• Endryju

    Nazdar,

    prosím o pomoc s výběrem kola – sháním horské s cenou do 20 tis.Kč. Jezdit bude převážně po cyklostezkách, někdy v lese.

    Prozatím mám vybrány dva kandidáty:

    Haibike Big Curve 9.50 2015

    http://www.bradsky.cz/…-p-8723.html

    GHOST Tacana 4

    http://wwwpkbikecz.ekonomshop.cz/…ack-red-2525

    Díky všem za rady a názory.

    0 0
    • HUPÍK  

      dej sem mail,poslu ti specifikaci na lepší výbavu za levnější peníz

      0 0
    • madcat  

      Co tohle CTM? Je sice lehce přes, ale vím o člověkovi, kterej by ti dokázal udělat cenu, že by ses do těch 20 vešel…

      http://www.ctm.sk/…cierna-zlta/

      0 0
    • Evilcleaner  

      ani jedno. doporučuju pročíst forum, těchto témat se tu řeší spousta neustále, určitě narazíš kromě lepších seriovek i na možnost si kolo nechat sestavit, dopručuju nad tím zauvažovat.

      0 0
      • Endryju  

        Proč ani jedno?

        0 0
        • Evilcleaner  

          haibike protože ceně neodpovídá nejvíc toto: altus brzdy, altus náby, má problémové octalink kliky (osobně je považuji za zcela OK pro lehké jezdce, ale rozhodně ne pro dospělého chlapa), vidlice je funkčně dobrá, ale váží skoro 2,5kg

          ghost je sice levnější ale má nejlevnější vidlici od RS – pružinovou se skutečně nedostačujícími vnitřními nohami 28 mm a ani zbytek výbavy není nijak osilnivý, jsou tam stejné náby a brzdy jako na haibiku, těžké octalink kliky… kdyby to kolo stálo 16 tak ještě neřeknu, ale za 19 tisíc pořídíš skutečně mnohem lepší kousky.

          ze seriovek v této ceně je relativně povedený a určitě mnohem lepší než tebou navrhované canyon

          neříkám že je to dokonalé, ale pokud s tím plánuješ jezdit spíš pohodově tak vidlice gold 30 by měla stačit (kolik vážíš?) – skutečně lehká vzduchovka, má to lepší brzdy a náby (stále jen acery ale to je proti altusu výrazná změna hlavně u brzd v délce chodu páky), kliky jsou stejné jako u haibike. každopádně doporučuju si dát tu práci a projít forum. desetkrát napsané nemá smysl psát znovu

          0 0
          • Erknold  

            Přijde mi, že není marný tuten vyprodejovej LF http://e-shop.leaderfox.cz/…2000101.aspx#…

            0 0
            • Captainrosette  

              Toho můžu jenom doporučit. Mám na něm najeto přes 2000 a plná spokojenost za ty peníze. Sehnal sem ho dokonce ve slevě za 17990.

              To, že to není drahá značka, se myslím nikde neprojevuje. Mám možnost ten rám porovnat s jedním SUPem v podobný cenový relaci a každej má něco lepšího a horšího. Ve výsledku bych řekl, že jsou na tom skoro stejně.

              0 0
              • Endryju  

                Není moje velikost, potřebuju 17ku,abych si nenabil „vercajk“.

                0 0
            • Evilcleaner  

              no to je docela v klidu, na seriovku.

              0 0
          • Endryju  

            GRAND CANYON AL 5.9 je dražší než chci, do limitu se mi vejde

            YELLOWSTONE AL 4.9.

            0 0
            • Evilcleaner  

              stojí asi o 800 víc než ten haibike, no jak myslíš. i ten yellowstone bych bral raději než haibike. zeptám se znovu, kolik vážíš?

              0 0
              • Endryju  

                Váha 75 kg, výška 170 … takže rám max. 17.

                0 0
                • Evilcleaner  

                  pokud na tom nechceš jezdit nějaké peklo, tak bych se vidlice s 30 mm nohama nebál. pokud nechceš řešit stavbu tak bych šel do toho leaderfoxu.

                  0 0
                • Erknold  

                  A s dutou vyskou, co se zamyslet nad tou 29? Teda pokud s tím chceš do terénu.

                  0 0
                  • Endryju  

                    Tak to jsem trochu nepobral – „s dutou vyskou“?

                    Pokud tou 29 myslíš ten LF Casper, tak ten je moc velký, potřebuju 17".

                    0 0
                    • Evilcleaner  

                      nechcu mluvit za někoho jiného ale myslím že místo dutou mělo být tutou:-)))

                      0 0
                      • pepek  

                        blbost, tutou nic není, tak přece nikdo nemluví, možná rumuni

                        0 0
                        • Evilcleaner  

                          no v některých koutech republiky to znamená to samé co touto;) cítím tady nádech grammar nazi:-D

                          0 0
                        • Erknold  

                          Tuta, tuten, tuto, tuti, toť běžná to slova v severním Bavorsku :-)

                          0 0
                      • Erknold  

                        Znáš mě lépe než můj tablet :-) jestli třeba nehledat v 27,5, tak jsem to myslel. A ten lf je velký, toť pravda

                        0 0
              • Endryju  

                Ten Haibike byl do včerejška za 19 990 Kč. Gran Canyon s poštovným a balným bude za 23,5 tis.

                0 0
    • RadikM  

      Možná bych pouvažoval i o tomto, cena o něco vyšší než udávaný strop, ale velmi slušně vybavený a hlavně i hezký

      http://www.allforbike.cz/…d-supreme-29

      0 0
      • Evilcleaner  

        napsal bych ti na mail ale nemáš ho tam, takže to dám sem, ono je to ostatně i pro tobě podobné. ano je nás tu hodně, kteří vyděláváme na kolech a naprostá většina z nás se snaží své služby nabízet decentně. toto je tvůj během posledních pár dnů několikátý příspěvek kde tlačíš pořád jen svoje. pokud chceš takovou reklamu, přestan to dávat takhle do threadů a zaplat si banner. tvé chování dost narušuje místní symbiozu uživatelů se stavitely, protože evidentně nemáš motivaci poradit, ale jen prodat. díky za pochopení, jinak ti přeji úspěch;)

        0 0
        • RadikM  

          ale já si myslím, že nic nenarušuji, nikde v příspěvku není uvedeno, prodám ti ho nebo něco podobného jen jsem dal odkaz na vhodnou alternativu, tak jak to tady chodí běžně. Zakladatel příspěvku nechť se rozhodné sám.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Je zakázáno vkládat příspěvky:

            s komerčním podtextem, reklamou a nebo spamem

            a ted ještě napiš že nic neporušuješ.

            0 0
            • RadikM  

              V tom případě by musela být smazána půlka fora, jelikož odkazy do nepřeberného množství obchodů s koly, konkrétními modely kol s cenou a nabídky stavitelů jsou v každém druhém vlákně. Nechci se samozřejmě hádat, ale toto je holý fakt. Já nikomu nic nenutím ani netvrdím, že je to nejlepší ani nehaním jiné nabídky. Dávám zde pouze alternativu k nabízeným variantám.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Je rozdíl dělat reklamu svému shopu a radit někomu nabídku na jiném shopu, s kterým nemám žádné spojení. Stavitelé taky tu nedávají nabídky, naopak lidé je tu sami vyhledávají. Jediné co stavitel udělá že dá na dotaz mail. Ty jsi zde hodil konkrétní nabídku na svůj eshop za účelem zisku, takže tvůj výběr se nedá považovat za nestraný, což neplatí u většiny příspěvků kde lidé radí na dotazy konkrétními nabídkami eshpů.

                0 0
                • RadikM  

                  Rozdíl to rozhodně není, Ty víš na 100%, že ten dotyčný s daným eshpem nemá nic společného? Stavitel jedná taky za učelem zisku. No, já bych tuto diskuzi asi uzavřel a navíc nebudeme ničit vlákno nezáživným textem a zakladatel příšpěvku se možná dobere nějakého vhodného modelu.

                  0 0
                  • niky79  

                    No, jde to poznat :-) A duvodu, jak se to pozna, je vice :)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Poznat to jde a jestli nevidíš rozdíl mezi nezávislým odkazem na eshop, poptáním stavitele a tvím odkazem na vlastní eshop. Tak je něco špatně.

                    0 0
        • scalar  

          Tohle je klasické vlákno. Někdo chce kupovat kolo, tak se zaregistruje a místo toho, aby se podíval do historie a něco načetl, založí další vlákno.

          Na něj se nalepí nějaký zoufalec prodejce nebo stavitel, co ani v plné sezóně nemá do čeho píchnou a oblejzá fóra a somrá o zakázky…

          0 0
          • mart910  

            +1

            0 0
          • Smazaný účet  

            +1

            0 0
          • Evilcleaner  

            No je to sice napsano tvrde ale je to pravda.

            0 0
          • Endryju  

            A tohle je klasický příspěvek,který nepomůže. Témat je tady přes 73 000 a prolézt všechna, která se týkají prodeje kola do 20 tis. prostě není v lidských silách. Pročetl jsem si několik desítek témat a zatím nenarazil na jediné vhodné kolo, většinou jsou témata zastaralá (i několik let) nebo odkazují na již neexistující sestavy.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Zastaralá jen od začátku roku tu může bejt 30 témat na tohle téma. Takže ses na hledání vykašlal.

              0 0
              • Endryju  

                V roce 2015 jsem jich našel 7, když použiju pokročilé hledání, možná dělám něco špatně a rád si nechám poradit…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ne každý píše do nadpisu cenovku.

                  0 0
                  • Endryju  

                    Asi tady trochu plýtváme čase a místem, Ty nechceš poradit/ pomoct a já mám čisté svědomí, že jsem několik hodin pročítal stará témata.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Pokud jsi pročítal pozorně, tak si už dávno oslovil stavitele či si vybral z nabízeních kol.

                      Tady v tomhle vlákně jsou vybrané vlákna na tohle téma.

                      http://www.bike-forum.cz/…-20-tis.html#…

                      0 0
                      • Endryju  

                        Pročítal pozorně – to vlákno jsme měl otevřené a všechy odkazy v něm také – většina z nich jsou zastaralé (i z roku 2009). Dokonce je jeden odkaz na moje téma – tudíž jsem se trochu zacyklil :)

                        0 0
            • Erknold  

              ceny jdou nahoru, jak slábne celá Evropa. Takže i kdyby náhodou se minulý rok a dále objevilo použitelné HT29 do 20k, tak teď už by stejně stálo více. A nová sériová HT29 s rozumným osazením jsou všechny už přes 20k. A nebo je to nějaká super akce, která stejně během měsíce zmizí.

              0 0
              • Erknold  

                a ukážu to na příkladu kola, které je v mém okolí zastoupeno asi třikrát. Author Stratos. To je kolo, které už před 15ti lety stálo nějakých 13k. Tehdy mělo celý pohon Alivio a ještě pevnou vidlici. Kolo bylo docela lehké (tam ani nebylo co by bylo těžké). Pak kolega má nějakých 7 let Stratose. Stále to mělo Alivio a už nějakou odpruženou vidlici, která však moc nefungovala. A dnes stojí furt 13k a z alivia už tam není nic, při nejlepším Acera a jediné co zůstalo je tragická vidlice.

                Prostě dnes máš za stejné peníze horší kolo, než si mohl mít před třema lety. KDyž beru tedy absolutní hodnotu peněz a ne to, že před 15ti lety bylo 13k jiný peníz, než dnes. Abys zachoval osazení, musíš se na to dívat z pohledu, že tehdy to byl jeden plat a když chceš dnes to samé, musíš dát také jeden plat.

                0 0
      • Endryju  

        Toto už je kus nad finanční limit.

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce