• Divebull

Používáte někdo nový Garmin Edge 520? Jde mi o následující problém. Zobrazení aktuálního sklonu má cca. 10–15 sekund zpoždění oproti skutečnosti. Tzn. např. po vyjetí na vrchol stoupání a následném klesání přístroj ukazuje ještě cca 10–15s. že stoupá až následně zobrazí klesání. V přechodu klesání/stoupání je to stejné. Tento problém je stabilní, zařízení ukazuje na zobrazení sklonu profil přesně, jen o zmíněnou dobu časově posunutě. Garmin 510, který jsem rok používal, fungoval v tomto směru bez problému. Zařízení není používáno v originálním držáku (používán je držák BarFly), nicméně ani pro vyjmutí z držáku problém nezmizí. S tímto držákem byl předchozí Edge 510 používán bez problému. Problém je popsán i na následujícím fóru: https://forums.garmin.com/showthread.php?… Tzn. nejsem sám. Zajímalo by mě jestli to dělají všechny 520, nebo jen některé. Pokud všechny, je to asi problém software, řešitelný případným updatem. Pokud část, může být vadný hardware.

• koko0925  

Tohle my ale myslím dělali všechny přístroje řady Edge. Možná ne že tolik, ale 5s určitě.

• Divebull  

Mě to právě 510 nedělala. Možná tak 1–2 sekundy. Dnes jsem to znovu testoval. Zpoždění od přejetí hrany brdku skoro 20 sekund. Mrzí mě to, protože přístroj je to jinak fakt dobrý. Snad to tedy bude jen softwarový problém…

• jonti  

Garmin nevidí sklon přímo, ale počítá ho jako převýšení na vzdálenost za jednotku času nebo vzdálenosti.

• felda  

Potvrzuji stejne chovani zobrazeni sklonu. Zpozdeni 8–10 sec. Uvidime po dalsim updatu

• BB  

Nomohlo by to spočívat v nastavení zaznamenávání polohy. Pokud vím, tak to dělá buď každou sekundu, nebo po delších intervalech. Možná to zpoždění je při nastavení delších intervalů ?

• madik  

Zaznamenal jsem podobne chovani na moji 520. Prijde mi, ze stoupani je zprumerovane na urcity casovy, nebo delkovy usek. Odhaduju ze je to prumer tak na poslednich 100 m trasy. Do tahlych kopcu je to OK, ale na rychle se menici se kopec to moc dobre neukazuje. Pro zjistovani maximalniho stoupani je to dost naprd no.

• FeriP  

Nestalo se Vám někomu s Garminem 520, že nešel zapnout?

Přijel jsem dnes z vyjížďky, dal synchronizaci s mobilem a už se to nesesynchronizovalo a nejde zapnout. Zkoušel jsem víc kabelů od nabíječek, do zásuvky, do noťasu a nic… :/

• FeriP  

Nez se vypnul mel cca 8% baterky. Po nabiti na 100% se zapnul a zase normalne funguje…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse