• TripleTap

    Ahoj bikeři,

    Po letech na silňicce mě láká příroda a terén, tak se pohlížím po kole. Měl by to být HT na 29" kolech, 21" nejspíše hliníkovém rámu, v osazeni Sram nebo Shimano nemám preference. Rozhodně to nebude bike na závody, i když nevylučuji, že bych se občas nějakého zúčastnil (bez jakýchkoliv ambicí). Chtěl bych se pohybovat někde na úrovni cca 45 000 Kč, ale nezavrhuju když to bude o něco málo víc.

    Zatím jsem obešel pár prodejců a sbírám rozumy. Chtěl bych požádat o radu i tady a abychom se od něčeho odpíchli, do oka mi zatím padly biky jako:

    Specialized Carve Pro (případně základní model Stumpjumpera)

    Trek Superfly Al

    Superior XP 949

    Uvedené kola berte prosím jen jako nástřel, vůbec netvrdím, ze vybrat musím právě z těchto tří.

    Díky!

    0 0
    • honzour  

      Když jsi z Brna, tak zkus tohle http://www.bikecentrum.cz/…vigace-bazar

      0 0
    • Kaia  

      mě se také líbí ten karbon Canyon: http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      Carve mi přijde přehnaný platit, to radši loňský stump v karbonu: http://www.nejlevnejsi-kola.cz/…on-2012.html

      Za ty prachy co do toho chceš dát bych o hlíně ani neuvažoval…

      0 0
      • Kaia  

        jaj tak chyba, ten mnou postovanej stump je 26, ale když budeš hledat tak ve 29 to určitě taky najdeš pod pade ;)

        0 0
      • MlokCZ  

        Hodně zajímavá geometrie Canyonu v karbonu. Na tu jsem se ještě nedíval a docela čumim.

        Ten rám se mi vůbec moc líbí. Jestli časem vyměním 29" rám za karbon, tak tohle je žhavý kandidát (samozřejmě by bylo třeba koupit celé kolo a nepotřebné věci rozprodat, cena samotného rámu je u Canyonu jako vždy dost mimi).

        0 0
        • vasek80  

          Jak jsou na tom podle tebe ty alu? Mě hlavovej úhel a délka zadní stavby moc neřeknou.

          Po víkendové projížďce na Demě si myslím, že by mi 29 určitě nevadila, ačkoli jsem zatím za tak krátkou dobu neměl čas najít vyslovená pozitiva. Každopádně popisovaná negativa co někteří popisují hned po nasednutí jsem také nezaznamenal, takže v lese to věřím bude už jen lepší.

          Každopádně kvůli ceně by příští sezonu (pokud budu moci letos odjezdit co chci) bych do 29 od Canyona šel.

          0 0
          • MlokCZ  

            V hliníku je na tom Grand C. s geometrií taky hodně dobře, vychází v podstatě téměř totožné jako mám teď na Scalu 29 s kratší pevnou vidlicí. Jen je ještě o 2mm kratší zadní stavba u Canyonu (2mm rozdíl už je nebude ani poznat).

            V karbonu má zadní stavbu ale ještě kratší než Stump. 29, takže se dostává aktuálně na nejkratší zadní stavbu u 29tku, kterou jsem zatím viděl (i když zase jen o 2mm méně než Stump. 29).

            A už se to téměř dostává na úroveň 26tek (26tky mívají i 420mm, to je ale zase už na můj vkus moc málo a vyhovuje mi na 26tce 430mm co vozím).

            A už se to posouvá až do situace, že pro největší velikosti a opravdu vysoké postavy to je skoro moc krátká zadní stavba.

            0 0
            • Plechovka  

              jaké jízdní vlastnosti kola vlastně délka zadní stavby ovlivňuje?

              0 0
              • oldaka  

                Je to jeden z parametru, kterej ovlivnuje tocivost kola. Samozrejme ale zalezi i na jinych parametrech jako hlavovej uhel apod.

                pro priklad vyzkousej Trek X-Caliber 29 vs. Specialized Stumpjumper 29 a pochopis v cem je rozdil :) Spesl je hodne hravej, dost eliminuje nevyhody 29er. Trek je proti tomu tank, kterej jede rovne :)

                0 0
    • Krejca  

      Pokukuju výhledově na duratec ,líbí se mi možnost rámu na míru adoladění osazení,koukni na jejich stránky.

      0 0
      • Azmir  

        A cena se ti taky líbí?

        0 0
        • Krejca  

          Cena je relativní,u kva­litních kol je vždy vyšší,navíc zatím ho nekupuju,poku­kuju,konfiguru­ju a není to kolo kterých bys potkal denně 5.

          0 0
    • Jetson  

      Vím, že zadání je jasné, ale přesto. Zvážil bych ještě, jestli nejít do fullu. Rozpočet máš rozumný a nemusel bys to potom řešit za rok.;)

      0 0
    • TripleTap  

      Díky všem za reakce, nasadili jste mi spoustu brouků do hlavy, mám o čem přemýšlet. :-)

      0 0
    • Lachtis  

      Já mám loňskýho stumpa ve verzi comp, pravda 26ku, ale jsem s ním velice spokojený. Kupoval jsem jej za výrazně nižší cenu (těch 45 bych za něj nedal).

      Sice jsem jej zatím nepotkal, ale těch kol s písmenem S je fakt hodně. S bych volil pouze v případě zajímavé ceny, jinak bych šel do toho Canyona, za ty prachy je to SUPER bike a budeš i originální :-D

      0 0
      • Krejca  

        Přitom jak se tu ty Spydery hromadně doporučujou už pak moc originální nebude :-) je fakt že poměr cena -výbava mají pěkný a i pěkně vypadaj.

        0 0
      • vasek80  

        Tak ono Spešl už 26" nedělá a na 29" od S zajímavá cena asi nebude nikdy.

        0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Canyon a originální…? Už dávno ne.

        0 0
        • TripleTap  

          No tak hlavně když bude kolo dobře sloužit, originalitu nevyžaduju :-)

          0 0
    • Vlady17  

      Zde test toho SUPa. Za me povedene kolo, i kdyz osobne preferuji 26.

      0 0
      • TripleTap  

        Díky díky. Teď je to otázka vlastně a) Lepší osaženi a AL rám, nebo b) Carbon rám a horší osazení (horší jen relativně vůči ceně). :-). Ještě to nejaký ten týden dva nechám uzrát a budu sbírat ještě rozumy.

        0 0
        • J.A.R.  

          Letos jsem řešil podobnou otázku a zvolil SUPa XP949. Koupil jsem ho za 40.500Kč a zatím naprostá spokojenost.

          0 0
    • TripleTap  

      Ahoj dlouhé době. :-)

      Před skoro dvěma lety jsem tady dostal cenné rady. Bohužel, z různých důvodů (stěhoval jsem se, nová práce, nový život, skoro žádný volný čas…stává se to :-) se tehdy nákup neuskutečnil. Bohudík, může se uskutečnit teď na jaře…

      Požadavky jsou víceméně stejné – 193cm/103kg, pořád preferuju HT (ale už se fullu nebráním tolik jako dřív), 29" kola, spíše karbonový rám, osazení XT/SLX (nebo ekvivalentní SRAM, ale v tom se nevyznám) a slušná kola.

      Co se nezměnilo, tak určitě nejsou žádné soutěžní ambice ve smyslu umístění na závodech, ale lákají mě akce jako Kolo pro život apod., spíše ale jako možnost poznat nová místa a nové trasy, než nějak se umisťovat.

      Co se ještě změnilo, tak je cena, dovedu si představit jít trochu výš, pokud to bude smysluplné – řekněme že bych se chtěl pohybovat někde kolem 50k s tím, že maximum je 60k Kč.

      Abychom se měli od čeho odpíchnout, tak dávám do placu Grand Canyon CF SL 7.9 jako horní hranici toho, kam jsem finančně schopen a ochoten jít, takže prosím cokoliv dražšího už se asi ani nepiště, nebo mě ještě zlákáte… :-)

      Varianta, kterou jsem ještě vůbec nezvažoval, je nechat si něco postavit…

      0 0
      • satch  

        ten canyon s dopravou bude skoro 63… ale jinak se mi líbí. Už dřív tu padlo, že dobrej poměr cena/výkon…

        0 0
      •  

        Co Cube Reaction GTC SL, nebo Ghost HTX 5 LC? Karbon, XT, solidni vaha i cena, design je veci kazdeho soudruha. Me neprijdou spatny oba.

        0 0
      • Azmir  

        Jenom tak přihodím adepty do kotle, výbava podbná jako canyon, cena o něco levnější, jinak canyonem určitě chybu neuděláš.

        http://www.bike-discount.de/…47/wg_id-117

        http://www.bike-discount.de/…32/wg_id-117

        0 0
        • TripleTap  

          Diky moc, na Cube jsem ponekud zapomnel pri hledani, tak urcite omrknu.

          0 0
      • domestique  

        nebo klidně i toho Supa. Sice papírově vychází hůř než Canyon, ale na druhou stranu zas nebude problém někde uhádat aspoň –10%

        0 0
        • TripleTap  

          No pokud by na Superior XP 979 CRB byla slusna cena, tak je to jiste taky kandidat ke zvazeni.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Mám a jezdí moc pěkně:

        http://www.kupkolo.cz/…odra_z95424/

        0 0
      • RUSH  

        Zkusím napsat svůj názor. Mám podobné parametry 193 cm / 91 kg, jezdím asi tak 6 – 8 maratónu (50–60 km, takže spíš půlmaraton) typu kpž ročně. Mám Specialized Stumpjumper Carbon Comp model 2013, před ním jsem jezdil full, konkrétně Cannondale Rush 5(2008). Myslím, že mohu celkem porovnávat.

        Karbonové HT 29 je podle mě pro tyto účely ideální i nároky na údržbu a servis jsou oproti fullu minimální. Pokud totiž začneš objíždět nějaké závody, obvykle začnou provozní náklady stoupat, opotřebení materiálu je větší, jezdí se v povětrnostních podmínkách, ve kterých bys normálně nejezdil, k tomu nějaké ty pády atd. A to vše bez ohledu na to, jestli jedeš na umístění nebo ne. Co se týká technické náročnosti tratí typu kpž, tak kromě pár vyloženě krátkých technických pasáží se obvykle jezdí po širších zpevněných cestách, obvyklá jsou táhlá stoupání. To vše se dá v pohodě objet na HT – takže za mě první volba (navíc při 193 cm) je karbonové HT 29. Druhá volba by byl full, typicky Epic. Na něm jezdí také hodně lidí, klidně v hliníku. Nároky na servis jsou ale vyšší. Pokud budeme např. srovnávat servis fullu a HT přímo ve Spešlu tak bych to tipoval, že servis fullu bude 2× dražší. Další věc je, že u Epicu sice můžeš zadní tlumič (Brain) nastavit na hodně tvrdo, čímž kolo téměř nehoupe, ale bohužel, o to víc se tím opotřebovájí ložiska v zadní stavbě.

        Obě volby jsou v pořádku, jen jsem chtěl lehce nastínit, s čím vším je třeba počítat.

        0 0
        • TripleTap  

          Ahoj a díky. Toto je pro me hodne prinosny nazor! Porad v okoli slycham „HT si nekupuj/za ty prachy HT nema smysl/…“, ale mne porad vychazi jako vhodnejsi pro me pouziti.

          0 0
          • RUSH  

            Kolo dělá rám – doporučuji toto:

            http://www.specialized.com/…mp-carbon-29

            Vyndat duše, nalít mlíko a jedéém na start.

            PS: O ceně se dá vždycky smlouvat.

            0 0
            • Miramar  

              Za 65t kolo na XT,SLX a mrdkama brzdama to je super kauf!!:-D :-D Ale tak zas je to Spešl, takže to je pochopitelné:-D

              0 0
              • raw 4  

                Hm za 65 :-), tak důležitý je, že je to spešl,že…

                0 0
              • JakeF  

                Tak furt lepší, než kdyby tam byly Crossridy, hehe :).

                0 0
                • Miramar  

                  Jo tak ty základní Rovaly budou určitě lepší to je jasný:-D Dělá to přece Spešl:-D Ti mají všechno lepší.

                  0 0
                  • JakeF  

                    No než Crossridy jsou… Hlavně jdou pohodlně na bezduše, což je základ…

                    Ale hlavně mě pobavila ta situace, kdy ty za něco kritizuješ Spešl a sám máš podobným přístupem postavenou Meridu – dobrej rám a zbytek hodně v kompromisech.

                    0 0
                    • Miramar  

                      Nevím co to tady vůbec taháš,tu Meridu jsem poskládal asi 40t, takže ano na podobném složení,ale „pouze“ od 25t levněji.

                      A teď mám mimochodem carbon Cuba za 45t na komplet XT s Rebou,sice zase obyč kola,ale pořád je to o 20t levnější než ten Spešl.Myslím,že každej vím,že Spešl je zbytečně předražený, tak nevím proč to tu tak obhajuješ.

                      0 0
                      • Rubi  

                        cena je premrstena, aby to vsichni nemohli mit, stejne jako u apple, problem je, ze to stejne kazdy ma a tem firmam se pak dari, kdyz se ti zda drahy tak ho nekupuj, to je jednoduche, ale nesnasim takovy ty kecy spesl je spatny protoze je drahy…

                        spesl dava nemale penize do vyvoje, premysli nad vecma, dela testy vseho mozneho, ma top geometrie zavodnich kol, jini levni jen soli katalogove ramy…

                        0 0
                        • Miramar  

                          Nemá smysl se dohadovat:-) Ale vystihl jsi to přirovnání k Applu…předražený telefon,který je funkčně na úrovni lowendových telefonů běžných značek.

                          Podle mě tyhle super značky mají především výborně zvládnutý marketing,to se musí uznat!!A to je jediná věc ve které nad ostatníma vynikají.

                          0 0
                          • nitraq  

                            Funkčně na úrovni lowendových telefonů? U Applu jde především o celkový ekosystém značky a odladěnost na jednotlivá zařízení. A například funkce foťáku iPhonu je jedna z nejlepších, znáš fotografa Dana Chunga? Projdi si jeho fotoblog z londýnský olympiády zde.

                            0 0
                            • Miramar  

                              86 % (67. místo z 2787)

                              viz:

                              http://www.mobilmania.cz/…default.aspx

                              Proč není první,když je nejdražší??

                              0 0
                              • nitraq  

                                Aha, zase válka megapixelů, gigabajtů a podobně.

                                0 0
                                • Miramar  

                                  Tak já nevím,ale podle mě by ceně měla odpovídat vybavenost telefonu:-)

                                  0 0
                                  • nitraq  

                                    Vybavenost nerovná se použitelnost. A ne všechny vlastnosti jsou postihnutelný číslem.

                                    0 0
                                  • JakeF  

                                    Jídlo taky kupuješ podle množství kalorií? :D

                                    0 0
                                    • Miramar  

                                      Ne,podle toho které je nejdražší a na které je nejvíc reklam v televizi,protože to bude zaručeně nejkvalitnější:-)

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        Tak tos mě uklidnil. Podle těch keců tady už jsem si říkal, že budeš nějaká socka…

                                        0 0
                                        • Miramar  

                                          Každý kdo nemá ajfouna a nejezdí po cyklostezce na spešlu je socka:-(

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            A tak jak kde… Na Modřanský samozřejmě na Meridu a Samsung moc bruslařek nesbalíš… A když jo, tak hnusný.

                                            0 0
                                            • Miramar  

                                              To je mi jasný,proto se raději jezdím schovat někde do lesa,kde člověk není tolik na očích a cyklostezky nechávám borcům na spešlech.

                                              0 0
                                              • JakeF  

                                                No fuj, do lesa… Když nespadneš na kamenech, tak uklouzneš na kořenu. Když neuklouzneš na kořenu, tak se zabahníš… Fakt nechápu, proč by někdo do lesa jezdil, když může jezdit v klidu na vyasfaltovaný cyklostezce.

                                                0 0
                                                • Miramar  

                                                  To máš samozřejmě pravdu,ale já bych si tam se svým kolem a telefon dělal akorát ostudu:-(

                                                  0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Je vidět, že máš docela rozum. Tak nezoufej, ještě není nic ztracený, příště třeba vybereš líp.

                                                    0 0
                                • Rubi  

                                  je to marne, tyhle testy zobecnujou pouze ciselne hodnoty, ve vysledku techto testu odladeny system na hardware nehraje zadnou roli, takze mas treba nadupany telefon, ale se systemem se nekamaradi, coz se dost stava

                                  0 0
                          • Rubi  

                            tak jo, tobe to asi nema cenu vysvetlovat…

                            nebudu se tady asi poustet do diskuze s nekym, ktery placa takove kraviny

                            nerikam ze je top a nic jineho neexistuje, ale prirovnat k lowendovym telefonum…

                            0 0
                        • jonti  

                          Od Apple nekoupis spatny telefon, podobne jako od Specialized spatne kolo. A v obou sektorech najdes zbozi s lepsim pomerem cena/vykon i absolutnim vykonem lepsi zbozi. Ale presto maji tyto znacky svoje zakazniky co maji trochu jinou logiku, co ze s tim nejsou problemy za to stoji.

                          (pise majitel dvou speslu a jednoho iphonu)

                          0 0
                          • Miramar  

                            Uff,to jsem si dal,tady je to sám jabličkář a spešlák,proti takové převaze nemám šanci,vzdávám to.

                            Každý ať si kupuje co se mu zlíbí,tím bych to uzavřel:-)

                            0 0
                            • jonti  

                              Za poslednich 12 let jsem mel vic kol a vidim, ze moje spokojenost a radost z jezdeni moc nesouvisi s top vybavou a papirovym vykonem:

                              Scott Endorphin – pohodne kolo s nic moc geo, vyborna vidlice Bomber Z3, potom horsi RS Duke

                              Kellys na LX – tezke ale dobre kolo, kotouce HFX9 taky ok

                              Silnicka Koga – velmi levna, podle toho jezdila

                              Silnicka Morati – fajn, ale stara a proste to nebylo uplne ono

                              Ram Superior G7 20 palcovy – vyborne dlouhe maratonske kolo

                              Ram Superior G7 19 palcovy – krasne hrave kolo na XC i maratony, ale ukradene po pul roce

                              Specialized Epic skladacka – super full

                              Haibike Sleek – hezke, ale divne kolo, navic jsem mel pocit ze se ten ram rozpadne. Zatim nejhorsi koupe, prodal jsem ho za par mesicu

                              Giant Ahtnem 29er – nejlepsi koupe, max spokojenost

                              Cinska karbonova skladacka HT29er – ram ok, ale skladani kola neni pro me

                              Spesl HT – vyborne kolo, pomer cena/vykon nic moc, ale vykon a zpracovani detailu za to stalo

                              Myslim, ze ma docela dost zkusenosti a vic krat jsem se spalil, u znacek jako Giant nebo Specialized to je ale vyrazne min pravdepodobne.

                              0 0
                              • Rubi  

                                mel jsem ten samy sleek a ten samy pocit… taky jsem ho 2* musel nechat slepovat(vytrzena vlozka hlavniho cepu + praskla zadni stavba pred zadnim cepem; oboji bylo asi zpusobene pridrenym loziskem pri zavode, ale i tak..), jedine co bylo fajn je ze byl lehky, ale dost mekky

                                0 0
                          • roman 3D  

                            dokonce udělali jeden zahnutej a ani o tom nevěděli:-)

                            0 0
              • Rubi  

                taky je to katalogova cena ze… za kolik si slozil tu mirindu v profilu?

                0 0
                • Miramar  

                  To jo,ale víc než 10% slevu mu na jaře nikdo nedá,není důvod.

                  Cca 40t :-)

                  0 0
                  • Rubi  

                    40 je vpohode :)

                    no kdyz nemas znamost tak urcite ne…

                    0 0
              • TripleTap  

                Panové, mohli bychom prosím v tomto mém jediném vlákně zde zůstat u řešení biku? :-)

                0 0
          • DADMTB  

            Mám jak HT tak Full, HT Focus Raven 29", ful Haibike Impact 29" (alu) a používám více Focus (na závody AKŠ, Drásal, a další) no jednak je lehčí, (11,2) Hai (13,8) a je to poznat, na HT jezdím i hory, kameny..i Rychleb­ské nebo podobné…dostanu se všude a i rychle:-) jasně, že neskáču nebo nevím co…fulla chtěl mladý, ale beru si jej občas i já, jo pohodlný to je, jen je na servis víc věcí. Já nechci vnucovat „značky“, jen za mne HT ovšen i full má něco do sebe jen mi to na něm nejede tak nějak rychle. Jinak ještě mám vše S, nebo 42cm, 44cm…(velikos­ti rámu)

            0 0
            • TripleTap  

              Dík za reakci.

              Zatím se mi pořád zamlouvá ten Canyon, co jsem tady dával, plus některé ostatní, co tady dávali kluci.

              Navíc jsem ještě narazil na loňský Superfly 9, ale ten teda není v karbonu.

              0 0
              • DADMTB  

                Jo jen teď se dívám asi chceš HT alu? No tak tam bych se klonil na HT carbon (no a právě cenově asi spíš jen u „méně“ obvyklých značek Canyon, Focus…) …no jen tady možná bude názorový boj:-))

                0 0
                • TripleTap  

                  No zadání bylo „193cm/103kg, pořád preferuju HT (ale už se fullu nebráním tolik jako dřív), 29“ kola, spíše karbonový rám, osazení XT/SLX (nebo ekvivalentní SRAM, ale v tom se nevyznám) a slušná kola." :-)

                  A můj nástřel http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

                  0 0
                  • DADMTB  

                    No tak mně se to mluví s 167cm a 65kg…no tak teď je to k zamyšlení…no teď bych skoro zase řekl, že ten full jsem ty míry a váhy nějak přešel…je fakt, že Ten Haibike je proti Focusu takovej „tank“ …vyjedu s ním i schody a nemám obavu, že se něco stane, no a pozor na ty lepší kola…může tam být omezená nosnost…

                    0 0
                    • TripleTap  

                      Tu poznámku o nosnosti mám brát vážně? Může to být problém v mém případě?

                      0 0
                      • DADMTB  

                        Tak nejsem odborník nebo prodejce atp, jen určitě vím, že carbon záplety (ráfky), možná i některé lehčené hliníkové měly strop 90kg (jezdec i kolo). Ovšem nejsem úplně expert:-)

                        0 0
                  • DADMTB  

                    Jj to je pěknej kus carbonu a měl by něco vydržet.

                    0 0
                  • RUSH  

                    Než budeš řešit značku, ujasni si geometrii. Zda delší nebo kratší rám. Kratší kola jsou hravější, lépe akcelerují, ale někdy vyžadují lepší práci s těžištěm, např. při výjezdu, kdežto delší jsou trochu neobratnější, ale o to lépe drží stopu s jsou lepší při výjezdu.

                    Např. ten Canyon je spíše kratší, t.j. na XC/Trail než na maraton (opravte mě, pokud se mýlím).

                    0 0
      •  

        A co říkáš na toto:

        http://www.cyklobest.cz/…rtex-950-rsl

        Napiš mi mail a pošlu ti lepší info :-)

        0 0
      • Lachtis  

        Ahoj, když jsem v roce 2011 opět začal jezdit, tak jsem (asi jako každý) řešil dilema, do čeho jít. Lákaly mě celopéra, protože to bylo pro mne něco nového, neznámého, s přínosem pohodlí. V neprospěch hrála cena, nevědomek zdvihu a dražší servis.

        V prvé řadě jsem si tedy musel v hlavě srovnat, co vlastně chci koupit (HT/full) a jaký terén budu jezdit včetně mých ambicí.

        Pokud si nejsi 100% jistý, doporučuji Ti, půjčit si testovačku. Já si vyzkoušel fulla 100mm a 120 mm. 120mm jsem ihned vyřadil, prostě toho zdvihu na mne a moje ježdění bylo moc. 100mm full už byl lepší, ale pořád jsem si nebyl jistý. Nebudu to okecávat zvolil jsem HT (sice v hlíně, ale HT).

        Moje ježdění a styl odpovídá tzv. chrcení :-). Objíždím domácí či nedaleké maratony, zavítám také na KPŽtko, sem tam si střihnu vyloženě XC závod a mé HT (Stumpjumper 2012) mi naprosto sedí. Mé příští kolo, pokud se něco nezmění, bude opět HT, ovšem v karbonu – rád bych ho zkusil.

        Z toho co jsi napsal, Ti HT mohu s klidným svědomím doporučit! Pokud chceš znát můj tip, je tím Superior XP 979 CRB odkaz níže. Nové Supíky se mi moc líbí jak po designu, výbavě a cena také není nijak přemrštěná. Tím nezpochybňuji, že sešeneš lepší, ale Supík mmne osobně hodně zaujal :-)

        http://superiorbikes.eu/…979-crb.html

        0 0
        • TripleTap  

          Ahoj,

          diky, toto jsou fakt nazory, ktere tady chci cist, ne dohadovani o Applu viz par komentaru vyse. :-D

          O tom Sup 979 CRB uz jsem se tady taky zminoval, je to urcite jeden z kandidatu.

          0 0
          • Miramar  

            Ten Superior je podle mě zbytečně drahý.Za 45 se dá koupit Cube Reaction GTC Race s Rebou,pevné osy na kompletním XTečku včetně brzd.Což je podlě mě důležitější než mít XTR hazku,ale základní brzdy.

            0 0
            • jonti  

              Zakladni brzdy na Supovi jsou bezproblemove, hazka XTR nevadi a rafky ZTR jsou velke plus pro pouziti bez dusi.

              0 0
      • TripleTap  

        Tak ještě jednou dík drtivé většině za věcné komentáře.

        Abych to posunul malinko dál, začíná se mi z toho všeho tříbit tento seznam (abecedně). Vím, že tady padlo spousta dalším modelů, ale některé jsem vyřadil pro to nebo ono a nezastírám, že některé jsem vyřadil taky proto, že se mi „prostě nelíbily (sorry:-)“.

        Ano, je to 3× karbon, 1× hlinik. Pomaličku se začínám zoreintovávat ve výbavách, poprosím teda o případné názory. Plus bych měl otázku z oblasti, ve které se neorientuju vůbec: Mohl by mi někdo, prosím, porovnat výše uvedené biky z hlediska osazení ráfků/kol? Do tohoto fakt nevidím vůbec.

        0 0
        • TripleTap  

          Koukám, že u těch Cube budou asi toto lepší odkazy:

          SL 29 (http://www.cube.eu/…ashred-2015/)

          Race 29 (http://www.cube.eu/…ngreen-2015/)

          0 0
        • nitraq  

          Ještě ti to trochu zkomplikuju:) Superfly 9.7 v karbonu za 51 a pokud máš vyšší rozpočet, tak se dá i Superfly 9.8 za 58.

          0 0
        • RUSH  

          Mě se osvědčily bezdušáky, nedám na ně dopustit. Jezdím na nich už přes 5 let (tréninky i závody kpž) a bez jediného defektu! uk, ťuk – musím to ještě jednou zaklepat. Je to opravdu super, když se na to můžeš v závodě spolehnout! Pláště teď jezdím Specialized Fast Track na Rovalech, před tím UST pláště na Mavic a Snake Skin Schwalbe na ZTR Arch – žádné tenké pláště, potřebuji jistotu, nepotřebuji honit každý gram.

          Z tohoto důvodu silně doporučuji vybírat kolo i s ohledem na použití standartních bezdušových systémů.

          0 0
        • Zafata  

          Mas tam 2 druhy kol.

          Canyon a Cube jsou kratsi ramy a vyssi a Superior a Trek jsou delsi ramy a Trek ma navic nizky ram. U Superioru nevim.

          Kdyz si jen vezmu napr Canyon vs Trek.

          Delka ramu Canyon XL – 630 mm

          Trek 21,5 – 659 mm

          Vyska ramu je take rozdilna skoro o 3cm to same i vyska sedlovky. Samozrejme si muzes koupit napr i 19,5 od Treku, ale tam je sed³ovka jen 47cm coz pri vysce 193cm a pokud nemas vylozene kratke nohy tezko vyjde. Takze na tvem miste bych si urcite nejdriv zjistil zda nemas napr vylozene kratky trup a ruce a dlouhe nohy a nebo naopak. Podåe toho bych se i priklonil k vyberu kola. Jinak jsou samozrejme vsechny krasna :)

          0 0
          • satch  

            canyon úhel sedlovky 74 stupňů vs. trek 72. takže to ovlivní výslednou top tube horizontal a rozdíl není v reálu tolik. Radši bych koukal na reach… (ale to nemění nic na tom, že trek bude delší)

            0 0
        • domestique  

          nejlepší kola budou podle mě ty DT1700 na Canyonu. U Supu bych viděl problém 28drátů vs. tvých 100kg. A ty fulcrumy na Cubu těžko říct, protože jsou asi dělaný jen přímo pro Cube, ale tipoval bych, že budou obdobné jako Red Power 29XL – hmotnost kolem 1900g, odolnost velmi dobrá

          0 0
        • TripleTap  

          Tak opět o kousek dál :-)

          Grand Canyon CF SL 7.9 (http://www.canyon.com/…es/bike.html?…)

          Cube Reaction GTC Race (http://www.cube.eu/…ngreen-2015/)

          / SL 29 (http://www.cube.eu/…ashred-2015/)

          Pomaličku se blížím závěru, což je super! Takže snad jedna z posledních otázek, kde vidíte nejlepší poměr cena/výkon? Ceny u těchto modelů skáčou cca po 5 000 Kč, od 50k po 60k Kč.

          Díky moc.

          0 0
          • satch  

            tak canyon bude mít malinko delší rám a s dopravou vyjde na 63tis.

            A cube je kratší, kola nevím co jsou zač a jestli to ukecáš na 50 nebo nevím jaké máš možnosti, tak mezi těma bajkama je 13tisíc rozdíl…

            To záleží asi už na tobě.

            Líbí se mi oba, kdyby někdo řekl který chci, radši canyon :-)

            ale kdyby to byly moje peníze, projel bych si cube, a když by seděl, bral bych ten.. (za předpokladu ceny kolem 50tis)

            0 0
          • TripleTap  

            Tak kluci, myslel jsem, ze už jsem ve finále, ale teď to začíná být nejtěžší. :-D

            Pořád – a asi už zbytečně dlouho – zvažuji mezi těmito třemi.

            Na Canyonu mě lákají (asi) lepší kola – je to tak? Na druhou stranu má zase asi „komplikovanější a tvrdší“ vidlici a je o kus dražší + doprava.

            Cube koupím i v krámě, je levnější, asi pro mé potřeby vhodnější vidle, (asi) horší kola.

            Co si o tom myslíte?

            0 0
            • bradek  

              Já bych bral ten Cube Reaction GTC race, vidle s remotem a pokud by tě trápila ta kola, tak si časem můžeš nechat za ten rozdíl mezi Cubem a Canyonem nechat nějaké zaplést a ještě budeš mít jedny náhradní.

              0 0
              • TripleTap  

                Jo to je taky moznost. A radeji teda ten Race nez SL?

                0 0
                • bradek  

                  Mě osobně víc vyhovuje Reba, která je otevřená/zavřená, než Fox s CTD, ale to musíš vědět ty, co bys raději.

                  0 0
            • Bretek  

              Rozhodnout se musíš ty, ale pokud chceš Canyona tak s objednáváním moc neváhej. Po for bikes a test festu se budou prodlužovat dodací lhůty. Abys pak nečekal na kolo třeba 2 měsíce. Sezóna už pomalu začíná.

              0 0
              • TripleTap  

                Jo vidis, tohle me nenapadlo. :-) Ja spis cekal, ze v souvislosti s ForBikes bude treba nejaka akce…treba –10% a doprava zdarma. :-D :-D :-D

                0 0
                • Bretek  

                  Tak to zkus spíš napsat do vlákna Canyonu a Tomáš ti odpoví, ale nevím o tom, že měli nějaků akci 10 % z ceny nebo poštovné zdarma. Akci mívají většinů napodzim, když představí a začnou prodávat modely dalšího roku. Tak ty součastné prodávajů se slevů.

                  0 0
    • Petr TREK  

      Mám Specialized Crave Pro 2014 a Samsung.

      A sem vysmátej. Tohle vlákno mě pobavilo! Koupil sem ho jako test bike za půlku. Najeto prd v zaruce a bez oděrky. Když opomenu ze normálně stoji 45000. Tak je to celkem za ty peníze co sem za to dal fajn bike a kup. Jestli ho seženeš teď ve výprodejích za dobrý peníze tak doporučuju! A Samsung taky bezva! :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.