Jaké koupit dualy ? Ultegra ST 6700 nebo 105-ky ST 5700 ?

22 nepřečtených
  • parischr

    Zdravím ,

    rozhoduju se mezi koupí dualů na systém řazení 2×10. Doposud mám jen zkušenosti (dobré) s dualy Tiagra 2×9 , ale na stavbu nového kola jsem na koupil kompletní komponenty sady Ultegra 6700. Zbývá jen dokoupit dualy. Je mezi uvedenými ST 6700 a ST 5700 jen rozdíl hmotnostní a cenový ? …Nebo je Ultegra přesnější…lepší ?

    0 0
    • tomekusti  

      Pokud tě netrápí ta cena, pak Ultegru. Osobně vozím 105 a na zimáku Tiagru a musím konstatovat, že je to poměrně zásadní rozdíl v řazení. Tiagra je foubovitější, není tak jasná odezva. 105 je přesnější, lépe indexovaná, jasnější odezva. Co jsem měl možnost jet Ultegru, tak rozdíl mezi 105 a Ultegrou se mi jevil podobný jako mezi Tiagrou a 105. Takže rozhodně není rozdíl jen ve váze a ceně. A taky mají každé páky trochu jiný tvar, jinak sedí v ruce, ale to je individuální. Kdybych mohl, beru Ultegru. Třeba už jen proto, abych to udržel v jedné kompletní sadě.

      0 0
    • quassar  

      Ahoj,

      mám dotaz z trochu jiného ranku. Lze předělat ultegru 6700 z 3×10 na 2×10 pouhou změnou klik, jinými slovy, ze řazení dual control použitelné jak na 3×10 tak i na 2×10. Je tam nějaký „přepínač“, který vyřadí třetí polohu u přesmykače?

      0 0
      • jecnak  

        Prepinac neni zadny. Proste tu jednu polohu nepouzijes a presmyk doladis dorazovymi srouby. Neni to idealni, ale zit se s tim da, stejne jako s absenci mezipoloh. Osobne bych zustal u trojplacky a radsi si dal vzadu lepe odstupnovanou kazetu.

        0 0
        • Lada,s  

          dá se to vůbec bez těch mezipoloh seřídit tak aby to v krajních polohách neškrtalo?

          0 0
          • jecnak  

            Tezko rict takhle od stolu. Pokud dodrzis max vzdalenost voditka od horni hrany zubu cca 1mm, tak pri beznych uhlech sedlove trubky ano. V nejhorsim trochu doladit tvar voditka smyku klestemi.

            0 0
          • McBlacky  

            podle mě nedá. Respektive beru to z toho, že u trojpily to nejde seřídit tak aby velká a střed mohly fungovat bez škrtání se všemi pastorky.

            Jde to tak, že na velkou všechno a na středu 3–4 nejmenší pastorky škrtají

            0 0
            • jecnak  

              U dvojpily je trochu jinak retezova linka a retez jinak zapada do vyrezu v tvarovanem voditku smyku. Velka velka asi nepude a mala mala take ne, ale jinak si myslim, ze normalni prevody by mohly jit. Bohuzel si to uz nepamatuju presne, ale Jitka vozila stare dualy na trojplacku a pak jsme vymenili trojplacku za dvojku a slo to bez potizi seridit. Jestli ale skrtal spanel to uz netusim.

              0 0
              • Lada,s  

                takže asi něco v tom stylu „Chodí to výborně, ale neseje to“ :-)

                0 0
                • jecnak  

                  Tak radit mala mala je asi debilita obecne. Velka velkou radim vyjimecne na zavodech a na vyjizdce si v klidu odradim na presmyku. V tom bych problem nevidel.

                  0 0
              • McBlacky  

                popisuju situaci se smykem na trojpilu, což je taky faktor.

                0 0
                • jecnak  

                  Nechavali jsme tenkrat smyk na trojpilu.

                  0 0
                • Honzis  

                  přesně, smyk na 3pilu je občas dělanej na 52/42/30 a to je pak špatenka – já mám 53/39 a smyk na 3pilu a bez mezipolohy by na malou všechno nešlo. Nicméně, jak píše jeďňák, malá + spodní 2 a španěl se beztak nejezdí.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    mě to na španěla vyladit šlo, ale na malý zase 3 minimálně dole škrtaly

                    0 0
              • jonti  

                Velka velka jsem vyladil, mala mala neresim. Smyk ale normalni na dvojpilu.

                0 0
      • jonti  

        Mám to tak a nastavení bylo o něco složitější, ale jde to.

        0 0
    • easton  

      Mám poměrně čerstvou zkušenost.

      Upgradoval jsem teď po zimě ceou sadu ze 105 (5700) na Ultegru (6700) a co se týče chodu, přesnosti nebo obecně nějak lepšího řazení, tak jsou to v podstatě vyhozený peníze. :))

      Ne, že bych toho litoval, protože na 105ku jsem měl kupce a finančně to nijak moc nebolelo, ale tenhle upgrade z mýho pohledu opravdu nepřinese nic zásadního, kromě pár gramů a pocitu, že máš Ultegru. :)

      0 0
      • easton  

        Nicméně jak se teď dívám, tak za 2 roky už to zakladatel původního vlákna zjistil asi taky… :D

        0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Ten pocit je právě většinou k nezaplacení :)

        0 0
      • tromboonen  

        Paky 6700 se trochu lip drzi a lip se s nima hejbe, podle me, ale souhlas, ten rozdil neni propastny a je spise esteticky-pocitovy, 5700 uplne staci..

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.