Gravel 520 Decathlon - 3 možnosti

6 nepřečtených
  • P3TR

    Ahoj,

    Prosím o radu, nebo spíš pomoct rozhodnout.

    Na stránkách decathlon jsou teď na výběr tři kola gravel. Všechny jsou střední řada, každé osazeno jinak.

    Subcompact:

    https://www.decathlon.cz/…_/R-p-313015?…

    Sram Apex 1:

    https://www.decathlon.cz/…_/R-p-313016?…

    Shimano 105:

    https://www.decathlon.cz/…_/R-p-337677?…

    Velikost jsem si vyzkoušel teď rok na Triban 120. Řeším jen lepší kolo díky využití odkupu v decathlonu.

    Přemýšlím které zvolit, ale nikde jsem našel recenze. Jediné co vidím jako velký rozdíl mezi těmito třemi je, že osazení shimano 105 je spíše více do silnice.

    Je tam ještě nějaký rozdíl který nevidím?

    Vše co jsem teď jezdil (silnice, polnacky, sotolina, stezky v lese) zvládl stávající Gravel 120. Jediné co bylo špatně je výkon mechanických brzd. Ale je to asi více subjektivní, jelikož jsem přecházel z MTB od Specialized, kde plně hydraulické brzdy.

    0 0
    • Smazaný účet  

      Záleží na tom kde budeš jezdit. 50 je do terénu na nic ale na silnici ho možná použiješ. Sram Apex 1 40/42 je perfektní do terénu. Brzdy pro mně jedině hydrualické.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      GT Grade Elite 28 kolo, bordó Skladem > 2 ks

      Akce GT Grade Elite 28 kolo, bordó

      od 19 899 Kč -24% MOC 32 899 Kč

      GT Grade Carbon Pro 28 kolo, černé Skladem 1 kus

      GT Grade Carbon Pro 28 kolo, černé

      od 92 999 Kč MOC 104 999 Kč

    • LM  

      Já mám teda jen gravelizovanou plečku RC120, ale brždění jsem vyřešil předním mechanicko-hydraulickým třmenem z Ali a kousavějším kotoučem. Teď už to brzdí přijatelně ale hydraulika se bude samo snadněji mačkat i lépe dávkovat.

      Jinak z tohoto výběru bych bral ten Subcompact, protože má nejrozumnější převody a na polní cesty občas asfalt mi přijde praktičtější dvouplacka.

      0 0
      • P3TR  

        Jo taky přemýšlím nad Subcompactem, ale tím že mi odkoupi stávající rok starou GRVL 120. Tak než měnit brzdy je lepší to takhle vyměnit. Zase 2 roky záruka atd.. díky!

        0 0
    • micu  

      Mel jsem to podobne jako ty. Na dojizdeni do prace mam 120 a tak se mi to zalibilo ze jsem si pro radost koupil Subcompacta. Brzdy na 120 jsou strasne a vyresil jsem to tak, ze jsem si dokoupil a nainstaloval trmeny co jsou na 520. Jinak na 520 jsem jeste pred garancni prohlidkou zrusil prehazovacku(jezdil jsem s tim spis tereny nez silnici). V Dekaci to vzali na zaruku a po dohode s nimi a za litr priplatku mi tam dali GRX prehazku a od te doby v pohode. Prevody na 520 vyuziju, jsou kopce ktere na 120 jdu pesky a s 520 vyslapnu.

      0 0
      • P3TR  

        Taky jsem přemýšlel zdali tu 120 neosadit jinou brzdou, ale jak píšeš ty převody bude fakt rozhodující. Zítra se na to podívám v reálu a uvidím. Ale dle popisu, to mám velmi podobné jako ty.

        Díky

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.