GT Avalanche 1 rocnik 2005 a kotouce

49 nepřečtených
  • revish

    Zdarec, mam dotaz, pred par mesici jsem nandal na todle kolo (viz profil) kotouco Deore M525 prumer kotoucu 160mm, vse funguje jak ma, jen mne trochu hloda to, ze kdyz pribrzdim a popojedu se zabrzdenym zadnim kolem, tak se cely trmen mirne pohybuje, vse mam radne dotazene a tak pohyb prisuzuji pruznosti zadni stavby. jen mne trochu hloda fobie z toho, ze mi to prdne nekde ve sjezdu z nejakeho kopce, tak se ptam, zda nejakemu z uzivatelu tohoto kola s kotouci ten ram neprasknul v mistech, kde je navarek na kotouc, dik za pripadne postrehy a odpovedi

    Anketa: je fobie z prasknuti ramu na miste?

    0x
    0%
    0x
    0%
    3x
    100%
    0 0
    • blue  

      není to spíš pohyb destiček? pokud máš třmen fakt dotaženej, těžko se může pohybovat… a už vůbec bych pohyb třmenu nepřisuzoval pružnosti zadní stavby

      0 0
    • pitos  

      to je nějaké divné,měl jsem doma Avalanche 04. i 05. na stejných brzdách a nic z toho co popisuješ jsem nepozoroval. Máš dobře dotažený kotouč?

      0 0
    • chupas  

      me by spis zajimalo co se tam presne hybe. bud je to povolene, urvane nebo je to vule desticek, viz kolega. zadni stavba se mi zda tuha dost

      0 0
      • revish  

        nene vse je dotazeno co to slo, jen mam pocit, ze kdyz zabrzdim a zatizim kolo a popojezidim jen tak tak se hybe trmen i s adapterem a ramem, mam zato, ze to proste pruzi material zadni stavby ramu. fakt mam vse dotazene.

        0 0
        • revish  

          je to minimalni pohyb, ale je to okem videt. brzda stisknuta nafest, takze kotouc drzi a kolo se jen tak perotoci, jen se proste hybe ten trmen uplne malinko ale hybe

          0 0
          • revish  

            *neprotoci

            0 0
          • chupas  

            takze se hybe trmen vuci ramu? nebo spis se cela soustava ohyba?

            0 0
            • revish  

              ohyba se cela soustava, nejde mi o to, ze by se hybalo kolo, nybrz ram i se trmenem, je to videt u patky s navarkem na trmen, vim, ze to dela, kdyz nefest stisknu paku a zkousim jet s kolem vpred a vzad, myslim vsak, ze pri normalnim brzdeni nevznika takova sila jako pri statickem zatizeni, ktera to zpusobuje.

              0 0
              • Blade  

                Teď sis odpověděl. Taky tohle pozoruju na zaskaru, ale při normálním brždění IMHO tak veliká brzdná síla na zadním kole nikdy nebude.

                0 0
    • marapara  

      Zdarec. Jednou se mi povolil kotouč na přední brzdě a dělalo mi to neco podobného. Zkus dotáhnout kotouče, teda pokud nemáš centerlock a taky to může dělat lehký pohyb destiček v třmenu. Když lehce zabrzdím svoje Avidy, tak mi to dělá taky. Když zabrzdím víc, tak to nedělá.

      0 0
    • matts1  

      mě to dělá něco podobnýho co marapovi, mám kotouče deore a když zmáčknu zadní brzdu tak normálně a stojím na místě, tak z kolem trochu pohnu, ale když to zmáčknu na fest, tak dobrý, ale nedělá to vůbec při jízdě, fakt jen když stojím vedle kola a zkouším to. Ale co to dělá jsem nezjišťoval.

      0 0
      • MlokCZ  

        Tohle jak už popsal marapara je normální malý pohyb destiček, to dělají každé. Při brždění to ale dělat nemůže ani při mírném, protože destičky se posunou do krajní polohy a dál nemohou (narozdíl od testování na místě, kde při malém stisku páky, když je síla brždění neudrží, tak se mohou pohybovat nějaký ten milimetřík sem tam).

        0 0
    • matts1  

      ještě jsem se chtěl zeptat, ať nezakládám zbytečně další thread, nezkoušeli jste někdy někdo si udělat brzdový kotouče svoje vlastní? Mám možnost si je nechat vypálit na laseru z nerez plechu, tak přemýšlím, že bych něco zkusil načmárnout. Jenže nevím, jak se to bude chovat, jestli normální kotouče nejsou ještě nějak tepelně opracovaný, jestli to nebude třeba moc měkký a bude se to kroutit, jestli … no prostě nevím :)

      0 0
      • ivaneck  

        koukni do historie, uz to tady nekdo mel. Tusim nejaky ganja motiv :))

        0 0
        • Vilém  

          Ten je muj:)www.bike-forum.cz/…/big/144.jpg

          0 0
          • matts1  

            no super, to sis dělal sám, nebo to nechal někde pálit? z kolikátky plechu to máš, a brzdí to dobře? jestli to není výrobní tajemství :)

            0 0
            • Vilém  

              Nechal jsem to nakreslit v autocadu a vypalit na laseru.Byl to 140mm kotouc z normalni nerezi. Na tu 140ku to stacilo,ale na vetsi by byl obyc nerez blbej. Neni totiz moc tvrdej a dost se to sjizdelo. Jinak zkus historii, resilo se to tu a bylo tam psano i z ceho je to nejlepsi udelat.

              0 0
              • matts1  

                ok, zkusím na to mrknout, já jsem si chtěl udělat 180ku, jenže si myslím, to co píšeš, že obyčejná nerez je měkota

                0 0
    • Vilém  

      GT sice v praskaji u zadni patky,ale zas na druhou stranu,to ze vidis jak se hybe zadni trmen pri brzdeni, je normalni.

      0 0
      • revish  

        jo? to by mne uklidnilo, kdyby tomu bylo opravdu tak, asi to moc resim, ale i kdyz uz jsem s nimi nejake kopce sjel a bez problemu, ale mam divnou psychiku a tak mne kazda podivnost holoda.

        0 0
        • Vilém  

          Ja na to taky koukal,ze kdyz zabrzdim na miste a tlacim kolo dopredu, dozadu, tak ma proste trmen snahu uhnout do boku.Zkousel jsem to asi na 3 kolech ruznych vyrobcu a delalo to na vsech, nekde min, nekde vic.Spousta lidi si toho ani nevsimne, ale staci to zkusit a mozna by se taky divili. Napred jsem z toho byl taky nejistej, ale po zkousce na jinejch kolech, tak uz to neresim. Veskery spoje jsi asi prekontroloval, takze nezbyva, nez verit, ze to vydrzi.

          0 0
          • revish  

            jojo, kontroloval, vse v poradku, jeste to budu dukladne prohlizet pri posezonni udrzbe, snad jsi mne tim uklidnil, jinak bych mohl kvuli pritrouble fobii zustat sedet doma a na bajka se jen divat a to NECHCI!

            0 0
            • Vilém  

              Ale taky to muze skoncit takto www.bike-forum.cz/…big/5343.jpg www.bike-forum.cz/…big/5749.jpg

              to jen strasim:)

              0 0
              • revish  

                no, straseni se ti povedlo, ale marne stat se muze cokoli, a kdyz se to ma stat, stane se to chte nechte, driv nebo pozdeji, takze bych sam sobe doporucil, abych vic jezdil a min nad tim uvazoval, jinak si vypestuju slusnou fobii

                0 0
                • Vilém  

                  Tak tak.Ten co byl prdlej u brzdy praskl pri skakani na zadnim kole, pokud se nepletu.To je vsak specificky zatizeni, ktery asi dosahovat nebudes.

                  0 0
                  • revish  

                    no na to skakani nejsem, jezdim xc,nekdy v pro xc tezsim terenu. jak kdy. beskydy jsou dost kamenite, ale tam to snad nezlomim i kdybych nadskakoval pres prekazku typu odvodnovaci kanal atd.

                    0 0
              • marapara  

                Avalanche 1.0 jsem jezdil 3 sezony a na kotoučích a nerupl. A to jsem mu celkem dával :)

                0 0
                • revish  

                  uz jsem klidnejsi, myslim, ze jsem to fakt zbytecne moc resil. a jestli to ma prdnout tak to prdne s kotoucema i bewz nich. diky vsem za postrehy a prispevky.

                  0 0
                  • marapara  

                    Jasně, neřěšit, jezdit. Ale Zaskar mi například rupl u středu. Jezdil jsem na něm v podstatě stejně, jako na Avalanchi. Asi nějaký výrobní vada, možná špatný svár zevnitř … To je jedno. Každopádně, celkem obratem jsem dostal nový, bez zbytečného protahování. Záruku jsem si přes net prodloužil na 3 roky.

                    0 0
                    • revish  

                      jo to ja si ji taky prodlouzil hned jak jsem ten ram koupil, jsem za to rad, taky jsem to kolo nijak extra nesetril.

                      0 0
                    • revish  

                      chtele jsem se te zeptat, nemas nahodou svou fotogaleri na serveru www.fotografovani.cz

                      0 0
                      • marapara  

                        Mám

                        0 0
                        • revish  

                          ja vedel, ze jsem ten tvuj nick nekde videl :o), psal jsi mi neco k jedne z mych fotek, ale ted nevim ktere.

                          0 0
                          • marapara  

                            Na FG mám 2 nicky … tento, ale ten už tak 2 roky nepoužívám a ještě aktuální jara_cimrman :)

                            0 0
                            • revish  

                              tak to se kouknu na tve snimky, ja uz tam taky dlouho nic nedal. nejak se nedari. kamarad udelal maly web, na kterem mame nejake fotky tak jestli se chces podivat tak tu je link www.foto.riska.cz

                              0 0
                              • marapara  

                                To je Dalíkova galerie, že? Tuším jsem nějakou tu fotku viděl na BF

                                0 0
                                • revish  

                                  jakeho dalika myslis? ze bychom znali stejne lidi? koukam, ale ty jsi z kyjova :o)

                                  0 0
                                  • marapara  

                                    Tož myslím hobby.bikera z BF. No, jsem z Kyjova :). Neznám ho zatím osobně.

                                    0 0
                                    • revish  

                                      jo tak to zname stejneho Dalika (hobby.bikera), nicmene web je jineho kamarada, ale vcera jsem zjistil, ze tam ma dalik svou galerii, a vubec tam pribyla spousta lidi.

                                      0 0
    • matts1  

      Ještě jsem se chtěl zeptat, ať nezakládám nový thread, tak jestli vám na avalanchi, nebo podobných kolech, možná i zaskar, jde seřídit v pohodě přehazka s přesmykem. Mě to buď drhne řetěz o přesmyk na nejlehčí, nebo na nejtěžší převod a nějak to nemůžu dát do kupy, tak je radši moc nepoužívám :) No ale nepřijde mi to jako řešení.

      0 0
    • matts1  

      fakt nikdo? všem vám šlape všech 27 převodů bez problémů? to potom nechápu. Mám vzadu X-9 a přesmyk LX, někde jsem četl, že je širší než sram, proto je lepší na pokrytí všech devíti koleček, no ale mě to nějak nefunguje.

      0 0
      • Blade  

        No všech 27 převodů rozhodně neřadím, ale ani na nejtěžší, ani na nejlehčí mi nic nedrhne. Je to jen o seřízení, správná výška přesmyku, musí být v rovině osa vodítka s řetězem.. A taky jestli nemáš blbou řetězovou linku.

        0 0
      • marapara  

        Měl jsem Avalanche 1.0 a když jsem měl osku čtyřhran a kliky Deore, tak jsem měl docela problém to seřídit tak, aby to nedrhlo na smyku a dobře přehazovalo. Po dvou letech jsem koupil LX 05 Hollowtech II a vystředil podložkama a celkem v pohodě to šlo seřídit. Dívám na bika v profilu kliky Truvativ … to může být ten problém, proč to nejde seřídit, aniž by to šťěrchalo. Každopádně, pokud to není moc hlučné a řadí dobře, tak bych to asi moc neřešil. Na Zaskarovi mám také kliky LX 05, smyk XT downswing, ten samý jsem měl na Avalanchi a není problém s drhnutím řetězu.

        0 0
        • matts1  

          tak díky, no seřizovat to zkoušelo pár lidí a fakt to nejde, aby to nedrhlo vůbec. Říkal jsem si, že časem tam hodím kliky jiný, chtěl jsem LX nebo XT, tak třeba to bude pak OK

          0 0
          • marapara  

            P5edpokládám, že Truvativy Five D jsou čtyřhran. To by mohl být kámen úrazu, pač novější smyky jdou fakt těžko seřídit se starým systémem. S novýma klikama LX, v pohodě.

            0 0
            • matts1  

              no já jsem to zase tak nezkoumal, abych se přiznal, takže nevím, jestli je to čtyřhran. Ale je pravda, když jsem to zkoušel seřizovat, tak bylo jasný, že to na sebe úplně ideálně nesedí, myslím ten přesmyk s klikama

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.