Jaké nejlepší přední světlo do 1000,-

192 nepřečtených
  • Reed

    Hledám nějaké přední světlo na přesun do zaměstnání. Doba jízdy cca 20 minut – zkratka lesíkem po šotolince a kousek po okresce. Doposud jen s blikačkami ale chtěl bych raději trošku líp přisvítit. Může někdo poradit něco do 1000 koček ? Dík

    0 0
    • martin_bakov  

      pokud nevadi ze ti zasilka dorazi za par tydnu tak jedine vsemi vychvalovanou auroru z dealextreme / nebo z CR ze shopu ledshop.cz – urcite neco vyberes – http://www.ledshop.cz/index.php…

      Jaky chces akumulatory, nezapomen prip. na nabijecku.

      0 0
    • Joseph de Sax  

      taky bych se chtěl přesunovat na světle do zaměstnání…to bych byl už King mezi těma, co jezdí na kole..

      0 0
      • pepko  

        ja to tak robim uz davno … ale nepatrim medzi najrychlejsich, aj ked mam na svetle pripevneny aj cely bike …

        0 0
      • hawrda  

        je ovšem třeba míti hafo lumenů…

        0 0
      • Vilém  

        :))

        0 0
      • pepko  

        :-))))))))))))

        0 0
      • Ricci  

        LOL

        0 0
      • Jakobo  

        Jinou reakci jsi tady nemohl čekat, světelný výkon je v porovnání se světlem z DX za stejnou cenu zlomkový. Ona je to možná dobrá a kvalitní svítilna, je pevná a vydrží celkem dlouho svítit, ale na kolo je nevhodná. Tady ty jednoduché petzly a silvy jsou na kole nepoužitelné, svítí ti to na rodla a ne před tebe a víc nahoru je nenatočíš.

        0 0
        • MirosPikos  

          Zvlášť když na DX uvádí světelný výkony na úrovni stroboskopů co se dávaj na casina nebo bordely :)

          0 0
      • metr-x  

        Z vlastní zkušenosti můžu říct, že Tikka se na bajka nehodí.

        0 0
        • Mirek_29  

          z vlastní zkušenosti můžu říci že na cestu kterou znám nebo na asfalt se hodí a je dostačující. na Loudání jsem si ale pořídil fenixe

          0 0
          • Nainen  

            Já zase z vlastní zkušenosti můžu říct, že Fénix na silnici stačí, ale do členitějšího terénu už moc ne. Na řidítkách byl nahrazen Aurorou a přestěhoval se na helmu. Výsledná kombinace je boží, akorát mě nenávidí zamilované párečky v autech zaparkovaných ve zdánlivě opuštěných zákoutích, kde se nečekaně vynořím :-D

            0 0
            • Smazaný účet  

              hhh..no, zaparkovane auta nekde mimo cilnicni provoz jsou docela sranda:)))

              0 0
            • Ráďa-BF  

              tak to si taky kolikrat rikam :-)

              0 0
            • pepek  

              Já bych zase z dnešní zkušenosti řekl, že XL-M + Aurora + TR na hlavě je uplně základní minimum do lesa. A to ještě zdaleka nejezdím sjezdy stejně rychle, jak ve dne.

              (což zde někteří soudruzi uváděli jako samozřejmost.)

              0 0
              • Ráďa-BF  

                to mi prijde trosku uchylarna :-) me na kole bohate staci a to i na sjezdy jedna P7 a siroky kuzel, protoze na kole zalezi prave nejvic na nem. Svetlo jsem si delal vlastni a prave jsem vybiral ten nejsirsi kuzel. Nerikam, ze mit tam druhe to same by nebylo lepsi :-) ale fakt mi tohle staci..

                0 0
                • royal  

                  Az ti v tom nejnevhodnejsim miste prestane svitit, tak si vzpomenes proc ostatni vozej 2 svetla :-).

                  Mluvim z vlastni zkusenosti, za docela rychly cesty dolu mi zacala jedna aurora poblikavat, az zhasla uplne – byl jsem moc rad za tu druhou…

                  Prece jenom je to cinskej smejd, muze odejit kdykoli, takze mit na riditkach 2 ks je lepsi…

                  0 0
                • pepek  

                  Tak někdy napiš, jaká max. rychlost ti zůstane na kompu po jízdě v noci a kolik je to % z maxima ve dne. (když 60%, tak jseš Ostříž)

                  0 0
                  • Ráďa-BF  

                    60% je preci naprosto realnejch, tam kde ve dne jedu 50 v noci se svetlem uplne v pohode 30, jako to snad i oni s tema bludickama uvedenyma nize :) Neco jineho je to napr. v lese, kde pocitam ze muze byt neco za bukem :)

                    0 0
                    • pepek  

                      Tak to pak ovšem neplatí, co jsi napsal: me na kole bohate staci a to i na sjezdy jedna P7 Pokud by ti stačila, tak pojedeš stejně rychle, jak ve dne.

                      0 0
                      • Ráďa-BF  

                        proc by to neplatilo? ja ti na prikladu jen dokazal, ze jsem ostriz :-) Ptal ses jestli tam mam 60% ze dne, a to je 30 z 50 a to tam bez problemu jedu, pokud vidim jedu klidne tech 50, ale za stromy a krovi neuvidis ani s 10 svetlama, takze v noci to chce pouzivat i hlavu a ne jen svetla :)

                        0 0
                    • obda  

                      Předpokládám, že pepek měl na mysli zejména sjezdy v lese. Tam dělá kvalitnější světlo ohromný rozdíl.

                      0 0
                • Smazaný účet  

                  No, 1× P7 a TRko na helme je fajn..ale 2×P7 a 2×TRko na helme je proste lepsi:)

                  0 0
                • Loner  

                  musíš si vybírat členitější a mokřejší a zalistovanější tratě a aspoň jednou dostat větví ránu do helmy a pak změníš názor.

                  0 0
            • Martin  

              jo, taky u párů v autech upadám v nemilost :D

              0 0
              • royal  

                To ja taky, ale vcera jsem poprvy potkal divocaka, navic na ceste kde byl z obou stran plot. Byl jsem rad ze mam takovy svetla, ze jsem ho videl z dostatecny vzdalenosti, prece jenom jet s bludickou a najednou se ocitnout vedle divocaka, tak asi privezu hnedy pradlo :-)

                0 0
            • M_ishak  

              Na asfaltované lesní cestě se mi stalo s aurorou, že proti mně jelo auto, zastavilo a začalo couvat až zacouvalo do nějakého rozšířeného místa mimo cestu – týpek čuměl jak puk, když zjistil, že nejsem auto. Zrovna tak když jsem jel na polňačce za nějakými cyklisty. Cca 20 m předemnou uhli až do škarpy a začali se ohlížet. Taky byli mimo, když zjistili, že jsem na kole.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ja mam jedno svetlo namirene trochu pod sebe a druhe do dalky, takze kdyz nekoho zahlednu, snazim se svetla prepnout do nizsiho modu nebo trochu zastinit rukou at je uplne neoslnim. Obcas se ale zapomenu, kouknu na ne a napalim jim TRko rovnou do ksichtu:DD

                0 0
          • M_ishak  

            „je dostačující“… takových hlášek jsem už o světlech slyšel :O)

            Pak ti lidi jednou viděli jak svítí aurora a do týdne ji měly taky.

            Tuto parodii na svítilnu bych koupil max za 120 Kč, akorát nevím na co by mohla stačit :O)))

            0 0
    • biker90  

      Já jsem taky dlouho váhal, co vybrat. Nakonec jsem objednal tohle a jsem z toho nadšený. Nebudu tvrdit, že je nejlepší, protože doteď jsem měl jenom nějakou bličkačku Smart, takže nemám srovnání. Ale svítí výborně, ještě se mi nestalo, že by protijedoucí auto neztlumilo dáková světla. :) Nevim jak dlouho vydrží, ale za tu cenu jsem spokojený. Kromě redukce na naši zásuvku k tomu už nic jiného nepotřebuješ.

      0 0
    • notobi  

      Mam tohle http://www.bike-eshop.cz/…-184ww-2watt svítí to dost dobře, jen to nebude pro někoho kdo jezdí terénem nemá to moc širokej kužel, ale pokud tud kudy jezdíš to znáš myslim, že Ti to bude vyhovovat

      0 0
      • nooski  

        S tímhle světlem je docela problém. Měl jsem klon 5-ti diodového smartu, který sice svítil méně jasněji, ale zato osvětloval mnohem větší plochu. Tyhle Smarty s čočkou svítí jasně na malé ploše a ve zbytku je tma, což se na kolo moc nehodí. Tahle http://owleye.cz/…I_FRONT.html mrška svítí sice méně jasně, ale krásně do šířky a pro řidiče je mnohem lépe viditelná než tyhle Smarty.

        0 0
      • pepek  

        Tak když pojedeš pořád pěkně rovně, tak možná pomalu můžeš jet aji do lesa (po cestě)

        0 0
    • jachymk  

      Super světlo a hlavně úplně easy dostupné, je tohle od Force. Dvě jsou naprostý ideál! Když jedeme dva vedle sebe (každý jedno) a jeden zaměřeno pod kola a druhý dopředu tak je to naprosto dostačující a za rozumnou cenu :-).

      0 0
      • PatrikL  

        do 1000kč si môže kúpiť 4, to bude pecka!!!!!!!

        0 0
        • nooski  

          Nebo 6 a ještě zbydou prachy! ;-) http://www.dealextreme.com/…-4-aaa-18307

          0 0
          • jachymk  

            Ten PayPal si budu muset pořídit! :-(

            0 0
            • Ricci  

              Kto nema Pay Pal,ten nie je IN :-)

              0 0
            • fousac  

              tak zrovna na DX se da uz bez problemu platit kartou…

              0 0
              • Ricci  

                jo, akurat naco davat Cinanom cislo kreditky, nepripada mi to rozumne…

                0 0
                • RomanH  

                  Tak zrovna na DX zaplatis pouze pres PayPal.

                  0 0
                  • Vilém  

                    Tak ti nevim. O kousek vyse pise fousac, ze lze i kartou. Tak nevim co si tim chtel rict.

                    Osobne bych kartou neplatil, radsi ten paypal, precijen je to trosku bezpecnejsi.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tak toho jsem si nevsimnul (ani u odpovedi Fousace, ani na DX – v podstate na DX klikam automaticky prvni expresni volbu).

                      Ted jsem to zkusil, Fousac ma pravdu, moznost platit kartou tam je. Ze PayPal je urcite bezpecnejsi souhlas.

                      0 0
                      • pepko  

                        ta bezpecnost je dost dolezita … aj ked na nakupy na internete pouzivam samostatnu kartu, s limitom, na ucte mam tiez len minimum (mbank – vedenie uctu a karta zadarmo)… jej cislo davam len naozaj vynimocne … eshopom, ktore nemaju paypal, alebo google pay sa uplne vyhybam … radsej zaplatim trochu viac a mam nejaku istotu ako nieco usetrit a natrafit na podvodnika … pokial ma eshop podporu paypal, tak to aj znamena nejaku zaruku, ze mi v balicku nepride tehla …

                        0 0
                        • obda  

                          neni to trochu paranoia?

                          0 0
                          • Ricci  

                            pochopis,ked ti niekto vyberie ucet,nebudes prvy ani posledny…

                            0 0
                          • pepko  

                            ani trochu … iba dodrziavanie zakladnych principov internetovej bezpecnosti … uplne zakladnych …

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              nejlepsi je jeste mit ucet s elektronickym bankovnictvim ktere umoznuje okamzitou aktivaci/dealtivaci sluzeb jako jsou platby kartou po netu. Aktivovat, zaplatit, deaktivovat…je neco takoveho?

                              0 0
                              • hony007  

                                u ČS si můžeš volit limity, když dáš 0… ale ČS je docela drahá na vedení, u Fia zatím nevím, jak to je, ještě jsem to nezkoumal.

                                0 0
                              • MlokCZ  

                                Tak od toho tu je karta s automatickým zamykáním v okamžiku platby. Tedy odemkneš pár sekund před platbou a karta se hned zase sama zamkne.

                                eBanka (tedy dnes RB) tohle má už mnoho let (já to už tak asi 5–6 let používám, bude to ale určitě ještě starší záležitost).

                                A snad už i nějaké další banky to umí taky (nezkoumal jsem aktuální stav).

                                0 0
                              • obda  

                                mBank – pres net muzes zdarma menit nekolik ruznych limitu.

                                0 0
                          • M_ishak  

                            Zas raději paranoidní, než jednoho dne řešit, že máš vybraný účet.

                            Já mám prachy na jednom účtu, ze kterého si dle potřeby přepošlu požadovanou částku na druhý, ke kterému mám kartu. V nejbližší době po převodu tuto částku vyberu a jinak je na tomto účtu prázdno. Pokud na nějakém bankomatu zloději oscanují mou platební kartu a pin, tak mají smolíka, protože na účtu stejně po většinu času nic není. A že by šli vybírat v čase, kdy tam něco nasměruji, to je pravděpodobnost prakticky nulová.

                            U obchodníků kartou neplatím, protože je to zdržovačka a taky hrozí možnost, že pro nějaký technický problém by nemuselo dojít k transakci a já bych nerad nákupní vozík zboží vracel zpšt do regálů.

                            Můžu se jevit paranoidní jak sviňa, ale mám pocit bezpečí.

                            0 0
                            • obda  

                              A nebo mit dobrou banku, ktera reklamace resi rychle a bez problemu ;) Moje zkusenosti jsou ale s bankou, ktera nema pobocky v CR.

                              0 0
          • stan99  

            Nebo pět s jiným potiskem

            http://www.123kolo.cz/…i-cerne.html

            A to české(3W) je třikrát výkonnější než to kapitalistické(1W) :-D

            0 0
        • jachymk  

          Ono se to dá ještě natočit, takže by si moh vlastně ještě svítit do strany :D

          0 0
      • Smazaný účet  

        Takove svetlo je fajn kdyz v baraku vypadne proud a s kolem se chces vymotat na chodbe:)))

        0 0
    • oddie  

      Do 1000 se toho v Číně najdou mraky, ale přijde ti to až příští rok :)

      0 0
      • pepino  

        čínskej

        0 0
      • pepko  

        myslim ze nie … teraz je celkom dobra doba … vcera mi prisla zasielka objednana pred 14 dnami !!!!

        0 0
        • oddie  

          Do Čech?

          0 0
          • pepko  

            tesne vedla …

            0 0
            • oddie  

              Tak to je poněkud blbost podle toho hodnotit, jak rychle to dojde do Čech, že…

              0 0
              • Vilém  

                Rekl bych, ze jestli do cech, nebo na slovensko je fuk.

                Spis mel proste stesti. Nekdy mam taky zbozi do 14dnu doma a nekdy cekam pres 2 mesice:(

                0 0
              • pepko  

                do ciech to pride uplne rovnako rychlo … pojde to tou istou lodou … akurat co s tym urobi ta vasa slavna posta, to uz je druha vec …

                0 0
                • oddie  

                  Ano, vždyť o té druhé věci, která je rozdílná, je právě řeč.

                  0 0
                • Ricci  

                  V CZ to brzdia colnici,u nas ani nahodou

                  0 0
    • Ondrero  

      A co říkáte na toto světlo?

      http://www.hudy.cz/…py_svitilny/#…

      To by mělo na dojíždění do práce stačit ne?

      0 0
      • Ricci  

        100 lumenov za super cenu…

        Na cestu ani nahodou

        0 0
        • Ondrero  

          Jako že to svítí málo jo?

          Tak určitě to bude lepší než ta blikačka za 400 kaček co mám..

          0 0
          • Ricci  

            to ano, napriek tomu vyhodene prachy, za polovicu dostane 10× vyssiu svietivost a neprides o oci a nepadnes niekde na hubu…

            0 0
          • Ondrero  

            Aha tak už to vidim.

            Tohle bude za ty peníze asi lepší:

            http://www.ledshop.cz/…1~z8817.html

            A nebo toto:

            http://www.ledshop.cz/…2~z8188.html

            0 0
            • Ricci  

              porovnaj si cenu

              http://www.dealextreme.com/…ck-set-82510

              0 0
            • M_ishak  

              To strobo 900 lumenů nechápu proč tam cpou. Na co to civilista může použít? Použití na silnici coby blikačka je asi celkem nerozumné a nebezpečné – blikat takto na protijedoucí auto nemusí dopadnout dobře.

              Někde jsem četl, že to strobo je pro armádu vyvinuté tak, že nepřítel není schopen určit odkud vychází – kde je střelec.

              0 0
              • MirosPikos  

                900 Lumenů je jen v popisu, reálně to bude mít 300–400 a to jsem ještě hodně naivní.

                0 0
                • romachain  

                  Já jsem teď pořídil toto:

                  http://www.dealextreme.com/…cluded-29489

                  Svítí to jak blázen, konečně můžu jezdit v noci po lese. Ještě by se hodilo něco na hlavu, aby bylo vidět do zatáčky, ale jinak je to fakt bomba. Nejlepší věc co jsem letos na kolo pořídil…

                  0 0
                  • romachain  

                    Jo a maj to číňani nějaký vylepšený, maj líp zpracovanej akupack, je teď v nějakým gumovým obalu, kterej je pak teprve v tom textilním. Vypadá to voděodolně (nikoli vodotěsně).

                    0 0
                    • MirosPikos  

                      Uvítal bych alespoň 4 nastavení jasu, vzhledem k výkonu a době svícení.

                      Ale jinak to nevypadá marně. Skelet je dobře zpracovaný? Kdyby někdy v budoucnu odešla elektronika, snadno by se dala nahradit případně časem nacpat účinnější LED.

                      77$ už taky není málo. Možná bych se spokojil s touto kdybych uvažoval o doplnění čelovky světlem na řídítkách.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        tahle je na 100% lepsi volba!

                        0 0
                      • romachain  

                        Zpracovaný je to perfektně. Ty levnější verze jsem objevil až po objednání té mojí. Nevím, jestli je v nich nějakej funkční rozdíl, tak doufám, že jsem nevyhodil ten rozdíl v ceně zbytečně…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          vyhodil…:(

                          0 0
                          • romachain  

                            Moc toho o tom nevím, rád se nechám poučit, v čem jsou rozdíly?

                            0 0
                            • Ricci  

                              stary typ led diody,menej svieli ako XML…

                              0 0
                              • Nikovlas  

                                Jaký je číselný rozdíl v účinnosti těch dvou diod při stejnym světelnym toku (třeba 900lumen)? Jen jestli má smysl se za každou cenu hnát za tou novější… (pokud je ta novější zároveň levnější, tak to je druhá věc…)

                                0 0
                                • romachain  

                                  Mě by třeba vyšší výkon neoslovil, ale pokud jsem se právě dozvěděl, že ta levnější je novější a určitě ne slabší, tak nechápu, proč jsem koupil tu dražší?!?

                                  0 0
                        • Ricci  

                          vyhodil,kupil si si 3 roky zastaralu ledku…

                          0 0
                    • Smazaný účet  

                      tehle obal moc vodeodolnej neni…skoro vubec. Je jedna verze s aku v gumovem obalu a jedna s aku v hlinikovem boxu , ktery je uz docela vode odolny. Pro jizdu v prudkych destich to ale cce poresit jeste vodeodolnost svitilny, spoje na kebelu atd…

                      jinak verzi s P7 ledkou dneska uz nebrat..

                      0 0
                  • Ricci  

                    preco si kupil verziu so zastaralou LEDkou?

                    0 0
                  • MirosPikos  

                    Jak to bylo s poplatkama na české straně? Platil si CLO, DPH a poplatek poště 100,– ? Nebo to prošlo bez buzerací?

                    0 0
                    • romachain  

                      Nic jsem neplatil, číňan napsal na balík, že je to za 26$.

                      0 0
                    • pepino  

                      Kdyby 100, 96 za uskladnění, 100 za vyřízení a 20 za složenku.

                      0 0
                  • Ossis  

                    A jak to vozíš? To máš světlo i s akupackem pořád přidělaný na kole?

                    0 0
                • PatrikL  

                  nepozeral som tie odkazy, ale ak je rozumne riešené svetlo (odvod tepla, skutočný bin aspoň t5, schopný veľký reflektor) tak aj čínske svetlo bude mať reálne okolo 700lm, asi aj viac.

                  0 0
            • MirosPikos  

              Koukni na Outshop.cz když se ti zalíbí Fenix HP11, já jsem ho nedávno pořídil a zatím bez problémů. V téma

              věnovanému čelovkám jsem napsal takovou menší recenzi.

              Co se výkonu týká, mě stačí bohatě. Pokud není mlha, tak nevidím problém v tom mít ji na hlavě. Dal by se udělat držák na řidítka, pak bys získal za slušný peníz kvalitně zpracovanou svítilnu na 4×AA běžně dostupné články.

              Jinak jsem také přemýšlel o té svítilně z DX. Odrazovala mě nejistá doba dodání okolo 3 týdnů a problémy s CLEM a podobnýma nesmyslama. Ale neměl jsem jí na rozdíl od Fenixe v ruce, takže bych nevěděl do čeho jdu. Nevím jak je to kvalitně zpracované, jaké jsou tam baterky (co se kvality týká) a jak kvalitně je řešené nabíjení (aby se zbytečně neničily). Cena je slušná, ale aby to nebyl klump co po jedné sezoně zahodim.

              0 0
          • Ondrero  

            Tak ono už je to těď stejně jedno.

            Ježíšek už tu čelovku koupil :-)

            Byl rychlejší než jsem čekal…

            Zase nepotřebuji mega světlo.Je to potom i o baterkách.

            Jestli to vydrží 50,nebo 10 hodin je rozdíl.Ikdyž tedy jen papírově…

            Do té svojí svítilny na kole jsem kupoval baterky za 100 kaček a za 14dní jsou K.O.Nic moc teda.

            Hodim pak info jak jsem s Black diamondem spokojenej:-)

            0 0
            • pepko  

              ale megasvetlo bude mat aj pri nizsom rezime, cize rovnakej vydrzi, stale viac lumenov ako smejd na vyssom rezime …

              0 0
              • Ondrero  

                I s 200 koňma pod kapotou sedá jezdit úsporně jako se 120…A když je 200 potřeba tak tam jsou …:-)

                Jak říkám už budu mít holt jen těch málo Lumíků a stím musím vystačit :-)

                0 0
                • pepko  

                  to nie je uplne adekvatne porovnanie … pri autach znamena vacsi objem motora automaticky vyssiu spotrebu … teda pri evolucne rovnakych verziach motora … pri ledkach je to trochu odlisne ako pri inych vyrobkoch a jednoznacne plati ci ma vacsiu maximalku, tym ma uspornejsiu prevadzku pri nizsom vykone …

                  0 0
                  • Kamikaze 591  

                    Podle mě kec. 1,4 pojede za víc než 1,9. Ať už benzín či nafta.

                    0 0
                    • pepko  

                      nesuhlasim

                      0 0
                      • fousac  

                        souhlasim s tvym nesouhlasem… ;)

                        pri stejny jizde ty maly zmetci vetsinou jezdi za vic nez vetsi motory…

                        0 0
                        • Kamikaze 591  

                          Takže souhlasíš s pepkem nebo ne? V prvním řádku čtu že souhlasíš s pepkem, v druhém že se mnou.

                          0 0
                          • fousac  

                            odvolavam co sem odvolal a slibuju co sem slibil… ;)

                            takze plati moje druha veta, nejak se mi to popletlo…

                            0 0
                            • Ondrero  

                              No když pojedu se svou 1.8T vedle Fábie 1.4 MPI ,tak budu mít menší spotřebu…Ve stejné rychlosti.A už vůbec pokud budem oba naložení.

                              To že silnější auta více žerou je proto,že se nedá odolat pokušení na to šlapat :-)

                              0 0
                              • pepko  

                                porovnavajme rovnake verzie motorov v normalnych podmienkach … napriklad 1.4TDI je o maly kusok uspornejsi motor ako sucasna 1.9TDI … (uznavam, ze stara 1.9TDI bola este uspornejsia, ale po tom co musi splnat aj emisne normy, tak to uz tak nie je) … alebo napriklad s 1.2TSI sa da urcite zajazdit nizsie ako s mojou 1.8TSI … s 1.4MPI sme tiez zvykli natocit menej ako s 1.6MPI … na druhej strane male motory zase prehravaju pri vysokom zatazeni, jazde na dialnici a podobne … uz tocia mimo pasmo optimalne ucinnosti …

                                ale to je jedno, nechcem sa tu zamotat … pri ledkach je to uplne jednoznacne … ked kupite ledku XM-L tak mate istotu, ze voci nejakej P7 alebo mensej XP-G alebo este mensej XR-E, ma vzdy vyssiu ucinnost … a je jedno ci ju napajate prudom 100mA alebo 1000mA … cize kupovat slabu ledku len preto, ze nechcete trhat lumenove rekordy, jaksi postrada zmysel …

                                a navyse XM-L prisla na trh s tak nizkou cenou … resp. dost velkym cenovym rozptylom … napriklad moje oblubene T5 3C som kupoval po 6$ (ale je fakt, ze vykonnejsia U2 stoji az 12$) … ale napriklad taka P7 sa v case svojej slavy predavala po 25$, XP-G som kupoval za asi 8$, XR-E po 7$, MC-E stala aj viac ako 25$ … cize XM-L je super lacna ledka s najlepsim vykonom v sucasnosti …

                                0 0
                      • M_ishak  

                        Mýlíš se. S malým 1,2 motorem a 50 kw budeš mít spotřebu jak tank, zatímco 100 kw 2 litr co pojede stejnou trasu stejným tempem, může jet za 8 litrů.

                        Slabý motor totiž budeš muset hnát do otáček. Objem nenahradíš.

                        0 0
                        • Kamikaze 591  

                          Ale zase je to do určité míry. Je jasné že objem 5 litrů bude žrát víc než 1,9.

                          0 0
                        • pepko  

                          otazkou je o akom tempe hovoris …

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          objem nenahradis.. to je takova hospodska povidacka:)))

                          0 0
                        • Nikovlas  

                          Skoro si nemyslím, že když pojedeš s nenaloženým autem po okresce 70–90km/h, tak ti dvoulitr ušetří na spotřebě… i stará felda s 1,3MPI to dá za 6l/100km. Ty novější motory jsou předpokládám s úsporností zase o kousek dál než tenhle starej motor se 150000km.

                          Jestli potřebuješ letět po dálnici průměrkou 140km/h a při každym zrychlení se musíš zabořit do opěradla, tak pak za vysokou spotřebou nestojí ani tolik motor, jako to, co je mezi volantem a sedačkou.

                          Něco jinýho samozřejmě je, když jsou na střeše 4 kola a v autě 4 chlapi s bagáží…

                          0 0
            • Nikovlas  

              Tak si do toho kup nabíjecí akumulátory AAA, protože po půl hodině už to bude svítit výrazně míň… zkrátka abys to mohl nabíjet a neutrácel dál za drahý baterky.

              0 0
              • fousac  

                to bude zalezet na konkretnim svetle, jestli pujde pouzit nabijeci clanky s nizsim napetim…

                zalezi jak se k tomu dal chova ridici elektronika…

                0 0
                • pepko  

                  ale alkalicke nemaju vyssie napatie ako nabijacie … teda pri trochu vyssej zatazi … co je pri AAA asi 100mA … tam uz prehravaju, ovela rychlejsie im napatie klesa dole ako nimh …

                  0 0
                  • fousac  

                    kdybych se nahodou nekdy v praci nudil, tak muzu neco zmerit…

                    ale stalo se mi, ze v jedny blikacce po nasazeni dobijecich nimh to svitilo lip nez s alkalickejma, ale po relativne kratky dobe nahla smrt a tma…

                    jina blikacka naopak na nimh skoro ani nesvitila, coz mohlo bejt jedine nizsim napetim…

                    0 0
                    • pepko  

                      no pri blikacke sme na urovni tak 20mA, takze v tom pripade mozu alkalicke vyhravat …

                      0 0
              • MirosPikos  

                Světlo který po půl hodině svítí míň nebrat :)

                0 0
                • Nikovlas  

                  Tak z těchhle outdoorových jsou to skoro všechny…

                  0 0
                  • MirosPikos  

                    No právě, skoro všechny. Ale některé mají elektroniku s digitální konstantní regulací světelného výkonu, viz. třeba čelovka HP11 a řekl bych, že to bude mít každá lepší svítilna. Docela dobrá věc… svítí to jako ďas, když dochází šťáva tak to problikne a když to přestane svítit (na poslední dvě úrovně) stále to ještě svítí na první dvě, které stačí na dojezd. Pak můžeš dát rovnou baterky do nabíječky.

                    Já nemám rád, když nacpu nový aku do svítilny a po jedný vyjížďce už pociťuju slábnoucí výkon.

                    0 0
                    • Nikovlas  

                      Já psal o čelovkách, které se prodávají v Hudy a dalších podobných obchodech – Petzl, BlackDiamond…

                      Fénixe mám, takže asi tak.

                      0 0
    • Jakobo  

      Pepko nebo nekdo jini borci, dokazal by jsi odhadnout svetelny vykon pri 100 % ucinnosti ledky? At vime, jaky vyvoj nas jeste ceka. Samozrejme, toto je jen teorie.

      Myslim to treba tak, ze si vyberes nejaky typ svetla (Aurora XXX) co ma udany vykon YYY, zkus napsat realny svet. vykon pak zkus odhadnout, jaky by mohl byt vykon pri 100 % ucinnosti. Mluv treba v lumenech, to je nejsrozumitelnejsi.

      Dik moc!

      0 0
      • Nikovlas  

        Myslím, že to bude přímo úměrné příkonu. Tedy odpověď na tvojí otázku je myslím něco mezi 0 a nekonečno lumenama. Jinak asi existuje nějaký vzorec pro teoretický převod wattů na lumeny za předpokladu nulových ztrát…

        0 0
      • pepko  

        maximum bieleho svetla sa tusim uvadza 257lm/W

        0 0
    • Reed  

      Takže si mám koupit ? :-)

      0 0
    • Rubi  

      muzu se zdejsich svetelznalych zeptat jak dlouho vydrzi tyhle svetla z DX svitit? potreboval bych, aby to utahlo aspon ty 3+ hodiny, zvladnou to treba tohle, nebo neco takoveho podobneho? http://dx.com/…18650–192065 diky

      0 0
      • Petr L.  

        Myslim, ze na plny vykon to 3 hodiny sviti nebude, na slabsi rezim by to melo vydrzet.

        0 0
      • Smazaný účet  

        na plny koule moznma hodku…kor s DX akupackem…

        0 0
      • oddie  

        5× LED naplno ze 4× 18650 noname akupacku? Tipoval bych tak čtvrt hodiny…

        0 0
      • pI3rre  

        Taky vybírám nějaké světlo a nevím, které zvolit. Bude to primárně na řídítka (na helmu mám menší). Hlavně aby byla dobrá svítivost, kvalitní akumulátor a solidní zpracování. Rozhoduju se mezi:

        1

        2

        3

        Zajímalo by mě kterou by jste zvolili a proč, nebo jsou si natolik podobné, že je jedno kterou zvolím? Případně zvolit úplně jiný typ, jaký? Díky za každou reakci

        0 0
        • Smazaný účet  

          vsechny jsou stejne…jedine v cem by se mohly lisit je sytem modu…

          kvalita aku bude uuuplne stejna…o kvalitnich akumulatorech se mluvit neda, ale i tak to ty tri hodiny na max. svitit vydrzi…

          0 0
        • Vilém  

          Tak proc nevemes nejaky to dvoj, nebo trojdiodovy, co se resily vyse?

          0 0
        • jIrI___  

          Tyhle se liší jen designem, aku bude nic moc ve všech případech. Ale nevidím důvod kupovat některý z těchto kousků, když třeba SolarStorm popisovaná ve vedlejším vlákně má dvě novější ledky XML-U2 a příjemnější rozložení světelného kužele, výdrž dodávaného aku taky není vzhledem k svítivosti úplně nejhorší.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.