Garmin Edge 510 "nelze opravit", pomoc:)

10 nepřečtených
  • snas89

Ahoj,

od září jsem dva měsíce stál, protože bylo kolo na opravě.

Když jsme začal zase jezdit, tak nenaběhl garmin 510:

přístroj jako takový se zapl, ale skončilo to jen u načítání profilů

Všechny tlačítka asi funknční, ukazovalo to i stav baterky, po připojení se to tvářilo jako usb storage (jak mac, tak pc).

• zkoušel jsem tvrdý reset, zformátování (s tím, že si sám nově soubory zavede) zformátování s tím, že jsem na netu našel systém souborů a tem jsem na disk garminu nahrál
    • taky jsem přístroj rozebral (hodně jednoduchý, návod na youtube jak vyměnit baterku) a zkoušel odpojit natvrdo baterku na pár minut

to sice taky nepomohlo, ale alespoň jesm si ověřil, že mechanicky s přístrojem nic nebylo: žádná špína uvnitř, žádné uschlé kapky nebo oxidace apod.

Dnes mi přišla zpráva z garmin servisu, že přístroj je neopravitelný (!).

Na konkrétní vyjádření ještě čekám. Ale přijde mi to divný.

Zažil jste někdo něco podobnýho?

Není tu náhodou někdo kdo se vtěhle věcech vyzná a opraví i přes postoj servisu?

Přijde mi to totiž divný a mám dojem, že po vzoru autorizovaných servisů aut se už spíš neopravuje, ale vyhazuje a nahrazuje novým.

Nabídli mi za 5 250 Kč (+ můj edge 510) nový edge 520. Co vy na to?

A popravdě se mi do koupě novýho vůbec nechce.

• jonti  

V zaruce taky vetsinu zavad resi vymenou, skoro nic se neservisuje.

• Schmiten  

Také jsem měl problém s 510 a vyměnili mi ho za nový, ale v záruce. Kamarád měl na svém starším Garminu neopravitelnou závadu a nabídli mu nový model za 50% ceny. Tak bych zkusil s Garminem vyjednávat o ceně :-)

• Breakpain  

Kolega z práce to samé…

• snas89  

Jj. Uz to v zaruce nemam prave.

Stejne mi prijde ulet ze se to rozbije tim ze to dva mesice lezi na policce:/

Breakpain:

Taky moznost ale jestli vubec premyslim o nejakym vykonu tak na kole. Jinde je to pro me uplne bezpredmetny.

Zkusim ukecat vetsi slevu na ten garmin. Okolo 3500–4 uz bych do ty 520 asi sel

• Breakpain  

Věcná, jestli nejezdíš jen na kole, zauvažuj o hodinkách.

Edge 1000 a FR 935XT

Mimo tréninku na silničce preferuju 935 na ruce ;).

A až odejdou oba přístroje, jdu opět do hodinek…

• MaPa  

To není úplně nejlevnější řešení ;-) Ale rozhodují jako vždy preference uživatele. Jako kombinaci si spíš dovedu představit Edge a Vivosport náramek, ale každý to má jinak.

• CzechJoker  

Kdyby se to stalo mě, asi bych jejich nabídku nevyužil a sáhl bych po Wahoo Elemnt Bolt. Přijde mi, že jsou tam některé věci lépe zmáknuté.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse