HT bike do 40000kc.? Merida HFS XC 2000 D 2010 nebo SUP G7 2009?

7 nepřečtených
  • riven

    Mam dilema, co poridit za hardtail bike do 40000kc.

    Po delsim vyberu mam dva favority a to:

    1. Merida Matts HFS XC 2000 D 2010 – 31490kc

    nebo

    2.SUPERIOR TEAM RACING G7 2009 – 39900kc

    Ma nekdo zkusenosti s touhle Meridou? Myslim si,

    ze za ty penize slusna vybava. Hlavne chci SRAM X.0

    grip razeni, kterou ta merida ma. Ostatni komponenty

    taky slusne, mozna bych vymenil prehazku X.9 za X.0,

    a mozna kliky s pastorky za TRUVATIV STYLO 3.3 nebo STYLO 3.3 OCT.

    Jak kvalitni jsou ramy Merida?

    Ten Superior ma jeste kvalitnejsi komponenty, ale je problem

    ho nekde videt, je to doprodej. Urcite bych na nem vymenil razeni a prehazku za SRAM.

    Na tu Meridu jse mel moznost si sednout a prvni dojem byl velmi pozitivni, zkousel jsem ram 20" /mam 192cm/ a zdal se mi akorat,

    i kdyz prodavac mi doporucoval 22", ale ta je mi zdala moc dlouha na posed, rozhodne min prijemna nez 20".

    0 0
    • Smazaný účet  

      I když Ti spousta neznalců (většinou jezdí na Specialized, který spolupracuje právě s Meridou) bude tvrdit, že Merida je podřadná značka tak opak je pravdou. Jedny z nejlepších rámů za nejlepší ceny-můžou si to dovolit vzhledem k tomu, že je to asi druhý největší výrobce na světě. Výzkumák mají v Německu, výrobu na Taivanu (jako skoro každý). Takže Meridy se neboj a řiď se jen cenou.

      0 0
    • šlapatko  

      Merida i Sup je v pohodě.Jen je v nich zásadní rozdíl v Geometrii.Se svou výškou vem Supa 20, nebo Meridu 22.Meridy jsou krátké, 20 má efektivní délku 605mm a 22, 615mm.Sup má 630mm.Mrkni mi do profilu.Jezdil jsem Meridu v 22 a byla akorát.Na 20 se vlezu,ale chce to představec 12cm a sedlovka jde 29cm ven, při 400 mm.Měřím taky 192 cm.

      0 0
    • Hnoj  

      Postavit RB CRR, za 40K to narveš na slušný osazení a X.0 docela s přehledem…

      0 0
      • riven  

        Na stavbu jsem taky myslel, jak na RB CRR, tak treba na Duratec Torain C1.

        Mate s nima nejake zkusenosti?

        0 0
    • riven  

      A co treba neco ze SUPERIORU 2010, trebe model

      SUP XP 935, sice uz to je 43990kc, ale asi bych to jeste zkousnul. Ma ho nekdo?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Co se týče Meridy. Nejezdil jsem doposud nic jiného. Teď tedy přesedlávám na Felta,ale s Meridou jsem neměl za celou dobu jediný problém,jsou to pěkná kola a líbí se mi jejich velký výběr – např. rámů. Zatím jsem neviděl jedinou značku,která by měla v nabídce tolik rámů a kol celkově nebo viděl,ale neuspokojilo mě to tak,jako Merida ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.