• Prettorian1

  Zdravím všechny, dívám se po trenažeru na zimu a do hnusnýho počasí a rád bych to trochu probral, nechal si poradit.

  Chtěl bych určitě takový, který bude možné propojit s Garminem, bude schopen simulovat už projeté trasy nebo nějaké nově naplánované, bude dávat zátěž podle stoupání atd.

  A určitě by měl být tichý.

  Díval jsem se na Elite Drivo, pak Tacx Neo, Wahoo Kicker, ale jsou tam dost velké cenové rozdíly a moc nevím, v čem to je.

  Díky za názory či zkušenosti.

  • gregorus  

   Chybu asi neudělaš při výběru z tehle tri. Na druhou stranu muze stačit i tacx flux nebo elite direto, které tvoje požadavky plni a usetris 10 tisic. Podrobné recenze všech jsou na dcrainmaker.

   • Prettorian1  

    No jestli to dobře chápu, tak třeba ten Flux neumí simulovat kopce, že by ti automaticky zvedal zátěž.

    Na druhou stranu mě třeba zaráží, v čem je rozdíl třeba mezi tím Elite Drive a Tacx Neo. Rozdíl v ceně třeba 8000.

    • gregorus  

     Neo oproti drivo má navíc motor, který umí simulovat sjezd – tzn. nešlapeš a přitom trenažér udržuje „rychlost“. U ostatních se ti bez šlapání setrvačník zastaví, i když podle softwaru jedeš z kopce. Neo také umí simulovat drsný povrch, tj. začne se klepat, když jedeš po kostkách – ale nevím, jestli to má podporu i v jiných softwarech než Tacx. Jinak je Neo a Drive v parametrech srovnatelný.

     Simulovat zátěž umí i ten Flux. Oproti Neo má menší setrvačník (respektive Neo setrvačník nemá, ale dobře ho simuluje), Flux v sobě nemá powermeter, takže se kalibruje – rozjedeš na 30km/h a necháš zastavit. I tak má o něco málo menší přesnost, Neo a Drivo má ± 1%, Flux asi ± 2%. Neo a Drivo umí simulovat stoupání až 25%, Flux 10% (tomu odpovídají maximální výkony, které lze jet na trenažérech – Tacx Flux 1400W, Neo a Drivo asi 2200W)

     Kdybych teď kupoval trenažér, tak bych zkusil Elite Direto, které je v cenové kategorii Tacx Flux, ale má powermeter a vyšší maximální stoupání – 15%. Pokud není problém cena, tak Tacx Neo je jistota.

     • Prettorian1  

      Díky za rozbor. O té simulaci povrchu jsem četl, ale je pravda, že to moc podporované nebude. Možná na pár okruzích, které pro to neo budou vytvořené. Ta jízda z kopce je zajímavá. I když jen 5% klesání, ale i tak dobrý. Je ale fakt, že ty ceny skáčou nahoru dost podstatně.

      A co Wahoo Kickr?

      Já si tak nějak říkám, že čím realističtější to bude, tím spíš to neodlozim a budu na tom jezdit.

  • Delkim  

   Máš tady k tomu několik celkem vyčerpávajících témat. Projdi si je.

   Uživatel MADIK plánoval Drivo, ale nakonec na Ebay koupil NEO. Za pár dní mu dorazí, můžeš se pak ptát konkrétně.

   http://www.bike-forum.cz/…r-jinak.html

   http://www.bike-forum.cz/…trenink.html

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.