• skytr

    Prohlizel jsem si novou kolekci Superioru a zarazily me rozdily v hmotnostech verzi z roku 2006 a 2007. Naprikald XP920D (2006) – 12,7kg a letosni verze pouze 11 kg. www.superior.cz/…al/bike.html?id=3 www.superior.cz/…fi/bike.html?… Porovnaval jsem komponenty a nezda se mi, ze by rozdil mohl byt 1,7 kg. Prehledl jsem neco nebo maji u Superioru nejakou divnou vahu? Jelikoz zvazuji koupi zminovaneho kola, zajimalo by me, co si o tom myslite.

    0 0
    • Jimmy137  

      Plašte cca 400g, vidle 400g, kola cca 100g, sedlovka 50g, možna duše a trochu ten sram… jinak fakt nevim… ale tech 1,7 to neda…

      0 0
    • honzicek  

      pekny kolecko, za tyhle prachy:) a hodne pekne udelany stranky

      0 0
    • jonti  

      Mozno sa rozhodli udavat vahu bez pedalov, dalsich 450g. Novy ram je mozno tiez trochu lahsi.

      0 0
    • gobike  

      Nevim kolik vazily letosni ramy, ale muj Sup XP920 07 www.bike-forum.cz/…se_biky.html?… vazi podle grafikovi vahy 1614g a je mozny ze je lehci nez letosni model, ale urcite to o moc nebude. Ale ja bych katalogovy hmotnosti nebral vazne, protoze kazdy vi, jak to s nema je:)

      0 0
      • nadrazak 2  

        Kámoš má 920 letošní(modrou) a v 19" má 1570g.

        0 0
        • gobike  

          To si stezuj u grafika a jeho vahy, ja svuj ram nevazil, nemam kde..

          0 0
          • nadrazak 2  

            Já si nestěžuju,ten rám se mi taky líbí,možná ho vezmu,ale 21".Víc líbí se mi ten scandiový,ale bohužel nemá čepy na „v“.Ten by mi dokonce stačil ve 20"+400mm sedlovka.

            0 0
            • gobike  

              Tak, tak.. Ja ho mel v planu ale prekazilo mi to, ze je jenom na kotouce, byl i v moji velikosti. Nakonec jsem vzal XP920 a zatim dobry:)

              0 0
              • nadrazak 2  

                Na fotce to vypadá že je černý,ale vím že se dal sehnat jen tmavě modrý nebo červený.

                0 0
                • gobike  

                  No ten cervenej je uz 930, rozmyslel jsem se mezi temato dvema a vyhral to modrej-viz muj profil:)

                  0 0
    • mosquito  

      pekny kolecko .. hmotnost bych bral s rezervou +0.5kg (jeste zadny bajk co mame doma nemel ani priblizne to co mel mit), no a prijde mi docela drahy :( teda aspon doporucena cena

      0 0
      • enjoy  

        treba u authoru bych jim veril.v roce 2003 jsem kupoval visiona,mel mit 11.75 kilo a mel min:-)

        0 0
    • wewerka  

      Jsem jim tam napsala (shodou okolnosti se mi tenhle model taky docela libi) a tohle mi prislo:

      Co se týče váhy, u modelu 2006 došlo k chybě při vážení (váha je včetně stojanu a pedálů), správná váha by tedy měla být 11,7 kg. Letošní model má lehčí vidlici, tím se dostáváme na váhu 11 kg při velikosti rámu 19“.

      Kazdopadne mam jeden dotaz. Uhel hlavove trubky je 71 stupnu. Chtela bych tam vymenit vidlici za nejakou se zdvihem 100mm (misto 80mm). Prijde mi, ze uhel 71 je uz hodne a nevim, jestli tim zdvihem nejak zasadne neomezim manevrovatelnost. Koukala jsem, ze takove hravejsi stroje maji vetsinou uhel 69. Nemate na to nejaky chytry clanek pripadne zkusenosti?

      0 0
      • MlokCZ  

        Pokud vyměníš z 80mm na 100mm za stejně vysokou vidlici (tím yslím stejně vysokou při stejném zdvihu), tak rozdíl 1,5cm po nasednutí (u té vyšší budeš mít tak o těch 0,5cm vyšší sag) dá pouze 1st., takže se ani na těch 69st. nedostaneš. A pak si pročti www.bike-forum.cz/…9/forum.html#… Tam se to řešilo.

        0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.