jaké řadicí lanko na ultegru 8000

24 nepřečtených
  • koloolaf

    jaké řadicí lanko na ultegru 8000 někdo mě říkal že jedine lanko shimano optislick ,nebo je to jedno?

    0 0
    • Singlespeed  

      Je to jedno. Pokud máš vedení lanek s nějakými ostřejšími záhyby nebo hranami na výstupu lanek, raději ber běžné broušené lanko bez potahu. Potahová vrstva se na hranách a ostrých ohybech lanka vydírá a lanko následně přidrhává. Delala mi to i originální potahovaná lanka k Ultegře R8000, takže jsem vyměnil za broušené Jagwire/Shimano bez potahu a je klid, nic se nevydroluje a nepřidrhává.

      0 0
    • novas752  

      Ty potahovaný lanka Shimano jsou úplně k ničemu, ta vrstva se z toho olupuje už když je to nový.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Optislick (zelená barva) se rozhodně neolupuje, ale ze začátku to má takovej divnej tah, že jsem to chtěl sundat. Dal jsem tomu ještě šanci a později se to vyběhalo a nebo jsem si zvykl. Řadí od začátku bez zadrhávání, ale cítíš ten projev v páčce, jak kdyby to dřelo. Po pár desítkách km už to nedělá.

        0 0
        • wilda81  

          Já měl nějaké hnědé a byla to tragédie.

          0 0
          • rosomak204  

            Shimano a takovou tmavou vrstvou? To mi spadlo na zem a začalo loupat hned takže do bovdenu ani nešlo

            Jedině leštěný Jagwire

            0 0
    • Maka123  

      Né a já si je zrovna objednal. Stačí tedy obyčejné broušené?

      0 0
      • Singlespeed  

        Je to lepší a spolehlivější řešení.

        0 0
        • hardy.boy  

          Nazdar, jak často měníte řadící lanka na shimanu? Mám ultegru 6800 a po dvou letech se mi přetrhlo lanko na pravé páce. Před tím jsem jezdil Campu a tam jsem tohle neznal :-(

          0 0
          • JFtryall  

            Jednou za rok je to ok.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Cca 3000–4000 km. Teď se mi samo taky na pravé páce přetrhlo po cca 7000 km.

            0 0
            • Rorejs74  

              Mně na 6800 už 2×, vždycky tak cca po 10tis. a přímo v řadící páce v tom ohybu ( cca po 1 cm za začátkem lanka ) Teď jsem to přeskládal na 8000 a doufám že tam už to bude lepší.

              Na druhou stranu to vždycky začalo tím že to blbě řadilo, takže podruhé už jsem šel na jisto :)

              Na staré 6700 se mi to nestalo nikdy.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Dal si tam rovnou nějaké jiné lanko, nebo klasiku od Shimana?

                0 0
                • Rorejs74  

                  Při první výměně klasiku od Shimana, teď při té druhé jsem tam nechal to co přišlo s R8000 pákama, takže taky Shimano.

                  0 0
                  • Singlespeed  

                    Pokud už to Shimano nezměnilo, tak k R8000 přikládalo zcela nepovedené lanko potažené nějakým svinstvem, které mělo velmi negativní vliv na funkci řazení. Pokud chceš, aby to chodilo jak má, dej tam normální nerez broušené lanko.

                    0 0
                    • Rorejs74  

                      Tak zatím to ( tak cca 3–4 tisice ) chodí v pohodě. Spíš jsem dlouho laboroval s nastavením toho R8000 přesmykače. Ty dorazový šrouby tam fungujou nějak jinak než doteď na všech starších sadách.

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Na seřízení těchto nových přesmykačů doporučuju poprvé postupovat podle ofiko návodu, v principu fungují lehce jinak než všechny starší verze :)

                        0 0
                        • MiKED  

                          Přesně. Ale po prvním martýriu je to snadnější než u starších verzí.

                          0 0
    • ScottAspect  

      Vytahuji z historie… Má někdo zkušenost s tím Optislickem? Má to nějaký extra přínos oproti klasice nerezu např od Shimana? Už se v tom nechytám. Byla teflonová lanka – černá, loupající se na nic a pak Shimano, poměrně vychvalovaná. Teď přišli s tímhle.

      Docela dobře chodila lanka Jagwire. Teď jsem jedno sehnal v kameňáku cestou, ale nebylo nijek zabalené a já mám za to, že Jagwire bývalo zabalené. Takhle nevím, co mi dali, se slovy „je to džegvajr, fakt“. Nechtěl jsem moc otravovat, vím, jak je to příjemné, tak jsem ho vzal a odkráčel.

      0 0
      • Vilém  

        Optistick je akorat pro zlost.

        Lanko ti asi dali z velkeho servicniho baleni, kde jich je treba 500ks a v servisu si jen vytahuji dalsi.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Teď jsem omylem komentoval kousek výš starej příspěvek na téma Optislick. Chová se to ze začátku divně, pak se rozhýbe. Nebo to aspoň byl můj případ.

        0 0
        • Maka123  

          Jak dlouho vám vydrží řadící lanka? Mě cca. půl roku 8000km. Dávám originál broušené Shimano a vždy se roztřepí uvnitř duálu v tom největším ohybu. Kdyby aspoň rok, to by bylo v pohodě, ale co půl roku? Příští kolo bude na elektrice :))

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.