• HonzaRRR

    Zdravim,

    Vybírám hoské kolo s průměrem kol 29" a cenový strop jsem si stanovil 20 000,–

    Budu jezdit hlavně cesty, silnice, lesní cesty, místy nějaký ten kamenitý sjezd nebo stoupání, ale žádná extra divočina.

    Měřim 180/85 takže rám 19" nebo 20".

    Moc se v kolech ještě nevyznám, tak si rád nechám poradit.

    Sám jsem zatím vybral buď tohle http://eshop.kola-radotin.cz/…k-viper-red/ nebo tohle http://eshop.kola-radotin.cz/…-29–6-black/ a nebo tohle http://eshop.kola-radotin.cz/…black-white/

    Ale neorientuji se v jednotlivých komponentech, tak nemůžu objektivně posoudit kolo jako celek.

    Nemusí to být nutně kolo značky Trek, Cannondale nebo Specialized (neznám kvalitu těch značek, jen co jsem si o nich přečetl v prezentaci a nezdály se být špatný) a nemusí to být nutně ani kolo z tohoto obchodu. Ale mělo by to být nejlíp někde v Praze pro případný servis, garančku apod.

    Díky za všechny rady a návrhy, Honza

    0 0
    • Vilém  

      Jedno horsi jak druhy.

      Z tech navrzenych mi prijde asi nej ten Trek, i kdyz za ty prachy je to hodne velka bida, za znacky se proste plati.

      0 0
    • Mysee  

      Buď cykloněmčík nebo individuální stavba.

      Za 20 bych na kole viděl vzduchovou vidli (Raidon, Epicon), Deore 2014 3×10, Alivio/Deore brzdy, slušná kola (remerx ráfky, minimálně Deore náby nebo Novatecy).

      0 0
    • Australopithecus  

      Jestli se ti líběj tak jedno vem. Tady se nic chytrýho stejně nedovíš,jsou to z těch lepších a tak to moc neřeš. Do budoucna si pak koupíš stejně dražší a tohle prodáš ještě dobře.

      0 0
    • Erknold  

      JJ, vše je slabota, ale značka. No pokud ne individuál stavbu a chceš kameňák, tak na deorku se vzduchovkou máš v Pze např. tuto za 19 000 http://www.cyklochodov.com/view.php…

      0 0
      • Australopithecus  

        Hnusný ale dobrý!

        0 0
      • nitraq  

        Značně vágní popis, takže není vůbec jasný, který díly deore jsou použity, navíc to je 9sp, takže žádná hitparáda. Kameňák v Praze má i Cyklo Němčík a třeba tohle CTM je za daleko nižší cenu a přitom s mnohem lepší výbavou.

        0 0
        • johninho017  

          a když si domluví vyměnit raidon za epicon, bude přesně v limitu

          0 0
          • nitraq  

            Přesně tak. A fajn kolo je na světě.

            0 0
            • Erknold  

              No vida, a hned má jasnou radu s Epiconem. A ještě bych vzal dvoutalíř 38–24. Na Krosu mám 44 a musím říct, že vzadu 11 ušlapu tak z kopce a prakticky to ani nevyužiji. Ale nevím, osobní zkušenost s dvoutalířem nemám, jen na trojtácu stejně kopici převodů nevyužiju.

              0 0
              • nitraq  

                Jaký máš teď převody na krosu? Kliky, kazeta, počet rychlostí?

                0 0
                • Erknold  

                  Řazení Sram X.7 3×9 gripshift, kliky Shimano Deore 22/32/44, kazeta 11 – 32 Sunrace M96. No musel bych mít místo lejtek konve, abych po rovině ušplapal 44×11 s rozumnou frekvencí. Hlavně bych jel nějakých 40 kmh :)

                  0 0
                  • Vilém  

                    A to se na crose standardne davaji jeste tezsi prevody:)

                    0 0
                  • nitraq  

                    Tady si porovnej převody a uvidíš, co je pro tebe dobrá volba. Máš tam jak stávající cross, tak i CTM s trojtácem a dvojtácem.

                    0 0
              • oddie  

                Z tohoto důvodu jsem si na 29 poskládal k 44z převodníku kazetu až od 12 zubů, ne od 11…

                0 0
                • alinceb  

                  Když seš tady – nesháníš 29er vzduchovku na véčka? V jednom lokálním kameňáku jsem objevil 2 kousky RST M29air za bratru 3,5…:)

                  0 0
                  • oddie  

                    Oba dva dohromady? :D

                    Já té RST nějak moc nevěřím, abych se přiznal, a navíc je těžká jak prase, co tak pamatuju. Spíš trochu koketuju s myšlenkou na trekkingovou pružinovou NRX, která váží stejně, ale aspoň je míň choulostivá na údržbu, než ty vzduchovky…

                    0 0
                • Australopithecus  

                  Buď seš tlusťoch nebo bez výkonu, nejprv něco najezdi a nějaký kila schod a pak ti jasně budou pořádný rychlý převody chybět.

                  0 0
                  • oddie  

                    Trolly zásadně oceňuji jen inteligentní, takové, kteří umí trollit na úrovni, kdežto trapní hlupáci tvého ražení nejsou ani pro zasmání, jak tak koukám na tvoje posty.

                    0 0
                    • Australopithecus  

                      prdlačky nejprv odpověz než začneš napadat jak malej jarda

                      0 0
                      • nitraq  

                        Když už vyýaduješ tu odpověď… odpovíš na můj dotaz ve vlákně „Kolo do 9 tis.“ ?

                        0 0
                        • dancing dog  

                          je to fakt asi nějakej „pikantrop“, se divim, že umí psát, možná to někomu diktuje, nejspíš tomu, kdo mu to čte…

                          0 0
                  • Mysee  

                    Asi ani nemáš 29" a závidíš.

                    Na 29" je 44/11 jak na 26" 49/11. Bych tě chtěl s tím vidět, jet v tempu i jen pár desítek minut. Jestli máš průměr 40 km/h na biku tak si pán cyklostezek.

                    0 0
                  • Vilém  

                    Ale jo, na cyklostezku muze byt 44/11 dobry. V terenu nepouzitelne.

                    0 0
        • MiKED  

          a já myslel, že Němčík má v Praze jen výdejní místo, nikoliv prodejnu…

          0 0
          • nitraq  

            Oficiálně jen výdejní místo, ale udělá ti tam i servis, takže od prodejny se to pak moc neliší.

            0 0
            • MiKED  

              pod pojmem „prodejna“ si představuju místo, kde si mohu kolo i vyzkoušet, zatímco Ty se bavíš o servisu ;)

              0 0
    • Bretek  

      Tak se podívej na Canyon Yellowstone. S postovnym se dostaneš malinko pres 20k a budeš met dobře kolo poměr cena/vybaveni.

      http://www.canyon.com/…es/bike.html?….

      0 0
      • Erknold  

        Když já prostě nevím. Já ty sestavy, kde je přehazovačka XT skloubená s náboji Acera moc nemusím. To podle mě patří tak do Hervisu.

        0 0
        • Mysee  

          Kéž by Acera náby, ale Quando nebo noname náby tam máme! :D

          0 0
    • dancing dog  

      jsem nedávnokoukal na net a přišly mi ty letošní 29 strašně drahý, bike s acerou a suntourem XCM víc jak za dvacku, celkem často :-(

      0 0
    • dancing dog  

      jsem nedávno koukal na net a přišly mi ty letošní 29 strašně drahý, bike s acerou a suntourem XCM kolem dvacky, celkem často :-(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.