• Dave15

Zdravím, potřeboval bych poradil co za kolo. Jsem spíše sváteční jezdec, ročně bych to viděl těch 1000km max 50 na 50 silnice a polní cesty. Můj rozpočet je kolem 30 tisíc. Jediný problém je, že nejsem úplně konfekční velikost. Mám 210cm a k tomu 110kg a ještě navíc občas vozím v sedacce dceru, takže dalsich 15kg. Zatím co sem koukal tak určitě rám 23 a kola 29, co třeba Trek x caliber 8? Nedělá se ještě něco většího? Nebo je blbost kupovat klasiku a radši si nechat něco sestavit? Pokud ano, je reálné vejít se do 30–35 tisíc? A není někdo z Ústí nad Labem nebo okolí kdo to dělá? Děkuji za pomoc

• Czechak  

Zkusil bych RB. V konfigurátoru sice 3XL nemají, ale asi nebude problém se domluvit.

• Libores  

Tak RB na míru určitě rám neuvaří.

• RaCoon  

Nedomluví, zkoušel jsem to od loňského března, nemají materiál na 3XL. Skončil jsem u Duratecu.

• jezura  

Tady na bazaru bylo RB CRR ve velikosti 3XL za 20000.

• michomin  

Vzhledem k obrovitosti zakladatele také doporučuji to RB 3XL z bazaru. Geometrie je určitě vhodnější než u toho Treka X-Caliber 8. Např. hlavová trubka 120 mm a vidlice 100 mm nic moc, obr bude hodně ohnutý.

• Pán z Dubu  

Ta geo nic moc. ChainStay pouze 435 mm. Když chce vozit děcko v sedačce – CS dlouhé. Sedačka bude muset být hoodně vzadu – aby nenakopal děcko patama. Třmen zadní brzdy na CS a možnost montáže nosiče k dopodložení sedačky, aby nepropružovala.

Hlavový úhel 72° pro 120 mm vidli je extrém, který snad jiný výrobce rámů nepoužívá.

• michomin  

Napadá tě něco lepšího? Zakladatel totiž potřebuje poradit.

• Pikaču  

Pan z Dubu opakuje furt to sam uz 2 roky.

Navic jestli ma 210 tak i ta bota bude 50+ tudíž ta sedacka bude muset tak ci onak max dozadu.

A btw chainstay na to nema vubec zadny vliv ale na to zda bude kopat do prehazovacky.

• Pán z Dubu  

Déle než 2 roky, vláken na toto téma je tu vícero. Za tu dobu se dost rozšířil sortiment materiálu: Delší O. L. D. náb, větší průměr os i nohou vidlí, širší řetězová linka, ráfky, pneu…

Pro Michomina

Nabídka konfekčních rámů s délkou sedlové trubky plnohodnotných 23“ – tedy 584 mm řídne. Býval např. MRX a Amulet, ale jestli jsou aktuálně někde k sehnání, nevím.

RB není jediný zakázkový výrobce rámů. Zkusil bych i jiné např.

http://www.noquestionbike.eu/cz/

• Edwin  

MRX dělá 23" rámy a snad už i s pevnou osou.

• RaCoon  

MRX mi dvakrát po sobě prasklo na sedlové trubce ve spoji s horní rámovou, těm „pevným“ osám co se šrubují do patek moc nevěřím, je to sice pevnější, než klasický QR, ale pevná osa v pevné patce je prostě top.

• Velomiwookie  

Na xcaluber ve 23 se imo slozis, mne to s 200cm prislo skoro az dlouhe :) jinak pak canyon a rb maj dlouhy ramy

• Libores  

Sežen si z druhý ruky RB CRR ve velikosti 3XL. Mám 207cm a jezdil jsem na něm roky a nic vhodnějšího imho nenajdeš. Mrkni mi do profilu, jak to kolo vypadalo.

• wert7  

To je na zvážení. V této velikosti je skoro lepší koupit rám tzv. „na míru“, ale do 35tis. se nejspíše nevlezete.

Samotný rám Duratec vyjde okolo 18 tisíc, rozměry zákazníkovi na míru jsou myslím v ceně. Pro fanoušky oceli pak ještě Singlebee.

• marvvincz  

u nas je taky fa co dela ramy na miru, stavi i tandemy, takze asi vyrobi celkem cokoliv :) – https://www.cyklobares.cz/

• Jason Voorhees  

Něco jsem našel

• HT Adam  

Koukni na kola Marino (ocelová kola, na zakázku geo, i s dopravou rám do 10 000) nebo napiš do Zoceli

• kuklic  

Ten RB 3XL na bazaru je muj. Pro info sedlova trubka 600mm. Foto je sedlovka vysunuta na rysku. Ja pri 200 cm ji mam lehce pres pul delky.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.