• pavelm

    Ahoj, Obracim se na Vas s prosbou o radu.

    Vlastnim letosni model kola GT Zaskar Expert 2006 a na tomto kole je zcela nevhodne vyresene uchyceni brzdoveho bovdenu na horni ramove trubce (prosim prohlednete prilozeny obrazek). Bovden z uchytky samovolne vyleza.

    Moje otazka je, neexistuji nejake koncovky na brzdovy bovden ktere by se daly pouzit? Bezne koncovky pouzit nelze. Prumer uchytky na ramu pro bovden je cca 5,5mm (prumer bovdenu je 5mm). Pripadne nejaky napad jak tuto situaci vyresit?

    Jeste dodavam, na kole jsou V brzdy, brzdovy bovden je tazeny po cele delce brzdoveho lanka (tedy i na ramove trubce). Moje predstava byla cast bovdenu nad horni ramovou trubkou odstranit a nejakymi koncovkami zajistit (tak jak je to bezne u V brzd).

    Nevite co s tim? Nebo na koho se obratit? Prodejce kola mi nepomohl.

    Diky, Pavel.

    0 0
    • emkaa  

      Ja bych to pridelal k trubce takovym tim stahovacim paskem. Ale je skoro neuveritelny, ze i takhle jednoduchou vec dokaze nekdo s tradici jako GT ******.

      0 0
    • VencaV1  

      Ja mam na ramu taky vedeny bowden v celku a na bowdenu jsou navleceny takovy umelohmotny vlozky. Takze by ses mohl obratit na prodejce kol Cannondale, ale ja bych spis ten bowden necim omotal, aby to v ty navarce drzelo. :)

      0 0
    • Daf  

      K tomu ramu by mely byt koncovky co tam pasujou. Zkusil bych se zeptat dovozce, nebo prodejce GT. Pasuji do toho vyrezu a z vnejsku se normalne nasadi bowden s klasickou koncovkou.

      0 0
      • pavelm  

        Diky, zkusim se poptat zda neco nesezenu. Ten ram se mi celkove libi, ale tohle je fakt sila.

        0 0
        • lidumil  

          Dcera na kole ty koncovky má, a u každýho kola by ty koncovky měly být. Jak píše Daf – poptat dovozce a prodejce.

          0 0
    • kubad  

      Takhle vypadá z Cannona.

      0 0
      • Daf  

        Tady jsou ale uplne jiny ;)

        0 0
        • kubad  

          Určitě by sedla :-))

          0 0
          • Daf  

            No jenze on potebuje zarazku, aly nenusel bowden tahnout v celku.

            0 0
            • VencaV1  

              Ja myslim, ze mu jde jenom o to aby to nevylezalo z tech navarek a prijde mi zbytecny kvuli tomu prerusovat bowden.

              0 0
            • kubad  

              Sorry blbě sem četl, tohle řeší problém pokud chce nechat bovden v celku. Jinak použitělné plastové koncovky pro tohle dělá Duratec. Já je sehnal v Brně v XCR

              0 0
              • pavelm  

                Ono me nejde o to zkratit bowden. Kdyz ho necham v celku, tak tam nedrzi – vylejza ven jakmile zatocim riditky, cely to vyleze. Proto me napadlo to resit tim zpusobem ze bych bowden nad ramovou trubkou odstranil a vyresil nejakymi koncovkami. Ale navarky jsou maly, ze se do nich normalni koncovky nevejdou ale hlavne, nemaji se o co oprit (zarazka je pruchozi). Jde mi o to vyresit to elegantne tak aby to spolehlive drzelo tak jak ma (at uz budu zkracovat bowden ci nikoliv). Reseni paskami je mozne, ale k tomu se uchylim az v posledni rade. Nezda se mi, ze by vyrobce udelal takovou blbost, jak tady padlo, musi existovat nejake special. koncovky.

                0 0
                • kubad  

                  Řešil sem stejný problém na kole, když sem potřeboval rozdělit bovdeny. Originál v celku, dával sem Nokony a tam potřebuješ mezi úchyty volno. Nechal sem si udělat alu koncovky viz. foto. Letos sem narazil na plastové koncovky Duratec a vyměnil měly by sedět i tobě, dělají se v několika rozměrech. Jsou podobné jako můj výkres

                  0 0
                  • pavelm  

                    Pekny! ale me tento typ asi nepomuze, protoze dle Tveho vykresu mas vnejsi prumer koncovky 7,4mm. Ale muj vnitrni prumer uchytu pro koncovku v ramu je 5,5 mm (akorat na prumer bowdenu). Cili moje koncovka by mela vypadat takoto:jeji cast ktera se strci do zarazky na ramu by mela mit prumer 5mm (jako bowden) a touto casti povede pouze lanko. Dalsi cast te koncovky bude pokracovat tak aby do ni bylo mozne zasunout a oprit bowden.

                    0 0
                    • kubad  

                      Pokud to nevyřešíš, napiš překreslím ti to na tvůj rám, to není problém.

                      0 0
                    • Daf  

                      Presne tak. V prostredku bude koncovka zasunuta vne ocek v ramu. Jinak ja bych ti doporucil zmenit vedeni bowdenu tak, ze k brzde to povede vlevo. Prostredkem k prehazovacce a v pravo ke smyku. Bowdeny se pak nedotykaji hlavove trubky a nedrou lak.

                      0 0
                      • kubad  

                        Takhle nějak :-))

                        0 0
                        • pavelm  

                          Ty jsi rychlej! to je presne co potrebuju! jeste zabrousit kruhovou cast dotykajici se ramu (na tom prumeru 7,5mm). neco takoveho potrebuji.

                          0 0
                        • pavelm  

                          Ty jsi rychlej! to je presne co potrebuju! jeste zabrousit kruhovou cast dotykajici se ramu (na tom prumeru 7,5mm). neco takoveho potrebuji.

                          0 0
                          • kubad  

                            Průměry sem jen hádal, chce to změřit na kole a upřesnit

                            0 0
                            • pavelm  

                              Hele diky moc, ozval se mi clovicek z Liberce, ze neco podobneho ma (snad to dodava GT) a je ochoten mi pomoci. Ale diky!

                              0 0
                            • pavelm  

                              Hele diky moc, ozval se mi clovicek z Liberce, ze neco podobneho ma (snad to dodava GT) a je ochoten mi pomoci. Ale diky!

                              0 0
                        • Daf  

                          Presne takle nejak vypada ta original, jen ma hlubsi ten otvor pro koncovku bowdenu.

                          0 0
      • VencaV1  

        To jsem mel presne na mysli. :)

        0 0
    • pavelm  

      Dekuji Vam vsem moc za odpoved. Ozval se mi clovicek primo z Liberce, ktery koncovky ma k dispozici a je ochoten mi pomoci. Diky, PM.

      0 0
    • raceman  

      já mám taky takov koncovny na hadidi od hydry, si myslím že když zajdeš do cykla tak něco najdou. jinak to jistí ta černá páska, nebo ten bovden ucvakni.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.