Jaké chrániče (kolen) pro rok 2014

62 nepřečtených
  • ghostik

    Ahoj, vláken o chráničích je tu sice dost, ale doba pokročila, tak ať v tom není moc zmatek.

    Začínám uvažovat nad novýma kolenama, užití XC/AM – tzn nepotřebuju extrémní ochranu, ale potřebuju aby se v tom dalo dobře šlapat, hlavně aby nesjížděly. Neplánuju padat moc často, spíš prostě pro jistotu.

    Napadly mě buď velmi populární Leat nebo nevím. Máte někdo jiný tip?

    Ještě mě jako extra-light a hlavně lowcost varianta napadlo Tohle Jsou sice na volejbal, ale sedí dobře, neshrnujou se, atd. Musím je ještě vyzkoušet při delší jízdě. Hlavně ale nevím, jak moc ochrání koleno.

    Anketa: Jaké chrániče na kolena?

    1x
    50%
    0 0
    • Breakpain  

      Pěnové jsou supr, ale ty z odkazu Mizuno, to není na kolo ne? To jsou tak na házenou nebo tak něco … ??

      0 0
    • mastihuba  

      U leatu pozor na velikost.

      0 0
      • ghostik  

        tabulky nesedí?

        0 0
        • mastihuba  

          Ono 13 cm nad kolenem jsem asi spatne pochopil. Jsem jako koleno bral vdycky japko. A je potreba to merit od cesky. Chranic je uplej prakticky nad japkem nez zacne steheni sval. Takze jsem to zmeril vo 5 cm vejs a je mi to vo cislo vetsi. Moje blbost.

          0 0
        • mastihuba  

          Ono 13 cm nad kolenem jsem asi spatne pochopil. Jsem jako koleno bral vdycky japko. A je potreba to merit od cesky. Chranic je uplej prakticky nad japkem nez zacne steheni sval. Takze jsem to zmeril vo 5 cm vejs a je mi to vo cislo vetsi. Moje blbost.

          0 0
      • Rudyshy  

        moze potvrdit .. (u loktu) tabulkovo XL a kdyz prsli tak to bylo jak obruc. o cislo mensi sedi ale za cenu ze to dost skrti .. trosku jsme je musel vytahnout (nekolik dni natazene na trubce)

        0 0
    • karliner  

      Nejsou sice úpně nejlevnější ale myslím, že na XC/AM se vyplatí. Riziko pádu a zranění je velké a do delších výjezdů jdou případně odepnout a strčit do báglu.

      0 0
    • ZuzicK  

      Hlasuju pro Leatt. Nosím jeden i na lezení, takže klouzání (na holé nožce) a dostatečná pohyblivost ozkoušeny ;-)

      0 0
    • rexa  

      Co říkáte na tyto „Onealy:“

      http://www.koloshop.cz/…ni-bila.html

      Máte s něma někdo zkušenosti?

      Vypadají jako něco mezi koleníma a klasickýma ‚koleno-holeníma‘. Cena je taky zajímavá.

      Jsou to sice plasťáky, ale vypadají lehce. Navíc i trochu chrání holeně před pokousáním od platforem.

      Viděl jsem je na jednom maníkovi ve Finale Ligure. Od pohledu se zdálo, že se v tom jezdí dobře.

      0 0
      • in4mator  

        Tyto jsem zkoušel, nebo hodně podobné, a i když prodejce tvrdil, že jsou nejprodávanější, moc mi nesedly – přišly mně málo flexibilní. Vzal jsem Dainese…

        0 0
    • maajkee  

      Já používám tyto a nemůžu si je vynachválit.

      0 0
      • ghostik  

        Zajímalo by mě, jak ochrání když člověk spadne na špičatý šutr.

        0 0
    • ghostik  

      Tak jsem pořídil leatty, protože jak jsem zsjitil chrániče na volejbal by při pádu na šutr asi moc neobstály. Zatím jsem naštěstí nespadl takže jen hodnocení z 1. jízdy- mám velikost S/M a zdá se mi že mi jsou kolem kolena trochu volné a na stehně tak tak. Pohodlí do kopce i z kopce super, nevím jak to dělají ale fakt v nich není do kopce horko a z kopce není zima. Drží na místě ani se nehnou. Ale co mě štve, tak na pravé noze ze spodu mě při šlapání něco dře, tam jak je lem toho otvoru :/

      0 0
    • AN-2512  

      Čau chlapi,

      Poraďte mi prosím ohledně výběru chráničů na kolena (nejspíš i holeně) a lokty .. jezdím traily v Rychlebech a chci začít jezdit enduro závody.

      Koukal jsem na tyto, ale bojím se omezení pohyblivosti a aby drželi tam kde mají. Děkuji za cenné rady na základě zkušeností ;-)

      http://shop.dolekop.com/…e-kolen-367/?…

      661 Rhythm chrániče kolen a holení

      Troy Lee Designs Panic chrániče kolen

      661 Evo d3o Kevlar chrániče kolen

      http://shop.razzo.cz/…len-a-loktu/

      Chrániče kolen Leatt Knee Guard 3DF Hybrid White Black

      Chrániče kolen Leatt Knee Guard 3DF Black 2015

      Chrániče loktů Leatt Elbow Guard 3DF Black 2015

      Chrániče kolen Leatt Knee Guard 3DF AirFlex

      LEATT 3DF

      0 0
      • Lister  

        Pokud vím, tak Panic tady nikdo nevozí – už jsem se na ně ptal.

        Jako slušné univerzály mi přijdou ty Leat Hybrid, ale ty tady asi taky nikdo mít nebude, nějaké zkušenosti se na českém wegu najít dají.

        0 0
        • AN-2512  

          Díky,

          taky se mi zatím nejvíc zamlouvají ty Leatt Hybrid, cena nic moc ale jestli jsou funkční… nejsem si jen jist spíše nejít do chráničů s funkční pěnou, která při nárazu ztvrdne???

          0 0
          • Lister  

            Však ta pěna tam je v těch místech kde je důležité kvůli pohybu kolene a na holeni je klasická tvrdá miska.

            Taky jsem zvažoval delší chránič ale nakonec kvůli skladnosti šel do krátkých kolen. Leatt jsem na noze měl a seděly mi dobře – ty krátké. Neměl jsem problém se sjíždění který zase popisují jiní. Ono to bude vždy hodně o poměru šířka kolene vs. šíře stehna. Raději těsný chránič který časem lehce povolí, ale hlavně nebude plandat kolem kolene, než naopak.

            Ty hybridy bych možná časem zkusil.

            0 0
        • wilda81  

          … Jako slušné univerzály mi přijdou ty Leat Hybrid, ale ty tady asi taky nikdo mít nebude …

          bude ;) Pořídil jsem je místo komba TLD 5400 + 5500.

          Leatty jsem zatím při pádu neotestoval, ale při jízdě drží – v podstatě na ně nemusím celý den sáhnout. To se nedalo říct o TLD, které mi sjížděly a při pádu jsem je našel vždy u kotníků. V Leattech je pocitově o něco tepleji.

          Víc poznatků asi zatím nemám …

          0 0
          • Atilla  

            To sis asi u těch TLD 5400 vybral špatnou velikost, protože je má dost lidí a podobné postřehy jsem nezaznamenal.

            0 0
            • wilda81  

              Je to možné. Při výběru jsem se řídil tabulkou i pocitově byly OK. Guma se ale časem celkem slušně vytahala a gumový pásek nic neudrží.

              Jejich největší plus byla váha a skladnost, ale určitě bych si je znovu nekoupil – zpracování, za ty prachy, bylo celkem zklamání.

              0 0
              • Atilla  

                Asi po roce a půl možná 2 jsem prostřihl okraj vrchního lemu, protáhl jsem tam gumičku se sucháčem a zase pár let budou fungovat:)

                0 0
              • scret  

                tak to ti diky za sundani nadeji:)

                0 0
          • scret  

            mam kolena TLD a v pohode… ikdyz teda dle myho nesednou uplne tiptop, tak nesjizdej… Bohudik zatim neotestovano, ale mam je kratce…

            0 0
          • AN-2512  

            myslíš, prosim, přímo tyto KOLENNÍ CHRÁNIČ LEATT KNEE GUARD 3DF HYBRID 2015? i lokty?

            0 0
            • wilda81  

              Jo, tyhle kolena myslím. Lokty mám jiné.

              0 0
            • tonik666  

              Moje zkušenost je, že když už holeně, tak dlouhé. Od pinů jsem vždycky (třeba teď) rozdrásaný spíš ve spodní části holeně, takže ty hybridy by to neochránily.

              Vozím kolena 661 kyle strait (nyní 661 rage). Měl jsem ONeal Trail Fr, a moc jsem si na ně nezvykl, byly volnější okolo kolen. Zase šly vozit přes kalhoty.

              0 0
          • Fredos  

            Neměl bys dlouhodobější zhodnocení? Vybírám mezi IXS Dagger a právě Leatt hybrid, u nich bych možná i šel do dlouhé verze, ale to si nejsem moc jistej že se mi v tom bude chtít šlapat.

            0 0
            • wilda81  

              Co by te zajímalo? Už jsem v nich 2× spadl a vždy jako do peřiny. Drží i při pádu. Za mě spokojenost.

              0 0
              • Fredos  

                Tak zajímalo mě jestli se nějak hodně nevytáhly, respektive jestli pořád krásně drží a tak prostě celkově jak si spokojený. Ještě bych se zeptal jaké si zhruba postavy a jakou máš velikost? Srovnaní velikostí s obyč Leatt 3DF knee guard nemáš? Mám hubený nohy a ty klasiky v s/m mi seděly asi první měsíc. Jestli to vychází velikostně stejně potřeboval bych spíš junior a tím jsem v loji protože se teď koukám že je v čr nikdo nenabízí:/

                0 0
                • TomPub  

                  Mam je a dojem takovej, ze z nich nejsu 100% nadsenej. Pokud mas natazenou nohu, tak v tom cervene oznacenym miste tlaci pod kolenem ten plast a je to docela neprijemny. Po celodennim jezdeni v parku to je docela citit. Pak mi prijde, ze horni pasek mi nejde poradne utahnout, hodil by se tam nejakej pevnejsi matros pasku. Takto upravuju pomerne casto. U lytka je to v pohode, to se mi tam sotva vleze, tak to se tam nehne.

                  Proste na vsech reklamnich obrazkach vidis borce s pokrcenym kolenem a tak to je ideal…ale ty ho porad pokrceny nemas, taky slapes, sem tam stojis. Znovu bych do nich nesel, ale jako funkcne spatny nejsou, ty „polstarky“ na krajich mi krasne posetrili koleno, kdyz sem hodil tlamu.

                  Kdyz to shrnu, tak 70% za horni utahovani, me to trosku sjizdi + to otlaceni.

                  0 0
                  • wilda81  

                    Mě sedí pěkně, takže to bude o tvaru kolene/holeně atd. Ráno nasadím a dokud nedojezdím, tak na ně nemusím sahat. Já bych do nich určitě znovu šel, ale proti jiným chráničům je v nich zvláštní pocit (takový že kolem kolene je nějak volno). Každopádně po obou pádech kolena úplně v pohodě (jeden byl i do celkem ostrých šutrů) a chrániče držely na svém místě. Jediné co bych uvítal je možnost nasazení bez vyzouvání – vždy zapomenu a obouvám se na dvakrát :)

                    0 0
                    • TomPub  

                      Asi to tak bude, kazdej ty hokejky mame jiny, takze se nezavdeci vsem. Ochrana kolene a okoli je ale dobra, to jo. A s tim nasazovanim souhlas, taky to vetsinou delam na 2× :)

                      0 0
            • Atilla  

              V těch daggerech nemám problém jezdit celý den, jsou poměrně vzdušné.

              0 0
      • Atilla  

        Můžu doporučit IXS dagger- ty vozím jak na enduro, tak do parku po druhém dni jsem o nich ani nevěděl. Jen je ji v nich větší teplo než v TLD, ale o dost líp než třeba v 661 kyle strite

        Nebo TLD 5400 na AM/enduro. Jsou lehoučké, vzdušné a nikdy jsem neměl problém při pádu.

        0 0
      • AN-2512  

        …tak jsem asi vybral nize uvedene s tim, ze kdybych narazil na ty delsi chranice holeni viz foto sel bych nejspise do nich (obavam se rany pod chranic :-( …nemate je nekdo skladem ;-)

        Chrániče kolen Leatt Knee Guard 3DF Hybrid White Black

        Chrániče loktů Leatt Elbow Guard 3DF Black 2015

        0 0
        • allrose  

          hele chce se sebrat a jít odzkoušet,kupoval jsem na jaře,na nohou jsem měl asi 50 párů,některé byly větší než velikost , ujížděli,jiné tlačily(většina) na koleno,nesedě­ly..nakonec jsem skončil u samotných kolen za větší peníze než předpoklad a jedinou nectnost maj,je v nich horko(neopren) TSG Slim D3O-sedí,drží(i bez stahovacích pásků) na místě po lehčím pádu

          k těm leattům-jsou vzdušný,ale snadno se protáčely kolem osy(i dětská velikost do které jsem se napresoval)

          0 0
      • Mr.Duck  

        Ja vozim na enduro i sjezd Race Face Flank. 100% spokojenost. Ale nevim, jak budou k sehnani..

        0 0
      • AN-2512  

        Nakonec jsem si pořídil tyto chrániče a v neposlední řadě INTEGRALKU a jsem opravdu spokojen.

        Chrániče kolen Leatt Knee Guard 3DF Hybrid White Black

        Chrániče loktů Leatt Elbow Guard 3DF Black 2015

        Pánská helma Fox Racing Rampage Pro Carbon Savant Hlmt Blue – je fakt dobrá a několikrát jsem měl tu příležitost zjisti, že opravdu funguje ;-)

        http://www.n1shop.cz/…lmt-p860013/

        http://shop.razzo.cz/…white-black/

        http://shop.razzo.cz/…-black-2015/

        0 0
    • martic  

      Když je tu otevřené toto téma, zkusím se také zeptat… Nezkoušel někdo jezdit v nějakých kloubových kolenních chráničích? Chtěl bych je tedy hlavně na motorku, ale přemýšlím, jestli neexistuje něco použitelného příležitostně i na MTB. Pokukuji hlavně na Leatt Dual Axis Knee Guards a Acerbis Impact Evo II . Oboje jsem měl na noze a ohebnost je s minimálním odporem a ve velkém rozsahu. Ale přeci jen, šlo by v něčem takovém alespoň trochu pohodně i šlapat na kole a někam dojet? Nebo je to naprostý nesmysl a „overkill“?

      0 0
      • wilda81  

        Osobní zkušenosti ne. Kamarád zkoušel nějaké motokrosové a vydržel s tím v parku asi 3 jízdy. Pak si raději půjčil.

        0 0
        • martic  

          Motokrosové chrániče je dost široký pojem. Neznáš značku? Měl jsem již kloubáky Thor Force Knee Guard. Řekl bych že, ochranu poskytovaly opravdu nadstandardní, ale myšlenka vzít je na kolo nepředstavitelná. A došel jsem k závěru, že pro moje potřeby jsou i na tu motorku trochu příliš (částečně omezená pohyblivost, mohutnost chráničů, složitější oblékání, horko). Tak jsem je nakonec po roce prodal. Výše zmíněné chrániče mi ale přeci jen připadají mnohem vzdušnější a pohyblivější, tak váhám jestli je nezkusit.

          0 0
    • MnemonicJ  

      ahoj, nemáte někdo zkušenosti s Alpinestars Moab Knee/Shin Guard ? Na první pohled se mi zdají docela v pohodě, ale upřednostnil bych nějakou referenci z nasazení v terénu… Díky

      0 0
      • tonik666  

        Taky se mi dost líbily, ale nakonec jsem nevzal. Prý dost sjezdové dle recenzí, že na celý den nejsou, ale dobře sedí. Na druhou stranu, já chrániče sundavam.

        0 0
        • MnemonicJ  

          no a že jsem tak smělý, co sis vybral místo toho? Chtěl bych něco i na holeně, protože nohy orvaný o šutry mi malinko vadí :) Děkuju

          0 0
    • AN-2512  

      Spokojenost takřka o nich nevíš a fungují ;-) Děkuji prodejcům za rychlé a bezproblémové dodání.

      Chrániče kolen Leatt Knee Guard 3DF Hybrid White Black

      Chrániče loktů Leatt Elbow Guard 3DF Black 2015

      Pánská helma Fox Racing Rampage Pro Carbon Savant Hlmt Blue

      http://www.n1shop.cz/…lmt-p860013/

      http://shop.razzo.cz/…-black-2015/

      http://shop.razzo.cz/…white-black/

      0 0
    • Pepe72  

      Ja koupil hokejove chranice loktu BAUER v decathlonu za 650 a jsem spokojeny.

      0 0
      • lazza  

        .

        0 0
      • pitos  

        Nevědomost je sladká.

        Uvědomuješ si že chrániče na hokej jsou úplně jiné než ty na kolo? Oproti těm na kolo jsou velké, špatně větrají a zbytečně omezují v pohybu na kole. Jedině v čem jsou lepší je ochrana.

        0 0
        • Mr.Duck  

          O te ochrane by se dalo spekulovat. Asi nebudou uplne delany na to, ze s sebou budes klouzat o hline, dost mozna nebudou drzet na miste tak, jako chranice na bike.

          0 0
          • pitos  

            Je to to možné. Sice bych si to mohl zjistit lehce, ale nechce se mi jít prohledávat sklep:)

            0 0
    • lazza  

      Máte zkušenost s RaceFace Indy a Seven Transition? Chci něco větravýho, co vydrží na noze celodenní XC s pár ostřejšíma sjezdama…

      0 0
      • TheJD  

        Ty 7idp Transition hodnotili vyborne v testu v Bikerovi. Lehke, vzdusne, nevis o nich na noze. Idealni pro ty, co chteji chranic, ktery na zacatku vyjizdky daji na nohu a nechaji ho tam. (psali v tom testu)

        0 0
        • lazza  

          Prave ze sem cetl ty testy ( i jiny) a ptal se sam sebe, jestli to u nas nekdo vubec vozi nebo je to jen zaplacena inzerce..

          0 0
          • TheJD  

            Nevim jak s tema Transition, ale jiny chranice 7idp vozi dost profiku.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.