Ghost vs. Rock Machine vs. Specialized

10 nepřečtených
 • evzulin

  Zdravím..

  Chtěla bych Vás poprosit o radu při výběru MTB kola. Pročetla jsem si zde několik témat na toto téma, ale i přesto se chci zeptat na Váš názor. Měřím asi 171 cm, vážím okolo 65 kg a byla mi doporučena velikost kol 29" a velikost M nebo L. Rozpočet jsem si vzhledem k frekvenci mého ježdění nastavila na 15.000Kč nebo něco málo přes. Nyní se rozmýšlím mezi třemi typy kol, které mě v obchodě zaujaly, a to:

  1/ Rock Machine TORRENT 30 29" 2018 (https://www.newbike.cz/…9-2018/d9947)

  toto kolo bych měla možnost koupit za cenu 15 900,–

  2/ GHOST Kato 2.7 (http://www.mojekolo.cz/…7-black-red/)

  3/ Women's Rockhopper Comp (https://www.specialized.com/…omp/p/129036?…)

  Mohu Vás tedy poprosit o názor, ke které variantě byste se přiklonili? Budu jezdit nejčastěji do práce v městském prostředí, ale ráda vyjíždím do přírody na delší vyjížďky. Samozřejmě se nebráním ani jiným variantám, pokud byste mi někdo poradil lepší volbu.

  Děkuji Vám za jakékoli reakce.

  • novas752  

   Z tohohle urcite rockmachine, ma vzduchovou vidlici. Za 16 neni moc co resit.

  • Pentaroth  

   Elko bude asi velke,ne…?

  • JFtryall  

   Lko je moc velke. A i na Mko to bude chtit predstavec o nejake rozumne delce.

  • kadlec  

   Ty kola zacinaji delat nejspis z leseninovyvh trubek ne? Ta hmotnost RM je silena, pravda kolo je levny, ale takovou hmotnost snad clovek ani nechce.

  • palo7  

   Lko na 170cm určitě ne. 29 bych za 16tis. taky nebral, ve 27,5 bude za stejnou cenu lepší osazení a mnohem lepší váha kola

  • evzulin  

   Děkuji Vám za komentáře. Původně jsem měla také vybrané kolo 27,5, ale je pravda, ze kdyz jsem v obchodě zkoušela velikosti, tak na 29, konkrétně M, jsem se citila nejlepe.

   Přemýšlela jsem a možná bych rozpocet zkusila o neco zvednout. Za 20k bych tedy uz mohla sehnat lepsi 29 kolo nebo bych musela pridat výrazně více? Priznam se, vubec tomu nerozumím a kazdy mi radi neco jineho..

   • Beekeeper  

    Osobně bych šel do kola okolo 20. Hmotnost max 13 kg, vzduchova vidlice, převody 2*10

    Zbytek dle toho co lip sedi a víc se líbí.

  • Mart7  

   Jestli jsi zkoušela ve velikosti M Rock Machine a sedlo ti, tak není moc co řešit za ty peníze. Vylepšovat můžeš postupně, až se díly opotřebují.

  • palo7  

   Zkus se svézt na tom RM s 15kg a pak na kole co má okolo 12kg. Myslím svezení v terénu i kopcích a hned uvidíš rozdil. Okolo 20 uz se daji poridit mnohem lepší kola

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.