• cukerko

    zdravim. mam moznost kupit starsi model Hope M4 (bez moznosti nastavenia paky atd) – samozrejme dost jazdene, alebo nove Shimano XT M775, zhruba za rovnaku cenu. Co by ste odporucili, maju M4 az taku cenu ze by boli hodne tej investicie, alebo radsej nove, slabsie a „menej lukrativne“ XT? mohol by sa ozvat niekto kto pozna oboje brzdy a aj ich vyhody/nevyhody. vdaka za nazory

    0 0
    • kubad  

      Pokud jsou to starsi jeste cerne M4 tak ty sou paradni, ale brzdi hoodne podprumerne na dnesni dobu. XT sou na tom lip.

      Pokud Hope tak jedine aktualni Tech modely ty brzdi celkem slusne

      0 0
    • Kubiczech  

      Pro Hope hraje exkluzivita a vzhled. Otázka je v jakém jsou stavu. Za mě hnusné XT.

      0 0
    • ememem  

      k hope sa nevyjadrujem lebo neviem ale ja bych uz stare xt nekupoval. su tazke jak hovado (s tym by mali nieco v shimane robit, nove xt na tom nie su proti konkurencii o moc lepsie) a brzdia nic moc. nie ze by zle ale je to sedy priemer po kazdej stranke. jedina ich vyhoda je ze ozaj na ne netreba siahat jak je rok dlhy. (ked tak rozmyslam tak v mojom pirpade uz minimalne dva.)

      0 0
      • kubad  

        http://www.light-bikes.de/…xt-2012-m780

        myslím že nové XT bude v pohodě :D

        0 0
        • ememem  

          absolutne nic proti shimanu ale hmotnostne to furt neni nijaky zazrak, ani oproti avidom ani formulam danej kategorie. co sa brzdenia tyka dovolil bych si odkazat na ten test z BM co som sem volakedy daval kde boli z hladiska ergonomie super, z hladiska okamzitej brzdnej sily mierny nadpriemer ale z hladiska fadingu nedopadli nijak slavne vzhladom na to ze ten ich zliepany „ice“ rotor sa v oboch pripadoch doslova rozpadol resp. utavil a rozlepil. navyse tam bola poznamka o vididelnom slzeni pri pake a to na oboch variantoch (xc aj trail). ja bych radsej pockal na overenie praxou a potom nakupoval :-)

          0 0
        • cukerko  

          no popravde som hovoril o starych XT, nove som v ziadnom eshope este nevidel. Keby som vzal 180/203mm kotuce, bolo by to s vykonom az take hrozne? Som zvyknuty na 185mm Juicy5, kto by vedel porovnat?

          0 0
    • cukerko  

      myslel som ten aktualny model XT – novy z obchodu, nie ten najnovsi ktory vyzera ako XTR:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.