• silent.cry

    Ahoj bando.

    Nejake osobni zkusenosti s timto bikem?

    https://www.teamsport.cz/…-black-2019/

    Co vse na nem jezdizte ? Technicke poznatky duhy,neduhy ?

    Jinak pekne svatky

    0 0
    • novas752  

      Osazenim to vypadá fajn, až na brzdy, mám stejné, mých 75kg ubrzdí kamkoliv si troufnu, ale mohly by být silnější. Ale za tu cenu neni nač si stěžovat ohledně výbavy.

      Jel jsem na stejném rámu z roku 2017 a je to docela fajn. Pro začátek v enduro závodění a podobných kratochvílích si myslim že dobrý.

      0 0
      • silent.cry  

        Na hobby enduro jako ze ok bike?

        0 0
        • Dolejs  

          Je to spíš trail bike, enduro je Reign. Mrkni se na DE shopy tam jsou za lepší love než v ČR..

          0 0
        • novas752  

          Jo jo, je to spíš trailbike ale pár závodů ročně jako blinduro, enduroserie apod. s tim objedeš bezproblému. Kdyby si se chtěl do toho endura víc opřít, volil bych spíš Reign, to je lepší žehlička na rozmlácený enduro tratě a odolnější kolo na skákání, ale zase jede znatelně hůř.

          Nejlíp prostě vyzkoušet, giant má testovací kola určitě taky.

          0 0
          • silent.cry  

            Ja rad hltam kilaky i do kopce tak ze je pro me trance jasnou volbou. Spise jsem chtel znat pozmatky uz nynejsich majitelu jak jsou s kolem spokojeni a co vse na nem uz jezdili.

            0 0
            • Val  

              pocitej s tim, ze to neni vylozene stroj na hltani km, ne ze by to jelo spatne na enduro, ale proste neni to zavodni XC a neco z tvoji sily sezere tlumeni atd.

              0 0
            • zahr  

              Tento rok jsem jezdil přesně toto kolo, jen vyměnil brzdy za Guide RSC a dal sintr desky. Jezdil jsem s tím vše možné od cyklostezek, výlety 60+ km, SPS, Trutnov trails, Klínovec, traily na Gardě až po Saalbach a Leogang. Dost záleží do čeho to obuješ.

              0 0
              • silent.cry  

                Klidne pisni tip na obuti. Pred vyzvednutim kola si mam rict duse ci bezduse a obuti. Brzdy casem taky planuji. Ale nez tyto dostanu na hranu potrva. Jsem XC jezdec co prevhazi na full q poznavani novych jizdnich moznosti. Hlavne z kopce v terenu.

                0 0
                • novas752  

                  Pro začátek klidně nech co tam je z továrny, stejně potrvá aspoň čtvrt roku než si na nový kolo a jiný styl jěždění trochu zvykneš. Potom záleží co s tim nejčastěji budeš jezdit – jaký typ terénu, měkký, tvrdý, suchý, mokrý…

                  A rozhodně bezduše, za 2 roky jsem s HighRollerama na bezduších neřešil jedinej defekt.

                  0 0
                  • silent.cry  

                    Muzes na ne odkaz .diky moc

                    0 0
                    • novas752  

                      Mély by být součástí toho kola, nasazený z továrny.

                      Stačí najít to co píšou v popisu. Úplně stejnej přední plášť mám připravenej na příští rok.

                      0 0
                • Val  

                  urcite bezduse, jaky obuti… o tom tady bylo prodiskutovano spoustu stranek :) to je na tobe

                  0 0
                • zahr  

                  Asi mě tu hafo lidí ukamenuje ale jezdil jsem vepředu Schwalbe Hans Dampf Speedgrip 2.6 a vzadu Nobby Nic Speedgrip 2.6 případně jezdivější Rock Razor Speedgrip 2.6. Tohle combo mi vyhovovalo, na ty Alpy to nebylo úplně ideální, ale dalo se.

                  0 0
              • silent.cry  

                Mam 187 cm s jakou vyskou na tomto kole jezdis? Pises ze jei ho jezdil tento rok uz jsi ho poslal do sverlta? Pokid ano proc, nespokokenost?

                0 0
                • zahr  

                  S kolem naprosta spokojenost, kupuju Reigna 29er, proto slo do sveta, na jezdeni jsem koupil silnicku, tak uz nepotrebuju tak univerzalni kolo. Mam 182cm a mel jsem L, padlo mi tak akorat.

                  0 0
                  • silent.cry  

                    A jak se ti na Gian trance jezdilo do kopcu ? Ja mam 187cm mam zamluvene Lko asi bych mel prubnout i to XC kdyz jsi ho mel akorat. Jel jsi uz na Reigmu29? Jak to splha. Je to znatelny lenochboproti Trancovi? Co porovmani 27.5 vs 29?

                    0 0
                    • zahr  

                      Srovnani zatim nemam, kolo bude az v unoru. Jelikoz se do kopce trapim na vsem, tak je mi vcelku jedno jestli to pojede do kopce trochu hur nez Trance, hlavne ze z kopce to pojede lip :) Navic dost casto jezdim nahoru lanovkou.

                      0 0
                    • Breakpain  

                      Zkus si i XL ;) …

                      0 0
                  • silent.cry  

                    Ja chci hlavne all-mountainove kolo coz je myslim vice Trance nez Reign ,ikdyt ted ta 29 nevim zda uz neni vic univerualn jei nez ve verzi 27.5

                    0 0
                    • Šopík M.  

                      Mám Trance 2 29 a měřím 189 cm,vzal jsem taky L ale do dneška mám brouka jestli jsem neměl vzít XL.Posed mám posunutý na max do zadu a je to lepší…byl jsem zvyklý z trekového kola více ležet…je to kolo na pohodu,dal jsem na něm v pohodě 100 kiláku a vůbec jsem při své výšce neuvažoval o 27,5…

                      0 0
                      • silent.cry  

                        Trance na 27.5 bude asi o necem jinem i tak jak vyjezdy ?

                        0 0
                        • Šopík M.  

                          Je to úplně v pohodě…je to můj první full a ještě i 29 takže já jsem pořád nadšený a to ho mám od června

                          0 0
                    • jerrymouse  

                      Ber XL, Trance je malej. Na 178cm jsem zkoušel M a L a bylo to jednoznačně L.

                      0 0
          • silent.cry  

            Myslim ze pri tom osazeni a 36 vidli to snede i odvazanejsi sjezd na vetsim bordelu a skoky. Snad se nemylim 

            0 0
            • novas752  

              Jo, to určitě jo. Co se na tom dá a nedá limituje hlavně jezdec.

              0 0
        • Val  

          v pohode, cim novejsi Trance tim vic do terenu, co driv bylo tvrde enduro/DH je ted asi trail :D soucasnej Trance zvladne drsny tereny, samozrejme v zavislosti na osazeni… a tenhle model ma uz slusny osazeni

          0 0
          • silent.cry  

            To rad slysim

            0 0
            • Dolejs  

              Na běžný trail centra v ČR úplně v pohodě bajk, i nejakej bike park to zvládne ale jak jsem psal pokud chceš jezdit víc enduro a drsnější terény tak raději Reigna.. Já jsem na svým trancu měnil akorát pláště a předělával jsem ho na jednopilu a jinak zatím max spokojenost jak do kopce tak z něj..

              0 0
              • silent.cry  

                Ja jsem vic pro univerzal. Do kopce i z kopce. Trance 1 2019

                mi prijde jako hodne vhodny kandidat. Jsem z Beskyd tak kolo bude vyuzivano hlavne tady 

                0 0
    • theedge  

      Pokud jsi přecházející XC jezdec a baví tě „hltat kilometry do kopce“ tak bych se já osobně spíš díval na nějaký 29 trail / AM kolo.

      Za mne osobně jsou 29 v tomto daleko univerzálnější. Měl jsem možnost jet na několika 27,5 kolech ale u všech se mi zdálo že nejedou – prostě malý kola. Vždycky jsem na tom měl stejný pocit jako když sednu na svoje staré 26 HT – člověk šlape ale kolo nejede.

      Nic proti Trancemu ( tady je to hodně populární kolo a hodně lidí se do mne pustí ), ale dneska bych ho v 27,5 už jako univerzální bike nevybral. Byl to dobrý univerzál v době kdy 29 rozměr nebyl mezi trail / AM / enduro koly tolik rozšířený, ale ta doba už je pryč.

      Ano 27,5 jsou většinou o něco obratnější v technických pasážích, ale na jízdu jako takovou je za mne určítě lepší 29 – ty setrvačníky opravdu fungují. Je to můj osobní názor po vyzkoušení několika kol.

      Já osobně bych se díval na nějaký odolný 29 trailbike jak jsem psal výše – výběr je dneska veliký. Nikomu to nevnucuji, jen být tebou tak si pár takových kol vyzkouším.

      0 0
      • novas752  

        Ono je velmi pravděpodobný, že ho s novym kolem začne bavit něco trochu jiného, než ho baví jezdit teď. Pár let zpět by mě na xc kole taky nebavilo to co mě baví na trail/enduru teď.

        0 0
        • theedge  

          Tak já jsem si prošel stejný vývoj – 26 XC HT → 29 XC full 120mm → 29 enduro full :-)

          Přesto bych už dneska po 27,5 jako univerzálním fullu a svém jediném kole nesáhnul. Už se bavíme prakticky v roce 2020 a 27,5 kola jsou dnes v segmentu trail v menšině ( v enduru to směřuje dost podobně ).

          Ale nechci aby podléhal nějakým médním trendům – ať si to sám vyzkouší.

          0 0
      • Dolejs  

        Jo částečně máš určitě pravdu že na hltani km je lepší 29, je potřeba si říct co bys chtěl hlavně jezdit a podle toho si koupit bike. Mě právě přišel trance v 27,5 hodne univerzální kolo oproti 29.. Pokud máš raději single traily a nechceš lítat moc po klasickejch lesních pesinach tak bych volil 27,5. Na xc ježdění bych bral Epica.

        0 0
      • silent.cry  

        Tim hltanim jsem myslel, ze nechci kolo co ho do kopce pptlacim nebo se vyvezu. Ty roky kdy jsem se porad dival nq tachos kolik mam za rok nalitano uz mam za sebou. Uz si hory vice vychutnavam , relax. Ale stale si dam rad do tela a z kopce jsem do ted volil hlavne xc teren coz chci nyni zmenit proto ten Trance 1 a jezdit si dolu lesem a kamenim.

        0 0
        • novas752  

          Na coz je Trance spravny kolo.

          0 0
        • theedge  

          Vidim ze toho Trance hodne chces.

          Jen jsem napsal aby jsi si to vyzkousel. Dneska je zivych 29 v segmentu Trail – AM spousta.

          29 lip prejizdi i koreny a kameny. Zvaz jestli je v Beskydech tolik veci kde se s 29 nevytocis …

          Kdyby jsi mel jezdit jeden ostry switchback za druhym tak asi ano. Dalsi vec jsou skoky a triky – tam je 27,5 taky urcite ovladatelnejsi.

          Preju stastny vyber.

          0 0
          • silent.cry  

            Prave, ze me skoky lakaji. A myslim, ze i budou bavit. 29 ma taky sve . Mit vice kol by bylo nej reseni 

            0 0
      • Venda  

        A co Trance 29? Je to trance a ma 29. Pripadne, kdyby chtel hodne zdvihu, tak Reign 29

        0 0
        • silent.cry  

          Mam opravdu hodne peknou nabidku na uplne novy Trance 1 2019. Puvodne jsem mel v hledacku Scott Genius 760 ,ale po nacteni komponentu je Trance 1 jasna volba.

          0 0
          • ceo  

            Komponenty ovlivňují jen výhodnost nákupu, ne volbu kola. Základem je geometrie rámu. Pokud nesedne rám, žádný komponent to nezachrání. Sebelepší nabídka nezachrání špatnou geo. Pak to končí tak, že po nějaké době drahého upgradování a úprav všeho možného dotyčný raději koupí nové kolo. Zbytečně ztracený čas a peníze jsou drahá škola. Dnes je taková nabídka, že nemá vůbec cenu řešit kompromis ohledně rámu.

            Mně se třeba Trance taky líbil, ale pouhé nasednutí na prodejně ho vyloučilo. Řešit výběr na papíře může jen někdo, kdo má už zkušenosti a z čísel poznáb(s určitou pravděpodobností), jak mu to sedne.

            0 0
            • silent.cry  

              Jel jsem na Trance 2018 a ten mi sedel. Na obchode bude 2019 znova po novem roce. Urcite pred definitivnim kupem osedlam

              0 0
              • jerrymouse  

                Ten rám je od 2017 stejnej, ne? Měl jsem 2017 Lko (teď jsem ho posílal dál .. ale ne proto, že by mi nevyhovoval, jen jsem se nějak trochu zbláznil a koupil jinej rám) a bylo to super kolo..limit byla moje hlava/skill. Rychleby, Truntov, Klínovec, Rabenberg … všechno v pohodě.

                0 0
            • theedge  

              souhlas

              0 0
        • silent.cry  

          Jen tak jaky Trance mas na mysli ?

          0 0
        • novas752  

          Trance 29 je v doporucenych cenach drazsi a osazenim horsi. Nejsou tam 36 vidlice, jsou tam jen male tlumice, zdvih 115 na nejake skakani asi taky neni to prave orechove.

          Trance 17,5 je takovy „do it all“ bike, Trance 29 je podle me oriantovany trocku vic k XC (aby zalepili dost velkou diru mezi Anthemem a Trancem 27,5 a zaroven nelezli do zeli Reignu). Bral bych 27,5" a neresil.

          0 0
      • Val  

        tak si pridela na rafky oloveny zavazicka a bude mit setrvacniky jak lokomotiva

        0 0
    • Nutribird  

      Trance je super kolo a obutí v popisu je dost ultimátní, takže do lesa k prásení jako dělané, ale moc to nepojede vůči tomu předešlému HT. Schroupe to vše kam tě pustí hlava. Pokud by to na tebe moc nejelo, nahoď lehčí a rychlejší pláště, uvidíš, že to hned pojede lépe.

      0 0
      • silent.cry  

        Jezdis toto kolo?

        0 0
        • Nutribird  

          Jjj, jezdím, ale 2015 se základním odpružením a moc fajn kolo. Rychleby krom Vales a ilegálu projeté, domácí traily taky ok, ale už to není úplně ono. Jezdí to enduro borci, ale já tedy úplně v jiné rychlosti. Na Facebooku je stránka Giant trance a tam jim dávají co proto, taky jich pár polámali. Ten Trance v postu vypadá dobře. To tě bude bavit. Jinak jsem ti doporučoval toho Treka v jiném vlákně, vidím, že jsi přehodnotil preference. Je to hodně o tom co na tom kole umíš a hlava. Na Schwalbe nobi nic jel Trance jako vítr, ale bylo to o hubu, Maxxiss drželi jako příbyté, ale moc nejeli, nyní WTB jedou i drží. Fajn kolo mám ho rád, ale už nestačí. Nové standarty a údržba už se moc nevyplatí.

          0 0
          • silent.cry  

            Promin, nejsem kovany WTB znamena?

            Scott Genius 760 byl v mem usudku opravdu omyl. Hodne jste mi tady kluci otevreli oci a ja si kola vice nacetl .

            Pred svatky se mi naskytl prave super kup Trance 1 tak, ze rozhodnuto. Uz se tesim na unor az na nem pojedu domu 

            0 0
            • novas752  

              WTB je značka plášťů.

              0 0
            • Nutribird  

              WTB jsou pláště, předek vigilante 2,3 max grip light a zadek WTB Trail boss 2,4 max speed light. Jede to mnohem lépe než Maxxiss DHF 2,3 trail 3c přední a forekaster 2,35 zadní. Ty Maxxiss co máš v popisu na tom Trance jsou super, ale budou mít dobrou váhu a oproti tomu tvému ht nyní to asi nepojede. Terénem to ovšem poletí a podrží. Prvně je třeba vyzkoušet a mít vlastní zkušenost. Bez duše ber samozřejmě. Kolo je to pěkné a dá se upravit víc do rychlosti nebo do terénu, záleží kam tě to potáhne a zvládne hodně. To tě bude hodně bavit.

              0 0
              • ceo  

                Užší plast vepředu? Individuální specifikum?

                0 0
                • Nutribird  

                  Vyditelné to není a jede to úplně normálně. Vzhledem k tomu, že má vigilante větší špunty není v rozměru rozdíl. Důležitá je funkce a pokud vím na XC se to tak normálně vozí.

                  0 0
                • Val  

                  Vigilante je sirokej, dost mozna sirsi nez 2,5 od Maxxisu :)

                  0 0
                  • Nutribird  

                    Není to moc velký rozdíl, právě proto jsem je bral a žádná velká změna nenastala.

                    0 0
          • silent.cry  

            Mas spd nebo platformy ?

            0 0
          • silent.cry  

            A jak se ti na nem jezdi do kopce. Je to all mountain kolo ?

            0 0
          • silent.cry  

            A jak se ti na nem jezdi do kopce? Je to all mountain kolo? Mezi xc a endurem?

            0 0
    • File12  

      Na tvoje pouziti Trance asi OK. Ja uz ale mensi obruce nez 29 nechci. Trance 29 by te omrzel. To je XC/Trail kolo. Vetsina mela ten vyvoj ze z XC kola presli na trailovy a zaclo je technictejsi jezdeni bavit tak, ze jim zdvihy nestacili a sli do neceho vic endurovyho.

      Ted mam tyden Reign 29 a musim rict ze jak to stoupa me dost prekvapilo. Az bude vix sucho a sel by na zadek treba Aggressor, pojede velice dobre. Pokud teda nebazis po 29, tak trance 27,5 bude presne mezi 29 trance/Reign asi dobra volba.

      0 0
      • silent.cry  

        Jaky presny tip mas kola?

        0 0
        • Nutribird  

          Má tady tohle, parádní stroj.

          https://www.bike-forum.cz/…t-reign-29-1

          0 0
          • zahr  

            Opravdu paradni stroj, muj bude az v unoru, nemohu se dockat :)

            0 0
          • silent.cry  

            Chlapi to by clovek nikdy nevybral. Stale premyslet co je a neni lepsi volbou 

            0 0
            • Nutribird  

              To nesmíš nebo z toho zblbneš. Trance tě nastartuje a buď budeš rád, že ho máš nebo za nějaký rok budeš kupovat enduro, ale na začátek a učení super. Nebabrej se v tom.

              0 0
              • theedge  

                No nevim … za ty penize bych radsi 2× meril. Kupovat dneska pri vysce skoro 190cm na trailovy jezdeni 27,5 za mne neni idealni.

                0 0
                • Nutribird  

                  No jenže velikost kol jsme probrali už v předchozím vlákně a 29 přímo nechce. Má odzkoušeno, zase za těch 50 – 60 000 toho moc nevybere, začíná, utváří si směr kterým půjde. Trance s tím osazením ho vystřelí někde a třeba zjistí, že mu nad hlavu stačí. Nebo půjde víc k XC nebo DH. Nowas třeba také preferuje 27,5. Osobně jsem třeba zkoušel trance 2018 oba rozměry s lepším odpružením než mám na svém a rozdíl tam byl. Pocítil jsem rozdíl tlumení, rozměr kol jsem nevnímal. Každý jsme originál a musíme získat zkušenosti sami a jinak než praxí to nejde.

                  0 0
                • silent.cry  

                  Co by sis teda poridil s mou vyskou do 65tis? Na jezdeni ktere nabizi Trance 1 s adekvatnim osazenim na 29"

                  0 0
                  • theedge  

                    Je mi jasný že první full je dost těžká volba a loterie. Většinou taky nevydrží moc dlouho – člověk něco koupí a to kolo ho někam posune jinam než byl v době výběru toho prvního kola ( sám jsem si tím prošel ).

                    Měl bys velmi dobře zvážit co a hlavně taky kde chceš v budoucnu jezdit a co tě láká.

                    Pokud budeš jezdit jen v ČR ( okolo komína ) a nebo chceš a máš s kým začít jezdit ven – primárně Alpy. V ČR ti jako univerzál vystačí spíš poctivý trail bike, do Alp bych bral enduro.

                    65k je na slušný kolo velmi málo a je potřeba si uvědomit že to je cena taky po slevě. Za 65k v ceníkových cenách nic moc rozumnýho nekoupíš. Rozumně osazený kola se z mýho pohledu začínají pohybovat na ceně 75–80k. Myslím si že při slušným jednání ti na některá kola taky dají slevu ( ne ty direct-sale ).

                    Rozhodně bych počkal na uvedení nových YT Jeffsy 29:

                    https://www.yt-industries.com/…Category/509

                    YT je pravidelně ohlašuje v lednu. U nejlevnějších hliníkových modelů očekávám nový rám s geometrií toho karbonového který byl uveden v lednu 2019. Taky u YT očekávám že na r. 2020 úplně přestanou osazovat 1×11 pohony a plně přejdou na 1×12. Zajímavě vycházejí i modely CF Comp.

                    Další kolo s velmi dobrým poměrem cena/osazení je třeba Radon Slide Trail:

                    https://www.radon-bikes.de/…ail-90-2020/

                    Je to kolo na pomezí trail/enduro.

                    Určitě bych se podíval třeba na Whyte S-150 S V2:

                    https://eshop.madefortrails.cz/…2-p1619-4358

                    Kámoš S-150 jezdí a dává tomu pěkně zabrat a je s ním hodně spokojený. Příjde mi to rozumně osazený.

                    Zajímavý mi v kategorii Trail příjde třeba i nový Trek Fuel EX 8 model 2020:

                    https://www.trekbikes.com/…x-8/p/29458/?…

                    Hodně lidí tady ve slevě koupilo rám Transition Smuggler a postavili si na něm kolo – vyšlo to taky dobře.

                    Dal jsem sem jen pár odolnějších trailbiků – v enduru jsou zajímavý zase jiný kola. Spíš bych se zaměřil (jak psal ceo o něco výš) na výběr vhodného kola než jen na osazení – a toto kolo si pak v případě potřeby můžeš tunit kde to bude třeba.

                    Musíš se rozhodnout jestli vzít teď Trance 27,5 protože na něj máš nabídku a nebo si 10k připlatíš za jiný kolo, kde se ve finále po nějaké slevě můžeš s cenou dostat dost blízko.

                    Ten Trance je samozřejmě velmi slušně osazenej a určitě to je hravý a zábavný kolo. Zásadní chybu s ním neudeláš. Pokud pak nebudeš přesedlávat na jiný kola tak budeš spokojený s tím co máš.

                    Mě od něj odrazují jen ty 27,5 kola na tvoji 187cm výšku a to že na něm chceš „hltat kiláky do kopce“. Proto jsem psal ať si nějaký 29 vyzkoušíš.

                    Měl jsem několikrát možnost přímého porovnání 27,5 a 29 kola v podobné kategorii a 29 mi vždy jela líp co se týče XC ježdění.

                    0 0
                    • Nutribird  

                      On prostě ty peníze nemá, chce jezdit posouvat se. Ročník 2020 koupí za pěknou cenu zase za rok. Nyní jsou slevy na 2019. Ten Radon byl na Black friday ve slevě 10 %,slevy budou, ale kdy ? Cenovou hladinu můžeš posouvat neustále, ale kde to končí je otázka. Pokaždé můžeš koupit líp, jinak, ale za kolik ? Trance je dobré kolo, zvládá toho hodně, na začátek dobrá volba. Sedí 27,5 tak proč se tlačit do 29, protože to vyhovuje druhému. Nebo dokonce, protože je to trend ? Uč se jezdí, to potřebuješ nejvíc. Po čase budeš stejně potřebovat nové kolo, ale už budeš vědět mnohem víc.

                      0 0
                    • novas752  

                      Neřešit a jezdit boha. To co vybral je velmi dobré kolo pro začátek v náročnějších terénech.

                      0 0
                      • raw 4  

                        Máš pravdu… Většinou je to o hlavě a nohách… I když ty slevy na Intense… Jsou moc pěkný…

                        0 0
                      • silent.cry  

                        0 0
                        • Nutribird  

                          Ještě je třeba vzít v úvahu servis. Já si třeba většinu udělám sám, tak to nemusím tolik hrotit. Nechci tě podcenit, ale vypadá to, že v tom zatím plaveš. Každý to řešit nechce. Nyní dobrý prodejce a dobrý přístup může změnit přístup v případě nákupu jinde.

                          0 0
                          • silent.cry  

                            Servis mi udela primo prodejce ktery je za rohem tak ze ok

                            0 0
                            • Nutribird  

                              Pokud tam koupíš kolo.

                              0 0
                              • silent.cry  

                                I tak mi to neda, co budu moct si udelat sam. Tak asi jako kazdemu chlapovi v garazi .

                                0 0
                                • theedge  

                                  Tak hlavně je to zábava a ušetříš tím dost času a peněz. Taky se to naučíš a pak si v terénu budeš vědět rady.

                                  0 0
                                • Nutribird  

                                  Nejhorší je asi údržba tlumiče, ale vše je o pořádném nářadí a pracovních podmínkách. Potom ještě centrování kol, ale zase jak pro koho. Dnešní možnosti jsou neomezené.

                                  0 0
                    • silent.cry  

                      Jako full jezdec zatim jen na pujcenych kolech nebo u obchodu na vyzkouseni polozim pro vas asi hodne hloupou otazku. Je mozne ze by se mi diky 29"kolech na modelu Reign 29–2 2020 jezdilo lepe do kopce a prejezdy mezi horami nez Trance 1 2019 na 27.5 ?

                      https://www.giant-bicycles.com/…gn-29-2-2020

                      0 0
                      • Nutribird  

                        Je to enduro, takže jet by mělo hůř. Větší kola lépe překonávají překážky a mají větší kontakt s povrchem, zase musíš roztočit větší hmotu. Zůstaň u Trance má lepší vybavení a to poznáš při jízdě víc. Větší kola vyvolávají pocit, že to líp jede, nemusí to být pravda a důležité je mít stejně kvalitně osazené kolo a srovnávat pouze velikost kol, jinak se dostaneš zase úplně jinde a srovnání není objektivní.

                        0 0
                      • novas752  

                        Na stejnym druhu obuti urcite ne. Je treba si uvedomit ze na prejezdech je to o setrvacnosti a i 27,5" kola s celkem tezkyma rafkama a cca 800–1000g plastema uz tak maji hybnost vetsi nez nejaky lehky 29" xc plast a rafek.

                        Navic ten Reign ma horsi osazeni nez Trance, dost mozna se ti na Trancu pojede i z kopce lip. Napriklad v rychlych roletach docela urcite.

                        0 0
                        • silent.cry  

                          Diky chlapi za nazory. Ja jsem vice mene rozhodly pro Trance 1. Zkusenosti a vyjezdenost me mozna casem presedla na jine. Mate na kolech spd ci platformy. Nebo platformy s spd na jedne strane?

                          0 0
                        • silent.cry  

                          Diky chlapi za nazory. Ja jsem vice mene rozhodly pro Trance 1. Zkusenosti a vyjezdenost me mozna casem presedla na jine. Mate na kolech spd ci platformy. Nebo platformy s spd na jedne strane?

                          0 0
                        • silent.cry  

                          Diky chlapi za nazory. Ja jsem vice mene rozhodly pro Trance 1. Zkusenosti a vyjezdenost me mozna casem presedla na jine. Mate na kolech spd ci platformy. Nebo platformy s spd na jedne strane?

                          0 0
                          • jerrymouse  

                            Dřív SPD, ale s Trancem jsem zkusil platformy a už u nich zůstal. U mě je to o hlavě…když vím, že můžu kolo hodit do pryč a padat na druhou stranu, tak sjedu mnohem víc, než když jsem byl cvaklej.

                            0 0
                            • Ivan  

                              Tak nějak. S nášlapama jsem jezdil 15 let, pak jsem dal na prvního Trance (2009) platformy a už jsem se k SPD nevrátil.

                              0 0
                            • silent.cry  

                              Taky to tak citim

                              0 0
                      • Nutribird  

                        Pokud srovnatelný s tím Trencem tak toho za těch 97999,–. Kvalita tlumení dělá kolo.

                        0 0
                      • theedge  

                        Tezko rict je to enduro. Ale myslim si ze to pojede velmi podobne a budes mit schpnejsi kolo z kopce. Pokud koukas jenom na Gianty tak tam asi nekoho mas … tak zkus ukecat cenu na Giant Reign 29 1. Je vyrazne lip vybaveny.

                        https://www.bike-forum.cz/…t-reign-29-1

                        Ma ho cerstve uzivatel File12 tak mu zkus napsat.

                        0 0
                        • Nutribird  

                          Jenže za 100000,– 29 reign je novinka pro rok 2020 a na to mu nikdo slevu nedá.

                          0 0
                          • zahr  

                            Nechci delat reklamu, ale da, uplne v klidu, vyjednal jsem si tam paradni slevu na Reign Advanced Pro 29 1, napsal jsem jim ze bych chtel toto kolo za tuto a tuto cenu a bylo mi receno ze ok, zaplatil zalohu a uz jen cekam na unor.

                            0 0
                  • Stavel  

                    Já před čtvrt rokem koupil toto:

                    https://www.ramala-silhavy.cz/…er-30-m-2019

                    Přecházel jsem z XC fulla 26 a samozřejmě úplně jiný svět. Jak píší ostatní – posunulo mě to do trochu jiných terénů. Pocitově to jede pomaleji, ale cyklokomputer už používám jen jako hodinky, tak mi to je úplně jedno. Průchodnost terénem mnohem lepší. Kde jsem dříve sotva projel, tak teď „s prstem v nose“.

                    0 0
                  • Pain  

                    Já třeba z 29 fulla utekl na 27,5 fulla Trance a spokojenost. Jo a merim 190 a jezdim Lko.

                    0 0
                    • silent.cry  

                      A co strmejsi a delsi vyjezdy?

                      0 0
                      • Nutribird  

                        No co v pohodě, taky záleží na technice.

                        0 0
                        • silent.cry  

                          Jezdis spd ci platformy? Jsi s kolem spokojeny nebo bys uz bral kolo na 29"

                          0 0
                          • Nutribird  

                            Už jsem ti odpovídal a dával i odkaz na pedály. SPD a nyní chci nové kolo, 29 budu testovat Trek Slash, kouknul jsem i na reign 29, radon slide trail 9, YT jesfy. Seděl jsem na 29 trance a rozdíl velikosti kol jsem nevnímal. Uvidím co na domácích trailech pár hodin.

                            0 0
                          • Pain  

                            Ja třeba s koupi Trance přešel na platformy. A spokojenost­.Jezdim na nich i švihy s klukama co drti HT s nášlapama a nemam problem. Předtim jsem jezdil jen spd na předešlých kolech. Za sebe jestli mohu říct, tak přechod na 29 nezvažuju. Už jsem si to zkusil abych zjistil že mi to nesedí. Ale každymu vyhovuje neco jinyho. Ja myslel po vyzkoušení, že 29 je to pravy, abych asi po dvou letech zjistil že ne :-)( alespoň pro me). A taky me asi dost ovlivnili řeči typu si vysokej to potřebuješ 29 atd atd. Držim palce ať vybereš dobře. Ježďení musi byt radost a ne přemýšlení jestli mam to spravny kolo nebo jestli jsem nemel vzit neco jinyho.

                            0 0
                            • Nutribird  

                              Pokud zjistím, že 29 nezkousnu, šel bych asi do Radon Jab.

                              0 0
                              • Pain  

                                Teď jsem na to koukal a vypada to na dost schopnej bike.

                                0 0
                            • Breakpain  

                              Presne, ja mam 187cm, mam obe velikosti kol a porad premyslim, ze Capru na 27.5 poslu do sveta, defakto jen kvuli tomu, abych koupil o 1–2 cisla vetsi ram na 29 :)…

                              Ale protoze se nato dokazu poskladat a nestoji me to ani korunu, tak vaham :D…

                              Kazdy to ma jinak :)… bohuzel, zkusenosti jsou neprenositelne…

                              0 0
                              • Pain  

                                Tohle přemýšlení je faaaakt na palici :-) Bojim se, až se nekdy rozhodnu pro zmenu. Těch bezesných nocí.

                                0 0
                                • Breakpain  

                                  Kolo vybrany je, penize nejsou :)… a zariznout uspory kvuli kolu, ktere neni jednice se mi nechce.

                                  Ale pravdou je, ze az penize budou, budu hodne premyslet jestli RS nebo FOX :)…

                                  0 0
                          • novas752  

                            Ať si vozí kdo chce co chce, ne? :)

                            Jestli dosud vozíš spd tak si dej zase spd a stejně tak platformy.

                            Při rychlých sjezdech jsou lepší spd, v pomalé technice nebo při dělání blbinek (skákání, manualy, atd.) zase platformy.

                            0 0
              • silent.cry  

                Taky myslim ,ze babrat se v tom, tak nikdy nic nekoupim a jen budu v sobe spekulovat zda to ci ono.

                0 0
      • Kubiczech  

        A dneska ti enduráci, co jim zdvihy nestačily, brousí gravely… (:

        0 0
        • novas752  

          To je na cyklistice to krásné.

          V těchto dnech kdo nedrtí festive500 jako by nebyl. Na gravelu samozřejmě. :)

          0 0
          • theedge  

            Kdybys ted chtel na enduru nalitat po lese 500km tak silnicari by museli nejezdit minimalne 1500 a spis vic …

            0 0
    • symir  

      Myslim, ze podle toho co pises by ti Trance mohl krasne sednout. Jezdil jsem Trance 2017 v Lku na mych cca188–190cm (viz profil). Ted uz mam endurko YT Capra, takze Trance pujde do sveta. Nicmene je to paradne jezdivy a hravy bike, ktery toho zvladne opravdu dost. Od lehcich a dlouhych vyjizdek az po celkem slusne prudky a narocny sjezdy. V tom extremnejsim bordelu uz samozrejme ztraci na jistote (taky je to porad trailbike), porad je to kolo ale schopny pomerne dost. Takze se toho neboj, pokud ti geometricky sedne, myslim, ze chybu neudelas ;)

      0 0
      • Pain  

        +1

        0 0
      • silent.cry  

        Ahoj. Jak je Trance jezdivy do kopce?

        Kdyz se podivas na Reign 2 29 bude to dle tve zkusenosti jezdivejsi nahoru i dolu?

        Tak moc lidi me z 27.5 odrazuje az mam z toho hlavu jako balon

        0 0
        • novas752  

          Hele buď si to vyzkoušej na vlastní kůži a urči si velikost kol na základě vlastní zkušenosti a pocitů, nebo to neřeš. Problém těhle diskuzí je ten, že pořádně nevíš, kdo to píše – jaké má zkušenosti, preference, z jakého pohledu to píše on.

          Endurař ti řekne že trance letí jak raketa, xcčkař ti řekne že to je líné a nejede to.

          Navíc ty rozdíly v tom jak to jede a jak se s tim jezdí nejsou moc velké, ať už je to enduro nebo velký trailbike, ať už je to 27,5" nebo 29", po přechodu z xc kola to všechno prostě nejede, kilový měkký gumy jet prostě nemůžou, a z kopce to letí jak lítající koberec. :)

          Až se s novym stylem ježdění a s novou kategorií kol sžiješ, budeš sám vědět co přesně chceš a proč. Ale to ti bude trvat třeba 2 roky.

          0 0
        • theedge  

          jak jsem psal – pokud nejsi tlačený časem tak doporučuji si to vyzkoušet. Navíc trail / EN kola teď mají poměrně prudkej vývoj a kdo má zkušenosti s trail / enduro kolem pár let zpátky, tak dneska je už zase hodně věcí jinak.

          0 0
        • Val  

          lidi jsou z malych kol vydeseny, kolikrat jsem tady na foru cetl neco jako ‚ber 29", na 27,5" se hrozne nadres‘, je to samozrejme nesmysl, coz ale neznamena, ze nakonec diky zajmu kupujicich 27,5" postupne zmizi ze sceny :)

          jinak na posledni vyjizdce na pujcenem Reignu jsem se ukrutne nadrel i na rovne silnici, ne kvuli velikosti kol, nebo kvuli rozdilnemu ramu – ktery je IMHO jen natazenejsi Trance, ale protoze to bylo osazeny brutalnima drapakama a houpavyma tlumicema do bikeparku…

          0 0
        • symir  

          No koukam, ze v tom pekne litas :) Uzitecnych a k veci odpovedi celkem dost, ale evidentne porad pekne v lese :) Jak uz tu bylo psano prede mnou, jdi to vyzkouset a uvidis ;) Uplne se vybodni na nejaky kecy o prumeru kol a proste je zkus. Treba me osobne 29ky vubec nesedi a to jak se vsude tlaci za kazdou cenu, mi prijde jako na palici postavena trendy masirka, ktera me obtezuje. Takze par velkych kol jsem zkusil a stejne jsem si ted pri vych 190cm koupil znova 27kovyho bika, protoze mam proste rad kdyz to drnca, je to hravy a musim si hledat stopu a ne abych to vsechno prejel jak s tankem. Nicmene vsechno se meni a treba se casem taky propracuju k velkym kolum, ale ted proste ne. Kazdopadne to co sis vybral (Trance 1 2019) je dobry bike, min na zacatek urcite. Co se tyce stoupacich schopnosti, urcite jsou lepsi biky, ale tenhle model ma i Eagla, ktery se na tohle kolo fakt hodi, takze uplne v pohode ;) A jestli brat Trance nebo Reigna, trailbike vs enduro ti ted asi nikdo uplne nerekne, k tomu se proste musis propracovat sam. Bud si koupis jedno a za dva roky pujdes do dalsiho, vykonejsiho (muj pripad) a nebo si koupis rovnou bestii a pak treba zjistis, ze ji uplne nevyuzijes. Tohle si proste musis rozhodnout/ vyjezdit sam ;) Kazdopadne nebud vyplasenej, neco si i zkus a uvidis co ti sedne ;)

          0 0
          • benobiker  

            Tak tak… Taky mám 27,5", zkusil jsem si pár 29", ale vyloženě mi sedly spíš ty menší velikosti rámů, s krátkou zadní stavbou, kde mi to trochu vynahrazuje tu hravost 27,5". Asi bych si na 29" zvyknul, jako plus vidím hlavně to, že ty kola prostě víc jedou, připadá mi, že se míň nadřu, nerovnosti to pobírá lépe, technické výjezdy do kopce po šutrech jdou lépe, prostě se snáz převalují přes bordel. Ale měnit kvůli tomu bajka nehodlám..:-D

            Trance vs Reign. Podle mě je Reign už vyloženě enduro mašina, která prostě nejede a nedovedu si na tom představit vyloženě vyjížďky s delším šlapáním. Je to kolo, které bych bral pro pohodlí a srandu do bikeparků, prostě hlavně z kopce dolů a peklit. Plno lidí kolem mě ale jezdí Reigna na takové to pohodové trailové ježdění, na stejných trasách pak vidím kluky jezdit na XC kolech. Tak si vyber..:-) Trance mi sednul, přijde mi to jako fajn univerzál, kterej můžu vzít do bikeparku a zároveň na tom ujedu i pár Km. 27,5" víc hračka, 29" lépe pojede. Zkus si sám a uvidíš…

            0 0
            • theedge  

              Tady je ale řeč o novém Reignovi 29 … už jsi ho jel že podle tebe nejede ?

              0 0
              • benobiker  

                Nene, toho nového 29" jsem neprojížděl, jen jsem si na ten autobus sednul na krámě.. :-) Furt to je prostě oproti Trancovi na běžné ježdění děsné kladivo, jako univerzál bych za sebe volil Trance, kterej prostě pojede lépe.. Ale proti gustu, žádný dišputát.. :-) jak říkám, lidi okolo mě mají tu novou 29" Reigna a jezdí s tím i vyjížďky běžnými šlapavými traily..

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.