Jaky lanka, jaky bovden pro Avidy?

23 nepřečtených
  • Luka

    Ahoj, otazka: mam BB7 a nic moc nebrzdi. Je fakt ze lanka jsou vytahana a leckde trochu prelomena, na koncich roztrepena. A proto se ptam: jaky byste mi doporucili lanka a bovdiky koupit, aby se brzdna ucinnost rapidne zlepsila? Teflon? jiny zapleteni lanek? hm? DIKY PREDEM!

    0 0
    • Myska  

      Kup si nějaký slušný bowdeny – podélně splétaný a k tomu slušnější lanko, nerezový by mělo v pohodě stačit. Já ji měl ještě jako Avid cps a brzdila geniálně.

      0 0
    • gobike  

      Teflony nekupuj, kup nerezový hlazený lanka a nějaký dražší jagwire bovdeny.

      0 0
    • Andrzej  

      doporucuju posledni moznost „hm“

      0 0
    • mad_man  

      ja mel na prednim kotouci ten nejlacinejsi bovden a asi nerez lanko a bylo to naprosto vpohode, ted tam mam clarks bovden a nevimco za lanko (asi futr ten samej nerez) a je to tak nastejno – tj super

      0 0
    • zac  

      ja zase muzu doporucit Nokon, brzdi skvele do smrti budes menit uz jen lanka a brzdi to suprove! Nevyhoda je velka pocatecni investice…

      0 0
      • MartinXC  

        Potvrzuju, Nokony navíc s Avid Ultimate pákama a 185mm kotouč a je to brzda nad jiné.

        0 0
        • zac  

          no ty paky mi jeste chybej k dokonalosti… :( ataky pry pomuzou sintrovany desticky ale to jenom z doslechu…

          0 0
        • Thidney  

          off topic – už máš tu červnou objímku co slibuješ u fotky princezny? Hope QR? já vím 52g oproti 20g u normální, ale je fakt hezká .-))

          0 0
          • MartinXC  

            Mám (asi měsíc).Hope ji dělá v malým průměru. Nakonec jsem nechal přeeloxovat orig.Kleinovskou. Design lepší, váha zachována ;-) Ještě musím překonat lenost a nafotit znovu.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Mi se taky libi tahle www.wiggle.co.uk/…20collar.jpg mozna by odpadly chrtum nejake starosti s bordelem v sedlove trubce. No zase je jeste tezsi (65g) a mam obavu, ze je taky jen na uzsi prumery.

              0 0
              • rock  

                Je to nádhera. 25 liber po slevě …

                0 0
              • MartinXC  

                Hm, myslím, že bordel se tam dostane sedlovou trubkou zezadu. U běžných jakž takž těsní O-kroužek na sedlovku.

                0 0
    • raceface  

      Vyčisti nebo vyměň destičky, popř. lanko, musí to brzdit i s normálním bovdenem a lankem…

      0 0
    • RomanH  

      Ty Tvoje Avidy jsou fakt nejaky zaklety. Bud si zaseres desky olejem, pripadne je moc oplachujes ci nejakym zahadnym zpusobem zapikas desky. Zkousel jsem Formulu, Hayes HFX 9, Maguru Julii, Shimano Deore a musim rici, ze mne ten Avid brzdi z vyse uvedenych nejlepe (ted ponechme stranou davkovatelnost, propruzovani ci pohodli v delsi sjezdech). Co pouzivas za desky a jake mas brzdove paky ? Ja bud originalni C4 nebo FastStopy, kazde se chovaji malinko jinak, ale oboje brzdi dobre, a to i s normalnim bovdenem. Letos jsem si koupil tvrdy bovden od Aligatora a je to jeste lepsi. Nicmene zacinam uvazovat i o tech nokonech (i na razeni). Ona se ti ta investice casem vrati – obycejny bovden stoji okolo 40kc a menim ho za pul roku, ten od Aligatora stoji 90kc za metr a predpokladam zivotnost tak 1–2 roky. Nokon ale bude skoro vecny (mimo tu vlozku) a podle vsech reakci se Ti odvdeci presnym a rychlym razenim.

      0 0
      • Luka  

        Ahoj. Zaklety jsou, to je fakt… Brzdovy paky mam Avid MAG, coz je totez co AVID TI, desky mam originalni.

        K bovdenum: pouzivam Jagwire, s tema uzavrenejma koncovkama…

        K razeni: na shaltr si nemuzu stezovat, radi naprosto presne, absolutne perfektne (krom pripadu kdy je obalenej bahnem, to pak trochu zlobi :) )

        Me na tech avidech strasne sejri to, ze je sestelujes a fakt brzdej, proste si s nima hrajes hodinku, vymazlis je uplne do perfektniho chodu, ale jakmile musis nekdy vyndat kolo z vidle, tak jak ho tam das znova, uz se netrefis uplne presne nachlup tak, jak to bylo predtim a zacinaji zase ztracet na sile. Ja vim, ze jsem rejpal zmlsanej muzovejma 525, ale ze by se dalo kolo zvednout na predni zahmatnutim predni brzdy, to se fakt rict neda ani kdyz jsou vyladeny......

        0 0
        • RomanH  

          Prave to je mi divny. Ja jsem si dal pozor jen na presne usazeni trmene na zacatku a od te doby jsem to nesahl. A prave kdyz vytahnu kolo a opet jej tam vlozim, nikde nic (na rozdil od mnoha kamaradu s hydrama, i kdyz se jim desky rovnaji automaticky) neskrta. Jeste jeden napad – mensi ucinek pozoruji, pokud neni vnitrni deska tesne vedle kotouce. Pritahuje dle podminek zhruba 1× za 100km – z toho duvodu bych moc nedoporucoval BB5 – pritahnuti uz neni tak prakticke, protoze potrebujes imbus.

          Jo, a paky mam LX, prepnute do pozice High, ale ty Avidy by meli byt snad jeste lepsi (nevim, nezkousel jsem, ale dost lidi to tvrdi)

          A rada na zaver – tak ty Avidy prodej, kdyz s nima nejsi spokojena. Deoreckova brzda neni az tak draha a je to lepsi, nez se trapit.

          0 0
          • Luka  

            :) prave se chystam vecer ze na to vlitnu, vymenim lanka, poladim … je fakt, ze priblizeni zadni desky nekontroluju kazdou chvilku, jen kdyz to prestane mit takovou ucinnost (cca 3× v sezone)… podivam na to a snad to bude ono :)

            K te rade na zaver: jo, uz jsem byla rozhodnuta je prodat,a koupit 525, ale nakonec jsem zmenila nazor, jsem konzerva a mam Avidky rada, je to takova jedina fajnovustka na mym – autoristi odpusti- hnusnym masovkovym Authoru,… dat si tam 525, tak uz to nebude takovy pekny kolecko… jsem asi pozer v tomhle, ale je to srdcova zalezitost…

            0 0
            • kovar  

              na Koloshopu maji 525 za 2115,–

              0 0
              • Luka  

                Jo, to vim, kamos mi je nabizel za jeste o neco lepsi cenu,ale, musim kazdou korunu 5krat obratit → investice do bydleni…

                0 0
          • Luka  

            Jo a k tomu skrtani: o tom jsem nenapsala ani slovo, NIKDY NESKRTAJI, jen nekdy hur brzdej, piskaj, kvilej, chrchlaj, ale neskraji. Mame v parte chlapika s 203 Hayesou vepredu – me tohle delat brzdy tak je asi zahodim – dzn dzn… dzn dzn…

            0 0
      • Pá-dlista1  

        Nokon: Ja jsem si spocital, ze kdybych na nem uz nikdy nic nemenil, ani lanka, tak se mi to vrati za ctyricet let… a to se vyplati :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.