• Dave15

    Zdravím, potřeboval bych poradil co za kolo. Jsem spíše sváteční jezdec, ročně bych to viděl těch 1000km max 50 na 50 silnice a polní cesty. Můj rozpočet je kolem 30 tisíc. Jediný problém je, že nejsem úplně konfekční velikost. Mám 210cm a k tomu 110kg a ještě navíc občas vozím v sedacce dceru, takže dalsich 15kg. Zatím co sem koukal tak určitě rám 23 a kola 29, co třeba Trek x caliber 8? Nedělá se ještě něco většího? Nebo je blbost kupovat klasiku a radši si nechat něco sestavit? Pokud ano, je reálné vejít se do 30–35 tisíc? A není někdo z Ústí nad Labem nebo okolí kdo to dělá? Děkuji za pomoc

    0 0
    • Czechak  

      Zkusil bych RB. V konfigurátoru sice 3XL nemají, ale asi nebude problém se domluvit.

      0 0
    • jezura  

      Tady na bazaru bylo RB CRR ve velikosti 3XL za 20000.

      0 0
      • michomin  

        Vzhledem k obrovitosti zakladatele také doporučuji to RB 3XL z bazaru. Geometrie je určitě vhodnější než u toho Treka X-Caliber 8. Např. hlavová trubka 120 mm a vidlice 100 mm nic moc, obr bude hodně ohnutý.

        0 0
        • Pán z Dubu  

          Ta geo nic moc. ChainStay pouze 435 mm. Když chce vozit děcko v sedačce – CS dlouhé. Sedačka bude muset být hoodně vzadu – aby nenakopal děcko patama. Třmen zadní brzdy na CS a možnost montáže nosiče k dopodložení sedačky, aby nepropružovala.

          Hlavový úhel 72° pro 120 mm vidli je extrém, který snad jiný výrobce rámů nepoužívá.

          0 0
          • michomin  

            Napadá tě něco lepšího? Zakladatel totiž potřebuje poradit.

            0 0
            • Pikaču  

              Pan z Dubu opakuje furt to sam uz 2 roky.

              Navic jestli ma 210 tak i ta bota bude 50+ tudíž ta sedacka bude muset tak ci onak max dozadu.

              A btw chainstay na to nema vubec zadny vliv ale na to zda bude kopat do prehazovacky.

              0 0
              • Pán z Dubu  

                Déle než 2 roky, vláken na toto téma je tu vícero. Za tu dobu se dost rozšířil sortiment materiálu: Delší O. L. D. náb, větší průměr os i nohou vidlí, širší řetězová linka, ráfky, pneu…

                Pro Michomina

                Nabídka konfekčních rámů s délkou sedlové trubky plnohodnotných 23“ – tedy 584 mm řídne. Býval např. MRX a Amulet, ale jestli jsou aktuálně někde k sehnání, nevím.

                RB není jediný zakázkový výrobce rámů. Zkusil bych i jiné např.

                http://www.noquestionbike.eu/cz/

                0 0
    • Edwin  

      MRX dělá 23" rámy a snad už i s pevnou osou.

      0 0
      • RaCoon  

        MRX mi dvakrát po sobě prasklo na sedlové trubce ve spoji s horní rámovou, těm „pevným“ osám co se šrubují do patek moc nevěřím, je to sice pevnější, než klasický QR, ale pevná osa v pevné patce je prostě top.

        0 0
    • Velomiwookie  

      Na xcaluber ve 23 se imo slozis, mne to s 200cm prislo skoro az dlouhe :) jinak pak canyon a rb maj dlouhy ramy

      0 0
    • Libores  

      Sežen si z druhý ruky RB CRR ve velikosti 3XL. Mám 207cm a jezdil jsem na něm roky a nic vhodnějšího imho nenajdeš. Mrkni mi do profilu, jak to kolo vypadalo.

      0 0
    • Smazaný účet  

      To je na zvážení. V této velikosti je skoro lepší koupit rám tzv. „na míru“, ale do 35tis. se nejspíše nevlezete.

      Samotný rám Duratec vyjde okolo 18 tisíc, rozměry zákazníkovi na míru jsou myslím v ceně. Pro fanoušky oceli pak ještě Singlebee.

      0 0
    • marvvincz  

      u nas je taky fa co dela ramy na miru, stavi i tandemy, takze asi vyrobi celkem cokoliv :) – https://www.cyklobares.cz/

      0 0
    • Jason Voorhees  

      Něco jsem našel

      0 0
    • HT Adam  

      Koukni na kola Marino (ocelová kola, na zakázku geo, i s dopravou rám do 10 000) nebo napiš do Zoceli

      0 0
    • kuklic  

      Ten RB 3XL na bazaru je muj. Pro info sedlova trubka 600mm. Foto je sedlovka vysunuta na rysku. Ja pri 200 cm ji mam lehce pres pul delky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.