Horské kolo pro přítelkyni - 153cm

82 nepřečtených
  • Tommmy33

    Zdravím,

    chtěl bych radu ohledně kola pro přítelkyni … strašně se jí líbí toto: http://www.mojekolo.cz/…fialova-2015

    ale mají jenom 16" rám… myslíte si že je na ní moc velké? měří cca 153cm.

    Předem děkuji za odpovědi,

    0 0
    • Smazaný účet  

      Podle všeho ano.

      0 0
    • jan.pernik  

      153cm? to kolo bude těžší než ona …

      0 0
    • niky79  

      Prehazovacka a presmykač Tourney? Na kole za 10 tisic?

      0 0
    • alinceb  

      Nech jí něco postavit třeba na tomhle rámu . Osobně bych ale tak 5k přitlačil, aby to za něco stálo…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak pokud má adekvátní váhu k výšce (max 50KG), tak nic extra nebude potřebovat.

        0 0
        • alinceb  

          Nerozumím.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Myšleno tak že bude potřebovat hlavně lehčí věci, než věci co něco vydrží.

            0 0
            • alinceb  

              V první řadě bude potřebovat věci, které aspoň trochu fungují, což je minimálně vzduchová vidlice a 170mm kliky. O nějakém honění gramů se u rozpočtu mezi 10–15k nedá vůbec mluvit. Nějakou vyšší odolnost jsem vůbec neměl na mysli…

              0 0
              • niky79  

                Jenze pruzinovky take funguji. Samozrejme, ne tak jako vzduchovky a samozrejme hlavne u lehcich lidi, ale proste u kol kolem 10 tisic skutecne _neexistuje_ jina volba. A vzhledem k tomu, kolik lidi (95 %?) jezdi na seriovkach, kde vyrobci do kola za 17–20 tisic klidne daji pruzinovku za 1500,– (cest vyjimkam!) tak to asi s nimi nebude tak zle (protoze kdyby bylo, tak jsou stiznosti slyset vsude, jak je to nefunkcni a lidi to nebudou kupovat).

                To stejné je u PC. Někdo by řekl, že to chce věci, které alespoň minimálně funguji, což je třeba SSD. Jenže, když tam nacpe HDD, tak to fungovat bude také. Ne tak dobře, jako u SSD, ale prostě svůj účel to splní.

                0 0
                • alinceb  

                  Jezdil jsem několik pružinovek (ne úplně základní řady – RS J2, J3, Dart, SR XCM a aktuálně Manitou Mars) i větší množství vzduchovek (Manitou R7 SPV i MRD, RS Reba, Sid, Tora, Fox Float, Talas a SR Epicon) a rozhodně základní vzduch (Tora, XC30 nebo Raidon) je funkčně úplně někde jinde, než základní pružina. Nehledě na to, že pružina bude těžká a pro správnou funkci pod 48kg bude potřeba fakt měkká pružina. Výrobci je dávají na kola za 17–20k, protože „prosťáček“ neřeší, jestli je na kole vidle za 1,5k nebo 5k, ale hlavně jestli má na rámu „Specialized“ nebo „Cannondale“ a vzadu XT šaltr…

                  0 0
                  • niky79  

                    Ale to tady nikdo nerozporuje, ze je funkcne nekde jinde. Pointa je uplne nekde jinde:

                    -- do kola za 10 k se vzduchovka nevleze, ani kdyby ses rozkrajel.

                    To je bod, od ktereho je potreba se odpichnout. A i kdyby byla vzduchovka 1000000000000­000000× lepsi nez pruzinovka, na tom faktu, ze se tam cenove nevleze, se vubec nic nezmeni.

                    No a kdyz 95 % prostacku, jak rikate, neresi vidlici za 1500 Kc na kole za 20 tisic Kc, proc myslite, ze to bude resit slecna na kole za 10 tisic kc? Vratme se prosim zpet do reality :-) A jeste jedna vec. Moje znama ma velice levne kolo, kde ji po roce prestala pruzit predni vidlice (proste je tuha jako mrtvola). Myslíš, že si všimla toho, že vidlice, co pružila, po sezone uz nepruzi? ;-)))

                    0 0
                    • alinceb  

                      Jsem celkem v realitě – neboj…;) Se skládáním lowcost biků mám celkem zkušenosti.

                      0 0
                    • mr.nikdo  

                      Protoze ta pruzina bude o 1 kg tezsi, nebude fungovat bez upravy vidlice – zmena pruziny.

                      Takze tezsi nefunkcni kolo.

                      Jak psal Alinceb nahore – doporucuje na 15 zvednout limit.

                      0 0
                    • scret  

                      ja bych to shrnul tak, ze pruzina nemusi byt spatna, nejvetsi problem je v tom, ze vyrobci vrznou nejlevnejsi je.ku vidli na kolo a jeste tam daj tvrdou pruzinu.

                      Tzn. s odpovidajici pruzinou, proc ne…

                      0 0
              • Egesi  

                Suntour XCR by šla v pohodě, teď sem ju montoval na 26" a je to fakt měkký, na někoho lehkýho

                0 0
        • Tommmy33  

          jj váží 48kg

          0 0
    • ganjabiker  

      Vzhledem k její výšce bych klidně vzal třeba toto http://www.mojekolo.cz/…y-green-2013

      a nějak rozumně to doskládat ;-)

      0 0
    • Tommmy33  

      tak že doporučujete kolo kolem 14" max 15" pro její výšku ?

      0 0
      • ganjabiker  

        Taky jsem kdysi chodil s takhle malou holkou a bral jsem nějaký rám od GT vel. XS, což by mohlo odpovídat 14".

        0 0
        • alinceb  

          Něco takového má kolegyně z práce (155cm) – GT Avalanche XS.

          0 0
    • jezevec2  

      Mam 187, 84 kg, jezdim prumery 24 km/h v Brdech a rikam si jak mam tezky kolo – 14,2 kg.

      To kolo v odkazu na začátu, Tvou přitelkyní pěkně potrápí.

      Jak pise nekdo nade mnou – postavit něco na míru – vlastne na váhu – at to má max. 12 kg.

      0 0
      • Tommmy33  

        ale to se bavíme o jiné cenové relaci … pokud už jí přijde toto kolo drahé … tak, kolik by stálo složení na míru,teda na váhu , jak píšeš .)

        0 0
        • alinceb  

          Nechával jsem stavět podobně velký bike pro syna kolegy. Za 16,5k byl na vzduchovém Raidonu, Aliviu 9s, kliky s dutou osou, relativně lehká kola a celková váha necelých 12kg. Dalo by se na některých věcech i ušetřit na úkor váhy.

          0 0
          • McBlacky  

            ale 16,5 je něco jinýho než 10. Taky mi přijde, že kolo za 165tkč je o dost lepší než za kilo ;)

            0 0
          • niky79  

            To je jiste pekne. Ale tady se neresi kolo za 16 500 Kc, ale za pouhych 10 tisic Kc. To je jako nekomu, kdo ma prachy na auto za 300 tisic, cpat auto za 480 tisic. Proste to nema smysl, byt to drazsi je bezesporu lepsi, vetsi, bezpecnejsi.

            0 0
    • alinceb  

      .

      0 0
    • McBlacky  

      jestli se jí líbí barevně tak jsi to vyhrál a berte ho.

      Nic jiného v téhle kategorii nemá smysl řešit.

      0 0
      • Tommmy33  

        ano, samo že líbí…ale podle mě bude pro ní velké… pokud by měli aj 14 bo 15" tak by ho brala hnedka…ale takto se bojí estli to nebude moc velké pro ní … to byl aj původní dotaz .)

        0 0
        • Smazaný účet  

          16tka bude dle mě velká..taky jsme koukali nejdříve na rámy Ghost

          0 0
          • Tommmy33  

            koukáme i dál…ale ked už sem našel toto : http://www.mojekolo.cz/…alepink-2015 …tak se jí nelíbí barva :D

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já bych ho nechal postavit, viz příspěvek níže.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Nech jí kolo postavit, vybere si rám a stavitel jí k němu vybere komponenty.

              0 0
              • Tommmy33  

                jj how easy …ale to se těžko nedostanu přes cenu toho kola…dražší nechce…už tato cena jí přijde hodně..a zkuste jí přesvědčit, že čím víc tím lepší …tak či tak bude muset šlapat atd :D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak přes cenu kola se dostat nemusíš, pokud nebudeš hledět na váhu. Pokud pro ní chceš 12KG kolo, to už se asi nejspíš dostaneš hodně na limit. Nějakej rám se sadou Altus, možná dokonce i Acera by stavitel mohl vymyslet.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Mladá měla Kellyse asi za 8tis. Mělo véčka apod, nechtěla na něm jezdit a když jsme loni vyrazili do Rychlebek, tak se trápila i na trailu podél černého potoka. Pak pochopila, že složené a dražší bude lepší než to co má. Teď si libuje, když má vidlici, která chodí i pod její vahou a funkční brzdy včetně řazení apod.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Také jsem sháněl pro přítelkyni kolo. Má také 153cm. Nakonec jsem nechal kolo postavit místním uživatelem. Váha 12,6 kg http://www.bike-forum.cz/…force-amelia Cena : 14 600 Kč

      0 0
      • mr.antik  

        Tak hlavně ať se jí líbí, velikost co nejmenší, stejně nevíš jestli jí to bude bavit, tak lepší než nic. Bazary máš asi projetý, v takových velikostech je to bída – ale teoreticky by se dalo sehnat třeba něco funkčního za 7–8 tis a přeházet to na nový rám (a starý třeba ještě někomu prodat).

        0 0
      • kudykam  

        za tu cenu už tam mohl narvat aspon vidlu CRX ne??

        0 0
    • Xhao  

      http://www.cyklonemcik.cz/…acera-8-disc

      To je asi moc velký, co? Každopádně kontaktuj Němčíka… Má na skladě i jiné hezčí, menší rámy a přendá ti ho… :-)

      Já takhle budu řešit příští měsíc přítelkyni… :-(

      0 0
      • Smazaný účet  

        Být tvoje přítelkyně, tak ti za tu vidlici poděkuju.

        0 0
        • Xhao  

          Alespoň, že nejsi… do 10k seženeš jen XCM a XCT, tam není rozdíl, ne? Musíš mít obrovskou kliku, abys našel něco v supervýprodeji třeba s XCR… Vzduch v týhle relaci neni…

          0 0
    • Xhao  

      Nebo tohle:

      http://www.bikeprodejna.cz/…46-2014.html

      Malé, v limitu a z toho, co jsem koukal na dámský kola v téhle ceně, asi i slušně vybavené.

      0 0
    • Xhao  

      http://www.newbike.cz/…i-2014/d2537#…

      Vítěz ? ;-) Ale tu značku neznám – ačkoliv jsem amatér, takže to není směrodatný

      0 0
      • Tommmy33  

        z mého pohledu, toto je něco co by se jí mohlo líbit :D :D :D … ale „zamilovala“ se do toho CTM …tak prej každé další kolo by bylo „náhradou“ …musím jí přesvědšit, že těch 16" bude moc velké pro ní …

        0 0
        • Xhao  

          Tohle se po designove strance moc libi i me :-D

          0 0
          • Tommmy33  

            psal jsem tam, a je vyprodáno :( …a přítelce se líbilo zrovna…eeeeee­eehhh :(

            0 0
            • Tommmy33  

              tak sem se tam s nima spojil, super jednání vše…a nakonec 1no našli v skladu …tak že objednáno !!!!!!!!!!!!!!

              VŠEM MOC DĚKUJI ZA NÁZORY A POMOC V ROZHODOVÁNÍ !!!!

              0 0
        • Erknold  

          blbé je, že ona tě bude přesvědčovat, že jí nevadí, že nemá mezeru mezi horní trubkou a rozkrokem, když si stoupne na zem. Představec jí necháš dát nějaký krátký :)

          Dobré je, že jí nebude fungovat vidlice už od začátku, takže nepozná, až jí za dva roky úplně zatuhne :)

          0 0
          • Tommmy33  

            nějak mi z toho vyplývá, že si myslíš že je to celé „špatně“ ked mám bejt slušnej :D :D

            0 0
        • gerrard  

          Ram velikosti 16" pro ni zas tak strasne moc velky byt nemusi. Chce to zkusit.

          0 0
    • Xhao  

      Nebo tohle, ale někdo tu nadával na Polygon… Zase je to ale postavený na Aliviu a velikost by měla být ok si myslím?

      http://www.newbike.cz/…eo-3-0/d1690

      (sorry za spam)

      0 0
      • Tommmy33  

        paráda díky moc za kolesa, všechny sem přeposlal přítelkyni, víš jak..vybírá aby se jí líbilo …chtěla by nejlepe fialove/ružové …nevysvětlíš jí že záleží na jinejch věcech… ale díky moc …

        0 0
        • niky79  

          „nevysvětlíš jí že záleží na jinejch věcech…“

          Ale ono opravdu nezalezi :-))

          0 0
          • Tommmy33  

            jop, já to beru :D :D ..každej má pohled na věc trochu jinej :D :D …

            0 0
    • Erknold  

      Nevím, jestli jsem to nepřehlédl. ale co spolu chcete jezdit za výlety, jaký typ cest a vzdálenost. Pokud u ní není kolo v hodnotovém žebříčku nějak vysoko a vidí se na výletech 20 km k rybníku, tak to ujede na všem. Když se jí kolo bude líbit, tak super.

      Pokud by chtěla jezdit něco více a kolo jí od toho neodradilo, tak začne zjišťovat, že to opravdu na tom kole moc nejde a za dva roky třeba pořešíte něco lepšího, funkčnějšího. Lidi tu dají za kolo 30k a za pět let koukají po jiném. Ročně je to tedy přijde na 6k. To budete mít levnější, kdyby jste za dva roky řešili změnu :)

      A velikost ideálně zkusit.

      0 0
      • Tommmy33  

        nn nepsal jsem to tu … bydlíme v Chomutově (Krušnohoří) tak že všechny vyjíždky sou do hor (kopců) sdamo že jí hnedka nemohu tahat s sebou …ale postupně bych chtěl ..

        0 0
    • HUPÍK  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.