Hajný je lesa pán III ... odpověd újezdního úřadu

371 nepřečtených
 • lynxx

  Právě jsem obdržel telefonát od občanského zaměstnance Újezdního úřadu vojenského újezdu Brdy pana Karla Urbana, který má na úřadě zodpovědnost za životní prostředí a ten mi v reakci na můj včerejší email sdělil následující:

  1. Újezdní úřad vojenského újezdu Brdy obdržel podobný podnět už

  před dvěmi měsícy a předal celou věc vojenské prokuratuře k prošetření

  1. To, co viděli na fotkách, je (zaměstnance úřadu) nadzdvihlo ze židlí

  a on osobně to považuje za naprostou prasárnu spáchanou na životním prostředí v prostoru vojenského újezdu

  1. Prostor újezdu je zcela rovnoprávnou oblastí se stejnou právní ochranou

  životního prostředí jako jiné lokality

  1. Újezdní úřad vojenského újezdu Brdy této soukromé skupině

  offroadistů žádné povolení vjezdu do dané lokality nevystavil a už vůbec by nikomu nevystavil povolení pohybovat se mimo lesní komunikace

  1. Této skupině bylo před tímto incindentem vydáno povolení k průjezdu

  jinou lokalitou újezdu pro komunikaci, jejíž průjezd měl zabrat pár minut, ale dle jejich podezření tato soukromá skupina učinila tehdy „detour“ a opět se pohybovala mimo komunikace a jiným způsobem, než jí bylo povoleno

  1. Úřad má obavy, že tato skupina řádila podobným způsobem v prostoru

  újezdu vícekrát a obávají se, že tato sice se v budoucnosti může opakovat, a že bohužel úřad nemá dostatek proředků (zaměstnanců), které by potřeboval k zabezpečení újezdu před motorizovanými průniky bez atorizace a to především o víkendech

  1. Pan Urban zcela otevřeně sdělil své pochybnosti a obavy ohledně

  výsledku řízení prokuratury a soudu, protože dle jeho zkušeností soudy nepřejí důkaznímu materiálu pořízenému digitální kamerou

  1. A proto vítá tento (náš) zájem a tlak veřejnosti v této kauze a

  podporuje myšlenku apelu na sponzory této skupiny

  ch) Během týdne mi Úřad oficálně odpoví na můj email, a to buďto osobou pana Urbana nebo přímo osobou šéfa Úřadu podplk. Rybárika

  1. Úřad nebude mít sebemenší problém s tím, když jejich oficiální

  odpoveď použiju pro komunikaci se sponzory této soukromé skupiny offroadů a naopak jsem byl vybídnut, ať jim (sponzorům) dám přímý kontakt na Úřad, kde jim rádi objasní případné dotazy

  Závěrem:

  Já osobně mám radost, že se v tomto případě nejednalo o nějaký privilegovaný papalášský excess, který by byl povolen oficálními místy, a že se potvrdila má domněnka, že tato skupina žádné povolení neměla. Taky musím ocenit přístup Úřadu újezdu.

  Tímto taky doufám končí argumentace některých diskutujících, že tato aktivita poškodí bikery v oblasti vojenského újezdu Brdy, argumentace typu „prostor vojenského újezdu je prostředí s jiným (podřadným) režimem ochrany životního prostředí“, „přírodě se defacto nic nestalo“ nebo „akce byla povolená, protože to bylo nafoceno“ atd. Buďto přiznejte svůj omyl nebo se na tohel téma odmlčte.

  Mnohem podstatnější je však skutečnost, že tady máme skupinku vypasených, do maskáčů napasovaných víkendových válečníků, kteří zřejmě zcela pravidelně devastují přírodu nejenom v prostoru vojenského újezdu.

  Po obdržení oficiální odpovědi od Úřadu újezdu, kterou zde zveřejním, plánuji oslovení a tlak na každého jednoho sponzora, kterého budu schopen dešifrovat z polepek na jejich offroadech, a u kterých to bude mít smysl. Kromě mého dopisu, který budu zasílat sponzorům, plánuji kratší univerzální verzi, kterou rád poskytnu případným zájemcům zde na fóru, pod kterou by připojili svůj podpis a zaslali ze svého emailu dotyčným sponzorům. Pokud někdo z vedení, marketingu nebo PR dostane jeden email, tak se nemusí nic dít, ale pokud jich dostane 20,30 nebo více, tak určitě znervózní. Zároveň by bylo dobré, kdyby se do akce připojili vaši známí a kamarádi mimo fórum. Já osobně dám dohromady tak cca 15 osob, které svůj podpis přidají. O všem budu včas informovat.

  Za mloka a za nás, kterým není jedno … :-)

  0 0
  •  

   roman II

   0 0
  • Smazaný účet  

   skvělý! ještě jednou díky za tvoji snahu, která snad těm několika ignorantům otevře oči. jestli budeš tak hodnej, tak sem přidej kontakty, na který místa je vhodný posílat stížnosti. rád jim napíšu a pošlu to dál. díky!

   0 0
    • lynxx  

     Výborný nápad. Ale než se pustíme do jakékoliv akce, tak bych rád měl nejdříve v ruce to oficiální vyjádření od Úřadu újezdu. Skupina na facebooku by mohla velmi efektivní nátlakovým prostředkem s masovým potencionálem. Akorát by se jejího založení musel ujmout někdo, kdo je na facebooku registrovaný, protože já nejsem (a už bych asi další online aktivitu neunesl). Pokud se do toho bude někomu chtít, tak velmi rád pomůžu vypracovat nějaký stručný úvodní text pro takovou skupinu.

     0 0
     • Smazaný účet  

      Jdu do toho. Profil tam mám. Až budou odpovědi, tak mi je přepošli na email v profilu i s těma kontaktama, o kterých píšu výš a dáme to dohromady.

      0 0
     • karliner  

      Registrace na facebooku ti zabere setinu času, který potom strávíš vypracováváním stručného úvodního textu…

      0 0
      • lynxx  

       Já vím, ale kdybych se zaregistroval, tak se tam určitě začnu rozhlížet a angažovat, a pak budu na netu trávit ještě více času, než je tomu nyní. A už teď je to příliš. :-)

       0 0
       • karliner  

        Jasný, že se objevil dobrovolník jsem si všiml až po odeslání :-)

        0 0
  • Hornet  

   Hornet

   0 0
  • Foose  

   skvělá práce! Myslím, že většině pochybovačú teď spadla brada. A určitě nejen jim.

   0 0
   • drtyc  

    no bych jen opatrne s tim, jestli jde odpovednym mistum o colky, veverky a erozi nebo proste nechteji casem pripadne resit az tam nalitej vojin bvpckem projede skrz nejakej ofroad a tech par ofroadistu co se zachrani vyskocenim potom postrili zfetovanej kapitan, protoze tam nemeli co delat a bude si stejne celou dobu myslet, ze strili na veverky na matejsky ;-)

    ne tohle neni fakt obrazek ceske armady. ta by nemela na munici a palivo a to maloco by mela by rozprodala.

    0 0
  • Smazaný účet  

   Lukas

   0 0
  • mates555  

   ano…omlouvám se…spletl jsem se…

   tímto prosím přijmi moji omluvu za zpochybňování tvojí aktivity…

   0 0
   • lynxx  

    Díky. Tohle oceňuji.

    0 0
   • jIrI___  

    Tak rozdíl je hlavně v tom, že v předchozím vlákně byla mylná mšlenka, že tohle popoježdění měli povolené. Vyjádření povolaných v úvodu tohodle vlákna ale rapidně mění situaci.

    0 0
    • mates555  

     ano…přesně tak

     0 0
    • Kubiczech  

     Jenže ono by to jejich počínání nebylo v pořádku ani kdyby to povolené měli.

     0 0
     • jIrI___  

      Morálně možná ne, právně ano.

      0 0
      • Smazaný účet  

       A když půjdeme čistě hypoteticky dál: a kdo říká, že jsou všechny zákony v pořádku? Že je něco v souladu se zákonem ještě vždy nemusí znamenat, že je to ok. Může se tlačit i na změnu zákona.

       Taková úvaha :)

       0 0
      • Kubiczech  

       Ani právně ne. To, že dostaneš povolení k vstupu/vjezdu do vojenského újezdu ještě neznamená, že tam můžeš dělat cokoli a nerespektovat zákony. Mrkni do druhého vlákna, kde mimo jiné zmiňuji § 39 zákona o zajišťování obrany České republiky.

       0 0
     • mates555  

      kdyby to povolené měli,nedalo by se proti tomu moc říct a stačilo by doufat , že povolení udělil člověk obeznámený s místní situací a jeho rozhodnutí výrazně nezashne do přírody … jelikož povolení neměli (a evidentně o něj požádali) je jakýkoliv takováto akce odsouzení hodná a kazí jméno všem podobně nadšeným lidem (u motorek,aut a podobných zájmovích činností je to podobný) , kteří ovšem zákony a rozhodnutí respektují … strávil dost hodin prohlížením fotek a čtením reportáží z výletů ať už to byla ukrajina,rumun­sko,afrika,egypt .. a tento způsob cestování mě nadchnul na tolik , že jsem si tato obvinění vzal osobně víc než by bylo zdrávo a doufal jsem , že tak činí v souladu s nějakým povolením apod … neviděl jsem nic špatnýho na tom , že se pohybují s autama ve vojenském prostoru , kde se běžně pohybují tanky , jsou cvičné střelby apod. a přišlo mně to odlišné od situace , kdy si nějaký fakan půjčí od rodičů patrola a rozreje s ním pole nebo les za vesnicí … což se bohužel ukázalo jako chybná domněnka … o to větší bylo moje zklamání , když vyšlo najevo , že je to opravdu jen , jak tu někdo napsal , banda zmrdů co neoprávněně vjeli do lesa … a mrzí mě , že jsem se tu jejich akci snažil omluvit …

      tím bych tento politování hodný omil asi tak nějak uzavřel …

      0 0
      • Kubiczech  

       Jenže problém je ten, že i kdyby jim někdo ten vstup/vjezd do vojenského újezdu povolil, tak to není důvod chovat se v rozporu se zákonem. Povolení neznamená, že můžeš dělat cokoli.

       0 0
       • mates555  

        tyvole já nevím co od mne chceš ještě slyšet ??? omluvil jsem se zakladateli týhle akce … vysvětlil jsem proč jsem reagoval jak jsem reagoval a uznal jsem že to byla chyba …

        0 0
        • Kubiczech  

         Já jen upozorňuji, že by to nebylo košér ani s povolením tak, jak tu píšeš. Na tvé předchozí příspěvky jsem neragoval a ani tímto neraguji. Takže nevyšiluj a slunce s duši. (:

         0 0
        • Gorgov  

         tak proc pises ty nesmysly?

         0 0
      • Hnoj  

       Omyl se píše s Y…

       0 0
       • mates555  

        už jsem byl upozorněn vedle … děkuji

        0 0
       • mates555  

        ovšem zrovna tohle y je to poslední o co tu jde…:-)

        0 0
  • Lázeňák  

   Výborný. Jen mám obavy, že sponzoři budou rovněž účastníky onoho „výletu“ Ty zasponzoruješ mne, já tebe a dáme si to do nákladů. Ale až to tu uveřejníš tak to samozřejmě já i mí kamarádi, odhaduju tak 10 lidí těmto "sponzorům pošleme.

   0 0
  • Hnoj  

   VELMI DOBŘE ! Jsem zvědav, jak to dopadne…

   0 0
  • lynxx  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
   0 0
  • marapara  

   Tak to je velmi dobrá zpráva. Asi si partička pupkatých zbohatlíků s teréňákem myslí, že když mají peníze a silné auto, tak můžou cokoliv.

   Jen doufám, že ti co se jich to týká trestu neuniknou. Bylo by krajně vhodné, ale takové jednání bylo oprávněně potrestáno.

   0 0
  • smallbrother  

   dobrá práce

   0 0
  • lynxx  

   Původní příspěvek jsem zablokoval, jelikož jsem nedopatřením zveřejnil některé osobní kontaktní údaje na pplk. Rybárika, které nejsou volně přístupne (jak jsem byl karlinerem upozorňen, díky), takže zde je přepis původního příspěvku bez oněch údajů.

   Tak mi přišla odpověď od pplk.Ing. Emil Rybárika (viz. níže). Oproti telefonnímu kontaktu vidím, že celá věc teprve bude postoupena k vyšetření vojenskou policií (zřejmě jsme tomu napomohli, první podnět zřejmě dostali už před dvěmi měsíci, ale teď asi zjistili, že to je „serious“, a že tohle téma jen tak snadno nezmizí), ale hlavní a zásadní je jasné vyjádření Úřadu o tom, že žádné povolení pro tuto offroadovou partu vydáno nebylo, a že úřad podniká konkrétní právní kroky vůči této skupině. Nobelowski, večer se na tebe spojím přes email a můžeme začít pracovat na té facebookové skupině. Během dne-dvou také vypracuji dopisy určené sponzorům a zveřejním je zde i s kontaktními údaji na sponzory, ať se mohou přidat Ti, kteří v tom vidí smysl.

   Text oficiálního vyjádření Úřadu:

   Dobrý den,

   podle zákona 222/1999 Sb. o zajišťování obrany České republiky, § 30 Vojenský újezd je vymezená část území státu k zajišťování obrany státu a k výcviku ozbrojených sil.

   Na základě Vašeho dotazu Vám zasílám následujíci stanovisko:

   • újezdní úřad Brdy neměl takovouhle akci nahlášenou a ani žádné povolení na konání soukromých akcii (průjezdy terenních vozidel) nevydává. Ve vojenském újezdu Brdy je kladen velký důraz na ochrany přírody a krajiny a takovéto aktivity, které vedou k devastaci unikátní krajiny v Brdech samozřejmě nepovolujeme.

   Celou záležitost postoupíme v dohledné době k prošetření Vojenské policii.

   S pozdravem přednosta ÚÚř VÚ Brdy

   pplk.Ing.Emil Rybárik

   0 0
   • Frankie  

    Nejak zmizela moje reakce, tak jeste jednou :) – jeste to moc neznamena, ale jsi dobrej, ze jsi to dotahl takhle daleko a pokud mozno, zkus jeste dal!. F

    0 0
   • Koloman  

    To lynxx: Díky za nás za všechny, kterým to není jedno !!

    0 0
   • marapara  

    Právěže vojenské újezdy jsou u nás jedny z nejnedotčenějších území, bez zásahu člověka. Kromě cvičení, které většinou probíhají na menším území a ne plošně je spousta míst, kde roky nebo možná i desítky let nevstoupila lidská noha a jsou velmi málo dotčené působením člověka. A teď se tam prohání parta zm*dů v offroadech. To považuju za vrchol lidské arogance a bezohlednosti.

    0 0
  • Blade  

   Paráda! Já si snad kvůli podpoře ten fejzbůk taky založím :)

   0 0
   • pepek  

    No a věříš tomu? Myslíš, že pplk. mohl třeba napsat: „Neserte, jsou to moji známí a občas se s nimi svezu taky“? V dohledné době to dají Voj. policii a ta udělá co, soudruhu? No udělá h…o, soudruhu. Třeba vydá vyhlášku o zneužívání VP ze strany offroadistů a cyklistů.

    0 0
    • Blade  

     Nj, brblat, že na Buku došel guláš, to joo, ale hejbnout prdelí a uvařit si svůj, to nee.

     0 0
     • pepek  

      To není můj guláš :-)(Můj guláš by byl jezdit v těch offroadech)

      0 0
      • Blade  

       Žádná to novinka.

       0 0
      • Jaroslávek  

       To je mi jasný. Ale ke světlým zítřkům se můžeme dopracovat, občas mladým věřím.-)

       0 0
  • Hejdik  

   Pd tohle se podepisuju!

   0 0
  • Smazaný účet  

   Ještě jednou: Přijímám vaše návrhy na název skupiny na Facebooku

   BRAINSTORMING – žádnej nápad není blbej, hlavně pište!

   První nesmělej pokus, NE! zdevastované přírodě offroady v Brdech ani nikde jinde

   Není snadný to vystihnout krátce.

   0 0
   • lynxx  

    Já bych tam dal: Za mloka a za nás, kterým není jedno, když soukromé offroady ničí přírodu v Brdech … to tučné by alternativně mohlo být v kapitálkách a ten zbytek menším slabým písmem nebo kurzívou. Ten tučný začátek zaujme a ten slabý zbytek nebo kurzíva objasní obsah.

    0 0
    • lynxx  

     Když na to tak koukám, tak by tam slušely tři vykřičníky, as takhle: Za mloka a za nás, kterým není jedno!!!, když soukromé offroady ničí přírodu v Brdech.

     Tak, a te´d už to vypadá s těmi vykřičníky skoro jako logo Ostravy! ;-)

     0 0
     • Smazaný účet  

      tučný písmo na FB nejde použít. jedině ty kapitálky.

      0 0
      • karliner  

       škoda, že nejde použít Comic Sans :-)

       na to by se chytlo spousta lidí

       0 0
     • Frankie  

      Mozna bych vynechal ty Brdy… pokud tedy nechcete chranit vylucne tuto oblast… F

      0 0
      • Frankie  

       A mozna i slovo „soukrome“ , jednak je jedno, jestli jsou soukromy nebo statni, a jednak to bez toho bude strucnejsi… :) F

       0 0
      • Smazaný účet  

       asi jo. tak nějak obecněji.

       0 0
      • smallbrother  

       a napiště ze až bude mít skupina 100 tisíc členů dostane každej ajfouna :)

       0 0
     • Mr.Duck  

      3 vykřičníky ne! To nevypadá moc seriózně podle mě :P

      0 0
   • Crempa  
    • Nechci rozježděné lesy !
    • Nechci rozježděné Brdy !

    nebo delsi

    • Nechci rozježděné Brdy – stop offroads !

    pokud bych videl „XYZ se pridal ke skupine Za mloka a za nas kterym to neni jedno“ tak na to nejspis ani nekliknu..

    0 0
    • Smazaný účet  

     Nechci zničené lesy – stop offroads!

     0 0
     • Foose  

      to zní dobře.

      A pod offroad by se daly zahrnout i 4kolky

      0 0
      • Smazaný účet  

       V úvodním textu bych lehce nakousl asi všechen nelegální motor v lese.

       Nejdřív pojmenovat konkrétní kauzu a na tom stavět.

       0 0
       • Plechovka  

        Souhlas. Akorát dříve nebo později se někdo vytasí s argumentem (a ruku na srdce – možná i někdy oprávněným), že těch několik tisíc maratonců taky není úplně OK :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

         maratony jsou domluvený se všema možnýma úřadama, organizátoři pak uklízí. už vidím offroudy, jak tam jdou druhej den uklízet :)

         kde je napsaný, že skupina musí vyjadřovat názor bikerů? jsme obyčejní lidé :-D

         0 0
        • karliner  

         někde jsem četl rozhovor s pořadatelem Krále Šumavy a ten říkal, že většina jejich trasy vede po soukromých pozemcích a že majitelé dobře vědí, že i když po jejich pozemku projede bahnem 3000 cyklistů, takže stačí, aby párkrát zapršelo a není nic poznat…

         největší vosery mají se státem

         0 0
        • Foose  

         to možná jo, ale já bych vůbec nikde nepsal, že to zakládá cyklista, aby to s tím někdo nemohl spojovat. Ta skupina by byla pro všechny, kterým vadí poškozování přírody těmito individuii, ať už je to šachysta nebo myslivec.

         0 0
         • Kubiczech  

          A ono něco podobného už na Facebooku není? Myslel jsem, že plánujete upozornění konkrétně na tohle.

          0 0
          • Foose  

           nezkoumal jsem,

           ale blbě jsem to nepsal, já bych upozornil jen na tohle.

           0 0
         • karliner  

          šachista je s měkkým I ty vole :-)

          0 0
          • Jaroslávek  

           Ty brďo, už jsem např. vyděl, ale toto …

           0 0
          • Foose  

           dík, a to jsem nad tím ještě přemýšlel co tam napsat :)

           0 0
           • Medunka  

            google je mocna carodejka – nejsi si jisty – sup tam s tim

            0 0
            • Foose  

             to bych porad jen googlil :)

             0 0
            • drtyc  

             po ch se v sachystovi pise tvrdy y podle vzoru Chynov.

             0 0
        • drtyc  

         jinak az se dobojuje s offroadama, tak aby sme pak jeste nelezli s prosikem za cembou, az se bude hledat dalsi beztridni nepritel.

         0 0
     • smallbrother  

      tak nějak, ty čtyřkolky se spíš svezou s motorkama

      0 0
     • lynxx  

      Zachraň mloka, zachraň Brdy, zabraň offroadům v přírodě!

      (nebo tak nějak :-))

      Brdy bych tam nechal, přece jenom se od toho vše odvíjí. I mloka bych tam nechal. Mlok je neobyčejně populární živočich a spousta lidí na to bude slyšet.

      0 0
      • Smazaný účet  

       Mně se zatím líbí moje

       Nechci zničené lesy – stop offroads!

       Je otázka jestli chceme mluvit jen o Brdech, nebo to nechat otevřený i do budoucna (třeba po tom brzo ani neštěkne pes).

       A teď se snažím najít, o jakýho mloka jde. Je to mlok černej? Sepranej mlok skvrnitej? Válka s mloky? Co na to K.Čapek? A Jan Tleskač?

       0 0
       • Medunka  

        neutrální název, žádný přehnaný bulvár

        0 0
       • přišlapávač  

        nevim, muj tata se ve zviratkach moc nevyzná :-)

        0 0
       • Martin  

        jo, tenhle název je dobrej

        0 0
       • lynxx  

        Vypadá to jako vystresované mládě mloka skvrnitého.

        Já nechci nic tlačit ohledně toho názvu a rád se nechám přesvědčit. Spíše se zaměřím na věcný obsah/formu toho samotného sdělení. Takže nakonec se stejně asi budu muset zaregistrovat, ať vidím, jak vypadají ty úspěšné skupiny.

        Hmm. Já bych to zaměřil na Brdy. Bohužel nikdo z nás nemá čas řešit úplně všechny nepravosti spáchané na přírodě. Ale sem a tam každému z nás něco zkříží cestu, co ho naštve a nakopne k akci. A pokud to dotáhneme až do konce s kauzou Brdy, tak to určitě bude dobrá inspirace a návod pro ty, kteří by chtěli něco změnit, ale propadají malomyslnosti a přesvědčení, že sami stejně nic nedokážou a nezmění. Mám pocit, že momentum, které nám bude dopřáno, bude mít okno tak jeden týden.

        0 0
        • Smazaný účet  

         pravdu máš.

         Nechci zničený les v Brdech – stop offroads.

         0 0
        • Plechovka  

         Souhlasím. Bohužel i s tím jedním týdnem. Je to krásně vidět třeba na různých „politických“ kauzách. Když je *******, tak se bude politik týden trochu potit na tiskovkách (a někteří ani to ne), a pak si bude v klidu užívat svůj nový byt za 5 míčů :-(

         0 0
        • Hejdik  

         V tom případě ještě nahodím nápad:

         Tentokrát Brdy a mlok,co bude dál,Šumava,Je­seníky,Krkono­še,tetřev,rys?

         0 0
        • Foose  

         nemusíš se registrovat, většina skupin je offline přístupných, jen tam nemůžeš přidávat komentáře

         např:

         http://www.facebook.com/group.php…

         nebo

         http://www.facebook.com/group.php…

         0 0
       • Hejdik  

        No mě se ten název zdá trochu až moc obecný a přitom až moc konkrétní.Když už by tato iniciativa měla vyjít na světlo světa,tak by to mělo zaměřit svůj hledáček nejen na „Offroad“ pod čímž si valná většina představí pouze jezdce v terénních autech (a jako i u jiných skupin nelze kvůli pár blběčkům včechny házet na jednu hromadu),ale mělo by to mít více širší význam.

        Já bych ten název definoval asi v tomto duchu.

        „Nechci zdevastované lesy-stop zbytečné zkáze,aneb po nás potopa“,nebo prostě tak podobně,aby se chytly za nos i ostatní bezmozci,nejenom ti v nadupaných terénních autech.

        0 0
      • Blade  

       ..a MlokCZ se hřeje na výsluní popularity :)

       0 0
       • drtyc  

        zachran mloka, proraz olejovou vanu. nejlip nekde v ochrannem pasmu.

        0 0
    • Smazaný účet  

     I mloci mají svá práva! :-)

     0 0
     • karliner  

      je to vůbec mlok?

      ta fotka je tak rozmazaná, že to nepoznám na 100%, aby si skupina neuřízla ostudu hned na začátku…

      0 0
      • Smazaný účet  

       těžko říct…tak „i zviřátka mají svá práva“ :-)

       0 0
      • Smazaný účet  

       tak řeknem, že obojživelník si přál zůstat v anonymitě z důvodu ochrany svědků. pracovní jméno je Mlok skvrnitý (něco jako Josef N.) a foto bylo záměrně rozmazáno.

       0 0
      • lynxx  

       To víš, že je. Podívej se sem a porovnej hlavu a nohu. http://images.google.com/imgres… To je to samé zvířátko. Je to zřejmě ještě mládě bez skvrn. Ty se objevují až postupně během dospívání. Jedna z těch skvrn na te fotce je nějaké jehličí. O té druhé skvrně si nejsem jistý. Mlok černý se u nás snad ani nevyskytuje. Prý možná na Slovensku a určitě v Alpách. Ale ten je ještě více ohroženým druhem než mlok skvrnitý, takže pokud by to snad byl mlok černý, tak tím hůře!

       0 0
       • karliner  

        No, mě je jen divné, že sice píše sáhodlouhé referáty do poloviny threadů, ale tady mlčí jako zařezanej. Asi mu ta náhlá popularita není moc příjemná…

        0 0
        • Medunka  

         Taky čekám, že se tady ukáže :-) Ale nevidím ho ani na ICQ, tak má možná zimní dovču :-) Nebo zimní spánek

         0 0
        • MlokCZ  

         Nemám rád tahle vlákna, protože se vždy zvrhnou v nechutné dohadování, proto je ani moc nesleduju.

         Jen můžu napsat, že v době té akce v Brdech jsem tam zrovna nebyl, takže na těch fotkách nejsem já. A jestli je to někdo z příbuzných nevim, to můžete posoudit porovnáním mojí fotky z profilu.

         0 0
         • DaSnail  

          8o)

          0 0
         • treatt  

          A je tady! :)))

          0 0
         • Blade  

          My o mloku a MlokCZ za dveřmi :)

          0 0
          • treatt  

           Francouzska varianta tohoto prislovi je: „kdyz se mluvi o vlkovi, je videt ocas“ ;)))

           0 0
           • karliner  

            To se budu muset naučit na Tour de France :-))) Na oplátku tě naučím něco německy, ženy z toho padají do kolen. A někteří muži také.

            0 0
   • karliner  

    „Každý, kdo sem vstoupí bude smět kopnout Paroubka do ******. A taky jsme proti ježdění offroady v Brdech.“

    První část má vyloženě headhunterskou funkci, druhá pak vysvětluje, co nás trápí.

    0 0
    • Plechovka  

     A ještě bych doplnil : A můžete vyhrát mobil! :-)

     0 0
     • Smazaný účet  

      Na FB vzniká milion stupidních skupin denně. Čím to bude formálnější, tím to bude vypadat líp.

      0 0
    • treatt  

     :-)))

     0 0
   • John Tequila Lemon  

    No já sem to celý zveřejnil a to proto, že mě nasrala ta fotka mloka v kontrastu s běsněním aut v lese … takže navrhuju na mlokovu počest: MLOK FANS

    0 0
   • treatt  

    STOP rozjezdenym lesum

    0 0
   • fousek  

    Ano soudruzi spojme se proti zbohatlickym hovadum a vyzenme je z lesa.

    0 0
  • Plechovka  

   Výborně!

   Neodpustím si jednu poznámku: Přečetl jsem i zbývající vlákna k tématu a několik jedinců tak trochu schvalovalo/ne­odsuzovalo to, co na těch fotkách bylo. Argumentovalo se legalitou té akce. To, že je něco legální, ještě neznamená, že je to „OK“. I předpisy vytváří jenom „lidé“.

   Můj názor je takový, že bychom se ke svému okolí měli chovat ohleduplně, respektovat jej. A je zcela jedno, jestli okolím myslím souseda (nebudu u něj ve 3 ráno zvonit se snahou pustit mu na plný koule televizi v ložnici), nebo srnku/mloka/borůvky v Brdech (nebudu je obtěžovat/ničit děláním bordelu s offroadem v lese).

   Následující text zkopírován z wikipedie:

   Zlaté pravidlo je jednoduchá zásada vzájemnosti v jednání mezi lidmi:

   • „Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“ (Bible, Tob 4,15)
   „Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.“(Bible, Lk 6,31)

   Po vzoru tohoto Zlatého pravidla se někdy nazývají „zlaté pravidlo“

   také základní zásady pro různé dílčí oblasti vědy, ekonomie atd.

   A já bych poslední větu rozšířil i na vztah k přírodě.

   PS: nejsem ani militantní ekolog, ani věřící :-)

   0 0
   • Hornet  

    Hornet

    0 0
   • drtyc  

    no jestli mas viditelnost na sousedovo okno nebo je to v prizemi a soused vypina televizi na hladovy voko, tak ti bude stacit dalkovej ovladac a trochu lip nabity baterky pripadne cocka na zaostreni a nemusis nikde zvonit.

    0 0
   • Dzin_CZ  

    Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu …

    0 0
   • fousek  

    Jo tak tohle pravidlo aplikujte na sebe, urcite nechcete aby vas nekdo praskal, kdyz nahodou na kole projedete zakazem vjezdu, nebo po chodniku.

    0 0
    • JSt  

     tohle jim nevysvetlis :-)

     0 0
    • Plechovka  

     Já to aplikuju, jinak bych to sem nepsal.

     Ano, na kole jezdím jednosměrkami (po chodníku, zákazy vjezdu, …), vědomě třeba v autě porušuju dopravní předpisy (nepojedu 50 v obci jenom proto, že někde stojí značka, když k nejbližšímu baráku je to dalších 200m okolo úplně stejného pole, kolem kterého jsem jel před chvílí 80), atd.

     Jenomže já se chovám tak, abych svým jednáním nezpůsobil žádnou škodu/ohrožení/o­mezení. Což se o jejich jednání zrovna říct nedá. Já se řídím (snad :-)) zdravým rozumem.

     0 0
     • JakeF  

      Vidíš a když si já tady timhle způsobem obhajoval moje ježdění ve VP, tak jsem byl za vyvrhele taky. A to je ještě rozdíl, že za to, co popisuješ, ti budou policajti dělat problémy, ve VP se to řeší rozumně.

      Pro ujasnění: Ano, chápu rozdíl mezi ježděnim na kole po cestách a offroadem po lese a ani o tom timhle příspěvkem nijak nediskutuju.

      0 0
      • Plechovka  

       Pokud mě zastaví policajt, vysvětlím můj svůj názor na nesmyslnou aplikaci daného pravidla, pak se můžou stát už jenom dvě věci:

       1. vyhodnotí moji jednání jako rozumné a pustí mě. A já si budu myslet,

       že zas tak špatně na světě není.

       1. bude trvat na pokutě, a v tom případě ji bez mrknutí oka zaplatím,

       protože jsem vědomě porušil pravidlo s tím, že za to můžů nést následky.

       0 0
       • Plechovka  

        Oprava: vysvětlím mu svůj názor na …

        0 0
     • fousek  

      Podle me neohrozu nikoho kdyz jezdim v lese (protoze se tam nesmi tak tam nikoho nemuzu ohrozit, to je jasny jak facka), vyfukove plyny se v lese odbouravaji lip nez na silnici, protoze sem primo u procesu fotosyntezy a prokypreni pudy je obcas potreba aby rostliny lepe rostly, mam to oduvodnene taky dobre ne?

      0 0
      • Plechovka  

       A co Hluk? Zničená příroda? Nesmíš svoje chování vztahovat jenom na lidi, ale jak jsem psal výše – na svoje OKOLÍ. A ta srnka prostě z toho offroadu nadšená nebude.

       Ad výfukové plyny. Z vejfuku neleze jenom CO2, který bude zpracován fotosyntézou, ale taky prach, těžké kovy atd. A tyhle sajrajty se nejspíš usadí/navážou do okolí. A ty to pak sežereš a budeš z toho mít třeba vyšší pravděpodobnost výskytu rakoviny.

       0 0
       • fousek  

        Tak mi rekni konkretne co sem v ty prirode znicil?

        Na pevny castice je myslim v autech katalyzator. Tak pokud nebudu jezdit v lese tak budu jezdit na silnici a tam se ty splodiny budou rozkladat daleko dyl protoze jich je tam vic a u silnice roste vetsinou jen par druhu rostlin, ktery dokazou zpracovat jen par veci, ale v les je uplne jina tovarna na rozkladani temer vseho. Vzhledem k tomu ze tu argumentujete ochranou prirody, tak bude jenom dobre ze dostanu rakovinu, ne?

        No a s hlukem je to to samy bude narusovat zivotni prostredi, jen kdyz tam budu, pokud odjedu tak uz tam nebude.

        0 0
        • mates555  

         na to se vyser , na to ti nikdo neodpoví … tady je to z hlediska vyššího principu mravního … zákon taky hovoří ve prospěch zakladatele vlákna takže je to neomluvitelný … navíc je to společensky vděčný téma tak to na to chytá spousta lidí … přitom by stačila trocha tolerance …

         _____________­________________________­_________________________

         jinak katalizátor je plnej jemných wolframových (tady si vůbec nejsem jistej)mřížek , který spomalujou průchod plynu z výfuku .. ten za zahřívá na vyšší teplotu a spálí se z něj víc sraček …

         u naf´táků se používá filtr pevných částic relativně krátkou dobu … to ve snobských 20 let strarých autech pravděpodobně nebude …

         0 0
         • Hejdik  

          Mě de pořád líbí,jak někteří jedinci tady používají termín „trocha tolerance“.

          Ale jak už tady někdo napsal v podobném duchu "AŸ tě někdo vykrade,nebo tě třeba zmlátí někde na ulici,tak bys ho měl taky přece tolerovat,vždyď i zloděj musí z něčeho žít a že tě někdo zmlátil?No vždyť se asi potřeboval jenom trochu vybít,přece mu to nemáš za tlé…vždyď stačí jen trochu té tolerance…

          0 0
          • mates555  

           tohle je kravina … tady jde o to Mít kde jezdit … ehm kde jsem tohle heslo jenom v poslední době slyšel ??? že by tenhle problém řešilo víc zájmových zkupin a ne jen offroadáci ??

           0 0
           • Hejdik  

            A je to tady zase…ona známá formulka- „nemám kde jezdit“

            To je jako bych slyšel nějakou maminku jak povídá svému malému dítěti "Chudinko malinká,ty jsis koupi terénní motorku a nemáš na ní kde jezdit-tak jeď do lesa broučku,nebo,ty jsis koupil čtyřkolku a oni speciálně kvůli tobě nevyčlenili místo,kde bys s ní mohl jezdi-to jsou ale zlí lidi,tak si s ní jeť zadrndit do lesa…Ty jsis koupil terénní auto a všude jsou jak napotvoru asfaltky,No tak si jeď zablbnout na dráhu,nebo počkej,to je nuda,radši jeď do lesa…a nebo víš co?…když pro to nemáš využití,tak proč sis to kupoval ty tupá hlavo???

            0 0
            • mates555  

             víš .. tomu se říká zájmová činnost … v tvým světě se lidi baví tím že kradou,bijou jiný na počkání atd. a někdo prostě propad offroadu a jel si zajezdit do vojenského prostoru … pak nastoupí další činnost … ekoteroristi a začnou demonizovat škody způsobený přejezdem aut jednoho strašně rozsáhlího uzemí na který to z dlouhodobího hlediska nebude mít žádnej vliv … tak buď rád že jsi propadl kolu … můžeš si zajezdit v lese za barákem a neotravuj život jiným lidem …

             0 0
             • Hejdik  

              Já to teda uvedu trochu přehnaně,ale stejně mám pocit že to nepochopíš.Koupím si výletní parník a protože s ním nemám kde plout,tak si ho dám pěkně do nějakýho rybníka.Vždyť přece když mám parník,tak ten patří na vodu a když zrovna nikde žádná jiná není.Majiteli rybníka to nepovím a budu si tam dělat co chci i když se mu to nelíbí a třeba to bude rybník,kde žijí ohrožené a chráněné druhy ryb,které budu tímto parníkem likvidovat.Zne­čistím vodu,rozryju dno budu dělat kravál motorem a pod.No a když mi to někdo vytkne ,tak na to povím…ale já přece nemám kde jinde s tím parníkem plavat,vždyť je to jenom moje krásné hoby ,kterému jsem naprosto propadl…

              0 0
              • mates555  

               heh s parníkem si na rybníku skvěle zjezdíš … tam to právě je … vzhledem k velikosti uzemí jsou pak škody obrovské a tedy nepřípustné …

               0 0
             • Ruprt2  

              Moje auto jede 160.

              Ale není tu nikde okruh.

              Tak ti nevím no budu jezdit přes kilo skrz město. Nemám na výběr.

              Ale bacha já budu jezdit jenom mimo velký provoz, tak doufám, že mě nebudete nadávat, já su borec a jezdím fakt dobře, takže já škody neudělám. Maximálně zabiju jednoho dva lidi.

              Ale lidí je jak sraček, to by jste mi mohli tolerovat. Dyť v Iráku jich skape víc.

              P.S.: uvažuju, že si koupím zbraň. Kam já ale pak budu chodit střílet?

              0 0
              • mates555  

               na střelnici ??? a 160 na okruh je málo … :-(

               0 0
               • Ruprt2  

                ale na město je to moc a me to fakt víc nejede :)

                Nebudu kecat.

                Střelnice je na hovno. protože se tam musí platit a střílí se jen do terčů to není ono.

                Pozorný čtenář najde analogii mezi vláknama o motorkách.

                0 0
                • fousek  

                 Ja v tom zadnou analogii s motorkama nevidim

                 0 0
                 • Mr.Duck  

                  střelnice = MX dráha? ;)

                  0 0
                  • fousek  

                   Zbran = vec na ukonceni zivota

                   Motorka = dopravni prostredek

                   Aspon tak to chapu ja

                   0 0
                   • Mr.Duck  

                    Tak samozřejmě se mmyslel sportovní střelbu, a motocross. Konec konců MX motorka je pomě asi stejně dopravní prostředek jako sjezdový kolo žejo. Prostě sem chtěl říct, že to je obojí provádění sportu na svym hřišti. S tim rozdílem že střelec na střelnici pude(když to neni vrah) jako na svoje hřiště, MX rider buď pude na dráhu, nebo dělat bordel do lesa. A s autem by to bylo podobný, akorát nebude mít moc možností jít na „hřiště“..

                    0 0
                   • DaSnail  

                    nn

                    0 0
                   • Ruprt2  

                    nebo taky

                    zbraň = sportovní nářadí

                    motorka = prostředek k zranění osob a ukončení života

                    0 0
              • DaSnail  

               s autom na diaľnicu.

               so zbraňou sem sem sem alebo sem

               alebo tiež na diaľnicu ;o)

               0 0
               • Ruprt2  

                Ale my tu dálnici nemáme.

                Tak já prostě musím do toho města. Mě nic jiného nezbývá.

                Tak prosím o trochu tolerance. Každý máme nějaký ten svůj koníček. Mě nebude vadit, když budete chodit plavat do bazénu sousedům, nebo když budete jezdit v čechách po lese, to mě prostě fakt nevadí a nějak to unesu, ale na oplátku prosím Zlíňáky, aby po osmé už nepouštěli děti na ulici Budu si ve městě zkušet drifting.

                0 0
                • mates555  

                 s tím autem co jede 160…:-) ale jo proč ne … jen dej bacha ať to neomotáš někde o strom … aktivisti by s tím mohli mít problémy …

                 0 0
                • DaSnail  

                 tak R55?

                 k tomu driftingu- lidí je jak sraček, hlavne nerozmačkni nejakého drobného živočícha alebo malý stromček

                 0 0
                • drtyc  

                 http://pepinator.tym.cz/…na_draha.php

                 140 na snehu je cca 520m brzdna. muzu potvrdit. v levym byla havarka diskoteka a jeden zborenej. trojuhelnik na zemi a skoncily vyjety koleje a nebylo to se zablokovanyma kolama ani abs, ale 300m na zpomaleni o 70km/h z tech 140 to bylo.

                 0 0
           • Kubiczech  

            Jednotlivé skupiny přece mají kde jezdit. To, že to zákon povoluje každé skupině v jiném rozsahu je chyba? Proč teda motorkáři a offroadisti netlačí na změnu legislativy místo toho, aby jí tupě porušovali?

            0 0
            • mates555  

             tak je jasný , že povolit neomezený vjezd do lesa offroadů a motorek je nemožný už jen zhlediska kontroly a bezpečnosti … já spíš myslel , že tady jde od začátku o ochranu přírody opřenou o zákon , ale třeba v tvým podání mně to přijde jako prosazení si zákona opřený o spásnou myšlenku ochrany přírody a to mně prostě nevoní …

             trvám na tom , že příroda neutrpěla škody v takovým rotsahu jak je to tady démonizovaný … problém vidím jen v tom , že se tak stalo v rozporu se zákonem což je odsouzení hodný čin …

             0 0
             • Kubiczech  

              Prosazení si zákona opřený o spásnou myšlenku ochrany přírody? A jaké pohnutky podle tebe vedli zákonodárce ke schválení takového zákona o ochraně přírody? Snad stejné, ne? Od toho ten zákon je. Kdyby nebyl prosazován, tak nemusel vzniknout a já si myslím, že ani tobě by se ten stav nelíbil. I když, jestli bys vážně offroady do lesa nepustil jen kvůli kontrole a bezpečnosti a tu myšlenku ochrany vůbec nereflektuješ, pak by ti ta jistá míra anarchie asi vyhovovala.

              0 0
              • mates555  

               no jasný … to jsem napsal blbě …

               já nemám nic proti ochraně přírody … jen si myslím , že tady nedošlo k takovým narušení aby bylo nutná nějaká podobná akce … ono když někdo po bouračce naveze do lesa avii sutě tak je to podle mně daloko větší zvěrstvo a ta příroda si s tím sama neporadí … a toho si většina lidí ani nevšimne …

               0 0
            • fousek  

             Protoze tu zmenu potrebuji jen malo a stejne vedi ze by jim to nikdo neschvalil v dnesni ekodobe

             0 0
             • Kubiczech  

              Změnu potřebují málo? Jak to myslíš? Oni snad vidí, že si i bez ní mohou jezdit všude? Nebo je těchto lidí tak málo, že to nepotřebují?

              Lidí s rozdílným pohledem na věc je tu dost, tak si přestaňte stežovat na ekodobu a něco zkuste dělat. Je mi to rozhodně milejší než to zmíněné tupé porušování.

              0 0
              • fousek  

               Na oba dotazy: Ano

               K tomu prosazeni, to je proste bez sance, vzdyt se zakazuji MX trate, ktere tu byli a nikomu nevadili. Proste na tuto aktivitu neni vhodna doba.

               0 0
          • fousek  

           Ale vy tu prece hajite prirodu, nebo se mylim? Samozrejme je to nelegalni, ale kdo nikdy neporusuje zakon? A srovnavat prestupek s maximalnim postihem 5000kc a ublizeni na zdravi je docela podivny. Samozrejme drobne kradeze bezdecek rohliku se dejou celkem bezne a taky proti tomu na Facebooku nezakladate skupiny nebo jo?

           0 0
           • MaPa  

            Ten kdo porušuje zákon, by měl počítat s tím že za to může být potrestán. Ten kdo ho porušuje vědomě by s tím měl počítat o to víc. Pokud tito vědomí porušovatelé za to potrestáni nebyli, divím se že se čílíte aktivitě někoho je za to potrestat, když to někdo „opomenul“ udělat.

            Pokud s tím nesouhlasíte, sice tu plkat můžete, ale pokud něčeho chcete dosáhnout musíte napsat někam jinam, založit si vlastní skupiny a já nevím co ještě a vyvolat změnu těch pravidel.

            0 0
            • fousek  

             Me bude stacit tady to plkani. Podle me se dneska chce kazdej s kazdym hadat (soudit) a preje druhymu to nejhorsi co muze. Nevim komu prospejete tim, ze na partu offroadaku postvete uredniky. Les tim nezachranite (od ceho?), jen udelate problem par lidem, ktery pokud budou stejne blby jako vy tak se zacnou mstit a vpodstate vznikne dalsi zbytecnej problem.

             0 0
             • jIrI___  

              Souhlas.

              0 0
             • Kubiczech  

              Pohled z druhé strany – když proti tomu nikdo nezakročí, tak ti lidé nabudou dojmu, že jejich nelegální jednání je vlastně v pořádku. Do lesů pak budou zajíždět další a další lidé. Za pár let už se bude jezdit trucktrial všude a nikoho nenapadne zažádat o povolení, my cyklisté budeme pořádat maratony. stavět tratě na černo a nikomu to nebude divné. V lese to bude vypadat jako týden před Vánoci v obchoďáku (zaslechl jsem, že tohle vás na Vánocích hrozně pálí) a každý človíček bude mít auto nebo krosku. Vím, že to doháním do absurdna, ale ani tahle masovost by přírodě neškodila? S tvým pohledem na věc to možná vyzkoušíme v praxi.

              Tou mstou myslíš mstu těch řidíčů na cyklistech? Natahování drátů a podobně? Čili msta stylem ublížení na zdraví nebo msta nějakou legální cestou? Mohou začít lobovat za zákaz cyklistiky v lese, ale to je tak vše, jak se mohou legálně mstít.

              0 0
              • fousek  

               Trucktrial se jezdi uz hodnou radku let, nikdo to do ted neresil, myslim ze k tomu co rikas, ze by nastalo meli prilezitosti privrzenci offroadu vic nez dost. Stalo se tak?

               0 0
               • Kubiczech  

                Že trucktrial existuje a že se jezdí vím (mimochodem v našem městě je jeden velmi úspěšný jezdec), ale na černo rozhodně ne.

                Před deseti lety taky na bajkách jezdilo méně lidé a kolik dnes, takže ani s offroadama to není nerálné.

                0 0
                • fousek  

                 Ne kazdej je ochotnej investovat cca 60t. do auta a dalsich 60t. do jeho upravy aby z nej vzniklo expedicni vozidlo na normalni komunikace mene vhodne (beru nejlevnejsi moznou variantu, pokud si nekdo poridi Defendera, tak je to o desetinou carku jinde), ne kazdej si muze dovolit provozovat expedicni auto, ne kazdej ma zaludek na jezdeni v expedicnim aute a obcas se najdou lidi, ktery na to nemaj ten spravnej moralni profil. Rozsireni offroad aut bych se nebal, jsou to vpodstate docela neuzitecna auta a jejich provoz stoji oproti normalnimu SUV precijen kapku vic penez.

                 Navic je to jista sportovni aktivita, pri ktere se clovek muze umazat a utahat, takze pro lidi co koukaj vetsinu dne na bednu zadna zajimava zabava.

                 0 0
             • Smazaný účet  

              EDIT:mozna to melo byt zarazeno na konec

              Ted staci dodat, ze at budou delat, co budou chtit, tak si stejne na nikom nic nevemou. Urcite to nebyla organizovana ofocialni akce klubu-aby nekde byl zapis. Takze pokud prijde stiznist na „klub“, distancuje se, ze to byla politovani hodna akce nekoli clenu. Uplne presne si nevybavuju vsechny fotky, ale je na nektere videt, ze primo nekdo ridi nejake auto-ze to auto jede-strikajici voda,bahno? Paklize ne, je velice tezke postihnout ani jedince jako takoveho, anobrz za skonu zpusobenou vozidlem odpovida ridic a nikoli vlastnik. Vlastnik se odvola na paragraf o odmitnuti vypovedi. Pripadny vyfoceny ridic taktez. A ted je na policii aby ukazala na pachatele(*).

              V zaveru se budou vsichni placat po ramenou "jak si zaradili a jeste utreli s policii a budou si planovat kdy pojedou znova(az franta, kery tam ma znamyho rekne, ze je tam volno) a pojedou palit ropu nanovo.

              Snahy zakladatele vlakna si cenim a souhlasim s jeho snahou a pocinanim. Jedna vec je nekde pojezdit v autech pro zabavu, rekneme po rozmlacenyhc cestach nebo v nejake lokalite, kde se jezdi podobne akce(ted mne napada jenom truck trial) tudiz kde se pohybuji lide, kteri jednak vi, co je potreba na oficialni povoleni akce a jsou zde kladeny nejake pozadavky na ucastniky(uklid, zajistit klid uniklych ropnych latek). Takovych lokalit je po republice povicero, ale jak je to s domluvou akce netusim. Na druhe strane je, z meho pohledu, naprosto zbytecne dracnovani a pretahovani se o to, kdo ma vetsiho pindika, protoze projel potok rychleji.

              …a ted zpet k praci…

              *ofrouta zapasiciho s bahnem by museli identifikovat, ale jedinne voditko z autu je pres majitele, dale odmitnuti vypovedi-zda toto odmitnuti bude v souladu se zakonem nebo ne, nema smysl ted resit. Faktem zustava, ze kdyby se mi po pozemku prohanely podobne hovada, tak nemam zadnou paku je zastavit. Zbran nemam, nastrazne systemy delat nemuzu(+mohly by zranit nekoho jineho), kricet po nich a hazet sutry nebudu, protze by mne prejeli a o moznosti rozumne domluvy uprime uvazuju-kor s jedinci, ktery strika adrenalin z usi z toho, jak dobre prejeli parez). Policii to vsede trva tyden a dokumentace je problematicka, viz vyse.

              0 0
            • drtyc  

             divím se že se čílíte aktivitě někoho je za to potrestat

             tak se prestan blbe divit. hlasovali by sme pro povoleni jizdy po lesnich cestach ofroudama i ctyrkolkama. stejne jako jsem pro vodni skutry.

             ale tak jak jsem pro dodrzeni podminek u vodnich skutru a klidne treba kontroly na pouziti odbouratelnyho oleje po kterym za tyden nejvys dva neni ani pamatky, tak jsem pro to, at si rozjideji nejakou konkretni trasu sem tam treba s odbockou – ale trasu primerene sirokou na to, aby se dala projet slusne nebo poradne vesele – ne klasickou jednoproudou lesni cestu. takovou tri proudou dalnici, ktera bude i pod plynem bezpecnejsi na takovy blbnuti v rozbitym stavu. zas ale nemusi to byt cela sit. staci jeden prutah odnekud nekam kdyz to bude velky uzemi tak nejaka odbocka jinam… typicky treba jak jsou pruseky kvuli vysokymu napeti, tak pokud je tam dlouhej zaves do a nikde zadnej stozar, tak by se to dalo zuzitkovat. atd.

             0 0
        • Plechovka  

         A myslíš, že když ten hluk bude působit jenom když tam jsi, že to nikomu/ničemu nevadí? Slyšel jsi někdy v lese čtyřkolku? To je slyšet na kilometry daleko!

         Je to prostě marný. Neustále se ti snažím vysvětlit, že bychom si neměli ****** okolí víc, než je nutné, a měli bychom se chovat ohleduplně nejenom sami k sobě, ale třeba i k přírodě. Kdežto ty hledáš další a další omluvy pro pro svoji činnost, která ti „až zas tak destruktivní nepřijde“. Sám jsi ovšem přiznal,že ten hluk prostě děláš, a já tvrdím, že to je špatně. Přečti si ještě jednou, co jsem napsal v původním příspěvku v téhle větvi diskuze.

         Tím tady diskuzi končím, protože se prostě neshodneme. Každej si pojede to svoje po neomezeně dlouhou dobu. Akorát doufám, že když budu v lese, tak že si tam budu moct užít trochu klidu, a né že budu trpět pod nájezdy lidí, co si přišli do přírody dělat bordel pro zábavu.

         0 0
  • chodec  

   bohužel, obávám se, že se stejně nestane nic. byl jsem na vojně a co jsem viděl tak vojenská policie má ještě menší důvod dělat si zbytečné problémy než civilní. Pokud to není něco, co by trápilo nějakého generála, tak na to pečou.

   každopádně jsem prolétl tuhle diskusi i tu na kterou toto navazuje a rád bych k tomu také něco dodal.

   kdo takhle vjede offroadem nebo čtyřkolkou či motorkou do lesa a nemusí to udělat (tj.dělá to jen pro zábavu) je u mě ubohej a totálně bezohlednej bezmozek, kterej nemá úctu k nikomu a ničemu a mít k tomu jen trochu možnost nebudu nijak respektovat jeho a jeho práva.

   Jsem často naštvanej na lesáky, že rozjezdí cestu traktory a nejsem ani nadšenej z myslivců, co zavážení zvěři autama. Ale u tech to dovedu pochopit – je to něco za něco a oni (byť pro mě ne úplně pohodlně) jen dělají nějakou práci – lesáciles těží a sázejí, myslivci chovají zvěř a po zemědělcích také už dneska nikdo nechce, aby orali jen koňma a motykou. Nemusím tohle jednání milovat, ale dokážu je nějak rámcově pochopit a svým způsobem se s ním smířit.

   Co pochopit nedokážu je další ničení lesa a obecně čehokoliv jen pro něčí rozmar (navíc v 99% případů lesa a věcí patřících někomu jinému). Před dvěma-třema lety jsem tu házel podobné fotky (byť ne tak podrobné -http://www.bike-forum.cz/forum/ho­vada-v-potoce-a-jine-aprylove-story.html ) – jelita prostě frčela po modré turistické značce a zplundrovala několik set metrů do té doby poměrně zachovalého potoka na hraně rezervace a orvala navijáky několik stromů okolo, které jsou dnes již dávno suché. A důvod? Jen rozmar a bezohlednost. Nic přitom nikde nepřibylo, nic se neudělalo, jen se toho spousta zničila. Ať mi nikdo neříká, že myslící člověk by něco takového dělal, i kdyby zákony vjezd do lesa připouštěly a i kdyby to byl jejich les (specielně pokud by to byl jejich les).

   Zajímavé je, že jsem před rokem či dvěma zjistil, že bratranec jezdí offroad závodně. Regulérně reprezentuje na mistrovstvích a trénují s mitfárou v každém volném čase. Nejdřív jsem si myslel svoje. Pak jsem ale měl možnost si s nimi o tom povídat a vyšlo najevo, že do lesa nezajeli ani jednou za kariéru. Trénují se striktně na dráhách a co povídali, tak z těch co to myslí vážně se k vjzedu do lesa nikdo neuchyluje.

   Takže ta rozežraná prasata, co tam jezdí jsou zdá se jen looseři, kteří jsou dost bezohlední na to, aby jim zbytečné ničení majetku někoho jiného nevadilo.

   0 0
   • Hejdik  

    S klidem v duši si můžeš změnit charakteristiku v profilu:-)

    Tomu,co jsi napsal naprosto rozumím a jsem rád ,že jsou lidi co dokážou takto uvažovat a takto jasně a jednoduše formulovat.

    0 0
   • Blade  

    Pěkně řečeno.

    0 0
   • Biker jak Pes  

    Kristovanoho, přestaňte už psát „loser“ se dvěma „o“ …

    0 0
    • chodec  

     chtěl jsem napsat loooser, aby bylo vidět, jak moc je velkej, ale uklep jsem se sorry :-)

     0 0
  • scoty  

   …a co upozornit nějakou TV ?…:-)

   0 0
   • lynxx  

    I o tom se dá uvažovat. Čím širší bude záběr, tím větší šance na úspěch.

    0 0
    • scoty  

     Třeba pro takovou polobulvární Novu by to bylo určo vítané sousto… Po motorkářích, pittbulech a prasečí chřipce by mohli národu ukázat další nebezpečí. Aspoň by se konečně trefili…:))

     0 0
     • Smazaný účet  

      POLO? :-))))

      0 0
     • treatt  

      Zapomnels na to ciste bojove plemeno Rottweilera :)

      0 0
      • karliner  

       A kdyby se ukázalo, že v džípech jezdí extremisti, kteří chystají polovojenský puč bylo by to na nějakou novinářskou cenu.

       0 0
     • fousek  

      Podle me se trefili pokazdy, akorat do jine skupiny divaku, s pittbulama se taky trefili spravne ne? Preci jen neprivazanej agresivni Pittbul je pro cyklistu docela nebezpecnej ne?

      0 0
      • scoty  

       Trefili se pouze do myslí prostých nevzdělaných lidí, kteří jsou jejich nejčastějšími konzumenty.

       S těmi psi tzv.bojových plemen je to asi tak, jako kdybys prohlásil, že to silné agresivní auto porsche zabilo na přechodu pro chodce člověka…

       Ano pokud člověk vtiskne tvoru, který je od přírody vybaven silou svou agresivitu, mindráky a zlobu, může se z tohoto jedince stát nebezpečná zbraň.

       …ale to nic nemění na tom, že jezdit pro zábavu autem po vzrostlém lese obydleném drobnými živočichy je poněkud zvrhlé…

       0 0
   • Hnoj  

    Tohle není pro TV zajímavý, protože máš statický obrázky. Asi by se dala uvařit reportáž z vody, ale nejspíš by vyšuměla. Pokud chceš, aby tvoje TV kampaň (ať už jakákoliv) měla účinnek, potřebuješ matriál kterej diváky zaujme (ať už pozitivně nebo negativně)…

    0 0
    • karliner  

     Kdyby se jó chtělo, tak tam šoupnou nějaký archivní…

     0 0
  • Smazaný účet  

   Sami si na sebe upekli hezkej důkazní materiál. Stačí být pozornej. Aneb v tomto potoku žil mlok.

   0 0
   • Pijer  

    Vypadá to, že jsi sakra pozorný :-)

    Jinak je to zvěř :-(((

    0 0
    • scoty  

     Urazils zvěř! :)

     Tohle je banda pupkatejch, zamindrákovanech parchantů v maskáčích, kteří se domnívají, že si tady mohou všechno beztrestně dovolit…

     0 0
   • lynxx  

    Tak to je síla! Toho jsem si vůbec nevšimnul. Byl jsem na pochybách, jestli nebude stačit pouze tlak na sponzory, ale po shlédnutí tohoto snímku se kloním k informování všech možných médií, správních orgánů a dobrovolných organizací.

    0 0
    • scoty  

     No jistěěěéé..:)

     Ať národ zavyje oprávněným hněvem!

     0 0
   • JSt  

    tohle je dobre. kdyz jsem to zbezne prohlizel, unikal mi smysl te leve fotky. ted uz rozumim ;-)

    0 0
   • Flegmatik  

    Jo, tohohle místa jsem si taky při prohlížení těch fotek všiml, jenže jsem je pak nemohl obě najít, abych je takto srovnal… Tak dík :-) Pěkně to tam rozjebali.

    0 0
   • fousek  

    A ted by to chtelo jeste fotku treba k dnesnimu datu. Aby to nabylo radny dramaticnosti

    0 0
   • Pily  

    já du blejt…

    0 0
   • Radez  

    hustě! titulní foto

    0 0
  • John Tequila Lemon  

   Slušná práce. Děkuju, že řešíš to, co mě jen nasralo a na smysluplný odpor jsem se nezmohl! A s tou fotkou potoka … prostě ses do toho zakousl, obdiv. Navíc se mi líbí, že reakcí správce VP byly rozptýleny veškeré pochyby o tom, že ve VP se může cokoli … jako že to je země nikoho. Skoro si myslím, že by tento případ měl být nějak sepsán a dát k dispozici na publikování jako exemplární … aby bylo všem jasno, že toto je moc a nehodlá se to tolerovat. Já osobně jsem nejvíce zvědavý na reakce sponzorů … pokud jsou fér, tak věnují nějaké peníze a obnovu nějakého kousku přírody … když můžou sponzorovat její ničení … Pokud ne, jsou to pro mě obyčejní ignoranti, kteří jen dojí co se dojit dá …

   0 0
  • Smazaný účet  

   Návrh na úvodník FB skupiny :)

   alfa varze textu:

   //Motivem této skupiny je vyjádření nesouhlasu s tím, jak někteří lidé dokážou bezostyšně ničit životní prostředí, porušovat zákony a přitom vše prezentovat jako koníček a rodinnou zábavu.

   Dostaly se k nám fotografie klubu M&M 4×4 offroad club, který se věnuje „výletům do přírody“ s použitím terénních automobilů. Bohužel, jak se nám podařilo zjistit, tak ne vždy splňují tyto akce zákonné podmínky pro vstup do volného terénu a majitel lesního pozemku nemusí vědět o tom, že tento spolek nedodržuje zákony ČR a porušuje případně vydaná povolení.

   Ve fotoalbu v této skupiny se můžete přesvědčit o podobě akcí pořádaných zmíněným offroad klubem a dopadech na životní prostředí jím způsobených. Protože nás takovéto sprosté drancování našich lesů nenechává chladnými, tak jsme se rozhodli veřejně prezentovat všechny dostupné informace a vyjádření zainteresovaných stran. Doufáme, že získaná publicita a připojení veřejnosti vytvoří potřebný tlak na orgány činné v trestním řízení, aby se porušování zákonů ČR nestávalo koníčkem a případně odradilo ostatní od podobných aktivit.

   Našim cílem je informovat veřejnost o nebetyčné drzosti, ničení lesů a životního prostředí a tím přispět k zastavení devastace již tak poškozené přírody kolem nás. Připojením k této skupině můžete vyslovit svůj nesouhlas s takovým jednáním a podpoříte nás v další činnosti, která povede k případné medializaci tohoto problému.//

   pak už bych připojil jen fakta – fotky, vyjádření VÚ, odkazy na zákony a podobně. no a samozřejmě rozhořčený posty na FB zdi :)

   0 0
   • Foose  

    Nepsal bych tam „dostaly se k nám fotografie“ – ale něco ve smyslu NA INTERNETU JSOU VOLNĚ DOSTUPNÉ FOTOGRAFIE nebo tak něco.

    0 0
    • JSt  

     polovicni blazen bych napsal

     0 0
     • Hejdik  

      Pan doktor říkal,že je momentálně zaostalej…ále-mentálně..a jo to by šlo…Jano napiš to…

      Pardon,na tohle nešlo nereagovat a nemá to nic společného s tématem:-)))

      0 0
     • Jaroslávek  

      :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

     vzato v potaz, upraveno. dik.

     0 0
   • kolombo  

    Hezký.

    A ten název skupiny bych prosil bez Brd, ať se můžeme zapojit i odjinud. Díky.

    0 0
   • lynxx  

    Dobrý začátek. Já tomu večer dám trochu více burcující a akčnější editaci (bez bulvárního podtónu) a můžeme to pak dotvářet. Teď se musím věnovat trochu jiným věcem, tak nashle večer. Už Ti zamejluji přímo.

    0 0
  • orgoj.chorchoj  

   Uspech !

   0 0
   • Dzin_CZ  

    Úspěch to bude až takový lidé přestanou z vlastní vůle kazit společný životní prostor nás všech.

    Zatím to vypadá na vyhranou lokální bitvu s neomaleností a hloupostí.

    Ale dokážeme vyhrát válku? :) No, musíme to pořád zkoušet a nikdy se nevzdat.

    0 0
  • Dzin_CZ  

   Můžu poprosit o onu kratší a universální verzi dopisu? Rád bych ho též mailem poslal oněm sponzorům. Seznámím s problémem i další své kamarády.

   Účet na Facebooku jsem nedávno smazal a nechci ho více, takže proto volím mail.

   Jinak tuto aktivitu vítám a připojuji se. Za mloka a za nás, kterým to není jedno. Protože takto vypadá příklad fungující občanské společnosti.

   Děkuju.

   0 0
   • lynxx  

    Kratší verzi zveřejním asi zítra v novém vláknu. Nejprve musím obě verze dát dohromady. A taky bych rád tu první podrobnější zaslal s jistým časovým předstihem, než se jim tam začne valit kupa mailů, ať se mohou sponzoři zorientovat a případně reagovat. Protože až odstartujeme tu kratší verzi, tak se nebudou stačit divit. Ta skupina na facebooku, kterou už nobelowski připravuje, bude paralelním počinem, který bude mít za cíl do tohoto zapojit širší veřejnost.

    0 0
    • Smazaný účet  

     nový vlákna už nezakládej. s tímhle vystačíme. Hajnej 1, 2, 3, 4… nebudeme z toho dělat forumnovelu.

     0 0
     • lynxx  

      Ještě jedno ano. Nazveme to Hajný … IV = AKCE!!!! Tak budou všichni vědět, že maily, adresy a skupina na facebooku jsou připravené a nebudou muset sledovat každý nový příspěvek v tomto vláknu. To bude poslední vlákno na toto téma zde na BF, a pak už si to bude žít svým vlastním životem na facebooku. Co říkáš? :-)

      0 0
      • Foose  

       klidně založ ale ty starší pak blokni. Max tam přidej odkazy pro úplnost.

       0 0
      • Smazaný účet  

       oukej. proč nezaložit štyry vláka o hajným, kde o hajným není ani slovo :)

       koneckonců máme tu okurkovou sezonu, tak co.

       0 0
    • Dzin_CZ  

     Výborně. Počkám na správné načasování. :)

     0 0
  • Pavel  

   Tak takovouhle reakci jsem nečekal…

   Tož teda hrrr do nich!

   0 0
  • JakeF  

   OK, beru to. Nenapadlo by mě, že takovouhle akci někdo provede bez povolení a pokud to provedli víckrát, tak měli dost velký štěstí, protože vojákům se v prostoru nedá vyhnout úplně snadno, zvlášť s autem. Stejně tak uznávám, že pravděpodobně nehrozí akce vojáků proti cyklistům, zčásti kvůli tomu, že to povolený nebylo a zčásti podle přístupu VP. Pořád je tu možnost, že to byla akce/kamarádi některýho z vyšších vojenskejch hodnostářů, který se k tomu jen teď nepřiznaj, ale pokud už to bylo hlášený dřív, tak ani ta pravděpodobnost toho, že budou řešit příchod podnětu z cyklistickýho fóra neni vysoká. Jen je mi divný ta věta o životnim prostředí, i když je pravda, že vojáci po sobě nenechávaj nikde bordel a na ježdění v terénu jsou vyhrazený lokality, stejně je to celý výcvikovej prostor a jako takovej se i používá a pochybuju, že vojáci řeší nějakej poraženej stromek. Nicméně situace se vyvinula líp, než jsem se bál, že by mohla, a offroadisti se chovali hůř, než jsem si myslel.

   0 0
   • Gorgov  

    ses chudak, ze se o sebe tolik bojis, to musi byt dost neprijemny. „hlavne aby mi nezakazali jezdit na kole, jinak je mi to jedno…“

    0 0
    • JakeF  

     Pokud nedokážeš pochopit, co jsem psal, tak nereaguj. Šlo mi o to, že výlet pár bláznů s offroadama nestojí za riziko zákazu bajkingu pro stovky cyklistů. Jak se teď ukázalo, tak tam byli načerno a ještě možná opakovaně, což situaci samozřejmě mění a vojenskej prostor se k nim staví odmítavě. Pokud by to byla akce pod záštitou nějakýho vojenskýho velitele, tak z toho mohly pouze vzniknout problémy pro stovky cyklistů z okolí a nevyřešilo by se nic. To bylo, když jsme ještě nikdo nevěděl, jak se VP zachová. Teď s vědomim toho jsem napsal příspěvek, na kterej jsi reagoval podle mě naprosto nepochopitelnym způsobem.

     0 0
     • Gorgov  

      je to chapu, prekvapilo me to, a mrzi me ze lidi smysleji jako ty. Ale je to tak a proto sem rad ze je i par takovejch jako zakladatel tohohle vlakna. Ty to vsechno beres jen podle dusledku ktery to bude mit pro tebe. Jestli ti nahodou nekdo nesahne na pisecek na kterym si chces hrat.

      0 0
      • JakeF  

       A je na tom něco špatnýho? Svoje zájmy hájí každej jako první. Ať už to přizná nebo ne. Jak by se zachoval zakladatel vlákna a ostatní v mojí pozici by byla čistě teoretická debata, třeba by uvažovali stejně, třeba ne, kdoví. Já projevil svůj úhel pohledu a informoval zakladatele o tom, jak to tady ve VP funguje, nevidim na tom nic špatnýho.

       0 0
       • karliner  

        Ty vole, nevypisuj furt nějaký moudra na internetu a trénuj, takhle letos toho Hrušku v KPŽ nezajedeš. Ledaže bys ho na startu umlátil klávesnicí :-)))

        0 0
        • přišlapávač  

         nebo nasadil oblibeny cerny aerodynamicky oblecek- wet look :-)))))

         0 0
        • JakeF  

         Trénuju obden, jakmile přijdu domů ze školy, tak razim na zledovatělý silnice na favoritu :-). Hrušku ale i tak zajedu leda tak když mi na startu spadne pod kolo :-D.

         0 0
         • karliner  

          Člověče, já už začínal mít strach, že nejsi v pohodě :-)

          0 0
          • JakeF  

           Jak v pohodě? U tebe už fakt nevim, kdy si ze mě děláš srandu a za předpokladu, že vždycky, tak tenhle příspěvek nechápu :-D:

           0 0
           • karliner  

            No, byl jsi takový rozohněný poslední dobou :-)

            0 0
            • JakeF  

             Ále, jsem měl jenom spoustu času psát sem svoje moudra :-). A holt když tu lidi nechtěj uznat, že já mám VŽDYCKY pravdu a hádaj se, tak to pak může vypadat, že JÁ jsem ten špatnej :-).

             0 0
       • Mr.Duck  

        No nevim, vidět někoho prohánět se nám po Točný v takovejdlech krávách (nebo klidně na 4kolce/MXce), tak bych ho nejradši taky viděl se z toho zodpovídat, já bych mu přes držku asi nedal :)) A to si taky nemyslim že ten bikepark je tam nějak přehnaně ok, spíš prostě tolerovanej, právě jako tvoje ježdění v Brdech. Ale taky nemůžu mluvit za všechny, já to tam nestavěl, max. teď odmetu sníh když se tam dostanu, ale řek bych že bych nebyl jedinej.

        0 0