• Chtěl bych si pořídit nějakej odolnější foťák-zamlouvá se mi Olympus SW770. Máte s ním někdo zkušenosti-popř s SW725?Dík

    0 0
    • scret  

      mam 72Oku,uz se mi zaplatil,kdyz se v dolomitech kutalel i s batohem ze srazu:))

      jinak byl uz hodnekrat ve vode:)

      0 0
    • scret  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • scret  

      par foto… je to foceny na HQ

      0 0
      • scret  

        veske stredohori

        0 0
      •  

        Rozhodnuto, du do něj, objednávám.

        0 0
        • scret  

          pokud chces neco odolnyho,co vydrzi vodu,narazy,spi­nu…chces fotit pod vodou apod. tak asi stejne nic jinyho neni:) jeste delal Pentax Optio WP,ale myslim si ze ten nebude mit tolik funkci,rezimu apod.

          snad budes spokojenej,ja jsem,uz vim co s timhle fotakem fotit a co od nej cekat,zrcadlovka to neni,ale fotky to nejsou zas tak spatny…

          0 0
    • Sobi  

      Ahoj, dost dlouho jsem se zabýval fotografií a byl jsem nucen tlakem doby přejít na digitální fotografii… Bohužel tyto fotoapáráty jsou malé, skladné a odolné, ale základ fotoaparátu-optika je abs. mimo… a promiň, ale když jsem viděl fotky z olympusu… fakt hrůza… Musíš si zvolit, jestli chceš malej a „odolne“ nebo „kvalitnější“ fotografii. Já jsem zvolil kompromis… (PANASONIC FZ7) je sice větší a míň praktičtější ale vozím ho ve futrálu v batůžku a pohoda… Já osobně mám rád fotografii, ale tyto fotoapáraty dělají pouze obrázky… Promiň, nemyslel jsem to ve zlym. :-) Sobi

      0 0
      • Sobi  

        Samozřejmě se to týká, malých přenosných či cyklo fotoaparátů. :-) Na focení mám analog. zrcátko EOS 50 :-)

        0 0
        • TheIF  

          Nj to je jasný, když ses zabýval fotografováním, že ti tyhle foťáky připadají strašný… To je to samé jako hifista nemuže pochopit jak někdo muže poslouchat mp3jky :-)

          0 0
          • scret  

            jj,taky lidi rikaj ze na LP je zvuk lepsi nez CD…

            0 0
          • Sobi  

            To máš pravdu, dlouho jsem tlaku digitálu odolával… ale bohužel doba je taková a na EOD D5 nemám :-( Ale to jiná třída :-) Ale olympus bych opravdu nevolil osobně bych vybral něco: Canon-Canon, Sony-Zeiss, Panasonic-Leica …nikonisti prominou! :-)

            0 0
            • sway  

              Souhlasim…rekl bych, ze Canon ma dlouhodobe spickove zastoupeni v zrcadlovkach, a ze v posledni dobe se hodne zlepsil i v kompaktech. Byl jsem prekvapeny, jak barevne verne a ostre fotky z toho lezou…samozrejme, EOS to neni.)

              0 0
              • Sobi  

                Jj, mě zase jako canonistu fotícího na fuji :-) překvapila kvalita panasonicu zf-7 s objektivem leica, ale ty canony jsou fakt dobrý! Mám dojem že používají fluoridový skla nabo asférický člen, který řeší některé optické vady „máločoček“ :-)

                0 0
                • sway  

                  Ja mam ted UZ Olympus a musim rict, ze nic moc:) Planuju koupi neceho lepsiho, zrcadlovku asi ne (nevesla by se do Camelu), ale tak apson nejakej kompakt s dobrou optikou…uvidim­..abych mohl delat hezky momentky z cest:)

                  0 0
                  • Sobi  

                    Ny výlety bez kola, mám EOS 50 s Sigma 28–135 Aspherical lens a na to ježdění, momenty a krajinky mám tu fz7 a je to podle mě ten ideální průmět užitnosti. Teďka už ho nedělaj, ale jsou nástupnické modeli se stejnou optikou fz8 a fz50 optiku to má 11členů ve 4skupinách a 3asférické členy… zkus třeba pouvažovat… já jsem ho kopil za 8tkč na czechcomputeru což je super (2–3 měsíce dozadu-ale už ho tam nemaj, ale někde n webu jsem ho ještě viděl)

                    0 0
                    • sway  

                      ..jo, asi zacnu kompaktem, potom teprf poresim tu zrcadlovku…Pa­nasonicy jsou fajn, jsou mi celkem sympaticky. Jaky to ma rezimy? Nesnasim fotaky, co maj jenom automatiku…

                      0 0
                      • Sobi  

                        Právě že má shiftovatel programovanou automatiku, prioritu clony, času, plný manual, korekce expozice, blesku atd… expoziční věíř, v balení je objímka na filtraci a sluneční clona!!!

                        0 0
                        • sway  

                          Tak to vypada paradne…neco pro takovy hracicky:)

                          0 0
                        • sway  

                          ale jak tak na nej koukam, do Mule by se mi vesel horkotezko:)

                          0 0
                          • Sobi  

                            Já ho dám do futrálu a futral nahoru do Deutera 12 hydroexp. Tam se vejde :-) Bohužel to je cena za optiku… :-)

                            0 0
                            • sway  

                              Nj, to bych musel vyzkouset:) Dle fotek tu realnou velikost moc nepoznam…mozna je mensi, nez se zda…ale vypada fakt fajn..ty fotky z neho jsou hezky, co jsem koukal treba na digineffovi…tam ma nejaky fotky z fz7, a parada…

                              0 0
                              • Sobi  

                                No vypadá velký, protože ten objektiv zajede dovnitř, takže zase tak velký neni… Zajdi někam do fota, vyzkoušej, poděkuj, odejdi a kup na webu! :-) Ale ty fz7 se už blbě schánějí, už je nevyrábí a mají novou verzi fz8, takže srazili cenu a tu fz7 jsem koupil za 8tkč a výhoda je v tom že k tomu máš adapter na filtry a sluneční clonu. Což je dobrá cena! :-)

                                0 0
                                • klerik  

                                  FZ07 v nabidkach jeste je, ale ty dodaci lhuty......

                                  des a hruza…

                                  Jinak tohle je hodne povedenej kousek…:-)

                                  0 0
                                • klerik  

                                  „FX07“ chybka…:-)

                                  0 0
                          • vrazdit  

                            ja mam sony 828 a do muly se vejde, tak si to porovnej :)

                            0 0
        • scret  

          mas pravdu,taky bych radsi mel treba Panasonika,ale problem je v tom ze nic odolnyho nedelaj…

          a sam jsem to tu psal,zadny „umelecky“ foto to neni…ani jsem to od nej nechtel,potreboval jsem fotak,kterj mi zaznamena nejakej okamzik a kterej vydrzi vsechno…

          takze za 1.pro muj styl zivota a styl chovani k fotakum,bych nic jinyho stejne nechtel,nic jinyho by nevydrzelo!:)
          za 2. sam zadnej fotograf nejsem,v podstate jsem ten typ kterej akorat macka tlacitko spouste:)
          za 3. jsem poucenej z toho ze kdyz mas neco vetsiho,co musis tahat v batohu,tak budto fotis nebo jezdis,lezes apod. oboji dohromady nejde,protoze se furt clovek zdrzuje vyndavanim a zandavanim…

          toz tak:)

          0 0
          • Sobi  

            jj, je to přesně o tom co se rozhodneš… co hledáš… já jsem chtěl taky do toho vnést jiný úhel pohledu… najít ten ideální pro tebe průmět kvality a ceny… :-) Tolik lidí, tolik názorů… :-)

            A jak se vůbec máš? :-)

            0 0
            • scret  

              proste,kazdej preferuje neco jinyho,byl bych rad kdyby ta moje 720ka fotila jako zrcadlovka,ale jak jsi psal,optiku neosidis…

              jak se mam? no taknejak normal,dneska jsem nebyl makat,tak se flakam:))ale zejtra uz zas do plnejch… jinak do novyho zamestnani bych mel nastupovat snad nejpozdejc do konce dubna,tak jsem zvedavej,ma to ale nevyhodu,na dovolenou mam narok az po 3 mesicich a ja uz ted mam naplanovany bajkovani,hory atd.:)))

              0 0
              • Sobi  

                jj zákoník práce… já to onehdá vyřešil tak, že jsem si vzal normálně dofču drív šéf-říďa to napsal na futro a po třech měsících mi to odečetl a já to odchodil do práce. Pokud to nebude d… tak s dohodnete! :-)

                Jo zrcátko je zrcátko… nad něj není! :-)

                0 0
                •  

                  Jelikož opravdu sháním odolný foťák, který dělá slušný fotky (to co vyfotil Scret se mi líbí a stačí) a podmínkou jsou malé rozměry , mě to oponování (jinej názor) nepřesvědčil.Zas mě to „opravdové“ fotografování moc nebere.Ale díky za názor.Ahoj

                  0 0
                  • Sobi  

                    To máš pravdu, každý chceme od foťáku něco jinýho! :-) Pravda je že tu Fz7 do kapsy neschováš, ano do ledviny! :-) Nechtěl jsem oponovat, jen do toho vnést jiný pohled… Pak jsem nějaký foto hoď! :-) Měj se,Sobi :-)

                    0 0
                    •  

                      Jo,jo hodím,budete mít Jizerky a Český Ráj aktuálně.

                      0 0
                      • Sobi  

                        Super! Alespoň další tipy na výlety! :-) Hlavně vyfoť hospůdky! :-)

                        0 0
      • RUMcajs  

        JJ, jako ja. A navic jsou pouzivat filtry. Ted chystam prechod na 30D od Canonu :-)

        0 0
        • Sobi  

          Mě se sakra líbí D5 ale ta cena… Ach jo… :-(

          0 0
    • Fred  

      Nechci te odrazovat od Olympu, ale jeste jsem z nich nevidel jednu slusnou fotku za zhorsenych (ne primo spatnych) svetelnych podminek. Osobne jsem se neco namlatil o zem s Ackem od Canonu (plast) a jeste porad drzi pohromade. Jako odolna volba me ale prijde jakykoliv kompakt s kovovym telem. Cim mensi, tim lepsi. Nebudeme se samozrejme bavit o kvalite objektivu a tim padem i o vyslednych fotkach. Ted mam na kolo a lyze Ixus 70 od Canonu a spokojenost…

      0 0
      •  

        Měl jsem kdysi Olympuse C350 a ten byl za horších svět. podmínek oproti Kodak V550 co mám teď zlatej.

        0 0
        • Fred  

          Coz neni nic divneho. Zalezi na tom, jestli chces aby byl lepsi nez Kodak nebo proste slusny. Poslednich rekneme 10 modelu co jsem od Olympu videl stalo za prd. Olympus maji snad vsichni, takze mam srovnani. Neber me ale zase na 100 %, protoze jsem proste zvykly kupovat Canony ;-)

          0 0
          • Sobi  

            Olympusy jsou fakt hrůza, papírově mají sqvělé parametry, ale prakticky jsou úděsný… „skoro leší náčrt do notýsku“ :-) jo, kde jsou ty strarý časy kdy vyráběli kvalitní výrobky jako OM2…

            0 0
            • sway  

              Nezbyva mi nez souhlasit. Kdybych svuj stavajici ftoak nemel se slevou (velkou slevou), tak do olympusu nejdu:)

              0 0
            • Luka  

              souhlasim, mela jsem c350, vychvalovany kus ve sve dobe, plnej automat. clovek musel prijit jak na nej. pokud byly horsi podminky, uplne vsechno zmrsil. odolnost celkem dobra. po nejakych 2,5letech docela casteho foceni zacal slepnout.

              Nakup Canonu A610 byl dobrym krokem. Obcas mam dojem ze ta potvora bere energii snad ze vzduchu, strasne malo zere baterky. :)ale fotky ma slusny, i kdyz plne manualni nastaveni jsem se jeste neodvazila pouzit :)

              0 0
              • Sobi  

                Plnej manuál neužívám… to je jenom hračka… ale nejduležitější je shiftovatelná automatika s korekcema… oko změří, vyhodnotí, prst zkoriguje a cvak… většinou to vyjde! :-)

                0 0
                • sway  

                  Hlavne plnej manual na kompaktu nema moc cenu, na to mas zrcadlovky…kompakt je spis „point'n'shoot“ (ikdyz treba ty panasonicy jsou i na hrani:))

                  0 0
      • pepino  

        Nebo Canony S, 45,50…

        0 0
      • scret  

        mozna ses s nim o zema namlatil,ale urcite jsi s nim bez pouzdra nefotil pod vodou:)) a kvalitni pouzdro pod vodu stoji taky minimalne kolem bura ne?…

        0 0
        • Fred  

          Pravda, potapeni neni muj konicek, takze tento aspekt foceni jsem neresil. A na kole nebo na lyzich jsem zatim v tak hluboke vode nejel, takze jsem podvodni pouzdro nepotreboval :-D S tou cenou budes blizko…

          0 0
        • pepino  

          Když je klika, kamošovi jsem na aukru vydražil na Olyho nový pouzdro za 600,–

          0 0
    • mrozu  

      720, 725 a 770 sou prakticky to samy, zmena jen v designu a zpracovani, vnitrek je furt stejnej smejd – kvalita fotografii je dle mych zkusenosti dost mizerna (fotil jsem s 720SW). Na druhou stranu idealni fotak na kolo, na vodu a podobny akce, kde by normalni nemusel prezit a kde kvalita fotek neni na prvnim miste. Jenom se mi zdal dost tezkej – holt kovovy telo. Jinak, kdo chce usetrit, spis bych vzal nejakej z tech starsich typu (720SW nebo 725SW), mely by bejt za rozumnejsi ceny.

      0 0
    • Pijer  

      Jaké máte postřehy k  http://www.olympus.cz/…30_18634.htm

      0 0
      •  

        Tenhle tread jsem zakládal, měl jsem tu 770 SW a foťák sice odolnej,vodotěsnost několikrát odskoušena, bohužel fotky horší, každou chvíly jsem měl některý fotky mázlý a foťák měl velký problémy s focením v místnosti. Byl jsem rád, že jsem ho prodal a letos jsem pořídil 1030 SW s širokoúhlým objektivem. Fotky mnohem lepší než s 770 SW, dobře si vede i v místnosti, je trochu rychlejší. Jsem zatím spokojenej.

        0 0
        • mr.antik  

          dík za info, taky uvažuju o malinkým foťáku s širokoúhlým objektivem. Zatim vede širokoúhhlej ixus..

          0 0
          •  

            Ixus má kámoš, celkově je o trochu menší a nevím přesně, má asi i větší displey a je o „hodně“ lehčí. 1030 Sw je poměrně těžkej na tak malej foťák, ale za tu odolnost mě ta váha stojí. Ještě ovládací prvky jsou líp umístěny oproti 770 SW. Je tam takový malý kolečko čímž přepínáš mezi jednotlivými režimy. To 770 SW neměl, tam to bylo složitější.

            0 0
            • scret  

              mam 720ku SW, ktera je podobna 770ce apod., dneska jsem teda drzel 1030ku v ruce a podle me je to teda na ty 720ce lip udelany, to kolecko me moc neoslovilo, menu je min prehledny… ale jinak do nej asi taky pujdu, precijenom lepsi objektiv a lepsi fotky budou mit prednost…

              0 0
        • Pijer  

          Díky, měl jsem ho v ruce jenom chvilku při focení dětí v bazénu, docela dost se mi na první pohled líbil a nasadil mi brouka do hlavy :-)

          0 0
    • romachain  

      Vybírám foťák, chci malej, odolnej, levnej :-) Aktuální favorit v mém výběru je Olympus TG-835 za 4690 peněz. Někdo nějaký postřehy na toto téma? Jsem srozuměn s výhodami i nevýhodami těchto foťáků, co ale nikde nemůžu vyčíst a na čem mi záleží hodně je rychlost ostření/focení.

      http://www.olympus.cz/…5/index.html

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.