• zida8

  Ahoj,

  nemáte někdo prosím zkušenosti s GPS tréninkovým webem HTTP://WWW.STRA­VA.COM ????

  DÍKY

  0 0
  • MirosPikos  

   Nevypadá to špatně, jen kdyby to nepůsobilo jako reklama :)

   0 0
  • Nekke  

   Jeden cas jsem ho zkousel, na webovej dennik nevypadal spatne. Je to jeden z tech lepsich dle meho nazoru, ale mel jsem problemy s importem nekterych tras z Edge.

   Obecne ale davam prednost desktopovym aplikacim jako Neotrack nebo Sporttracks.

   0 0
  • Smazaný účet  

   Nejake male skusennosti mam. Z mojho Garmina 500 som si ulozil tri trasy. Paci sa mi to ze soft sam vyhodnoti stupania. Vypocita priemerny sklon, priemernu rychlost, VAM (nastupane metre za hodinu jazdy), cas stupania a prideli ketegoriu stupania (HC,1,2,3,4) Ak mas ulozeny svoj bike (jeho vahu) a svoju telesnu hmotnost soft prepocita informativny vykon vo Watoch. Po uhrade poplatku sa objavia dalsie moznosti analyzy treningov. Avsak aj free verzia je pre mna postacujuca.Jediny nedostatok co by som vytkol je nejako zle spocitava nastupane metre. Na 120 km Salzke bolo podla propozicii cca 3850 nastupanych metrov, Garmin mi nameral 4030 a Strava az 5883.

   0 0
   • Schuminier  

    Nastoupané metry jsou kamenem úrazu snad na všech takových stránkách, každý program si to přepočítá po svém, což se mi nelíbí a tak vždy beru jako správný údaj ten, který se mi objeví po vyjížďce přímo na GPSce. Nicméně po měsíčním užívání Stravy jsem z této stránky rozhodně nadšený, baví mě si občas zajet segment a porovnat se s ostatními, popřípadě sám se sebou (jedním segmentem jsem za poslední 3 roky projel dokonce 50krát – člověk hned krásně vidí, jak na tom byl co se týče výkonnosti v čase na základě tepů a dosaženého času :-)). Ovšem přeci jen se mi na Stravě nelíbí 3 věci:

    1. SPAM – ve formě automaticky generovaných segmentů. Po vložení

    300 aktivit mi program sám od sebe vygeneroval asi 25 segmentů, které jsem hned smazal, nebyly podle mých představ. Bohužel takovýchto automatických segmentů je tam, řekl bych, víc jak 50 % a oproti těm uživatelsky vytvořeným se poznají podle toho, že se jmenují: „Not yet named“, " … Climb", nebo třeba „Strakonická 26/T“. Pár z takovýchto segmentů dává smysl, ale v 90 % případů jsou bohužel špatně navázaný – např. že začínají již před důležitou křižovatkou, rozcestím a nebo naopak končí až za těmito body, což mnohdy znamená, že málokdo sám od sebe narazí na takový segment. Proto apeluju na to, aby si každý promazal tyto automaticky vytvořené segmenty. Když pak projíždím mapou segmentů, tak to v některých částech Prahy bývá nepěkně nahuštěný – např. Kunratický les nebo Šárka.

    1. Není žádná možnost zobrazit si osobní žebříček všech segmentů,

    na kterých jsem evidovaný. Je hezký, že se můžu podívat na segmenty, na kterých jsem první, nebo na segmenty, které jsem vytvořil přímo já, ale mě by zajímaly i segmenty, na kterých jsem 2., 3., 4., 5. atd. :-)

    1. Dále bych ocenil, kdyby tam byla funkce „vložit segment mezi

    oblíbené“, abych si takové mohl kdykoliv přehledně zobrazit.

    Co si o tom myslíte vy? :-)

    0 0
    • Chiron  

     Dá se nějak vypnout tohle generování segmentů? Nebo vůbec celá ta „sociální“ strana Stravy? Prostě něco ve stylu Sports Trackeru, kde když nechci, tak o mě nikdo nic neví, případně můžu trasy sdílet pouze s přáteli.

     Appku od Stravy mám v telefonu už delší dobu, ale nějak sem se stále nedokopal k tomu, se zaregistrovat a pořádně ji vyzkoušet.

     0 0
     • Schuminier  

      Čekal jsem, že se k tomu vyjádří ještě někdo … No pokud jde o to generování segmentů, tak to se vypnout nedá. Je to zcela jistě naprogramováno za účelem zvýšení atraktivnosti. Je mnoho lidí, co si tam pouze vkládá aktivity, aniž by si tvořili segmenty. Já se jen obávám, že časem (za pár let) tam bude tolik „SPAMů“, že to bude absolutně nepřehledné. Sám doufám a věřím, že tvůrci stránek si to včas uvědomí a to automatické generování zruší.

      A pokud jde o tu sociální stránku Stravy a vůbec soukromí, tak Free účet to určitě neumožňuje blokovat, což mě teda trochu překvapuje. Je tedy možné sledovat aktivity absolutně kohokoliv s free účtem, doslova se lidi můžou navzájem šmírovat :-D Ale mně to třeba nevadí.

      0 0
      • treatt  

       No ty segmenty jsou dost divný a nějak mě začínají po chvíli užívání trochu odrazovat. Třeba teď jsem si projel stoupání na Zlaté návrší v Krkonoších, kde mi to vyplivlo asi 7 různých segmentů v průběhu kopce, ale ani jeden jako celé stoupání, přestože to tam je vytvořené taky asi 7×. Když jsem si zkusil ručně vytvořit segment celého stoupání a vybral jsem si přiřadit k existujícímu, prostě mě to tam nezařadí, jako bych to nikdy nejel.

       To samé kopce z Oetztaler maratonu, co jsem jel v roce 2011. Upnul jsem to na stravu a naprosté nesmysly. Evidentně jsou ty kopce tolikrát zasegmentovány, že Tě to prostě někam zařadí a hotovo. Jsem takhle třeba KOM ve sjezdu z Jaufenpassu z asi 60ti lidí, přitom tu trasu projelo a na stravu nahodilo kdoví kolik lidí. Chtěl jsem si porovnat úseky s jedním z místních nejmenovaných uživatelů, ale na stejných kopcích, které jel ten samý den, prostě nefiguruje. A má to taky uploadlé.

       Tohle je fakt na pytel :(

       0 0
       • mrozu  

        Jj, s tím přiřazením k existujícímu segmentu to daný výkon nezapočítá, s tím by mohli konečně něco udělat. Ale všechno to souvisí s nepřesností GPS a částečně i s nezkušenos­tí/leností uživatelů vyházet nesmyslně vygenerované segmenty, případně vytváření segmentů na nepřesně zaznamenané trase.

        0 0
       • karliner  

        Já jsem tenhle krok vyřešil tím, že si vytvářím tam, kde pravidelně jezdím svoje segmenty (čímž tedy možná přispívám k tomu bordelu..) a skoro všude mi KOM vyzobe Kozubek, toho chlápka pěkně nenávidím :-))). Jako Strava není ideální, ale zatím žádný podobný program nemá (nebo o tom nevím) možnost tvorby segmentů a porovnání časů na nich.

        Chybí mi možnost blokování segmentů (viz jak psal treatt x segmentů na jednom kopci..), možná to má placená verze..

        0 0
        • skricx  

         U Stravy si teď můžeš segment označit hvězdičkou a zobrazit si tyto segmenty. Jinak segmenty má propracovanější prog. Ride with GPS, něco jsem o něm napsal zde: http://www.cyklistikakrnov.com/…ze-tras.html

         Teď trochu změnil design, ale jinak je stejný. Můžeš virtuálně soutěžit na vybraném segmentu. Také lze segment rozdělit na více částí, pak také zjistíš, na které části jsi ztratil/získal, at­d.

         0 0
         • treatt  

          Dík za tip, zatím se mi jeví na první pokus jako jednoznačně nejlepší aplikace pro plánování trasy, jen musím zkusit v praxi, jestli si z toho Garmin fakt vezme i výškový profil, jestli jo, tak pecka!

          Jinak si teda nemůžu pomoct, ale prostě tak pěkný graf jízdy jako Polar jsem zatím nikde neviděl :(

          0 0
          • treatt  

           Tak zkušenost ze včerejška: výškový profil tam opravdu je, super! Akorát musím vychytat, zda je možné nějak poladit waypointy, bohužel jsou nastavené tak, že se zobrazí ve chvíli, když člověk zrovna projel křižovatkou :) navíc pokud není zapnutý přepočet trasy (který se ale zas může rozcházet s trasou, což se mi včera stalo), tak se neukáže graficky, kam odbočit, ale jen miniaturní šipečka (stačí hrubší asfalt a rychlost přes 20 a už je to nečitelné) a tak první 4 písmena textového navádění. Takže po neznámé silnici málo použitelné, navíc si to dává waypointy celkem nesmyslně i na rovné silnici, kde není žádná odbočka, takže to pípá každou chvíli. A když se člověk dívá do mapy, tak přes ty textová políčka s pokyny prakticky není nic jiného vidět :( Máš tohle prosím Tě nějak poladěný?

           Díky..

           0 0
         • corben  

          jenom par detailu k Ride with GPS:

          • na free uctu se nedaji porovnavat segmenty u jizd, ktere nejsou public(viditelne pro vsechny lidi)
          • nahravani gps zaznamu (v gpx) se da provest i poslanim emailem(z regis­trovaneho emailu odeslat na upload@rwgps.com), takze bezohledu na to, jestli mobilni aplikace primo podporuje RWGPS to znamenabezpro­blemove nahravani primo z mobilu (pro me killer feature, protoze naAndroidu pouzivam na zaznamy OruxMaps)
          0 0
        • treatt  

         Hele krom ITT po Plzeňský dolů, tam to Kozubkovi vyďob Teepex ;)

         0 0
       • Smazaný účet  

        Já zas narážim na problém, že segmenty začínají a končí na kopci, kam vede klikatá cesta. A díky nepřesnostem gps mi to třeba do segmentu dolů započte i kus cesty nahoru plus pauzu na tatranku. Zkusím někdy přerušit logování nahoře a začít na cestu dolů nové, ale to je zas napikaču že to budu mít jako dvě aktivity. Nejde tohle nějak ručně opravit?

        0 0
        • MaPa  

         Tak jsou segmenty, které ani většina lidí v leaderboardu neprojela, a přesto existují a soutěží se na nich ;-)

         https://www.strava.com/…ents/3919114

         A někteří se pak ještě rozčilují o vteřinky :-D

         0 0
        • IndyCZ  

         Se segmantama bývá občas kříž. Některé jsou tak kostrbaté a ustřelené, že „čistý“ průjezd danou silnicí se vůbec za segment nepovažuje, protože s původním segmentem souhlasí méně než 49 %. Dost často to pozoruju u starých segmentů, kdy ještě nebyly záznamy tak úplně přesné, nebo nevím. Každopádně je škoda, že se nedá dát autorovi segmentu avízo, aby ho spravil nebo zrušil.

         0 0
        • Smazaný účet  

         Jo, tak v případě, že se otáčim a vracim, pomohlo rozdělit to na dva segmenty. Dá se to i ve Stravě. Možná by šlo i pohrát si s gpx souborem, teoreticky jde ručně přepsat chybně zaznamenaný body, nebo je umáznout a napřímit trasu.

         0 0
         • Smazaný účet  

          Hmm, tak spíš je lepší ručně rozdělit gpx. Když to rozdělim ve Stravě, tak mi to na tom druhym oddělenym segmentu zruší porovnání.

          0 0
    • ememem1  

     Nastoupané metry jsou kamenem úrazu snad na všech takových stránkách, každý program si to přepočítá po svém, což se mi nelíbí a tak vždy beru jako správný údaj ten, který se mi objeví po vyjížďce přímo na GPSce. – co je bohuzial dost casto rovnako scestne cislo obzvlast ak je kombinacia gps a barometrickeho vyskomera(napr. G500). toto ma serie snad uplne najviac.

     0 0
    • capo  

     „Není žádná možnost zobrazit si osobní žebříček všech segmentů,

     na kterých jsem evidovaný. Je hezký, že se můžu podívat na segmenty, na

     kterých jsem první, nebo na segmenty, které jsem vytvořil přímo já, ale

     mě by zajímaly i segmenty, na kterých jsem 2., 3., 4., 5. atd. :-)“

     Registroval jsem se teprve včera, ale tuhle funkci jsem tam stále nenašel. Koukám špatně nebo ji tam pořád nikdo nedoplnil? To je z pohledu soutěživosti asi nejdůležitější věc kterou bych čekal…

     0 0
     • štája  

      Na detailnější popis segmentů je výborný tohle http://veloviewer.com/…127/segments

      jen to vycucne data z tvé účtu ze strava.com

      0 0
      • capo  

       Hmm, tak už se mi to tři dny procesuje. Nevím jestli je to možný, nebo je někde chyba, ale pořád se mi tam nic nezobrazilo. Na stravě má asi 180 workoutů…

       0 0
     • arny71  

      Tak jsem tam nenašel přímo možnost automatického zobrazení všech segmentů, které jsem kdy projel, ale dá se to řešit tím, že u požadovaných segmentů klikneš na hvězdičku u názvu segmentu. Tím se ti daný segment zařadí do přehledů segmentů Dashboard/My Segments.

      0 0
  • Schuminier  

   Včera jsem objevil Strava.com a musím říct, že jsem z toho webu opravdu nadšený. Za posledních několik let tu bylo spoustu pokusů o „online závodění“ a porovnávání se a tohle je ze všech jednoznačně ten nejlepší!

   Jediný, co stačí, je nahrát soubory z GPSky (i z mobilu je to možné, pokud umí nahrávat trasu) na web a pak už jen sledovat, kolik tzv. segmentů (jednotlivých nadefinovaných úseků lidmi či počítačem) jste při těchto aktivitách projeli a jakého času, rychlosti, tepů, watů jste na nich dosáhli oproti konkurenci.

   Samozřejmě je možné a velmi jednoduché definovat vlastní segmenty z Vámi nahraných aktivit a opět to funguje tak, že jakmile segment nadefinujete, tak se k němu automaticky do žebříčku přiřadí všichni, kteří ho absolvovali v rámci jakékoliv uploadované aktivity, což je naprosto super. Čili pokud zvolíte opravdu velmi oblíbenou trasu (např. v Praze podél Vltavy po cyklostezce) a dostatečně krátký úsek, tak si můžete být jistí, že v žebříčku zdaleka nebudete jediní. Ukáže se vám, že úsek byl absolvován např. 20krát 8 různými lidmi. Každý je v tabulce pouze jednou – se svým osobním maximem.

   Mnoho lidí o tomto webu určitě ještě neví, ale myslím, že by se to mohlo uchytit, aspoň tedy v Praze a okolí, kde je zcela jistě největší frekvence cyklistů. Já osobně tam nahrál všech 300 souborů z GPSky, které jsem za poslední 3 roky nastřádal. Když tohle udělá každý a sem tam někdo i přidá zajímavý segment, tak to za chvíli ty žebříčky budou pěkně nabušený :-)

   0 0
   • xcbike  

    hmm.a jakej tam máš nick??se na tebe asi podívám :)

    0 0
    • Schuminier  

     Jsem tam přihlášen přes facebook, takže jako Čartin Mížek

     0 0
     • xcbike  

      už tě sleduju :)

      0 0
      • Schuminier  

       Já to používám teprve od včerejška, tak mi určitě poradíš. Je moc hezký, že vidím tabulku všech mých prvních míst, ale co kdybych chtěl vidět tabulku úplně všech mých segmentů, je to vůbec možné? Celkem bych to ocenil, ale možná že to obsahuje jen ta placená verze :-(

       Dále jsem zjistil, že když nadefinuju svůj vlastní segment, tak se mi k němu udělá žebříček jen z letošních aktivit. Tohle je buď schválně a nebo je to chyba, ocenil bych, kdyby se žebříček sestavil i z loňských a starších aktivit.

       A čeho jsem si nemohl nevšimnout, že z těch mých 300 aktivit se automaticky vygenerovalo kolem 20ti mých vlastních segmentů, aniž bych dal jakýkoliv podnět. Takže web funguje i na této bázi, že občas hodí nějaký ten „spam“ (segmenty typu „Not yet named“ nebo „Strakonická 83 Climb“). Já si svoje spamy až na jeden vymazal.

       0 0
       • Schuminier  

        Nepřesně jsem se vyjádřil – tabulku všech mých segmentů rozuměj tabulkou, ve které bych viděl nejen vlastní, ale i cizí, na kterých bych byl součástí žebříčku.

        0 0
  • orm  

   Nikde jsem nenasel jak zrusit ucet :-(.

   0 0
  • hombre_71  

   Používám zatím krátce ale spokojenost. Data tam zadávám buď z hodinek Garmin nebo Galaxy Playeru v kterém mám nainstalovanou i mobilní verzi. Ta umí dobře zaznamenávat trasu, nežere moc baterku a dobře drží signál gps. Z toho co jsem vyzkoušel mi vyhovuje asi nejvíc, hned po Garmin Connect.

   0 0
  • Mr.Duck  

   Taky si na tom jedu, na porovnávání výsledků (nejenom s ostatníma, i sám se sebou) je to asi nejpoužitelnější program co se mě povedlo najít.

   0 0
   • skricx  

    Jo to porovnání je super, to je to, co tento program odlišuje od ostatních. Ale je ještě jeden program co to umí – Ride with GPS, ale nemá mobilní verzi (ale některé aplikace ji podporují). Ride with GPS nabízí mnoho statistických údajů a segmenty lze rozdělit na více částí, takže se dají porovnávat i jedn. části. Také lze spustit virtuální souboj. Více o tomto programu v češtině – http://www.cyklistikakrnov.com/…ze-tras.html

    0 0
  • brozelin  

   Používám daný soft ve spojení s Androiden v mobilu. Všechno funguje dobře, jen mě štve, že nedokážu zjistit, jak to udělat, aby při zastavení se automaticky stoplo zaznamenávání trasy (čas běží). Čili auto STOP a START. Nevíte někdo jak nato? Nebo to program vůbec neumí? To se mi nechce věřit. Díky

   0 0
   • mrozu  

    To se děje automaticky, jen to není vidět. Ten čas co běží není čas jízdy, ale celkový čas od zapnutí, po uploadu na web to ukáže oba časy a průměrnou rychlost to počítá jen z času jízdy, tak v čem je problém?

    0 0
  • novcze  

   cca měsíc používám mobil s gps a nahrávám na strava.com a hodně se mi líbí ta myšlenka virtuálního žebříčku, člověk pak získá extra motivaci, ne ani tak díky ostatním v žebříčku, kde prostě na fullu se na silničku nechytám, ale díky snadnému porovnání svých časů z různých dnů, to je pro mě dost zajímavé

   taky jsem zaregistroval, že v okolí Brna nejsou moc segmenty směrem z kopce a aby tam neměli žebříčky jen horské blechy, tak jsem zrovna udělal lelkovadlo downhill a ríšovka downhill, místní asi vědí proč jsou zrovna tyto zajímavé ;) … hlavně sjíždět odpovědně ať tam někoho nebo sebe nezprasíte :)

   0 0
  • cevepe  

   Tak že software nahraji do android mobilu a Strava sama dokáže zaznamenat GPS do mobilu a po připojení třeba wifi uploaduje na internet? Jsem docela soutěživý a porovnávat časy by se šikli :)

   0 0
   • mikej561  

    Ano a ještě rovnou mobilu vidíš ty trasy a za kolik je lidi zajeli:))

    0 0
    • cevepe  

     Jasné, ale na tohle už musíš mít internet zapnutý.

     Já budu mít internet vypnutý, jen na Bunči, kde je wifi zapnu.

     No zítra strava.com aplikaci vyzkouším. Pojedu přes Baťův kanál – Velehrad a asi zkusím Vlčák → Bunč.

     0 0
   • novcze  

    nebo stačí mít na telefonu spuštěný jakýkoliv GPS logger a soubor pak uploadovat na web

    0 0
   • Lulanecek  

    zdar,

    strava funguje jako aplikace pod android…link na google play si jiste nejdes sam, ale zvlada i gps zapisy z jinych zdroju (garmin apod.). Synchronizovat hotovou trasu s PC aplikaci muzes potom kdykoliv.

    Jinak paradni doplnikova aplikace ke strave s webovym rozhranim je veloviewer.com, kde si muzes stahnout svuj profil a ukaze ti dalsi zajimavy statistiky, jako prehled+historii umisteni v segmentech, mapu se vsema aktivitama, 3d profil stoupani, atd.

    Na soutezivost v segmentech ale bacha, treba tady v Praze mame segmenty skoro vsude vcetne cyklostezek a to neni vzdycky nejlepsi misto na trhani osobnich rekordu :)

    0 0
  • Orfi  

   Zdravim.

   Zacal jsem pouzivat program strava.cz jak dostanu ulozenou trasu kterou jsem dneska najel na stranky. Kde mam profil vcera se mi to nejak povedlo a dneska na to nemuzu prijit .Dik

   0 0
   • šimlos  

    A kde máš aplikaci nahranou? Já ji mám v mobilu,před jízdou stačí aplikaci zapnout a po jízdě vypnout.Po přihlášení se na stránky Stravy, se Tvoje trasa hned objeví…

    0 0
   • skricx  

    vpravo nahoře jak je malá fotky, tak tam je My Profile

    0 0
    • Orfi  

     Jo to jsem dela ale nenasel me to zadny GPX soubor .

     0 0
     • skricx  

      Nevím co vlastně chceš :), tvoje trasy, nebo si chceš stáhnout gpx. soubor ?

      0 0
      • Orfi  

       Chci aby byla videt moje dnesni trasa na strankach .Vcera jsem tam daval sobotni a bez problemu .Ale nemuzu si vzpomenout jak jsem to delal :-(

       0 0
       • skricx  

        na jakých stránkách ? Když klikneš na svoji fotku vpravo nahoře objeví se tvoje trasy na webu Strava. To jsem ti psal, ty jsi psal, že nevidíš gpx soubor. A ten chceš vidět proč ?. Když klikneš na trasu tak si pak můžeš i tuto trasu stáhnout v gpx. souboru

        0 0
      • mrozu  

       Nejsi sám, protože ten dotaz snad ani není česky :)

       0 0
  • Ice-goofy  

   Musis v telefonu jizdu nejen ukoncit, ale i ulozit, aby se ti pak objevila na netu

   0 0
   • Orfi  

    V telefonu ji ulozenou mam .

    0 0
    • Lulanecek  

     jeste musis provest synchronizaci z mobilu, pak se ti to tam objevi. nekdy to haluzi, kdyz je slaby prijem

     0 0
  • arny71  

   Je možné nějak zapnout pro Stravu sledování online polohy jezdce? KdYž mám spuštěnou stravu v mobilu + datové přenosy, je možné sledovat polohu v reálném čase na webu Strava.com? Já mám pocit, že by to jít mělo, ale nikde nevidím, kde by bylo možné tuhle možnost zapnout…

   0 0
  • treatt  

   Tak strava spustila plánovač tras pro plebs, nejen pro registrované. Nicméně po prvním pokusu musím říct, že trasování probíhá, mírně řečeno, originálně :)

   Pro ilustraci přikládám obrázky, první varianta kousek cesty od baráku do vedlejší ulice, trasování v pořádku. Jakmile se posunul bod průjezdu na hlavní, už mě to směle pošle na Jižní spojku (!) :) Pokud zvolím funkci „popular“, tedy kudy většinou jezdí uživatelé stravy, tak mě to vede přes Krčský les..

   Zajímavé je, že mě to klidně vede přes Jižní spojku a přitom zase o kousek dál po ulici Severozápadní, která rozhdoně není žádná tepna, už sveřepě odmítá vést a hnal by mě malinkatými uličkami..

   0 0
   • jakub_kencl  

    Tak jsem na to teď taky koukal a je to naprosto nepoužitelné (ze Řevnic na Svinaře mě to žene všude možně jen né po silnici), ale v názvu to má kouzelné slůvko „BETA“, tak snad se to routování zlepší :-)

    0 0
  • Biker jak Pes  

   Jsem čerstvý uživatel Stravy a zajímá mě jedna věc. Nikde v nastavení se mi nedaří najít, jak schovat tepy před ostatními uživateli.

   0 0
  • gmbiker  

   Zdarec. U několika uživatelů na Stravě jsem viděl fotky. Nemůžu přijít na to, jak se tam dají vložit – musím být premium member?

   0 0
   • albertcz  

    Pokud jsem to dobře pochopil tak když máš propojený strava účet s instagramem, tak fotky které pořídíš instagramem v časovém okně ve kterém zaznamenáváš trasu se pak u té trasy automaticky zobrazí… ale moc detailně jsem to nestudoval, třeba je to jinak.. i když teda nevím, jinej způsob jak tam dostat fotky jsem taky nenašel..

    0 0
    • Ice-goofy  

     Taky uplně detailně nevím, ale pokud dohráváš data z Garmina po vyjíždce tak mě se to nikdy nespárovalo.. ale asi dělám něco špatně

     0 0
    • gmbiker  

     Jj, bude to tak. Fotky se dají na stravu dát jen z instagramu. A aby to nebylo úplně jednoduché, záleží i na času uploadu fotky (ne na času pořízení) – musí být uploadované během jízdy nebo hned po ní, jinak se neobjeví.

     0 0
  • LaFu  

   Netuší někdo zda existuje nějaký tepák který by se stravou fungoval? Nemyslím zrovna ten co nabízejí na shopu, ale třeba od Polaru nebo Garmina.

   Díky

   0 0
   • Biker jak Pes  

    Cokoliv, co má GPS, tam nahraješ.

    0 0
   • pstasek  

    Pokud myslíš k telefonu, tak budeš asi potřebovat takový, který komunuikuje přes bluetooth, třeba Polar H7

    Vyzkoušené to ale nemám, šel jsem raději cestou specializované GPS na řidítka s ANT+

    0 0
    • LaFu  

     äno myslim k telefonu, nejak jsem zapomnel to napsat :-)

     0 0
  • SharkPool2  

   S ohledem na výši ročního poplatku jsem své tendence vyzkoušet tento web potažmo aplikaci zavrhl. V delším horizontu mi přijde mnohem komfortnější a lacinější investovat do Sigmy Rox 10.0 a mít vše v jejich PC aplikaci.., ale je to samozřejmě jen jedna z možností.

   0 0
   • štája  

    vždyť se nic neplatí… to sis s tou signou pomohl teda :)

    0 0
   • pstasek  

    Poplatek se vztahuje jen na prémiové funkce, které, i když jsou zajímavé, nejsou až tak nutně potřeba. Základní zobrazení trasy, hodnoty tepu, kadence, průměry, statistiky, apod. jsou zdarma.

    0 0
  • krabica  

   Nějaké zkušenosti ve srovnání s Endomondem?

   0 0
   • Biker jak Pes  

    Endomondo je úplný základ pro nadšence, kterým stačí pouhé souhrny, mapa a profil. Nic víc v tom není. Endomondo je více „user-friendly“, zatímco Strava působí profesionálnějším dojmem.

    Strava byla ze začátku něco podobného, ale v poslední době se hodně zlepšují a už se v tom dá i slušně pohrabat. Strava staví především na tvorbě segmentů, které si vytvoříš kdekoliv (např. kopec) a kdokoliv tam kdykoliv projede a uloží na Stravu, tak tam bude zobrazen. Můžeš se porovnat s jinými lidmi nebo pouze své časy a sledovat, jak se zlepšuješ.

    Používám oboje a k tomu ještě svůj excelovský deník a jsem spokojený. :)

    0 0
  • Ali.g.i1  

   Ještě se připojím s dotazem. Mám možnost naráz editovat třeba třicet vyjezdu a u všech naráz zvolit kolo? Zatím to klikám v každé trase přes edit.

   0 0
  • Lily-Brno  

   Taky teď Stravu nově oťukávám a zajímalo by mě akorát, jaké máte zkušenosti s celkovým převýšením? Nahrála jsem data přímo z GPSky (Garmin s barom.výškoměrem) a po korekci mi Strava přihodila ještě víc jak 20% výškových nahoru. Z Garminu jsem zvyklá na úpravu spíš směrem dolů…

   0 0
   • Biker jak Pes  

    Data z Garminu a na Stravě mi sedí přesně. Pokud to upravím, tak mi to i Strava upraví dolů. Ale žádné velké výkyvy to nejsou. Maximálně pár desítek metrů z tisícovky.

    0 0
    • Lily-Brno  

     díky. zkusím tomu dát šanci – nějak mi nic jinýho stejně nezbyde :D

     0 0
   • Schuminier  

    Zjistil jsem, že čím je trasa rovinatější, tím spíš větší rozdíly mezi jednotlivými softwary vznikají. Např. nedávno, dal jsem asi 150 km s převýšením 1050 (podle displeje mého Garmina 705 HR), Connect.garmin mi to přepočítal na 900 m (překvapivě směrem dolu, v minulosti mi spíš připočítával zhruba 10 % nahoru) a Strava ukázala 1200 m. U kopcovitějších vyjížděk, bývají ty rozdíly většinou poměrně malé, nicméně mám tu zkušenost, že obojí, jak Strava tak i Garmin většinou napočítávají zhruba těch 10 % navíc oproti displeji na Garminovi. Každý software či mapa si to počítá podle svého.

    0 0
    • Lily-Brno  

     No já jsem narazila zrovna na trasu (první, co jsem zkusila zadat, protože mě dost zajímaly parametry), kde byl na 50km v kopcovitém terénu rozdíl 1100 vs. asi 1350 (GC vs. Strava). Tak jsem si říkala, kde je chyba, jestli nemám něco špatně nastavené…

     0 0
    • treatt  

     Tak to mně spíš dají dolů, zajímavé taky je, že Strava oproti jak Garminu (krabičce), tak Garmin connect snižuje průměrku tak o dvě desetiny..

     0 0
   • mr.nikdo  

    Jak kdy. Nekdy dolu, nekdy nahoru.

    0 0
   • štája  

    Já ty úpravy nepoužívám a nechám to vždy na Garmin edge 500 tzn na barometrickém měření, pak bych měl v každé aplikaci kam to nahraju akorát jiné údaje. Když jsem to testoval s tachometrem VDO, který má také barometrické měření, tak to měřilo skoro stejně. Každou jízdu začínám na stejném místě a podle mapy jsem si našel nadmořskou výšku, mého startovního bodu a garmin se po stisku start na tuto výšku automaticky zkalibruje. Když končím na stejném místě, tak se nastoupané a naklesané metry liší max o 10tky metrů, pro mě zanedbatelné.

    0 0
    • Lily-Brno  

     No to já mám v navigaci taky nastavenou nadm.výšku, když vyjíždím. Proto nechápu, proč když se vracím, tak ta potvora musí ukazovat jinou hodnotu, jako by se sama nedokázala zkalibrovat i v cíli (je to jeden bod!) :) Navíc mi ta kalibrace dělá objektivní data – takto když jedu stejnou trasu, tak podle počasí (a zřejmě i nálady) mi to na tisícovce ukáže celkový rozdíl mezi vyjížďkama i přes sto metrů. To pak přece nemá smysl si dělat nějakou statistiku :)

     Akorát mě štve, že trasy které jsem si loni stáhla do GarminConnectu, kde mi právě tato funkce už nefunguje, tak nepůjdou tak dobře porovnat teď s novýma, které budu uploadovat do Stravy. Co už :)

     0 0
     • blaf  

      z connectu si muzes vyexportovat tcx a to naimportovat na stravu, a jestli jsi explicitne nesmazala z garminu tak to budes mit i v garminu

      podle me to ale moc resis, par metru sem nebo tam

      0 0
      • Lily-Brno  

       nj, já vím, že řeším :) k mojí obhajobě – když už mám koukat na nějaké číslo, tak ho chci vidět reálně a ne jak ty nesmysly z Endomonda, co ostatní tak rádi sdílí…

       A z Edge právě všechno mažu, nechávám vždy jenom poslední aktivitu. Pak stahuju gpxko, když si chci nahrát track a projet znovu no

       0 0
       • Sugar67  

        Chápu tě, ale na druhou stranu to zas musíš brát tak, že ten rozdíl je vlastně pokaždé stejný, takže ve své podstatě srovnáváš srovnatelné. Teda pokud srovnáváš své výkony proti sobě. Ono nakonec stejně nevíš, která hodnota je správná, tak si zkus namluvit, že zrovna ta tvá ;-)

        0 0
        • Lily-Brno  

         Tak to bacha – jestli myslíš rozdíl nadm. výšky místa výjezdu/příjezdu (bydliště), tak to právě není vždycky stejné, občas se ta potvora i trefí :D Jinak největší rozdíly bývaly teď přes zimu, když jsem vyjela relativně za tepla a vracela se pozdě, teplota o 10°C nižší… No zatím si právě nemám potřebu nalhávat, že jsem lepší než opravdu jsem :P Ano, nevím, která je správná, ale přes půl roku jsem používala GC a věřila jeho korekci ;) teď se mi zhroutily bábovičky :D

         0 0
         • Sugar67  

          Chtěl jsem tě jenom trochu uklidnit, ale jaksi se nepovedlo :D Ale nejsi v tom sama. Chyba je v nás – chceme přesné měření s nepřesnými přístroji. Aspoň že vzdálenost měří korektně.

          0 0
          • Lily-Brno  

           Ale jo, v pohodě :) já jsem se k těm bábovičkám nedokopala :D k mojí omluvě – myslím, že na BF si každý občas vymýšlíme nebo aspoň přibarvujeme :)

           Jinak jsi perfektně vystihl můj problém – toužím po přesných číslech s nepřesnými přístroji. O vzdálenosti radši ani nemluv :D zase se mi budete chechtat, ale když mě na 100km vyjížďce (měřeno seřízeným tachometr na druhém kole) ukáže navigace 94km, tak bych ji těch 6km nejradši příště poslala pěšky…:D

           0 0
           • Sugar67  

            Tenhle problém znám. Taky jsem si s radostí pořídil Garmin EDGE 500 a byl jsem hodně zklamán, když mě při stoupání v lese při rychlosti cca 15km/hod hodil autopauzu (nastaveno na 5km/hod). To mě pak donutilo koupit čidlo rychlosti ;-(

            0 0
            • Lily-Brno  

             jj, autopauza je kapitola sama pro sebe… na mě má docela pozitivní vliv, že když už mi blikne na displeji, tak honem rychle aspoň trochu zaberu. u toho minimálně ještě nadávám: „Já ti dám, že nejedu!“, takže si pak někdy říkám, co kdyby mě někdo cizí pozoroval :D mně to tedy dává autopauzu (když mám nastavenou), i když mám připojené čidlo rychlosti. leda bych tu funkci asi úplně vypla

             0 0
             • Sugar67  

              To mě taky, ale při správné rychlosti. Ne, že mám nastavenou autopauzu na 5km/hod a ono mi ji zapne při 15km/hod! Nemluvě o tom, že mi pak počítá i vzdálenost dle své vlastní rychlosti, ne dle skutečnosti. No a pak, jak se dostanu na lepší signál, tak začne honem tu vzdálenost jakoby dopočítávat. S čidlem rychlosti se mi to už nestává. Tak mi chvilkama přijde, že celej slavnej Garmin má GPS čidlo horší, než mnohé mobily ;-) Možná na tom bude lépe 501 která umí aji GLonas, ale tím si nejsem jistej.

              To je pak přesnost taková, jakože je někdo z Brna a on je vlastně z Olmíku ;-D (nebo naopak)

              0 0
              • Lily-Brno  

               No nejsem si jistá, jak moc přesně může měřit i s tím čidlem. U klasického tachometru si pamatuju, že se nastavuje velikost kol, ale na navigaci mám automatickou detekci velikosti kola – tak zřejmě to nějak porovnává a vyhodnocuje z rychlosti dle GPS signálu

               Aj to se může stát :D odchylka jen nějakých 80km… ještě lepší než Garmin ;) a někdo přiletěl zřejmě z vesmíru… Jinak už jsem to tu kdysi vysvětlovala – změna místa pobytu :)

               0 0
               • zdendos-rb  

                U garminu 500 se také nastavuje velikost kol ručně. Nicméně mám takový pocit, že aby ti garmin bral údaje z toho čidla rychlosti tak musíš mít vypnuté GPS. Takhle mi tu fugovalo na válcích, když jsem chtěl, aby to bralo rychlost z čidla musel jsem vypnout gps. Dneska už jsem rezignoval a beru to jenom z gps a všechna čidla z kola vyhodil :-)

                0 0
                • johnny_B1  

                 Já to mám nastavené tak, že se obvod kol nastaví automaticky podle gps. Tzn. když vyjedu, rychlost se bere z gps a po chvíli se mi vždy obvod kol „zkalibruje“. Dál už se bere rychlost jen z čidla.

                 0 0
                • Sugar67  

                 No, ono je to tak, že pokud chceš na válce, tak musíš vypnout GPS, ale pokud jsi na švihu, tak nemusíš. A i u 500 to umí nastavit automaticky obvod kola, ale můžeš i ručně.

                 Taky bych rád vyhodil čidla, ale pak mi to v lese vyhazuje hausnumera. Takže na bike s čidlem, na silničku bez čidla.

                 0 0
                • MaPa  

                 Takhle to bylo u starších garminů, edge 500 už preferuje data ze snimače.

                 0 0
               • Sugar67  

                Nečetl a nehledal jsem tvoje vysvětlení, ale k přesnosti Garminu mi to přišlo vhod ;-)

                0 0
               • štája  

                Pokud máš automatickou detekci obvodu kola tak se ti to zkalibrovalo jen při prvním připojením toho čidla, pak už se to nenastavuje. Samozřejmě to může hodit totální nesmysl když to máš nastavené automaticky. Automaticky bych to nastavil jedině, že zapnu GPS nechám načíst přesnost aspoň 5metrů, ideálně někde na otevřeném prostranství. Pak z kolem ujedeš cca 1km a čidlo by se mělo zkalibrovat. Výpočet je jednoduchý, vezme to vzdálenost z GPS, tu pak podělí počtem otáček kola a nastaví podle toho obvod kola. Samozřejmě pokud si to kalibrovala poprvé a nebyly pořádně načtené satelity, někde mezi panelákama. Tak obvod bude dost nepřesný. Jinak pokud máš správně nastavené čidlo, tak vzdálenost a rychlost se bere vždy s čidla, ani na válcích se nemusí GPS vypínat.

                Jinak já mám problémy když jedu bez čidla tak mi to pauzuje do kopce a když s čidlem rychlost/kadece tak to pauzuje z kopce :D Nejspíš tím když někde zablokuju v zatáčce kolo, tak se to hned pauzne.

                0 0
              • blaf  

               on gps cip v edge 500 opravdu neni zadna slava, 800 na tom je udajne podstatne lepe

               0 0
               • Sugar67  

                Bohužel ;-(

                0 0
               • black.horse  

                potvrzuji, mám doma Edge 500 i 800… a 800 je na tom lépe, chvíli jsem měl i 910×t a taky je lepší.

                0 0
                • johnny_B1  

                 Mimochodem, jak je na tom 800 se zachycením signálu po zapnutí? U 500 mi to někdy trvá i 3–4 minuty, což mi dost vadí, slušně řečeno :-)

                 0 0
                 • Biker jak Pes  

                  Tohle mě zajímá, s přítelkyní máme oba 500, mě to trvá max minutu, ale u druhého to je někdy fakt otrava, tam to je někdy i 5 minut.

                  Řešení je ale jednoduché, otevři okno, dej Garmina na parapet a jdi se oblékat. Pak stačit pouze nasadit na kolo a jedeš, za tu chvilku, než se dostaneš s kolem ven to signál drží. Vyzkoušeno i v paneláku, kde si musím kolo snést z druhého patra. :) Někde píšou, že ani nemusíš otvírat okno.

                  0 0
                  • blaf  

                   mam 800, nekdy to trva dyl, nekdy chvili, je to o tom jak casto jezdis, jestli jsi zapnul pristroj tam kde jsi ho minule vypnul, atd., kdyz vyjedes jednou za tyden tak ten start trva dyl, kdyz co dva dny tak je to hned, kdyz prejedes autem a zapnes jinde tak to trva o dost dyl, ale nikdy jsem to nemeril takze presna cisla neznam

                   0 0
                   • black.horse  

                    Edge 800 si sice stahuje almanach družic, ale pak záleží jak se změní poloha od posledně a kolik času uplyne, dle toho mimo jiné hledá různě dlouho. Ale tím, že dávám GPS automaticky na parapet kvůli signálu a temperování teplotního čidla než se obléknu, tak tohle vůbec neřeším. Dělám to tak už zcela automaticky. Jinak záleží i na při hledání na podmínkách a síle signálu. Zažil jsem všechny kombinace od 30s pod několik málo minut.

                    0 0
                   • Biker jak Pes  

                    V obrovské většině jezdím z jednoho místa a víceméně každý den, takže to sedí. Přítelkyně taky z jednoho místa, ale max 3× týdně, spíše méně. Uvažoval jsem, že bychom si je vyměnili, ale ten můj už je poškrábaný a to se samozřejmě holkám nelíbí. :D

                    0 0
                    • Lily-Brno  

                     Tak to jí závidím :) Výhoda silniční cyklistiky (pokud se tedy člověk nepotká s jiným objektem na silnici)… Já mám navigaci nezničenou jen díky obalu, jinak všechno na řidítkách už vypadá, jako kdyby to prošlo peelingem :D Jinak jsem měla podobnou zkušenost u starší navigace, kdy nově pořízená hledala satelity po každém zapnutí třeba i 5–10minut, tak jsem ji poslala na reklamaci. Vyřízeno výměnou za jiný přístroj a ten naskakoval skoro hned. Takže může být i chyba v tom konkrétním přístroji.

                     0 0
                 • standajanu  

                  Největší pokrok je u 810 a 510. Oba jsem měl na test a díky spárování s telefonem (BT) se chytaly prakticky hned, většinou než jsem před barákem navlíknul rukavice, už byly fixnutý.

                  U 800 záleželo na tom, kde se to vypnulo a zapnulo. Pokud na stejným místě, byla GPS ready za necelou minutu, když se přejelo, trvalo to třeba 2–3 minuty podle viditelnosti družic.

                  0 0
                  • black.horse  

                   Mě by spíše zajímalo srovnání přesnosti při špatných podmínkách 810/510 vs ostatní modely, zda si třeba s 810 pomůžu. Aktuálně si velmi silně brousím zuby na Fenix2 (910×t šla do světa) tak jsem velmi zvědav. Např. mám vyzkoušeno, že v kopcích a hlubších lesech (např. mezi skalami českého ráje) začne Edge 500 házet klidně i 200–300m odchylku, zatímco Edge 800 a 910XT stále drží +/- pár metrů. E800 bych si troufnul říct, je na tom o maličkej kousek lépe než 910×t (i když e800 více trpí na ukazování rychlosti 1–2km/h při stání na místě:-) ) Obecně ta Edge500 je hodně zlá, bere si ji žena na ruku na běhání a umí házet 100m i v obyčejném městském parku, kde se Edge800 drží luxusně.

                   0 0
                   • Biker jak Pes  

                    „i když e800 více trpí na ukazování rychlosti 1–2km/h při stání na místě“

                    Tohle by měl dělat každý Garmin. Alespoň co mám zkušenosti, tak 500, 510 a 800 to dělají. Pořád ukazují minimální rychlost, ale autopauza i přesto funguje bez problémů. Je to kvůli spojení s družicemi. Když například nechám Garmina pouze na autopauza a nevypnu stopky ručně a vezmu ho do baráku, tak rychlost začne vyšilovat šíleným způsobem, 100km/h není problém. Právě proto se to musí vypínat ručně, když jdeš někde do hospody, apod.

                    0 0
                   • standajanu  

                    Subjektivně mi přišlo, že Forerunner 610 a 910 XT na tom byly s GPS hodně podobně (špatně) jako Edge 500. Po lesích ta GPSka lítala dost. U 810 i 510 se to nestávalo tolik – popravdě netuším, jak moc dokáže spárovaný telefon asistovat GPSce, ale rozhodně jsou oba modely přesnější a nejsou tolik citlivý na zhoršenej signál jako E500/800.

                    Teď tu mám Forerunner 620 (zatím je jen běhací, ale v novým firmwaru má být i kolo režim) a ten je taky lepší. Ten si sice neumí sosat data z telefonu (ikdyž spárovat jde), takže se fixuje minutu až dvě, ale ve srovnání s FR610 a 910 XT je přesnější.

                    Na fénix 2 se taky dost těším, má mi přijít koncem měsíce a přemýším, že bych ho pořídil jako primární trackovadlo. Jen se trochu bojím velikosti a hmotnosti – 90 gramů rozhodně není málo a při běhání by to nemuslo být úplně přijemný.

                    A když už jsme u Garminu – dneska představili Edge 1000 http://www.dcrainmaker.com/…ge-1000.html

                    0 0
                    • black.horse  

                     Já doteďka běhám s Edge800, takže Fenix pro mě bude gramařina:-) zase běhání s Edge 800 hodně vyhovuje v tom, že je velký a čitelný displej a jednu obrazovku mám udělanou jako běžeckou a nemusím přepínat, vše mám po ruce a na první pohled čitelné… další bonus je, že občas běhám podle mapy nové trasy. 910×t měl být nástupce E800 na běh po známých trasách, kde navigaci nepotřebuju, ale stahování dat přes ANT+ do PC mi neskutečně sralo (mraky chyb a bugů), prostě trvám na mass storage a *.FIT souborech a snadné správě. Jinak to nebylo tak zlé…

                     Teda s tou Edge1000 je to brouk do hlavy:-D *****, další prachy na šetření, na první dojem se mi to moc líbí, jen teda jsem doufal ve větší posun kvality dipleje, tohle už je ve srovnání s mobilama vysloveně trapas:-(

                     0 0
                     • blaf  

                      me na tom E1000 vydesila velikost, to uz je jak dnesni mobily, obcas me stve i velikost E800, uz jen kvuli velikosti bych to nechtel

                      0 0
                     • standajanu  

                      Jo, u Fénixe je super, že tam nějaká základní navigace je, takže v tom nahradí i ten Edge. Nevím jak to u něj bude, ale u FR 620 jdou nastavit 3 datový pole na každou stránku, takže pro běh ideál – tempo, vzdálenost, tepovka. Akorát mě trochu štve že nemá podsvícený displej, rád běhám večer/v noci.

                      Jinak u Edge 1000 mě kromě velikosti zarazila hlavně cena – jeslti to u nás bude kolem 15000 v bundlu, tak doufám že k tomu rovnou přibalí i speed/cadence senzor…

                      0 0
                      • raceman  

                       hadam, ze ne… to by na tom cesky garnim prece mel mensi marzi :)

                       0 0
                       • johnny_B1  

                        Ceny jsou 13900 bez čidel a 15900 včetně čidel. To už nejsou drobné…

                        0 0
                        • raceman  

                         no dekuju pekne :D

                         0 0
                         • black.horse  

                          Edge 1000 bude na trhu k dispozici v květnu 2014 za cenu 13.990 Kč v základní verzi a 15.990 Kč v sadě se snímači srdeční frekvence, kadence šlapání a otáčení kola. Více zde

                          Na silničku by se mi ta krabička líbila:-)

                          0 0
                      • black.horse  

                       Jak to, že není podsvícení? Vždyť umí rozsvítit displej na noční režim se svítícím červeným textem, ne? Já běhám 70% tréninků v noci po práci za tmy…

                       0 0
                   • prvniodkonce  

                    Když to tady čtu o těch Garminech, tak jsem moc rád za obyčejnej mobil, co se fixne do 30 vteřin a rozhodně nehází odchylku 100 metrů :D

                    0 0
                    • blaf  

                     a jiste s tou zapnutou gps vydrzi dele nez Garmin ;)

                     0 0
                     • prvniodkonce  

                      Já delší než celodenní švihy nejezdím, takže nedovedu posoudit.

                      0 0
                      • black.horse  

                       Tobě vydrží mobil s rozsvíceným displejem a zapnutou GPS s nějakou aplikací celej den?

                       0 0
                       • Sugar67  

                        To myslím aji se zhasnutým displejem neee

                        0 0
                        • black.horse  

                         nemyslím, vím:-) zkoušel jsem to, celodenní poježdění v Kokořínsku, SGSII + GPS + SportsTracker a zhaslo to kousek před dojezdem, jako bonus máš vybitej telefon a když se vysekáš, jsi bez pomoci, dle mě nejkokočtější řešení této problematiky:-(

                         0 0
                         • blaf  

                          +1

                          0 0
                         • standajanu  

                          Já vozím na bajku iPhone 5 a pořádně sem nepochopil, jak se jim povedla optimalizovat Strava pro iOS. Trackování žere asi 6% baterky za hodinu (samozřejmě bez displeje), takže celej den je reálnej.

                          Ale je jasný, že telefon je spíš nouzovka. Na silnici na Garmina s ANT+ nedám dopustit.

                          0 0
                      • blaf  

                       jak pise black.horse

                       co je to za mobil?

                       0 0
                      • MaPa  

                       tohle srovnávání (stále ještě) nesrovnatelného je peklo. používám střídavě oboje, tedy telefon s aktivní navigací i forerunner a každé má něco, ale obecně něco vychválit bez uvedení zásadních věcí které stavíš nad ostatní je to strašné plácání o ničem a pro většinu lidí co si to po tobě přečtou je to silně zavádějící

                       0 0
                       • prvniodkonce  

                        Jo, uznávám, že je to plácání.

                        Nevím, se zapnutým displejem jsem to opravdu nezkoušel, mám na mysli jen tracking.

                        Narážel jsem na to, že Garmin má mnohdy horší přesnost než obyčejné levné mobily. Nezpochybňuju, že je to fajn zařízení, ale pokud někomu jde jen o záznam trasy a ne o navigaci, jsou to imho vyhozené peníze. Nic proti Garminu, ta firma má lví podíl na vývoji GPS technologie, tradici, spoustu skvělých profi zařízení, ale s těmi cyklocomputery myslím trochu usnuli na vavřínech…

                        0 0
                        • lookie.dookie  

                         Co to prosím tě bleješ za nesmysly s tím (ne)navigováním Garminů?

                         0 0
                         • black.horse  

                          V jedné věci má pravdu, kvalita záznamu u některých modelů Garminů pokulhává s ohledem na použitý GPS chip. Z osobní zkušenosti mohu jmenovat Edge500, kterej je ve zhoršených podmínkách poměrně mizernej. Každopádně srovnává nesrovnatelné zařízení, které se potkávají na jedné funkci, ale to sám uznal.

                          0 0
                         • lookie.dookie  

                          Já jezdím s Edge 200 a s navigováním po naplánované trase jsem neměl nikdy problém. Jen jednou v lese, když mě to hnalo do křoví. Jenomže to byla chyba mapy a leaní pěšiny, která zarostla a byla prošlápnutá trochu dál. Na silnici absolutně bezchybně.

                          Co se týče záznamu trasy tak to si to někdy hezky zkracuje… Ale jak jsem psal výše, v jejich Map Source pro auto navi ty trasy po silnicích sedí dobře.

                          0 0
                        • Sugar67  

                         Jako Garmin u některých modelů fakt mizerný, ale na druhou stranu používat mobil jenom na tracking je sice fajn, ale nedostáváš okamžité informace. Já si třeba často stanovím cíl, (jak rychle chci někde být, nebo jakou průměrkou jet do toho kopce, kolik za den ujet) ale pokaždé zastavovat, abych vytahoval mobil a zjišťoval to, se mi fakt nechce. A vozit mobil na řídítkách je vražda!!!

                         0 0
                    • Sugar67  

                     Neboj že jsem to dlouho nezvažoval. Ale mobil na řídítkách je pro mě dost ošajslá záležitost. Nemluvě o výdrži.

                     0 0
                   • black.horse  

                    Fénix 2 je už doma:-) první dojmy značně rozpačité až komické. Bluetooth připojení k SGSIII se i nedaří rozběhat – to je asi největší zápor co jsem našel. Inverzní displej je pro mě velký nezvyk a budu s tím chvíli válčit, ale s tím jsem počítal dopředu. Proti 910×t je čitelnost datových polí na první dojem horší. Červené podsvícení mi na první dojem nevadí. Co mě ale dostalo je pekelnej překlad do češtiny, kterej je model od modelu snad horší např. run on trail = běh po dráze, run = spustit :-D hnedka první zásek byl po prvním spuštění jsem šel dělat rovnou update na nový firmware, což bylo na dvakrát, napoprvé mi to zařvalo, že je malá paměť hodinek a nejde nabootovat. Takže Garmin nezklamal, slušnej HW a potenciál, zabitej jejich SW týmem… jako vždy… jinak dvě hoďky se spolu seznamujeme, o víkendu vyzkouším při běhání.

                    Mimochodem, drb od prodavače, asi v květnu bude další nástupce 910×t tedy 920… jsem zvědavej co tam dají.

                    0 0
                    • black.horse  

                     K tomu BT, našel jsem na DCrainmaker, že Garmin nemá hotovou konktivitu pro android (uznávám, tuto poznámku jsem přehlédl a při prodeji jsem nebyl upozorněn), takže prodává výrobek v beta verzi za plnou cenu. Za mě palec dolů, ale v dnešní době bohužel častý jev.

                     0 0
                     • raceman  

                      no aspon, ze vydava nejake ty aktualizace firmwaru… a nesere na to uplne..

                      0 0
                      • MaPa  

                       upřímně řečeno, já mám teda forerunner 305 už šest let a garmin nikdy nevydal aktualizaci, která by řešila problémy a stížnosti uživatelů, které sám uznal a jejichž vývojáři v diskuzích tyhle chyby uznali.

                       za všechy jmenuji trivialitu preference vnějších senzorů rychlosti (a kadence) nad weak signálem, která se dostala bez problémů do nových modelů ale do FR305 nikdy, ačkoli mezitím proběhlo x aktualizací.

                       když to srovnám s aktualizacemi navigačních softů na androidu, tak musím spíš konstatovat že na to „garmin sere úplně“.

                       0 0
                       • black.horse  

                        trošku se obávám, že to bude tím, že 305 je 5let starej stroj, tedy pro ně nezajímavé a pokud se o něco budou starat, tak to budou jejich „vlajkovky“ z každého segmentu a to tak první rok provozu… pak v rámci konzumu, zahoděj podporu a vyrobí nový napůl odladěný model, aby nás donutili zase utratit prachy:-( skončí to jak u mobilů…

                        0 0
                        • MaPa  

                         Komentuju i dobu kdy to byl jejich vrcholnej přístroj pro běhání a triatlon – pak teprve přišla 310×t a další. Aktualizace pro FR305 jinak samo skončily před cca třemi lety.

                         Chtěl jsem jen říct že většina aktualizací nic světoborného nepřinese, občas naopak dokonce zamrzání a horké chvilky uživatelům, protože firmware není ani pořádně odladěnej – uživatelé 705-ky by mohli vyprávět…

                         Jako Garmin je fajn, furt je v některých věcech hodně vepředu, ale co si budeme nalhávat v dnešní době některý věci od něj nefungujou tak jako u jiných systémů i když by to neměl být takový problém. Češtinu jsem mimochodem vypnul po pěti minutách už v roce 2007, to se fakt nedalo. Na druhou stranu jsme pro ně dost minoritní trh, se divím že jí tam vůbec dávaj.

                         0 0
                         • black.horse  

                          Ano i ne… ale jako zákazníci chceme přeci, za naše peníze fungující kvalitní zboží. Proti např. Polaru to vždycky byly jen sranda hračky, až tím, že Polar zaspal nástup GPS fenoménu se karty otočili ve prospěch Garminu. Nicméně musíme doufat, že se to snad změní s rostoucí konkurencí díky současné popularitě těchto sportovních nástrojů.

                          0 0
                         • black.horse  

                          ad Garmin vs Čeština… prostě to chci česky, tak si začínám tu jejich jazykovou lokalizaci přepisovat resp opravovat sám:-) zkusmo jsem si změnil pár položek v menu a šlape to… spíše mi trápí nastavit všechny datové pole dle přání, nechápu, proč to nemohou udělat přes nějakého PC správce, proti Polaru, kterej to uměl před mnoha lety jsou v řadě věcí fakt v pravěku:-(

                          0 0
                      • black.horse  

                       To ano, instalovaný FW byl neaktuální už v době koupení přístroje a to si troufnu říct, že to je novinka. Takže vydali zcela úmyslně nehotové zařízení, s tím, že ho dodělávají a asi i řeší (nebo v to naivně doufám, že řeší) první zpětnou vazbu od uživatelů, takový testovaní na živých lidech. Ale všiml jsem si, že s update se i změnil překlad do češtiny, ale skoro k horšímu:-) zrovna o češtině jsem se bavil na ofiko prodejně Garminu a prý zasílají zpětné vazby k překladu (spadají přímo pod Garmin) a tamní programátoři na to dost serou a bývá problém prosadit opravu lokalizace do další verze FW…

                       0 0
         • Biker jak Pes  

          .

          0 0
     • štája  

      Garmin edge 500 umí zkalibrovat jen když dáš tlačítko start, tak to hledá v okolí 30m nějaký bod, kde máš nastavenou nadmořskou výšku, pokud tím místem pak projíždíš, tak ho to už nerozpozná. Jinak start dávat až když máš přesnost GPS minimálně 15m a méně, jinak ti to nemusím ani bod najít a zkalibrovat. Já na oblíbeném 50km okruhu, kde nastoupám 560m mám rozdíly do 20m a to mi přijde v pohodě.

      0 0
      • Lily-Brno  

       Začátek si kalibruju vždycky, s tím problém nemám, i když teď budu koukat, s jakou přesností GPS :) to, že to nedetekuje znova, když místem projedu, jak píšeš, je právě ten problém, jinak by se musela srovnat i ta koncová pozice, což se neděje. Rozdíl 20m je v pohodě – mě to někdy ze 700 naměřených udělá ani ne 600 přeměřených, v lepším případě jen kolem 50. Ale je mi jasné, že ty rozdíly řeší málokdo :)

       0 0
     • Schuminier  

      Myslím, že hlavní problém je ten, že Connect.garmin v posledních několika dnech změnil nastavení a nevím proč, ale automaticky mi u aktivit zapíná korekci nadmořské výšky, což je špatně, protože nastoupané metry se pak měří podle zaznamenané trasy a nikoliv podle toho, co naměřil barometrický výškoměr. Korekci se většinou vyplácí zapínat jen tehdy, pokud z nějakého důvodu blbne barometrický výškoměr (velmi špatně zkalibrovaný nebo dokonce zanesený blátem např. při deštivém závodě). Takže moc nerozumím počínání CG. Jen tak pro srovnání 1 relativně rovinatá 210km silniční vyjížďka: CG s korekcí 1490 m, bez korekce 2140 m, displej Garmina (705 HR) 1900 m a Strava 2270 m. Jak už jsem psal, u rovinatějších vyjížděk vychází procentuálně větší rozdíly mezi mým displejem a ostatními externími softwary. Především pak při rovinatých bězích, na 15 km mi včera ukázal displej necelých 40 výškových, CG s korekcí 50, bez korekce 60, Strava 55. U Garmina taky velmi záleží, jestli máš nastaveno úspornější režim a nebo zaznamenáváš trasu každou sekundu – ten úspornější režim jsem byl před pár lety nucen zapnout poté, co mi vycházely až nesmyslně vysoké hodnoty. Nevím teda jak teď, jestli s tím Garmin něco už udělal.

      0 0
      • Lily-Brno  

       To se máš :) mě automaticky ukazoval jen zapnuté tlačítko, ale korekce se nekonala neb údaje zůstaly stejné jako z GPS…

       Korekce má určitě smysl, pokud zjistíš, že projedeš přes vrch vysoký 600m a přitom ti v graf ukazuje vrchol o 650m a máš jich po trase takto několik. Nebo pokud selže barometrické měření a bod start=cíl se během trasy ocitne o několik metrů výš, jak jsem už psala. Ale jaký je rozdíl, když uděláš korekci, sis napsal sám uvedením těch příkladů (reálně 1500, ať těch 2200 vypadá sebelíp) :)

       ‚Blátem zanesený barometrický výškoměr‘? To máš na mysli totálně zasviněnou navigaci nebo nějakou určitou část? Já jen, že ji stejně vozím v silikonovém obalu, aby dýl vydržela, jen displej kouká…

       Nastavený mám úsporný režim (kvůli vícehodinovým výletům), takže mi to naštěstí nelítá každou sekundu o metr, i když stojím – o tomto problému vím :)

       0 0
       • Biker jak Pes  

        Přísahám, že jsem nepotkal nikoho, kdo by to takhle zběsile řešil. Jezdi a neřeš. :D

        Tím zanesením nejspíš myslel, když se špína dostane k čidlu. Většinou je na přístrojích, které mají barometrický výškoměr, maličká dírka, kde je umístěno. Jak se tam něco dostane (v životě jsem to nezažil), tak je problém.

        Tipnul bych si, že ten silikonový obal ale taky nebude to pravé.

        0 0
        • blaf  

         ja to zazil, minulej rok jsem se natahl v bahenich laznich a od te doby Garmin ukazuje nastoupane metry dost divne, jsem ale tak linej, ze jsem se jeste nedonutil ho vycistit…

         0 0
        • Lily-Brno  

         To taky neber tak vážně… každý máme něco ;) a vy máte ve škole spíš jiné předměty než matiku a statistiku – ono učit prváky statistiku (i když už je to pár let) se na člověk prostě musí podepsat :D a nebýt téhle debaty, tak ni nevím, že moje navigace má nějakou dírku, která je úspěšně překrytá silikonem :)

         0 0
        • Lily-Brno  

         že by výrobce někde udělal chybu? v obale dírka žádná rozhodně není http://www.garmin.cz/…dge-800.html

         0 0
         • Biker jak Pes  

          Na Edge 500 jsou ty díry zespodu, přímo na zámku, kterým to dáváš na kolo. Docela mě to překvapuje, Polary to měly vždycky z boku. Myslel jsem, že to musí být volně, ale nevím, jak to pořádně funguje… :)

          0 0
       • Schuminier  

        Pokud ti vrchol ukazuje 650 a ne 600, tak to je naprosto běžná praxe (někdy mi to ukazuje až o 100 metrů jinak), tohle bych vůbec neřešil, mnohem důležitější je, aby, pokud jedeš okruh z místa A do místa A, si měla zhruba stejně nastoupáno i naklesáno. Pokud se to pak liší třeba o víc jak 100 výškových (tj. že graf převýšení např. neustále stoupá, ačkoliv jedeš po rovině), tak to už je moc a korekce má význam. Pokud jde o zanesení blátem/vodou/ka­mínkama, tak už se mi to párkrát za těch asi 5 let stalo, ale vždy se jednalo o extrémní závodní podmínky :-D Pak stačilo to jet z vnějšku vyčistit, trochu tu dírku vzadu vyfoukat a bylo to OK.

        0 0
       • štája  

        no zrovna pro barometrický způsob měření nevím jestli je ideální mít v silikonovém obalu ;) pokud to nemá u čidla díru…

        0 0
        • Lily-Brno  

         viz výš, originál pro můj typ od Garminu… tak nevím, jestli to nevadí nebo výrobce špatně navrhl

         0 0
   • kralovek  

    Strava je hroznej shit.

    Prevyseni je jeden z nejdulezitejsich (pro me vubec nejvic) udaju, ale tak jak ho strava pocita to je katastrofa.

    Je mi jasny ze spocitat to neni uplne jednoduchy ale strava je v tomhle fakt „mistr sveta“. Me pridava mezi 25–90% !!!

    Jo fakt 90%.

    Jestli jsem to dobre pochopil tak u podporovanych pristroju si strava stahne celkovy prevyseni primo z GPSky. U ostatnich a u uploadu GPX souboru (coz pouzivam ja) to pocita sama.

    Kdyz jsem jim o tom psal tak mi proste odpovedeli ze muj Oregon neni podporovanej.

    Nechapu ze pri takovym mnozstvi uzivatelu co oni maj je jim to uplne u ******.

    0 0
    • Lulanecek  

     Ty jim neco platis, ze si takhle stezujes? Chyba bude ve Tvem pristroji, nikoliv u Stravy…

     0 0
     • kralovek  

      Ne. V mojem pristroji chyba neni. Jine aplikace to zvladnou vypacitat bez problemu. Napriklad gpsies.com

      Platim jim tak ze chodim na jejich web … to je princip vsech aplikaci kterou jsou „zdarma“ a kdyby to nedelalo takovy kraviny jako s tim prevysenim tak bych jim platil i jako premium user.

      0 0
      • raceman  

       a ty na jejich webu vidíš nějakou reklamu, za kterou by měli za tvůj přístup peníze?

       0 0
       • kralovek  

        Napriklad reklamu na obleceni strava (dresy atd) a hlavne reklamu na to abych se stal jejich placenym uzivatelem.

        Zadarmo to rozhodne nedelaji, najivko ;-)

        0 0
        • sharkeeCZ  

         jakoze reklama na Strave na Stravu jim generuje prijem :-D

         to uz je moc :-D :-D :-D

         0 0
         • jirkous3  

          +1

          0 0
         • kralovek  

          Tak platici uzivatele jim rozhodne prijem generuji.

          A jak ziskam platiciho uzivatele? No prece tim ze mu stale budu vnucovat co vsechno by jeste mohl mit kdyby platil.

          A abych mu to mohl vnucovat tak musim udelat co? Nabidnu mu omezeny sluzby zdarma a budu se snazit aby se mu u me moc libilo.

          A s tim „trickem“ je to trochu podobny.

          Co ti na tom prijde tak stasne vtipnyho?

          Kdyby to prevyseni pocitali spravne tak bych o prechodu na platiciho docela uvazoval. Takhle ale rozhodne ne.

          0 0
          • sharkeeCZ  

           vtipne je jen tve uvazovani

           tvrdit ze jsi platici uzivatel kdyz tam jsou reklamy stravy a ze tim Strava generuje zisk

           a to mass volebni pravo?

           0 0
           • kralovek  

            Myly moulo, patrne stravu vubec neznas nebo jen tve IQ dosahuje zavratnych nizin.

            Zkus po tom jejich webu trosku zabrouzdat a treba tam najdes link Premium user. Stoji to tusim 60€/rok a odemkne ti to nektery fuknce co jsou ve free verzi nedostupny. Tito uzivatele pro stravu zcela urcite znamenaji dost podstatny prijem.

            No nic, pes nebo kun by to taky asi nepochopil a jak je videt nektry lidi taky ne, vid? ;-)

            0 0
            • Ice-goofy  

             Nezněla otázka na začátku…

             Ty jim něco platíš, že si stěžuješ?

             Dle vyjádření neplatíš a nikdo Tě nenutí ;)

             To, že mají peníze za Premium a doprovodný program dresů a triček je si myslím skoro všem jasné. ;)

             Za sebe já jsem spokojen a vše co potřebuji mě Strava plní…

             0 0
             • jirkous3  

              Souhlas, co se týká mne, tak za to „zadarmo“ plní víc než bych čekal.

              0 0
              • kralovek  

               Ja se jenom pozastavuju nad tim ze jen proste neopravi jednu funkci ktera evidentne funguje blbe a ktera je pritom pro spoustu uzivatelu dost podstatna. Pritom ta oprava nemuze byt tak slozita.

               0 0
               • jirkous3  

                Úplně přesně tomu nerozumím,ale podle toho co jsem vyčetl bývá někdy problém s tím jak GPSka zaznamenává. Jsou tam nějaké výkyvy u jednotlivých záznamů a je pak na softu jak ty výkyvy filtruje – to je právě jedna z možností nastavení u Locusu. Samy o sobě nejsou ty výkyvy asi nějak velké, ale když si představíš že se signál zaznamená třeba každou sekundu může to být ve výsledku nastoupáno a naklesáno mnohem více než ve skutečnosti. No a u každého telefonu to bude s přesností jiné, jeden využívá byrometr, druhý ne atd. A pak vymýšlej jednoduchý filtr. Proto je to v Locusu nastavitelné. Tvůrci Stravy a Endomonda chtějí jít cestou jednoduchých nastavení, vždyť to používají i Američani :-)

                0 0
                • kralovek  

                 Jo tak nejak to bude.

                 Teoreticky … kdyz jedes po uplny rovine tak je jasny ze ta hodnota bude kolisat, takze kdyz to bude jen tupe scitat delty mezi sousednima bodama tak to i po rovine dokaze „nastoupat“ hodne vysoko. Ale jak uz jsem psal, cemu nerozumim je to ze to tak dopada i pri dlouhych stoupani … tam se prece tyhle oscilace ulpne vymizi a tak suma z odchylek mezi sousednima bodama proste musi dat spravnou hodnotu. A kdyz je ta trasa jen z nekolika takhle velkych „zubu“ a minimum roviny tak to proste musi hodit nakou rozumnou hodnotu.

                 0 0
                 • jirkous3  

                  Opravdu nejsem v tomto nějaký znalec. Na podpoře Locusu – která je mimochodem na velmi vysoké úrovni – to nějak vysvětlovali. Zkus si to vyhledat, je to dost podrobné. Obě varianty, záznam z map i z barometru mají nějaké své neduhy a když se to navíc nakombinuje tak je prostě nepřesné. Navíc by se měl barometr v mobilu nějak kalibrovat, no a přesnost map Google – to je jasné – projíždějí to autem a kdoví jak to je v té rychlosti naměřené. Jestli ti není líto dvou stovek, můžeš zkusit laborovat s tím Locusem, ale jak je kvalitní, tak je složitý. Osobně raději oželím přesnost a v běžných situacích zůstanu u Stravy. Locus si ponechávám jen když potřebuji i navigovat.

                  0 0
                 • Amoondre  

                  „Ale jak uz jsem psal, cemu nerozumim je to ze to tak dopada i pri dlouhych stoupani … tam se prece tyhle oscilace ulpne vymizi a tak suma z odchylek mezi sousednima bodama proste musi dat spravnou hodnotu. “

                  Nevymizi. Naopak, kdyz ti signal skace po vrstevnicich, tak tam naberes metry ani nevis jak.

                  0 0
                  • kralovek  

                   to si prave nemyslim.

                   kdyz zase vezmu jako priklad idealni stoupani s absolutne konstantnim sklonem, tak spravne by mela vyjit hladka naklonena primka.

                   Ve skutecnosti vyjde neco jako schody. Tj ta hodnota vysky skoci jednou vic nez by mela jednou min ale podstatny jen ze to (skoro) porad pujde nahoru … pokud ten sklon bude dostatecny.

                   Zatimco u ty roviny to bude jednou nahoru jednou dolu (hreben) takze to bude takova hromada „virtualnich par metrovych kopecku“.

                   0 0
                   • jirkous3  

                    Pokud budeš počítat nastoupené metry, nevyjde to. Pokud si nakreslíš na svislé rovině vlnovku tak budeš mít nastoupaných i naklesaných i najetých metrů víc.

                    0 0
                    • kralovek  

                     tak najety metry bych nechal stranou … ta odchylka od realu je minimalni.

                     Nerozumin tomu „naklesanych“ metru.

                     Ty schody prece pujdou porad nahoru. No je fakt ze i u nejpudsiho stoupani to obcas skoci tak ze ta hodnota obcas klesne i kdyz by nemela, ale to jen z zanedbatelnym mnozstvi pripadu. V drtivy vetsine bude behem celyho stoupani vyska bodu 2 vetsi nez bode 1, takze suma rozdilu mezi vsema sousednima bodama bude stejna jako rozdil mezi vyskou posledniho a prvniho bodu.

                     0 0
                     • MaPa  
                      1. máš možnost rozkliknout si gpx soubor a podívat se jak se výšky po

                      1sec liší. Stačí si to importovat do excelu a uvidíš že i do kopce to není tak ideální jak píšeš. Výška osciluje kolem správné, tudíž přičítá více. Vyhlazovat by to však měla už barometrická korekce v přístroji, tady bude rozdíl proti gps bez barometru viditelný.

                      1. v kopci se ti může lehčeji stát že ztratíš kontakt s daleko více

                      satelity než na rovině (zastínění terénem) a tudíž se zhorší signál a jak známo výšková souřadnice má daleko, daleko horší přesnost než polohové.

                      Ad vyhlazování. Mě teda přijde, že alespoň minimální korekci snad mají všechny webové servery, to že to nemá strava je nepochopitelné. Na druhou stranu je pravda, že většina serverů se neobtěžuje popsat jak probíhá jejich korekce (a hlavně zda jde opravdu o vyhlazování nebo jen dosazení NASA DEM nebo SRTM dat k polohám bodů), takže to ve výsledku může bejt jedno… S GPS (a alternativami Evropy, Ruska a Číny) v nynějším veřejnosti dostupném formátu prostě nelze dosáhnout dostatečně kvalitních dat a uváděné hodnoty ještě dlouho zůstanou jako orientační

                      0 0
                      • ememem1  

                       Vyhlazovat by to však měla už barometrická korekce

                       v přístroji – toto vies presnejsie ako funguje? co som sa ja pytal tak udajne barometer je len na to aby sa to pir nejkom elevation (home) pointe chytilo a potom to uz viac menej ignoruje a ide podla gps.

                       0 0
                       • MaPa  

                        Záleží na nastaveném módu. http://www.pg-leonardo.cz/index.php…

                        0 0
                        • ememem1  

                         hm, pekny clanok.

                         nicmenej ked zoberiem ten moj obycajny G500 tam ziadne mody nie su. jedine co ide pred startom nastavit je elevation point (bez neho je okamzita aj celkova nastupana vyska uplne out, po preciatani clanku zacinam chapat ze preco) cize nieco ako ten „manualny mod“ z clanku. ale co ten g500 potom robi, ci to zobrazuje v zmysle clanku „elevation“ alebo „gps elevation“ netusim. je ale fakt, ze nech je to jedno alebo druhe tak ak sa to pred startom nakalibruje okamzita vyska je vzdy +/- par metrov ak vobec cize ok. cize nakalibrovanie asi eliminuje tie chuby z geoidu z cisteho gps merania(to by ukazovalo na to ze asi g500 ukazuje"elevation" a nie „gps elevation“ ale bohvie). potial je to ok. co ale celkom evidentne stale OK neni a com sa tu bavime je, ze nastupane/naklesane prevysenie je brutalne zle aj ked kontrolne absolutne vyskove body sedia. to je dokazatelne, mam to overene viackrat a viacerymi zariadeniami a nerozumiem tomu. samotny vypocet z grafu vzdialenost/vyska je predsa uplne trivialny sucet rozdielov. cize je dostatocny pocet bodov, ak sedia na kontrolnych bodoch absolutne vysky, neni su tam nijake excesy kvoli zlemu signalu a pod tak naozaj nechapem preco to sumar robi zle. pridava oproti skutocnosti tak 10–20% pricom suma nastupaneho a neklesaneho je +/- par metrov rovnaka. a toto by ma zaujimalo daleko viac jak okamzite absolutne chyby (ktore si myslim ze uz vioac menej chapem preco su a vobec sa necudujem ze lietadla stale pouzivaju barometricke vyskomere).

                         skusal si niekedy zobrat gps zaznam a spocitat si prevysenie zo surovych dat tak ako vylezu z pristroja sam?

                         0 0
                         • MlokCZ  

                          Surová data pokud je do tracklogu ukládána výška dle GPS souřadnic a je nastaveno časté ukládání bodů (1s), tak klidně vyjdou nastoupané metry i 2–3× tolik než je realita. Tedy naprostý nesmysl.

                          Ono se to celé komplikuje tím, že každý přístroj si do záznamu ukládá něco jiného (to, že zařízení má barometrický výškoměr ještě automaticky neznamená, že do záznamu ukládá výšku dle něho) a k tomu přístroje různým způsobem využívají korekcí.

                          Např. 60CSx výšku dle barometrického výškoměru koriguje dle gps souřadnic ne úplně jednoduchým algoritmem. Přesně ho neznám, jen dle pozorování:

                          • korekce probíhá průběžně postupnou změnou výšky, nikdy nejdeo přímé přebrání gps výšky
                          • korekce probíhá na základě kombinace kvality signálu a rozdíluvýšky, tedy čím je menší rozdíl výšky, tak tím je potřeba lepšísignál, aby proběhla další korekce (to je celé logické, aby korekcídocházelo opravdu ke zpřesnění údaje a ne k jeho zhoršení)

                          Celkově to funguje velmi dobře. Výšku to vždy nakonec zkoriguje s chybou do ±3m (mnohokrát ověřeno dle nivelačních bodů), což je slušné.

                          0 0
                         • MaPa  

                          ano, kdysi dávno z foretrexu (bez bar. výškoměru), kolem roku 2007. Jenže tam je ještě jeden háček – když přístroj exportuje file (teď nejčastěji gpx), tak je otázka, co za výšky přiřazuje (aneb jaký je vnitřní „vyhlazovací“ algoritmus v hardware přístroje). Takže vůbec netušíš, zda do „vlastních“ aplikací posílá nějaký jiný údaj, než který si vysosnou „ostatní“ aplikace z gpx logu.

                          ta oscilace výšky kolem „správné“ hodnoty tehdy dělala opravdu hodně – rozhodně víc než 20%.

                          0 0
                         • ememem1  

                          to moze byt. schvalne skusim ked budem mat cas zobrat track, pozriem co ukaze pristroj, co bude na garmin portail po exporte (korekciu vysky mam pri exporte vypnutu) a ked budem mat chvilu skusim z toho urobit nejake csv alebo tab delimited a zratam to v exceli priamo z track filu.

                          0 0
                         • Amoondre  

                          /spatne zarazeno

                          0 0
                         • Amoondre  

                          Neni to tak jak pises. G500 meri nastoupany metry hodne spolehlive, kontrolovano pres turisticke mapy. Cele to funguje mnohem jednoduseji – pokud mas na startu kotu, tak si podle ni nacte aktualni vysku (aby ti sedela absolutni hodnota nadmorske vysky v danem miste) a pak uz jenom podle tlaku pricita/odecita nastoupane/zkle­sane metry.

                          0 0
                         • ememem1  

                          jestli je to tak ako tvrdis(tiez som to takto pocul ale ci je to tak naozaj boh vie – vid. ten clanok vyssie) tak tam maju dost velku chybu lebo to urcite dobre nie je konstantne ukazuje 10–20% viac. mam to otestovane s inymi barometrickymi vyskomermi, aj podla mapy stylom ze som 5 krat za sebou isiel ten isty kopec zo znamym prevysenim hore dole. zaujimave je, ze absolutna vyska hore aj dole bola vzdy OK, sumar nastupanych a naklesanych metrov bol rovnaky tiez, akurat ze to cislo bola blbost.

                          0 0
                         • Amoondre  

                          A to cislo nastoupanych metru bylo blbe uz v pristroji nebo az pak na strave/jinem webu?

                          0 0
                         • ememem1  

                          ak je to na mna tak odpoved je uz v pristroji

                          0 0
                       • MlokCZ  

                        Jak který přístroj a jak které nastavení.

                        0 0
                      • kralovek  

                       Tak jsem asi nasel proc jeden mluvime o voze a druhej o koze.

                       Ja pouzivam trasovani po 10m. Ve stoupani tato vzdalenost zmeni vysku „dostatecne“ na to aby to prevysilo tu oscilujici odchylku.

                       Pri trasovani po 1s je ta zmena mensi (teda pokud nejsme Contador :-) ) a pak to fakt muze i ve stoupani skakat i dolu.

                       Takze v mojem pripade by to proste fungovat melo.

                       Az se budu moc nudit zkusim naky zaznam nacpat do excelu a barevne vyznacit zmeny nahoru a zmeny dolu :-)

                       0 0
                       • MlokCZ  

                        Jenže žádná aplikace, která má fungovat pro všechna zařízení, nemůže tušit jak máš nastavené ukládání bodů (což je jeden z největších faktorů, který je potřeba brát v úvahu v algoritmu určující nastoupané metry).

                        Proto jak jsem psal, tak jediná spolehlivá metoda je najít si vlastní filtr/korekční algoritmus, který bude „zkalibrovaný“ pro dané zařízení a jeho konkrétní nastavení.

                        Tedy v žádném obecném SW na webu to nikdy perfektně fungovat nebude.

                        A jak už jsem také uváděl, tak se to liší přístroj od přístroje hrozně moc. Konrétně pro dva přístroje 60CSx co máme doma musím i přes stejné nastavení obou přístrojů používat výrazně odlišné parametry pro korekci, abych se dopracoval k trochu reálným výsledkům.

                        Pokud se jedná o různé přístroje s jiným nastavením, tak tam jsou rozdíly ještě mnohem větší.

                        0 0
                      • MlokCZ  

                       Když server nějaké korekce mít bude, tak to dá lepší výsledek, ale stejně to nebude zdaleka ideální.

                       Jak jsem psal níže, tak jediná přesnější metoda je použít vlastní filtry/algoritmy korekcí, které budou nastavené dle „kalibrace“ pro daný přístroj.

                       K uspokojivým výsledkům může stačit i vyházení bodů. Jen je třeba si najít vhodné parametry, aby to ve výsledku slušně sedělo.

                       Takhle jsem si to „kalibroval“ pro svojí 60CSxko.

                       0 0
                     • jirkous3  

                      Už bych to raději moc nerozpitvával, berme to prostě tak, že odchylky tam jsou a záleží na softu jak je odfiltruje. Na Stravu bych to ale až tak moc neházel. Když si načteš tu odjetou relaci do Endomonda Runkeeperu a dalších aplikací. Dají ti stejně špatné výsledky. Z toho bych vyvozoval, že nebude tak snadné zpracovat správný algoritmus na vyhlazování. Ono když si uvědomíš co na světě je různých mobilů, op. systémů, loggerů atd. je variabilita dat obrovská a vymyslet variantu pro všechny nebude žádná sranda. Pokud budeš chtít přesnost, zkusil bych se poohlédnout po nějakém specializovaném přístroji jako třeba Garmin pro cyklistiku. Teoreticky by to mohlo být přesnější. Přeci jen programátoři mají konkrétnější zadání. Vědí jak přesný je jejich čip a mohou provádět testy na zařízení kde to bude opravdu běžet. Mám obavu, že u mobilu se nikdy absolutní přesnosti nedopracuješ. Nebo zkus ten Locus, ale pak tě asi čeká nějaké experimentování s nastavením.

                      0 0
                   • Amoondre  

                    A to, ze si tohle myslis je to proc nechapes proc mas o tolik metru vic. Podivej se schvalne prubezne na data z gps, i na rovine to kolikrat skace +0.2m –0.2m +0.3m –0.1m atd …

                    0 0
                 • jirkous3  

                  Zkus případně mrknout sem: