• Mithrandir

    Zdravim,

    uvazuju o nakupu noveho kola…vzhledem k vyuzivanemu terenu jsem vybral kolo horske, chtel bych kolo merida a kupovat budu asi v cyklopointu. Cenove max do 20000 s vybavenim. Nasel jsem kola

    1. http://www.cyklopoint.cz/…100-d-2163d/
    2. http://www.cyklopoint.cz/…s-300–3940d/
    3. http://jizdni-kola.heureka.cz/…fs-100–2014/

    Moc se v tom nevyznam a nejsem uplne vasnivy cyklista. Rad bych kolo lehci, ktere vyuziju jak na cyklostezce, tak do kopcu, lesa…Vazim 65kg a merim 173. Moc se v tom nevyznam ,tak prosim o radu. Dik

    0 0
    • vojta1212  

      1. a 2. jsou na stejné úrovni, jen 1. je 29" a 2. je 26". 3. má osazení nejhorší, ale zase bys měl něco nového, neokoukaného.. Je to na Tobě, ale asi bych vybíral spíš mezi 1 a 2 :)

      0 0
      • Mithrandir  

        Dik…A pro rekreacniho jezdce bys doporucil spis 29" nebo 26" a jaky maji tyhle 2 kola material ramu? nejak jsem to tam nevykoukal…dik

        0 0
        • Forky077  

          Oboje jsou hliníkové,v téhle ceně nic jiného nelze čekat.V tvém příspěvku píšeš že chceš lehčí kolo,to bude zřejmě 26.Ale nebude to o tolik a na cyklostezky má podle mě 29 výhodu.Je to na tobě.:)

          0 0
    • jachymk  

      Chceš radu? Nekupuj si Meridu! Dostaneš špatně osazený kolo na obyč rámu, které se po nějaké době rozsype a buď do něho naházíš spoustu peněz za opravy a výměny nebo budeš jezdit na šrotu. A to všechno za cenu masivní nálepky na rámu…

      0 0
      • nox159  

        rika ten kdo si koupil RB :D

        0 0
      • Milvus888  

        Ty si vtipálek…

        0 0
        • jachymk  

          Co je dobrýho na nábojích alivio, vidlici XCM a octalink středu?

          0 0
          • Milvus888  

            Nic ale rozhodně to pravidlo Meridu nebrat, neplatí u všech merid..

            0 0
            • jachymk  

              Shání meridu do 20k pořád neplatí? Jediná slušná za tuhle cenu byla výprodejová HFS 2000-D, ale ta už tak rok dva není k sehnání ;)

              0 0
          • capis  

            Jachym: Ty jsi ale nějaký znalec, nebo mudrlant?

            0 0
      • Smazaný účet  

        Ty seš taky chytrej jak rádio, co? Nebo jsi spal v knihovně? :D

        Ano, dostaneš Alivio na XCM, ale rozhodně se nerozsype, jak ty říkáš. Začínal jsem na Meridě a odjezdil jsem s ní spooooustu km a jediný co jsem měnil, byl řetěz a převodníky. A že jsem jí nešetřil.

        Takže pokud jsi na tom nejezdil, tak se radši nevyjadřuj. Uděláš lépe.

        0 0
        • jachymk  

          Nejde tu o Alivio a XCM :D a ani o to že jsi měl kdysi Meridu a „dával“ jsi jí :D. Jde o to jaký tam dostane hlávko? Ložiskový? EE! A co se mu stane s kónusama, když je nebude nechávat půlrok co půlrok někde dotahovat jelikož se v kolech nevyzná tzn. ho bude dávat k někomu na servis a tam za to musí zaplatit. Pak i ten bordel co se mu dostane do středu, kterej není tak dobře zatěsněnej jako Hollowtech 2. Za 20 000 se dá pořídit/postavit technicky mnohem dokonalejší kolo a osazení alespoň komplet deore + Epicon a trochu lepší výplety je jen třešnička na dortu…

          0 0
          • Smazaný účet  

            A tobě asi stále nedošlo, že prostě nic jiného než Meridu nechce. Kdyby chtěl, tak je to o něčem jiném.

            Navíc, věci které tu jmenuješ jako průsery závisí od stylu jízdy, podmínek, ve kterých jezdí apod.

            0 0
            • pepek  

              Ve kterých podmínkách XCM funguje?

              0 0
              • Smazaný účet  

                XCM v žádných. Ale pokud nemá s čím srovnávat…Meridu s pořádnou vidlí za 20 nikdy nesežene.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Samozřejmě novou.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  No ono záleží u této vidlice kus od kusu a na váze jezdce, já třeba před dvouma měsícema koupil meridu trail 300D 2012 taky má xcm na 120mm, a na takovou shitku chodí dost slušně líp než vzduchovka co jsem měl na starém kole, jako nežehlí mravence ale nerovnosti cca od 3cm bere i když to není tak že by necejtil že něco přejel ale vidle jde do zdvihu třeba centák, i sní občas skočím obrubník a taky to vydrží. Každej den jí ráno a pak večer po návratu stříknu nohy silikonem utřu bordel co nachytala cestou a jede se dál. Mám 97kg.

                  0 0
              • nox159  

                kus od kusu a taky otazka co si predstavujes pod pojmem funguje…

                zazil jsem i gilu ktera mela odtrh srovnatelny se seriovym epikonem…

                0 0
            • jachymk  

              Mithrandir || || 05.07.2013 12:00:48 || || 88.101.95.xxx

              Tak klidně doporučte i jinou značku…myslel jsem, ze Merida je zarukou kvality…i kdyz u levnejsich kol se to asi dost maze…

              nevím co ti na to říct…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Mithrandir || || 06.07.2013 18:55:49 ||

                Dik…ale ja si chci vazne koupit meridu. Dnes jsem se byl projet na treku a definitivne se rozhodl pro horaka :)

                nevim, co ti na to říct…

                0 0
                • jachymk  

                  Reakce na spamera snažícího se prodat nějaký mrdák. Vzdej to protiřečíš si!

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nemá cenu stebou debatovat :D Já rozhodně nic prodávat nepotřebuju :D Místo spamování mu poraď za 20 něco pořádnýho, chytráku :D

                    0 0
                • Mithrandir  

                  Dik za zajem :) je fakt, ze chci Meridu…ostatnim znackam se uplne nebranim, ale jde mi proste o to, ktera Merida do 20 tisic stoji za to.

                  Chapu, ze se za ty penize da postavit i lepsi kolo, ale chtel bych vyzkouset Meridu, od ktery mam zaroven blizko servis a par znamejch na ni taky jezdi a ned na ni dopustit…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To víš, že jo. Jako žádný luxusní povezení to nebude, ale rozhodně tvé požadavky na jízdu uspokojí. Když tě to chytne, můžeš časem koupit něco lepšího. Já také začal na Meridě na osazení Alivio a XCM vidlici. Neměl jsem s čím srovnávat a oproti starému ocelovému kolu to byla najednou raketa. Byl jsem také rád, že s tím mohu zajet do servisu v případě potřeby a o nic se nestarat. V 15 jsem ani nevěděl, jaké výbavy vůbec jsou.

                    0 0
                    • Mithrandir  

                      A kterou meridu bys doporucil Ty? Cenove fakt nechci jit pres 20 000,–

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jako já mám 29", takže já bych bral jí (u tebe číslo 1.) :) Každej druhej ti tu bude psát, že 29" nebrat nebo že je jen pro hodně vysoké lidi, ale je to tvoje věc a podle mě ta 29" prostě jede :)

                        0 0
                        • Mithrandir  

                          Dik. Na 29 striktne nelpim…koukal jsem, ze u tech kol Merida Matts jsou i jiny vidlice, nez ta SR XCM…da se mezi nima sehnat do tech 20 000 neco i s nejakou slusnejsi vidlici?

                          0 0
                  • DaSnail  

                    základ je zelená a černá, plamene, nápis multivan.

                    ostatné je spotrebák a časom vymeníš.

                    nakupovat s provázkom, si očekuješ esli to neuvarily nejak šrégom.

                    0 0
                    • pepek  

                      provázek ani nemusí nosit, vaří šrégom všechno, aji spešly. (se nediv, když to vaří báby)

                      0 0
          • nox159  

            to jako ze oktalink/ctyřhran vydrzi mene nez HT2? :D

            kolikrat za za zivot si musel sahnout na hlavko? ;-)

            jake konusy chces co pulrok dotahovat? ;-)

            odpovez mi prosim na otazky vecne a k tematu!

            0 0
            • Smazaný účet  

              to je marný :D

              0 0
            • jachymk  

              Čtyřhran není chráněnej proti vodě a prachu takže při používání mimo silnici brzo skřípe a křupe. Ložiska v HT2 vydrží víc a taky si je můžeš s pomocí jednoho klíče vyměnit sám, ikdyž nejsi zrovna velký tech. znalec.

              Na hlávka s kuličkama šahám několikrát do týdne tak vím co je to za zlo a to samé kónusy v 4×x nábách od Shimana pod turistou je to do roka vyhučený tak, že neslyší vořech do toho to chytá vakl.

              Doufám, že to bylo věcné a tématické a ne dost vyčerpávající.

              Meridu, 29", kónusy, kuličkový hlávka, XCM vidlici prostě nebrat…

              0 0
              • nox159  

                vidim ze te asi nepresvedcim… 4hran vydrzi sice nekolikrat dele nez HT2 ale to tezko nekomu kdo s tim nema zkusenost vysvetlim…

                k tomu serizovani toho hlavka a naboju bych ti jen poradil aby sis pred praci umyl ruce s nejvetsi pravdepodobnosti v nich mas na*rano ;-)

                0 0
                • jachymk  

                  Hlávko nedělám to na svym kole tam mám přes rok ložiska a ještě jsem s nima nic nedělal. A čtyřhran vydrží dýl ano, ale ne ta největší láca co tam Merida cpe. Nebo respektive vydrží věčnost pokud ti nevadí skřípání a vůle 2 mm na každou stranu. Měl jsem čtyřhral a při sundavání klik (v servisu) figurovala flexa. A s těma hovnama – V Praze známe papír a po vy*rani si meju zadek. A teď do mě :D

                  0 0
    • Breakpain  

      Kolik toho najezdíš a rok … troufám si říci, že pokud do 1 000 km, vydrž v podstatě cokoliv (osobní zkušenost, když jem začínal …). Po delším čase, kdy jsem začal jezdit více se dostavovaly první nedostatky … Asi tak …

      Teď mě cyklistika chytla – je to koníček, tak se to snažím nepočítat …

      0 0
      • Mithrandir  

        Najezdim opravdu tak do 1000 za rok…chci ale poradny kolo, aby mi chvili vydrzelo.Vim, ze by mi stacilo nejaky levny kolo, ale chci se trochu rozmazlit a prijit tomu vic na chit…v garaz mam kolo stary, tezky a to je otrava

        0 0
        • Breakpain  

          Já měl Meridu Matts, najezdil jsem na ní celkově tak 5–6 000 km a mimo běžné údržby to drželo v pohodě. Co rok, to cca necelá tisícovka najeta. Asfalt, cyklostezky, polní cesty. Žádný těžký terén – takže nejsem zastánce toho, že nižší řada = automaticky křáp.

          Pak jsem měl ex, co měla fulla a tím pádem se jezdil i jiný typ terénu – kolo to citelně přestávalo stíhat, tak jsem ho prodal a slouží dále nškde jidne a měl fulla.

          Já osobně při výběru kola to stavím takhle:

          • nájezd
          • jaký typ terénu jezdím
          • s kým jezdím (ano, nerad jezdím sám = vybírám si kolo podle okolí,protože jedině tak se s nima nenudíš/netrpíš), to je hodně subjektivní,ale prostě právě proto jsem prodal full a koupil zase HT. Ekonomickéřešení to zrovna není, ale poskytuje mi to nejvíce zábavy …
          • finance
          0 0
    • kowalski1410  

      pokud by jsi chtěl tu 29er…tak viz.níže mívají vždy o víkendu slevy na modely 2012…sám jsem si pro sebe jednu objednal s rámem 21 a jsem spokojen ( 189 cm/92 kg)…

      http://www.axitbikes.eu/index.php…

      0 0
      • pepek  

        Má na to 20 papírů a ty mu nabízíš kolo bez vidle.

        0 0
        • kowalski1410  

          za to co ušetří si muže koupit vidlu třeba 6 litrů :-)…jinak jsem reagoval na to že si chce kupovat meridu 100

          0 0
    • Mithrandir  

      Tak klidně doporučte i jinou značku…myslel jsem, ze Merida je zarukou kvality…i kdyz u levnejsich kol se to asi dost maze…

      0 0
    • Mithrandir  

      Byl jsem koukat v cyklopointu a bylo mi doporuceno kolo krosove…ale ja se nejak porad priklanim k horskemu…prijde mi vic vyuzitelnejsi…nej­sem primo mestsky jezdec a kolo bude spis na vylety…Ze znacek bych chtel asi fakt Meridu, ale uplne se jinejm znackam taky nebranim…jakej je u Meridy rozdil mezi radou Matts a Big nine?

      0 0
      • P_J1  

        Mám už třetí MERIDU a jsem spokojený (teda kdyby mi ty poslední dvě neukradli) ted jsem poridil třetí(TFS 500-D) .. momentalne zlevnena na 20500.- jinak ted bych si poridil „cesky kolo“ za relativne rozumny penize www.maxbike.cz …

        0 0
        • jachymk  

          „Peníze neinvestujeme do reklamy, ale do vás – zákazníků, to je naše strategie.“

          Vskutku?

          0 0
        • Dave-geo  

          Maxbike je banda židů, poměr cena a kvalita je někde pod bodem mrazu…

          Nebrat, nikdy. Vyhazovat peníze můžete za rozumnější věci…

          0 0
          • nox159  

            dokazes byt i konkretni?

            kdyz pominu ze maji problem poznat delku osy a bikovy presmyk od crosoveho tak mi prijdou v pohode :)

            0 0
    • Mithrandir  

      Co rikate na toto kolo?

      0 0
      • Mithrandir  

        Dik…ale ja si chci vazne koupit meridu. Dnes jsem se byl projet na treku a definitivne se rozhodl pro horaka :)

        Poradite teda nekdo nejlip vybaveny horsky kolo od Meridy do 20 tisic? Budu moc vdecnej, pac se v tom nevyznam :)

        0 0
      • Mithrandir  

        Tyjo…to vypada zajimave…pravda, je o neco drazsi a asi bych potreboval jinou velikost ramu, ale je to na uvazeni. Dik.

        Nejaky dalsi navrhy?

        0 0
        • Dave-geo  

          Individuální stavba, potunit Rockrider 5.3 atd…

          Ale Meridu nebrat :D Pokud nebude nějak extra v akci, tak to stojí za prd…

          Já bych osobně nepřežil ranní ****** – Merida píšou na zásobníku na hajzlpapír, mejdlo, ručníky.. všude!!

          0 0
    • wilda81  

      Vem Rockrider 8.1 z Decathlonu. Za ty prachy zlaty kolo – osobni zkusenost. Mam jej jako „druhaka“ k fullu.

      0 0
    • Forky077  

      Tak jsem se koukl a něco našel.Samozřejmě pokud Meridu a připlatil by sis těch 1500,tak vem tu co ti doporučuje nade mnou Vojta1616,má nejlepší výbavu.

      Jinak mé dvě možnosti přikládám,obě mají vidlici Rock Shox XC,která je pořád lepší než XCM,výbavu Deore/XT nebo Sram X5/X7.Obě cenově do 18 tisíc.

      Na Sramu

      Na Shimanu

      0 0
      • nox159  

        jel jsi uz toho rock shocka XC30 ? k tomu jeste brzdy elixir 1… ja ti teda nevim jestli bych do toho sel…

        0 0
        • Forky077  

          Jel,přesněji ho má bratr na kole.Řekl bych že kvalitativně na úrovni Raidonu,možná o něco horší,avšak stále lepší než XCM/T/R.Co se týče brzd,tak je to subjektivní,Elixiry 1 mám na kole,jezdil jsem i 5,já s nimi neměl jediný problém,asi je to fakt kus od kusu,ale to se týče všech věcí.

          0 0
          • nox159  

            bral bych radeji XCR nez XC30

            0 0
            • Forky077  

              Každý máme svoje.Každopádně by se mohl zkusit optat jestli by mu vidlici nevyměnili za lepší s doplatkem,za zkoušku nic nedá.

              0 0
              • Mithrandir  

                Dik moc…obe vypadaji zajimave…u ty TFS 500-D ale nesezenu 18" velikost na svoji postavu (merim 173 cm), u ty TFS 800-D velikost sezenu. Nebo potom tohle ale to ma vidlici stejnou. Budu teda rozhodovat mezi temahle dvema…

                0 0
                  • Mithrandir  

                    ktere z techto tri byste brali? vyplati se ta vzduchova vidlice? dik

                    0 0
                    • Mira2261  

                      Ani jedno vidlice taky neni žádná sláva koukni na canyon nebo radon a za stejnou cenu máš 2×lepsi kolo.

                      0 0
                    • Topol  

                      Nevím jakej máš cenovej strop,ale například tenhle Polygon je o kategorii lepší a skoro o 2kg lehčí.

                      http://www.polygonbike.cz/…x-1–0-epicon

                      0 0
                      • Mithrandir  

                        Dik…ale ja chci fakt kolo Merida s co nej vybavenim kolem 20 000…Vybral jsem 3 favority a chci se zeptat na Vas nazor poripade doporucit jeste jinou Meridu. Ta znacka se mi zamlouva a servis mam hned vedle.

                        0 0
                        • Salamista  

                          zdarec

                          zkus mrknout na muj profil. koupil sel Meridu Trail 900-D. Je u toho i popis co to ma. koupil sem ji za 22 000 Kc. v obchodech je za 25 tis, ale da se to ukecat.

                          jen ty brzdy sem menil za lepsi. ale to uz by byla ciste jen tva volba. chtel sem tam mit slusny kotvy ;-)

                          mam ji pul roku a sem spokojenej jak zelva. na silnici to jede slusne a v lese se neztratis ;-)

                          0 0
                        • Mira2261  

                          Když chceš jen meridu před par měsícem sem si kupoval nové kolo a nejsem tak Bohaty abych si kupoval levné věci tak vyhrál canyon ale ten neni skladem tak radon a servisovali by ti i jinou značku přeci v dnešní době neodmitnou práci.

                          0 0
                          • Salamista  

                            jen meridu…

                            od jake hodnoty se tomu smi rikat „kolo“?

                            ne kazdej chce vrazet do kola deseti tisice pri nakupu a pak kupovat odpovidajici dily…

                            0 0
                            • l.smetana  

                              To by právě vrážel spíše do Meridy,než Radonu/Canyon. A jaképak odpovídající díly? Copak některé díly můžou jenom na určitě značky? Naopak když teď koupí dobrý základ s dobrým vybavením – což Canyon a Radon jsou v téhle ceně o třídu výše, nemusí pak dokupovat nic dalšího a může spokojeně jezdit. Nebo co si představuješ pod pojmem „kupovat odpovídající díly“?

                              A kolo mu oservisujou v každém servise bez ohledu na značku. Stejně se dříve nebo později naučí dělat základní věci sám a servis bude potřebovat minimálně.

                              Pokud ale trváš na Meridě s horším osazením, klidně si ji kup a buď další ovcí, které jde o značku a aby vypadali „cool“ před ostatníma když máš na výběr z lepších kousků…:)))

                              0 0
                              • Salamista  

                                kupovat si meridu abych byl cool? :-D

                                tak to je kokotina jak krtek v kvetinacu…

                                kdyz urves hazku xtr, koupis si misto ni alivko? asi ne, co…?

                                nikde sem nenapsal, ze je merida lepsi. je jasny, ze to tak neni.

                                ale pokud nejezdi peklo, tak mu poslouzi stejne dobre. staci jezdit se zapnutym mozkem. zrejme se mu nechce nakupovat pres net a reklamovat na poste misto v obchode. coz ja osobne chapu.

                                0 0
                                • l.smetana  

                                  Když urveš na Meridě Alivko a nebudeš mít na nic jiného,asi si těžko něco koupíš,co? Pokud něco urve tak to nahradí tím, na co bude mít a je jedno, jestli to bude Merida a nebo něco jiného. Tenhle tvůj argument tak trochu nechápu..

                                  A ano, aby byl „cool“ (uvozovky) , bo jeho kámoši taky jezdí Meridu, tak nechce nic jiného než prostě Meridu. Nazývej si to jak chceš,ale jakmile někdo odmítne něco lepšího a levnějšího před dražším a s menší výbavou, je to pro mě ovce co následuje stádo :)

                                  Ad reklamace – je celkem jedno jestli to donese k nějakému prodejci a nebo to pošle rovnou výrobci (u kterého, jak víme, se řeší reklamace hned a bez problémů, u Meridy nevím jak to mají). Musí někam zajít tak či tak, bonus bych akorát viděl v tom že od Němce by teoreticky po zkušenostech ostatních nemusel čekat 30 dní než uvidí kolo.

                                  Mimochodem u Canyonu může kolo do 30 dní vrátit, záruka na rám 6 let, pokud někde nabourá tak mají „Crash replacement“.

                                  Ale fajn, beru, že má Meridu blízko, nechce za svoje peníze co nejvíc a v případě poruchy by bylo obtížnější zajít na poštu místo do obchodu. A jestli chce jenom jezdit dlouho a nevrážet do toho peníze, tak ta 6-ti letá záruka je velké plus.

                                  0 0
                                  • Salamista  

                                    no ty asi nechapes, ze se zakoukal do jine znacky, nez je tvoje modla…

                                    taky mam meridu, jak sem napsal vys. me se libi, vybava slusna. vim ze sou i lip vybaveny kola, to je bez debat.

                                    ale aby mi kvuli tomu praskal sulin ve svu, to teda opravdu, ale opravdu ne…

                                    zdar…

                                    0 0
                                    • l.smetana  

                                      Modlu nemám žádnou, max oblíbenou značku ale tou ani jeden z Němců není.

                                      A jinak ano, vzhled je to jediné, co Merida nabízí a i nad tím by se dalo polemizovat, nazdar.

                                      0 0
                                  • nox159  

                                    je u cannyonu proveden predprodejni servis nebo to dostanes v krabici tak jak to slo z linky?

                                    0 0
    • Mithrandir  

      Tak dik vsem za rady…dost vazne uvazuju o koupi merida matts tfs 600 se vzduchovou vidlici…dnes jsem ho byl zkouset a jezdi super…i kdyz oproti mymu starymu krapu by bylo rozdil kazdy kolo, ale zkusel jsem jich vic a tohle se mi zamlouva nejvic…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.