• morrma

    No byla jsem již pevně rozhodnutá pro Authora classics sx,ale jak jsem jej šla objednat tak se mi naskytla možnost koupit Superior RX550 (model 2003) – původně stál 9450, nyní 6900. Tak jsem na vážkách zda koupit superiora a dokoupit vidli nebo zůstat u toho authora. Ten superior má rám trimoly, je to kvalitní rám?

    http://www.superior.cz/katalog.php

    A jaké zkušenosti máte se značkou superior? nejsou ty kola superior moc těžká? Díky

    0 0
    • Staenly  

      Superior ma ram z oceli, author z hliniku ⇒ superior bude tezsi, ale dyl vydrzi. No radeji bych bral toho superiora, si myslim ze na pohodovy jezdeni radeji brat lepsi vybavu. Vaha navic nebude si mylim zas az tak moc znat, ten hlinik asi nebude zrovna nejkvalitnejsi…

      0 0
    • Lada1  

      Jezdil jsem (porad ho mam v garazi) nekolik let na Superior s tim HI-TEN ramem a vybavenim Shimano SIS (Grip shift). KOlo stalo v roce 95 necelych 6tis Kc. Tedka jezdim na Stevens M9. Muzu rici, ze rozdil je hlavne v rychlosti. Dale je M9 o trochu pohodlnejsi a system XTR radi nahoru i dolu nehlede na zatizeni. To co ted na M9 ujedu, vyjedu, sjedu jsem udelal i na Superioru ,– sice pomaleji a byl jsem trochu vice zmozen. Superior HI-TEN je robustni a pevny ram, ktery po tech x letech nemel zadne potize. M9 ma ram mekci. Je to delano snad z plechovek od koly (pri poklepu na silne trubky je zvuk skoro stejny jak poklepat prazdnou plechovku od koly). Rozdil v hmotnosti je velice znacny (ta M9 je specialne tunena oproti stock verzi) ca 5 kg,coz se projevuje hlavne kdyz se kolo nese a trochu prave tou nizsi unavou. Takze lehci a lepsi kolo je vyhodnejsi otazkou je jak je clovek ochoten toto kompenzovat penezi.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        U tebe ochota asi byla (Stevens na XTR) :) Urcite bylo Shimano SIS Gripshift? Jen se ptam.

        0 0
        • Lada1  

          Ano urcite otacenim rukojeti na prehazovacce je jasne napsano Shimano SIS. Takze jsem si skoro uplne jist.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No prave. Ze to je napsano na prehazovacce.

            0 0
            • Lada1  

              ??? myslis, ze je to fake, ci co ?

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jen si nejsem jistej, jestli v 96´delalo Shimano razeni otocnou rukojeti. Ale mozna v tech turistickej radach…

                0 0
                • Vymi  

                  Mam dojem ze se uz delalo kamarad co ma kolo zhruba 8 let stary a taky je to Superior uz je mel ale samozrejme ze ted uz ho ma ve sklepe a je to jen hospodska zalezitost… kdyz se dneska u nej kouknu.. :-)

                  0 0
            •  

              jo jo bylo to shimano sis – 7 kolo a řazení gripama se nadávalo dual sis

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.