• Thopr

    Aloha.

    Dnes jsem byl v OL kolo omrknout, vypadá moc hezky, výbava opravdu fajn, REBA, GX 1×11, BOOST osy, prostě cajk. Kolo mi poskládal, hodil mi jej ven a já si jej mohl projet. Jediná věc, která mi trošku vadila, bylo mírné až občas hlasitější lupnutí ve středu. Týpek byl nějaký závoďák a hned věděl, oč se jedná. Říkal, že to je hold vlastnost pressfitu a že s tím nic neudělá. Kolo si budu na víkend půjčovat, za 29tkč toho moc lepšího není, ale chci se ijistit, jestli to tak mají všechny středy pressfit. Ještě jako menší – bych řekl vzhled zezadu, kde je kolo široké jako prase, nejspíš kvůli možnosti použít i 27,5 + rozměr pneu a dále když jsem klepal na spodní rámovou trubku, tak vydávala absolutně plastový zvuk. :)

    Vím, že cca 30tkč není příliš, ale rád bych vybral kolo, které bude za ty peníze to nejlepší :)

    Ani nevím, jestli raději nekoukat po bazarových.

    Děkuji za rady.

    0 0
    • Suke001  

      Já skládal nové kolo na jaře a pressfit zatím ok, nic nekřupe.

      0 0
    • MirosPikos  

      Nemůže to dělat ořech? Že by zrovna pressfit u nového kola takto lupal. To by musela být děsná fušeřina.

      0 0
    • embi  

      Krupani pressfitu je u levnejsich ramu castejsi. Tak si nekupuj tohle, ale jiny kus z Deca, ten treba nebude krupat.

      Nejakemu tvemu vjemu plastoveho zvuku bych neprisuzoval zadnou vahu.

      0 0
      • kadlec  

        Mam na kole najeto cca 8000km a pressfit tam je furt puvodni a nevrze ani nelupe

        0 0
      •  

        Ještě to můžeš nazvat vlastností :-), já ho mám předělanýho na 1×12 a nic nekřupe, 1×11 taky nic nekřupalo takže úvahy o dražším rámu zas tak na místě nejsou

        0 0
    • lunochod  

      pressfit mám na všech kolech a nikde nic nekřupe

      0 0
    • AussigBiker  

      30 k je slušná suma. Já bych za ty prachy asi Dekáč nechtěl, ale to je můj mentální problém. Co nějaký výprodeje teď na konci sezóny? Zvuk poklepu neřeš, budeš na kole jezdit, ne na něj klepat.

      0 0
    • Thopr  

      Jasny, ten poklep byla jen prkotina, upozornil me na to typek z Dekace, ze to je hodne odlehcene. Hm, ze by new stred a hmed byl KO. Z venku to vypadalo presne jako toto https://www.kupkolo.cz/…-020_z90313/.

      Jizdne to bylo fajn kolo, vybavove taky, jen jsem se chtel pred koupi ujistit u znalejsich zde na foru.

      Odkaz na kolo zde https://www.decathlon.cz/…8405438.html

      0 0
      •  

        měl jsem nějaký slevy za nákupy a dával jsem necelých 25, za ty prachy jsem ho tam nemohl nechat :-), dvě sady kol mám taky za mrzký příplatek

        0 0
        • Vilém  

          To ty sve oblibene duse, za ktere jsi vyhodil 4000,– vozis na tomto?

          0 0
          • MartyM  

            tak hlavně, že to nepraská a není na tom houpací kůň z TT… :-)

            0 0
      • plysovykozisek  

        Být tebou, tak to koupím bez přemýšlení dokud to tam mají, stejně za ty peníze nic lepšího nekoupíš.

        0 0
      • onuce  

        Mně se to kolo také moc líbí, hlavně i v reálu. Přijde mi i lehounké, alespoň tedy oproti mému Kellysu. Určitě bych jej již koupil, kdybych si mezi tím nedal do kupy starou skvělou Meridu.

        0 0
        • Vilém  

          Neblbni, vzdyt to ma tu zlou sedlovou trubku.

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            To nevadí, že je ‚odpružená‘, hlavně, že je dost tlustá :-).

            0 0
            • Vilém  

              Ted nevim jak to odpruzeni myslis, ale u predchoziho kola byla jednim z nejvetsich konstrukcnich nedostatku prohnuta sedlova trubka. Tady je jednak prohnuta, jednak privarena mimo stred slapani.

              0 0
              • ˘Ö˘ Krab  

                A ještě teleskop, to myslím. Dovedeš si to představit, kolik nových vláken by kvůli tomu založil. Nejdřív, jak je to boží, pak, že se špatně trefuje správné nastavení, pak že trochu nefunguje, pak, že mu tam zateklo víno a drhen, pak, že vůbec nefunguje a je to celé nahouby. Zakončeno vždy oslavnou ódou na vynikající starou 26" M(e)r(i)dku.

                0 0
                • Vilém  

                  Tak teleskop tam nevidim:)

                  0 0
                  • ˘Ö˘ Krab  

                    Nechal jsem se zmást popisem, omlouvám se onuci i Tobě.

                    SEDLO / SEDLOVKA.

                    Pociťujte během šlapání větší pohodlí. Sedlo ROCKRIDER XC/AM váží 265 g.

                    Sedlovka má nastavitelnou výšku a 120mm zdvih, který lze ovládat přímo z řídítek. Rozměry 31,6 × 400, kompatibilita s teleskopickými sedlovkami.

                    0 0
              • onuce  

                Vždyť není prohnutá a mimo střed je zanedbatelně. A žádný teleskop… Kam se díváte?

                0 0
                • Vilém  

                  Divam se na foto ramu a zanedbatelne mi to teda neprijde.

                  0 0
                • Vilém  

                  I screenshot jsem ti udelal. Je predsunuta odhadem tak o 25–30mm a dole zohla.

                  0 0
                  • onuce  

                    No jo, to jsem si nevšiml, děkyji! Nicméně o obrázek dál, geometrie, je sedlová trubka nepředsazená

                    0 0
    • Thopr  

      Nebo je jeste moznost RB na komplet SLX 1×11, kola RMX RX 2027 Lite na bezdusich a vidle Axon 120mm za 32tkc. Ty 3tkc bych prihodil. Jen nevim, zdali je to lepsi. Kolo bych chtel na pohodove jezdeni po lesnich cestach s zenou, deckama a obcas na vyblbnuti. Nejsem zavodak a ani nejsem bohaty. Vydrz kola tak 5 let.

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Kolik vážíš (jestli jsi to už nepsal)?

        Obě dvě těch 5 let, při pravidelné údržbě pohonu a servisu vidlice, vydrží i jízdu v terénu, nejen stezky. RB je robustnější s větším zdvihem, XC500 má (pro někoho) výhodu možnosti širšího obutí.

        Ještě se podívej na ceníky servisu vidlic a spotřebního materiálu (převodník, destičky), v tom se budou kola lišit.

        0 0
    • Thopr  

      Moje váha = zima 100kg, léto 95kg.

      Někdo mi psal, ať si počkám na Kellys Gate 90 2019 http://www.kellys-bike.cz/…19-d1934.htm

      Popravdě, čím víc hledám na netu, tím víc se v zom ztrácím.

      0 0
      • Davidakta  

        Já bohatej taky,nejsem a proto beru kolo tak na 10let a určitě bych se nesmířil s tím že v něm lupe už před zaplacením

        0 0
      • embi  

        To je vtip ne? O dost drazsi na Sram NX a vepredu Sektor:)))) To se s tim Decathlonem neda srovnavat.

        0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        To bych skoro viděl na RB – robustní rám a trochu lepší brzdy, do kterých se dají nacpat chlazené destičky, kdyby Tě to začalo bavit. Neboj, moc víc možností na výběr není a nebude, ani ve slevách na konci sezóny nejspíš ne. Je to tu pořád dokola: Gate – Decathlon – RB. (Ale jsem doma zavedený na Shimano, takže kdyby to mělo být jediné takové kolo a dával jsem si je do servisu, tak by mi Sram řazení a brzdy byly jedno.) Takže vyber podle dostupnosti servisů, jejich pověsti a servisních lhůt.

        Ale ten Gate vypadá móóóc pěkně :-).

        Ještě k tomu lupajícímu středu: měl jsem pressfit na hliníkové silničce 10.000 km ježděné za každého počasí, bez lupání, bez problému (až praskl rám). Synovi jsem instaloval pressfit do karbonové silničky, jezdí taktéž bez pazvuků.

        Když před montáží použijí odpovídající mazivo/lepidlo dle doporučení výrobce a zkušeností ostatních a správný postup nalisování středu, tak by nový střed neměl určitě zvuky vydávat.

        0 0
    • pumpy  

      Thopr – seznam se s nejakou divcinou z Dekace – zamestnanic maji 25% slevu na vse – takze kdyz si nekoho najdes – pak se to tuplem vyplati a to mam od kamosky co delala v OL v dekaci ;) ;)

      0 0
    • Thopr  

      A když se mrknu na RB a jejich variantu TEAM nebo RACE, kde jde vlastně jen o řadu zda-li SLX či XT, v čem by se vyplatilo to XT oproti SLX… Jako jestli brzdy, kliky, hazka či řazení?

      Po promluvě s ženou mi bylo sděleno, že z rodinného rozpočtu mohu ještě pár tkč přihodit, na cca 35tkč.

      To by byl ten RB na komplet XT kromě kotoučů a kola ty 2027 Lite, kde jsou náboje taky XT.

      Tím, že to je kolo na několik let, tak pár tkč raději přihodím, pokud se to tedy oplatí.

      Veliký rozdíl vidím ve vidlici, kde u RB je příplatek oproti Axonu na REBU cca 6100kč.

      Takže Decathlona XC 500 za 29tkč nebo raději RB za cca 34–35tkč na XT nebo 32tkč na SLX?

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Na to, na co to chceš, tak klidně čisté Deore. Vyzkoušeno. Budeš mít levnější provoz. Rozdíl v chodu není podstatný, brzdit to brzdí, při nenáročném ježdění, velmi podobně (se základními kotouči a deskami).

        Chodit nad SLX, pokud na tom nebudeš dávat n-tisíc km ročně, tak nemá funkčně příliš cenu. To raději dát peníze do zápletů. Zase, když rozdíl na XT není velký, tak bych šel rovnou do něj. Takže neporadím.

        0 0
      • biker jura  

        u RB je bohužel problém s tím, narvat tam objemnější gumy jako na 650b+… moc místa kolem zadní stavby není :(

        0 0
    • Thopr  

      Aby toho nebylo málo, byl mi doporučen tento bike https://www.bike-life.cz/…33077/v40441?…

      Celkem vysoká váha, ale co na něj říkáte vy zkušenější?

      0 0
      • adam1  

        http://www.bezvakolo.cz/…9-black-blue

        tady je levnější ,cube je ok ,vidlici neznám ?brzdy ok ,1× 12 určitě lepší jak 1× 11 máš lepší rozsah .

        0 0
      • ufoncz  

        Jak tak zvyšuješ cenu, tak seš momentálně už tam, kde bych k hliníkovýmu rámu čekal už lepší než dvoukilogramovou (v rámci vzduchovek) lowend vidli a taky nějaký už dobrý zapletený kola. Takhle bych desetkrát radši utratil 35k za nějakej karbonovej HT na bazaru.

        0 0
        • Markony  

          Jasně a víš co má kolo za sebou ?

          0 0
          • ufoncz  

            Pokud je karbonovej rám viditelně v pořádku, tak nevím, čeho se bát. Různý ložiska u komponent apod. se mu můžou vy* i u novýho, prostě se s tím nemůže počítat jako s novým ve snové specifikaci (a úplně jiné ceně).

            Jinak pod 40k má už i ten Decathlon teda karbonovej rám, v tomhle inzerátu vidím třeba nový lehký kolo za 45k (kde už je aspoň vidle srovnatelná s Rebou řekněme). Prostě když už hlínu za 35k, tak by to mělo bejt na všech místech dobrý kolo.

            0 0
    • Markony  

      Jasně pokud je viditelně v pořadu velká sazka do loterie, vtom inzerátu co jsi uvedl je sepiš nějaký prodejce a nabízí záruku to ho bych se nebal.

      0 0
    • Thopr  

      Nebal bych se ani bazaru, ale muselo by to byt zanovni kolo. Strop mam 36500kc. Jde o to, jestli se u RB vyplati priplacet 3500kc za kola WTB i23 a novatec naboje nebo 2000kc za RX2027 lite na nabojich XT. Pak priplatek za XT kliky 34Z oproti SLX 34Z je 1720kc. Rozdil v brzdach XT vs SLX je 1050kc. Kotouce SMRT 54 vs XT ice je 1070kc. Razeni a hazka jsou stovkove polozky.

      0 0
      • Vilém  

        Proc Xt kliky? Proc XT brzdy? Neprinese to nic navic.

        0 0
        • ufoncz  

          WTB KOM i23 je bláto a ještě s ne úplně štastným tvarem patky (pro bezdušové použití), do kterýho bych osobně už znovu nešel.

          Jinak u RB je myslím možnost nechat si tam do sestavy namontovat něco vlastního (kompatibilního), když jim to pošleš či dovezeš.

          0 0
      • AussigBiker  

        Kliky a brzdy bych nechal SLX; naboje a kola nevim; kotouce zalezi, jestli ti budou SMRT 54 stacit, pripadna vymena uz tolik penezenku neprovetra. Sam mam kola (od RB) WTB KOM i23 a v pohode, zatim asi i na bezduse, ale s jinejma kolama na bezduse nemam zkusenost.

        Zkusenejsi tady na BF tvrdi (ja sam nevim), ze spis nez hazka je lepsi koupit o radu vejs razeni.

        A jak pise ufoncz RB ti namontuje co si reknes, v tom nemaji problem. Pan Heinik mi rikal, ze at si to koupim klidne sam, ze to mozna na webu sezenu levnejs, nez od nich. Ja to nechal na RB, vse zardidili a namontovoli, ja to jenom zacaloval (v mym pripade brzdy).

        No a to asi slyset nechces, pripadnou finalni volbu uz za tebe nikdo nerozsekne, vem co se ti libi vic. U RB je vyhoda, ze si muzes kolo pujcit treba na vikend (zaplatis vratnou zalohu, tu ti celou vratej, takze za zapujcku nic neplatis).

        0 0
        • ufoncz  

          SM-RT54 nebrat, sintry z toho udělaj strouhanku. SM-RT66 jsou minimem.

          0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Kola se vyplatí 100%. Kliky Ti jen prodraží provoz, brzdy vyjdou nastejno, kotouče se vyplatí

        0 0
        • Thopr  

          Takže kliky SLX, brzdy SLX a kotouče ICE . Kola a kazetu bych si dodal sám, tchán má navíc tuto kazetu https://www.kupkolo.cz/…rna_z100410/ a prý mi může sehnat tyto kola za 2500kč https://www.kupkolo.cz/…018_z103968/ .

          Stačilo by to na nějaký čas? Ještě bych i dost ušetřil a třeba se dooblékl na podzimní ježdění…

          Jinak moc děkuji za rady :)

          0 0
          • milan.v  

            Sunrace kazetu nebrat!

            0 0
            • Thopr  

              Díky za info. :)

              0 0
            • xtonda  

              Máš něco konkrétního nebo je to jen výkřik typu 29" nebrat / 26" nebrat?

              0 0
              • milan.v  

                Tak si to tu projdi, dohledej si zkušenosti majitelů Sunrace bláta, já mezi ně nepatřím, ale četl jsem tu o tom spousty a spousty… Velmi rychle se jich buď zbavují, nebo lamentují nad nákupem…

                0 0
                • xtonda  

                  takže výkřik

                  právě že to tu sleduju, někdo nadává na sunrace celkově, někdo jen na ty hliníkové pastorky a někdo že jsou OK.

                  Každopádně v tomto případě bych bral Shimano SLX a nebo Sunrace MS8 (tedy ne MX8), která nemá hliníkové pastorky.

                  0 0
                • maajkee  

                  Aha, takže žádná vlastní zkušenost, jen papouškování, takoví jsou nejlepší…

                  0 0
                  • milan.v  

                    Další… Ty desítky nespokojených ti nestačí?!?

                    0 0
                    • xtonda  

                      A jsou to skutečně desítky nespokojených nebo jen desítky papoušků?

                      0 0
                      • milan.v  

                        Říkám, co čtu a nevidím důvod na to neupozornit, ale bylo mi jasné, že se tu pár spokojených majitelů této sociální varianty ozve…

                        0 0
                        • xtonda  

                          Právě že ty SunRace kazety nijak zvlášť levné nejsou a to ani pokud u Shimana existuje ekvivalent, které je většinou levnější.

                          0 0
                        • maajkee  

                          Ty jsi vtipálek :)

                          0 0
              • Smazaný účet  

                Tu 11 – 42 se mi podařilo loni popravit po pár stovkách km na Karlštejn Tour. Asi skočil řetěz v záběru a ohlo to 42z. Nechci spekulovat, nevím, jak se to stalo. Každopádně žádná smotka, žádný trhání řetězu. Takže měkký to bude. Otázkou zůstává, zda třeba ekvivalent od shimana bude lepší. Teď mám SunRace 11 – 46 a zatím drží.

                0 0
            • embi  

              Blablabla

              0 0
            • Johny.Merida  

              Já mám SunRace 11–42 10s na dvou kolech s převodem 1× .....a nemám tedy žádný problém, žádné bláto nepozoruji a to občas objedu i nějaký to KPŽ s umístěním kolem 25 fleku..... takže si myslim, že jedu svižně :-)).....a na druhý řetěz má ta jedna kazeta už kolem 5 tis km....... pořád nechápu tu negativitu vůči SunRace.

              0 0
            • maajkee  

              Ale prdy, mám srovnání s XT kazetou a výdž prakticky stejná.

              0 0
    • Thopr  

      Posledni rada tady od nekoho bylo toto kolo a nasledne prodat kola a koupit nejake lepsi. Pry jen velke – je nepevna zadni osa a vidlice s otazniky.

      S postou by vyslo na 26tkc. Lepsi je nejspis to RB, ze? Dnes chci udelat uz objednavku.

      https://bike-alm.de/…chwarz-23985?c=92

      0 0
      • Vilém  

        Co ze si to chtel vubec rict? Tu prvni cast textu naprosto nepobiram.

        0 0
        • Thopr  

          Koupit tu meridu, sundat z ni zaplety, ty strelit a koupit pry vyhovujici zapletena kola.

          0 0
    • Thopr  

      Tak RB už je skoro objednáno.

      Poslední oříšek jsou zapletené kola.

      Buď kola REMERX RX 2027, 29"

      Ráfek RX2027, vnitřní šířka ráfku 27mm, 32 drátů – černé – nerez – 2.0 mm, niple stříbrné, přední náboj SHIMANO DEORE, 100×15mm – černý, zadní náboj SHIMANO DEORE, 142×12mm – černý, rozměr 29"

      nebo

      Kola WTB KOM i23, vnitřní šířka ráfku 23mm, 32 drátů – černé – nerez – 2.0mm, niple mosaz – stříbrné, přední náboj NOVATEC D791SB-15, 100×15mm – černý, zadní náboj NOVATEC D462SB-X12, 142×12mm – černý, rozměr 29"

      Rozdíl v ceně +1500kč za ty i23 .

      Bohužel jiné kola nejdou zaplést.

      XT náboje mají konusy , vlastně nic proti nim nemám, tchán má najeto cca 50tkm na nábojjích Deore, 1 x ročně udělá servis a hotovo.

      Oproti průmyslům to ale může být menší nebo až větší mínus.

      S i23 jsem na 35500kč, s RX 2027 Lite na 33990kč.

      Obě varianty by byly na bezduších.

      Tím to je z mojí strany vše, děkuji za rady.

      Kolo jsem si včera vyzkoušel a za mě super, sice na 1×12 (něco bylo GX, něco NX – 11×50) a bylo to úžasné.

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Mám i19 od RB a naprosto bez problémů, nelituji ani koruny za ně navíc.

        0 0
        • ufoncz  

          Jenže KOM i23 nelze doporučit na nic jinýho než asfaltky a pěkně rovinaté šotoliny. Na blbnutí v terénu je to málo odolný, obzvlášť vzadu na HT. Co málo odolný, je to blato. A ještě s nic moc tvarem patky. Jak jsem psal výše, znovu bych se je nekoupil, i kdyby byly velmi levný. A neblahou zkušenost jsem s nimi tady na fóru neměl sám.

          0 0
    • Thopr  

      Mají to být tady ty LITE verze

      Ráfek RX2027, vnitřní šířka ráfku 27mm, 32 drátů – černé – nerez – 2.0–1,7–2,0 mm, niple stříbrné, přední náboj SHIMANO XT, 100×15mm – černý, zadní náboj SHIMANO XT, 142×12mm – černý, rozměr 29"

      0 0
    • Thopr  

      Dekuji za radu.

      Po vcerejsi jizde na crr290 od kolegy mam jeste jeden dotaz.

      Kolo si skladal skoro sam.

      Ram ma crr290, kola i23 a novatec naboje, hazka a razeni GX 12,kliky GX 32Z,osa nejaka DUB ci co, kazeta 11×50 NX klasika na shimano orech, vidlice AXON a brzdy SLX. Cena cca 34500kc.

      Vyplati se takova stavba nebo jit do klasiky SLX/XT 1×11 a nechat vse na borce z RB?

      Nechci spekulovat, jen je to dalsi moznost pred finalnim objednanim.

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Skládal si sám, tedy nepočítal práci. A sám si řeší záruky.

        První RB jsem si koupil kompletní, další tři poskládal doma z dílů. Rámy jsou dost přesné a připravené pro montáž, což stavbu zásadně usnadňuje.

        0 0
      • hrota  

        Individuální osazení pohonu/dílů obecně se dá u RB domluvit, v tomhle jsou hodně ochotní, u toho kolegy jen nechápu Nx kazetu.

        Ale bacha, původně jsem chtěl celé kolo od RB, pak mne napadlo, že bych chtěl pár věcí jinak, no nakonec objednávám jen rám, rozpočet šel do kytek a já zase stavím sám :D

        0 0
        • Thopr  

          NX kazetu ma z duvodu orechu, ze to je klasa Shimano. Pry kvuli kolum. A pak keste kvuli cene, ze tato kazeta stala cca 2tkc a EAGLE cca 4tkc. Rozpocet mel nasponovany. Vahu kola ma nejak 10.9 ve velikosti L. Mne by takove kolo stacilo no. Ale nejspis se smirim s 1×11 od Shimana a necham vse na RB.

          0 0
          • hrota  

            Cenu kazety trochu chápu, ale ořech zase není u Novatec nábojů takový problém. Mně jde jen o to, že Eagle je výhodný právě pro těch 500% rozsahu, takhle to tou kazetou člověk zbytečně zabije a Shimano 11s s menší plackou bude lehčí, levnější a rozsah už o tolik menší nebude :)

            0 0
    • Thopr  

      Takze uz mam vse nachystane: RB, Axon, kliky SLX, brzdy SLX, kotouce XT Ice, razeni a hazka XT, kazeta XT, kola rx2027 s XT naboji, neco na nich pojezdim a nasetrim na lepsi kola… Cena 33tkc… Muze byt, ne?

      0 0
      • AussigBiker  

        To je slusny. RB taky nabizi Eagla (1×12), koukam, ze je to ale pres 40 tisic.

        0 0
        • Thopr  

          Jj, bral bych jej, ale dlouho bych si ho neuzil, zena by me zabila… Bohuzel jsem ten, komu zena vladne, i kdyz to nerad priznavam… ;) ;)

          0 0
          • ufoncz  

            Nakonec to mas poskladany fajn. Tak az se s tim szijes, nahod profil do nasich bajku.

            0 0
    • Thopr  

      Jinak koukam na rychlost od RB. 18.9 potvrzena objednavka a dnes si pro kolo jedu.

      Tesim se jak maly Jarda na Vanoce… ;)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.