dle mého z těchto tří ti bude asi nejlepší fotky dělat samsung,ale za zvážení jistě stojí hd video u zbylých dvou.

      0 0
      • moskyttt  

        Z těchto asi Canon, objektiv začíná na 28mm s dobrou světelností a rozsahem, pro dané účely. Dobrou zkušenost mám s řadou Panasonic Lumix http://www.megapixel.cz/…umix-dmc-ls5#…

        0 0
      • pepino  

        Jinak není špatný plný manuál, kdy automatika už tě nepustí, ale ty víš, že podexponovanou fotku vytáhneš.

        0 0
        • DominikGT  

          Za 2000kč bych foťák nekupoval. Jestli chceš fotit v uzavřeném prostředí tak to chce i kvalitní blesk. Možná bych se podíval po néjake zrcadlovce v bazaru. Já mám polozrcadlovku starou pár let teď se dá koupit za nějakých 8000kč. Bych koupil kompakt aspoň za 4000kč.

          0 0
    • Bomba+  

      Do dvou tisic cokoliv, co se ti libi. Vystupy jsou plus minus stejne.

      0 0
    • Jirka17  

      Tak změna favoritů…

      Nyní se rozhoduji mezi

      http://www.alza.cz/…-d265746.htm

      a

      http://www.megapixel.cz/…umix-dmc-ls5#…

      Jinač ano jsem si vědom toho, že ani jeden z nich nebude žádný dělo, nebude to umět krásně fotit apod… Ale opravdu nechci do foťáku investovat víc jak ±2000,– Jednak focení není můj koníček, ale hlavně kdyby se mi ztratil, nebo mi nějak spadl, nebo na něj někdo spadl tak mě to bude mrzet míň než když kdyby mi někdo spadl na foťák za dvojnásobnou cenu…

      Co se týče fotak v mobilu: Klidně bych zainvestoval do mobilu s foťákem, není to dlouho co jsem si „nový“ mobil kupoval. Ale dnešní doba je zlá. Všechno dotykový a co není dotykový tak supr foťák nemá a když už má, tak to není mobil s foťákem,ale foťák s mobilem. Což mi nevyhovuje, od mobilu chci aby měl čudliky, vydržel alespoň 3 dny nabitej a dalo se z něj pohodlně volat + kalendář a budík:o) Takže asi tak. Ale všem velmi děkuji za ochotu a za rady, ze kterých si beru ponaučení. Napřiklád teď už se u foťáku dívám na tu vaší světelnost:o) Ještě jednou díkec

      0 0
      • RadoXC  

        V uzavretých priestoroch viac využiješ široké ohnisko, čo v prípade Tvojich favoritov dosť jasne hovorí za 26mm Panasonic (Canon 35mm).

        0 0
    • Jirka17  

      Hotové vyřízené…

      1 × PANASONIC Lumix DMC-LS5 Black 1659 Kč

      1 × PRETEC SDHC 8 GB (class 10) 309 Kč

      Děkuji všem za rady;o)

      0 0
    • M_ishak  

      Na Aukru od koruny Olympus c3040. Je to starý kus, ale fotky z něj lezou naprosto luxusní v porovnání s dnešními kompakty do 2000 Kč.

      0 0
      • Lenka.05  

        Ten Oly je na nějaký ty prastarý karty Smart Medium (dělaly se do max kapacity 128MB a už hodně dlouho se nevyrábějí :)

        Jinak fotil dobře, začínala jsem s ním :)

        0 0
    • marapara  

      Za 2000 je to úplně jedno co koupíš. Bude to cvakátko tak jak tak.

      0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Sice ho už koupil, ale nevadí. Ale podle mě i v týhle třídě foťáků se dají najít docela rozdíly. Třeba optický stabilizátor se myslím hodí vždycky. A i v postpro­cessingu a aplikaci šumovýho filtru jsou mezi modelama i značkama docela velký rozdíly. Jednoduchý cvakátko to ale bude, to nikdo nepopírá :)

        0 0
        • marapara  

          Ve výsledku, fotce, budou ale rozdíly minimální. V podstatě to bude fotit možná o něco málo líp, než můj mobil Sony Erricson s AF :). Na fotce 10×15 to ale nepoznáš :)

          0 0
          • Kubas.1  

            měl sem K750i, na telefon hodně slušný fotky…teď mám Elm (5Mpix + AF), a občas to dělá fotky i lepší než nějakej levnej kompakt…jedinou podmínkou je světlo, v noci prostě nic…

            0 0
            • ememem  

              hod sem nejaku takuto lepsiu fotku (aj ked pri tej nutnej kompresii toho moc asi aj tak neuvidime)

              0 0
              • Kubas.1  

                nevím jestli sou tyhle nějak lepší, navybíral jsem jenom narychlo co nejrůznější prostředí ;-)

                0 0
                • Kubas.1  

                  tak bohužel, nevím jak jinde, ale na mým monitoru vypadají ty originály o hodně líp :-(

                  0 0
                  • ememem  

                    uznavam ze na mobil to neni zle, docela som prevapeny, jedine co bych na pohlad tomu vycital je hlbka ostrosti.

                    0 0
            • marapara  

              Toho Elma mám právě taky :)

              0 0
    • vlastik72v  

      Kdyby chtěl Jirka17 mobil s foťáken, tak by to snad napsal ale nic takového tam nebylo.Tak nevým proč ty mobily sem fůrt motáte.

      0 0
      • zichis  

        Můj miloučký mobilek je ten nejlepší a nejdražší na svjetě – vděčný téma na flame :)

        0 0
    • dieegoo  

      Obnovím flame. Zadání jednoduché – kompakt, cenová hladina zůstává, musí být dostupný v červené/růžové. Baby, raďte – ideálně věcně, na plky typu kup dslr nejsem zvědav ;) Dík.

      0 0
    • Milan Novotný  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • kyl  

      Šupnu to sem.

      Malej kompakt do 2000,– Canon PowerShot A 810.

      http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/…specifikace/#…

      dá se s tím fotit nebo je to spíš hračka?

      0 0
      • Kouba_2005  

        Zdar. Kdyby jsi měl zájem, tak mám jeden plonkovej Olympus VR-360 v záruce. Je na něm nafoceno tak 300 fotek, stav nového, komplet příslušenství a pouzdro Vanguard. Kdyžtak mejl.

        0 0
      • kastan02  

        záleží, co s tím chceš fotit. Za horších světelných podmínek nečekej nic koukatelné (přímo hnusné). Např. focení MTB v lese, hospodské fotky atd. Za dobrých světelných podmínek na nějaké to focení bude dostačující.

        0 0
      • JSt  

        vzhledem k tomu, ze by na tom melo jet chdk, je to, co se moznosti tyce, super fotak. ;-)

        0 0
        • kyl  

          Tak jsem neodolal a koupil ho,zatím jsem jen sem tam něco blikl ale fotky jsou daleko lepší jak ze starého foťáku,video umí taky dost dobře.Hlavně při mizerném světle jsou ty fotky v reálných barvách.

          0 0
          • kyl  

            Takhle nějak to fotí na blízko.Fotky jsou bez úprav,jen zmenšené ze skoro 7MB aby se sem vlezly.

            0 0
    • Bafoon  

      oživil bych tohle vlákno…

      cenový strop cca3,5tis, nejsem fotograf(prostě mačkám spoušť) a požadavky

      • možnost hdvidea, cmos, rychlost
      • focení rodinky, mtb v lese a turistika :)

      našel jsem tenhle http://www.mall.cz/…epix-f660exr?… – šlo by?

      0 0
      • corve  

        Na to co chceš fotit bych si pořídil něco s optickým hledáčkem. Myslím focení v pohybu ( mtb v lese), že je to pohodlnější, to jsem zjistil, když jsem před 2 lety místo Canonu A400 pořídil Nikon P300 a ten hledáček mi najednou chyběl. Např. Canon A1400

        Jako výhodu vidím možnost firmware CHDK nebo napájení 2 x AA. Občas mi akumulátor chcípne když to nejmín potřebuju.

        0 0
        • Bafoon  

          Optický hledáček mi nesedí, stačí mi display. AA baterkám bych se chtěl spíš vyhnout(pro rozměry), ale není to podmínkou.

          0 0
          • camlost  

            v čem je potom takový kompakt lepší než mobil?

            (ptám se na tvůj názor, nechci nikoho popichovat)

            • reakce mobilu na spoušť je podobně pomalá, nevyhovující
            • mobil má větší display
            • přímo z mobilu lze nahrávat, příp. zálohovat na web (FB, Picasa /G+, …)
            • mobil máš u sebe takřka kdykoli
            • výkon blesku je v exteriéru k ničemu v obou případech, uvnitř jeblesk k ničemu z jiných důvodů
            • (naopak do mobilu nahraješ nějakou aplikaci, která přinese funkce,které výrobce nedodal – bracketing, HDR, panorama, time lapse, …)
            0 0
            • SPORTBILI  

              Pro mě má význam kompakt,neboť můj starý HTC HD2 mám na pevno na řidítkách a foták nedosahuje kvalit kompaktu,ale jinak vše ostatní zvládá skvěle,tak jsem šel radši do kompaktu než kupovat kvalitnější mobil.

              0 0
      • Bafoon  

        jen doplním můj výsledek – benq G1 :)

        0 0
      • SPORTBILI  

        Mám tento http://www.tsbohemia.cz/…d190093.html a na kolo výborný a fotky a video dostačující.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.