GT Zaskar Sport 2011 vs GT Avalanche 2.0 2012

14 nepřečtených
  • CrashOveride

    Zdravím,

    chci si koupit nové kolo do 18 tisíc.Rozhoduji se mezi těmahle dvěma:

    http://www.gtbicycles.cz/…zaskar-sport?…

    http://www.gtbicycles.cz/…a-avalanche2?…

    Pořád se nemůžu rozhodnout,navíc ten Zaskar je jen ve velikosti XL což by mi možná vyhovovalo.

    Měřím 186 a do rozkroku asi 84 cm.

    U toho Avalanche bych se rozhodoval mezi rámem L nebo XL.

    Už vážně nevím,jak se rozhodnout,mrkněte na to,je tam napsaná i geometrie.

    Předem dík za rady

    0 0
    • ClAyD  

      Tak za 1.Vybral si Zaskara 2011 a Avalanche 2012, to znamená, že Je zbytečně dražší, než loňskej model.

      2.Avalanche má horší osazení (taky za nižší cenu, která by se při výběru loňskýho modelu ještě o třetinu snížila)

      3.Zaskar a Avalanche jsou úplně jiný kola. Avalanche je těžkej jak prase, z toho taky plyne, že je nesmrtelnej (někdo ten rám v malý velikosti používá na dirty nebo freeride), určitě ten novej bude trošku lehčí (víc zeslabovanej), ale furt to není nějakej sporťák. Lidi, kteří maj ještě nějakýho závoďáka na něj nadávaj, že vůbec nejede, mě na All-mountain vyhovuje. Naproti tomu Zaskar je relativně lehkej závoďáček s lehčím a tvrdším (míň pohodlným rámem) a delším posezem.

      Z těchto dvou bych bral určitě Zaskara, ale určitě z nějakýho jinýho obchodu, kde se dá sehnat daleko levněji. Spíš bych se ale koukal po jiných kolech (GT je taková srdcovka, že pokud jí nekupuješ z lásky, tak se určitě cenově nevyplatí), nebo bych se pokusil kontaktovat nějakýho zdejšího stavitele (maajkee, scalar..), kterej ti postaví kolo podle tvýh představ…

      0 0
      • ClAyD  

        Jo a ještě něco, na 186 bych xl nebral.

        0 0
      • marapara  

        V podstatě máš pravdu, ale s tím, že je Avalanche těžký jako prase bych si dovolil nesouhlasit :).

        Jinak jsou to kola 2 kategorií. Avalanche – univerzální bike, jak píšeš dá se použít i na lehčí AM, Zaskar je čistokrevný XC bike. Avalanche má pohodlnější rám z jiného materiálu, který není tak tvrdý, Zaskar je hodně tvrdý a bude na něm víc vyklepaný.

        Co se týče velikostí, na 186 cm bych Avalanche bral asi XL, ale raději bych to vyzkoušel a Zaskar určitě L. Zaskar je totiž delší. Sám mám 185 cm a na Lku jsem byl dost natažený.

        0 0
        • CrashOveride  

          Tan Avalanche v XL má výšku rámu v rozkroku 831mm,není to moc natěsno? :-)

          Já mám kolem 84cm

          0 0
          • marapara  

            To netuším, nejlepší je to zkusit.

            0 0
            • CrashOveride  

              Kolik cm bych měl mít tu trubku pod (no víš pod čím :-))?

              Tak nějak ideálně.Četl jsem že akorát nebo 2–3cm není moc dobré.Takže to mě taky trochu mate.Zkoušel jsem jedno kolo a trubku jsem měl asi 1cm pod,možná ani to ne a moc mi to nevyhovovalo.

              0 0
              • Ossis  

                Záleží, jestli někdy budeš chtít zakládat rodinu ;).

                0 0
          • DaSnail  

            je

            0 0
      • Ossis  

        Vidím to podobně.

        0 0
      • CrashOveride  

        Díky za rady,každopádně si to kolo chci objednat z jednoho nejmenovaného obchodu v Havířově :-) ten odkaz na stránky jsem dal jen proto,že tam je napsána i ta geometrie,a toho Zaskara si tam nemůžu vyzkoušet,protože tam mají víceméně jen letošní modely.

        Nabízeli mi tam i jiné kola,seděl jsem na jednom Kellys XL a zdálo se mi docela velké právě.

        No a ještě,ten zaskar má vzduchovou vidlici,nevím co by bylo pro mě lepší,jsem docela lehký (76kg).

        Kolo chci používat na nějaké ty horské vyjížďky,spíše do terénu ale každopádně občas i na cestu.Prostě aby to zvládlo i složitější terén.

        No a jiné kola s lepším osazením,třeba i loňské modely jsem moc nenašel,tak jsem se nějak rozhodl pro GT,kámoši mi radili ještě Specialized nebo Giant ale do té ceny 18 tisíc jsem taky nic moc neobjevil.

        Jsem už celkem bezradný :D

        Jinak zatím díky

        0 0
        • marapara  

          Ve vzduchové vidlici bych na 76 kg neviděl problém. Sám vážím cca 74 kg a mám vzduchové vidlice na 2 bajcích :)

          0 0
      • Raziel  

        maajkeeho já osobně nedoporučuji, měsíc a půl se s ním snažím spojit a dostal jsem od něj jeden email začátkem června, od té doby ticho po pěšině. Zkoušel jsem ho jednou kontaktovat po telefonu, slíbil, že druhý den se ozve a po 14 dnech nic. Radši napiš Scalarovi.

        Jinak složené kolo bude určitě za ty peníze lepší, než z obchodu, pokud ovšem nedostaneš nějakou hodně dobrou nabídku.

        0 0
    • waters  

      ZASKAR ;)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.