GIANT ANTHEM 29ER 2 NX EAGLE nebo GIANT ANTHEM 29 2

10 nepřečtených
 • Mikebike1

  Vzít dražší letošní model na SLX nebo loňský ve slevě na SRAM NX a proč?

  http://www.giantstorepraha.cz/…r-2-nx-eagle

  http://www.giantstorepraha.cz/…-anthem-29-2

  Díky

  • zahr  

   Ja osobne bych si priplatil za novej model, SLX ma vetsi rozsah, lepsi chod, bude i lehci. Take tam jsou asi lepsi brzdy, to nemohu uplne posoudit, ty bych stejne hned vymenil za SLX.

   • Mikebike1  

    Napadlo mne, zda „neodjezdit“ NX a pak si to třeba nechat vyměnit za Shimano SLX. Pak by se to asi cenově srovnalo, ale nyní bych měl přijatelnější cenu :-)

    • Pijer  

     Už jenom kvůli ořechu na NX kazetu by byl následný přechod na 10z pastorek problematický a ne úplně levný. Jestli plánuješ výměnu kol, tak by to byla jiná, i když i tak by sa kola s ořechem microspline určitě lépe prodávala.

  • MlokCZ  

   Vzal bych raději 2020 model. Sice teď bys ušetřil a pozdější výměn osazení by nakonec dala podobnou cenu.

   Tak bych přihlédnul k vidlici. Rozhodně brát 2020 model. U Foxu to tak trošku přehnali s odlehčkováním a 32mm step cast modely byly už extrémně málo tuhé právě až do modelu 2019. U 2020 se s tím konečně rozhodli něco udělat, přidali cca 30g navíc a i těch pár gramů to překvapivě docela zachránilo.

   Ne že by 2020 32mm Foxka byla na tom s tuhostí nějak extra dobře (většina modelů konkurence je na tom ohledně tuhosti pořád lépe, ale zase Foxka chodí velmi slušně), ale aspoň se vrátila zhruba na úroveň, kde to bylo před přechodem na step cast modely. 2020 je za mě už i u 32mm verzí požitelná, 2019 model bych fakt nechtěl.

   Vnitřek je pak u obou modelů stejný (GRIP2 tlumič u toho jednoho modelu je nesmysl, je tam GRIP; GRIP2 se pro 32mm verze vůbec nedělá).

   • Nutribird  

    Ber SLX.

   • Mikebike1  

    Já myslel podle popisu na webu, že to je stejná vidlice.

    • MlokCZ  

     Není.

     Tady máš třeba jeden test

     https://www.bikeperfect.com/…-fork-review

     je přepracovaná korunka, která překvapivě udělala opravdu hodně.

     A dle měření je rozdíl v tuhosti opravdu velký. Sice tohle tvrzení Foxu neplatí:

     Fox’s claim that the 20 per cent crown gains make it as stiff as the 34

     Zlepšení je dle měření dokonce ještě o dost větší než 20%. Ale výchozí stav u 2019 a starších step cast byl tak špatný, že ani větší než proklamované zlepšení ještě nestačilo, aby se to dotáhlo na 34 step cast.

     A z reálné jízdy nejsem tedy ani u té 2020 s přepra­covanou korunkou nějak nadšený s tuhosti (teď myslím 32mm step cast). Ale to je tím, že jsem zvyklý na tužší vidlice. I 32mm Epixon je výrazně tužší než 2020 32mm step cast Foxka (a s tou 2019 ho ani nemá smysl porovnávat, tam je rozdíl obrovský). A když jsem pak zvyklý nejvíc na 34mm Aurona (který je zase o něco tužší než 34mm plnotučná Foxka, ale u té 34mm plnotučné Foxky mi tuhost na můj vkus dostačuje i když Auron je na tom lépe).

     Prostě u Foxe šponují hmotnost dolu a pro ty starší modely to už opravdu přehnali.

     • MlokCZ  

      A test je sice pro Factory, ale ta se liší jen tlumící částí uvnitř (FIT4 vs Grip patrona – pro můj vkus je tedy Grip patrona lepší, takže o Factory verzi není o co stát) a pak lehčí osou. Tělo vidlice je stejné.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.