• HonzaG

    Ahoj, chtěl bych přestavět svoje HT na fulla a scháním rám. Vím, že už se to tu řešilo, ale

    nikde jsem nezjistil to, co mě zajímá. Myslím, že 100/100 mi stačí (použil bych vidlici). Zatím

    mám tyto adepty. Jestli vás někoho napadá ještě něco, budu moc rád za inspiraci, případně

    zkušenosti (funkčnost, kvalita atd.). Předem moc díky.

    Anketa: Jaký rám?

    8x
    16%
    32x
    63%
    4x
    8%
    0 0
    • HonzaG  

      Máte s těmi rámy někdo zkušenost? Mě se třeba ten Pells a i Author docela líbí vzhledem

      (GT moc ne), ale nevím, jak fungují a jak jsou kvalitní.

       

      Klidně bych šel i do 120 nebo 130 zdvihu (nevím ale, jestli ten můj Recon jde zvednout)

      • uvítám vaše nápady.
      0 0
    • Evilcleaner  

      já bych přihodil a koupil RB IQ, pro mě srdcovka;)

      0 0
      • Smazaný účet  

        počkal bych až to lidi otestují a až spadne cena :)

        0 0
      • HonzaG  

        No já bych byl radši, kdyby to bylo spíš levnější. To IQ za 26 mi přijde už moc.

        0 0
      • Pavel100  

        Já bych si počkal až to testne více lidí po delší dobu......zadní stavba je hezká ale co na to tlumič? A proč se do toho nepustil také FOX?

        0 0
        • Smazaný účet  

          FOX? třeba proto, že nebude dělat spešl tlumič pro nějakého mini výrobce odkudsi z východní evropy

          0 0
          • Pavel100  

            třeba se jim to moc nepáčilo.....a nebo se jim to prostě neoplatí

            0 0
            • jIrI___  

              Stejně by mě zajímalo, jak to bude v budoucnu s dotupností náhradního tlumiče. V podstatě je atypický jen „píst“, snad RB nakoupí do zásoby :-))

              0 0
        • Vilém  

          Osobne se mi tato konstrukce, kdy je tlumic stranove namaham zadni stavbou, nelibi. Pouziti atypickeho tlumice, tudiz nemoznost vyberu jineho, uz vubec ne. Kdo pak zakaznikum zaruci, ze to bude za par let opravitelne? Aby to nedopadlo jak s tlumici Shock Works, ktere distribuovali a pak najednou prestali. Kdyz jsem po nich neco na tyto tlumice chtel, tak mi rekli, ze mam proste smulu, ze uz je nedelaji a at si koupim jinou znacku.

          0 0
          • HonzaG  

            Mě se to taky moc nezdá. Kromě toho namáhání podle mě nebude ta zadní stavba tak tuhá, jako když je tam pomocné vahadlo – leda, že by IQ mělo hodně dimenzovanou tu spodní vidli.

            0 0
          • antuch  

            nechci nic říkat, ale třeba novej SUP F80 je na stejným principu…Jen tam ten čep zachovali a přidali do něj vodící ramínko. Já osobně bych se toho nebál.

            0 0
            • Hejdik  

              otázkou u těch rámů je jejich dostupnost.

              0 0
            • Vilém  

              Prave ze tam je navic vedeni, tlumic neni napevno spojen se zadni stavbou, ale pres cep a nakonec je tam pouzit standartni tlumic. Takze ten Sup neobsahuje nic co se mi nelibi na konstrukci RB.

              0 0
              • antuch  

                v principu to má stejnou funkci. Vodítko není na samostantném čepu ale přímo na ose tlumiče. Takže to není přepákování, ale jen vodítko. Jako logicky je lepší vzít to s tím čepem kůli servisu atd. Ale RB by nedalo na trh něco, co nefunguje.

                Pamatuju si, jak mi na krám jednou přišel borec, že se mu vysral elastomerový tlumič na Pro-flexu, což je stejně udělaná jao RB. Nakonec to skončilo tak, že se objednal Manitou Radium a borec si ho uzpůsobil velice jednodušše a efektně.-)

                0 0
                • Vilém  

                  To raminko to asi dost zpevnuje a pokud se tlumic otaci na cepu, jako ze podle fotek asi jo, tak je situace jina. U RB je vnitrni pist tlumice nedilnou soucasti zadni stavby a tak logisky musi mimo jine plnit stejnou funkci co ma u Supu to raminko, tj zpevnovat zadni stavbu do strany. Podle me se to driv nebo pozdeji musi projevit na zivotnosti tlumice. Az cas ukaze, zda byly me pochybnosti na miste, nebo ne. Duveru to vsak ve me nebudi.

                  0 0
                  • antuch  

                    sem rád, že sme se shodli:-)

                    Ale na Pro-flexu to šlapalo taky…a navíc u aut na přední nápravě je to to samý, ne?

                     

                    Já si osobně počkám, s čím příští rok přijde Sup, pač ten rám se mi líí, ale váha zatím není nic moc. A o pár keců níž sem dával odkaz na Twistera, ten bych mohl být zajímavější…

                     
                    0 0
              • antuch  

                jinak tvé obavy samozřejmě chápu…

                0 0
    • jonti  

      Ten pells je vzhladovo nazivo dost nepekny, ale je to kopia Gary Fisher Sugar a ten bol velmi dobry, naviac vsetci znamy co ten pells vozia su spokojny. A navyse aj cena je dost dobra.

      0 0
      • Vilém  

        Kopie Sugara? a v cem jej okopirovali? kdybys rekl kopie treba SC Superlight ap. tak to je, ale Sugar?

        0 0
        • Smazaný účet  

          j přesně, ale mě to spíš přijde jako kopie cannodale rush

          0 0
        • jonti  

          No pozeram ze fakt nie, som videl dva bicykle vedla seba, jeden ten pells a to druhe potom co bolo neviem :( sorry za mystifikaciu. Ale za nazorom, ze je skaredy, ale funkcny a jednoduchy si stojim. Skaredy je trubkami obdlznikoveho alebo stvorcoveho prierezu na zadnej stavbe v kombinacii s ostatnymi okruhlymi trubkami.

          0 0
      • HonzaG  

        Myslíš jako, že zpracování není precizní (svary atd.), nebo celkově design (ten se mi právě,

        alespoň z obrázků líbí).

        0 0
        • Vilém  

          Kdyz jsem jej videl na vlastni oci, tak mi pripadal, jako by to byl nejakej prototyp, kterej povaril nekdo ze zbytku co nasel v garazi.

          0 0
          • HonzaG  

            Aha, tak to bych se na to měl jít někam podívat – na zpracování jsem poměrně háklivej.

            0 0
        • Smazaný účet  

          no na obrázcích se mi taky líbí ale ta zadní stavba (hlavně mezi tlumičem a hl. čepem) tak ta je taková strašně jednoduchá, hranatá, bez nápadu…

          0 0
    • HonzaG  

      A co ten Author? Nebo ještě něco jinýho?

      0 0
    • HonzaG  

      Jo, nevíte někdo mimochodem, jestli jde RS Recon SL (Coil 08) zvednout ze 100 na třeba 130? V manuálu bylo u vzduchové verze, že se jen vyndá taková podložka. U pružinové by to asi chtělo delší pružinu. Nejsou třeba zkrácené vnitřní nohy atd?

      0 0
    • Luk02  

      Zdar, toho Pellse bych nedoporučoval…Proč­ti Velo byla tam recenze…(aspoň ně­co)

      Author bude celkem vpho přestože je to Author.

      A to GT taky se dá, dobrej systém dá se sehnat za dobrý prachy…Nicméně netvrdím, že se nedá sehnat lepší bike a lepší systém…ale zase je výhodou, že ten idrive působí větším zdvihem než ve skutečnosti má.

      A co ještě zkusit sehnat třeba nějakýho CUBA, GHOSTA?, případně Radion do ceny by ses vešel…

       

      LUk

      0 0
      • Stipka  

        všude tady ve vlaknech čtu jak všichni řikaj  kup Ghosta, ale nevidel sem že by tu napsali kde? da se tedy koupit samostatně? ja nic nenašel a psal sem na distributora a ten psal že bohužel, jen celé kolo

        0 0
        • Luk02  

          Ghost ani nevím, kde sehnat v ČR, ale v Německu bych asi věděl…

          0 0
        • Lister  

          Pokud Ghosta, tak napsat před sezonou než se budou dělat objednávky a pak se možná dá něco sehnat, ale ani tak ti to nezaručí – třeba dámské rámy nešly sehnat ani s velkým předstihem.

          0 0
      • MlokCZ  

        AMS 125tka by mohla jít sehnat jen těsně přes 20tis., což by byla slušná volba. Akorát 18tky velikosti už letos nejsou, došly a nebudou.

        A u Radonu by klidně mohl uvažovat nad celým kolem s tím, že buď prodá celé staré nebo třeba některé nové komponenty. Třeba takový zlevněný Stage 5 je za 36,5tis., což je parádní cena. Za tohle celé velmi slušné osazené kolo. To by při prodeji starého kola moc přes 20 platit nemusel.

        0 0
        • HonzaG  

          Cube 125 by se mi líbil, musim ale zjistit, jestli jde zvednout ta moje vidlice. Jinak, radši bych nakupoval v ČR (a nejlíp v obchodě), nějak mi přijde, že je to jednodušší, když je nějaký problém. Možná se ale pletu. Ješte včera jsem si říkal, že když přes 20000, tak to už to RB IQ, ale když tak nad tím přemýšlím…

          Ghost by se mi taky líbil, ale jestli se tady neprodávají rámy…

           
          0 0
          • MlokCZ  

            Recon by měl jít zvednout na 130mm, což je pro AMS 125tku použitelný zdvih (i když by snesla i spíše 140mm).

            0 0
      • dancing dog  

        Kdedo tohodle Pellse nedoporučuje, ale málokdo na něm jezdil. Mě se to kolo taky nějak zvláště nelíbí, ale těch cca 200 km, co jsem na něm jel mi staí na to, abych si troufl tvrdit, že to rozhodně není zlý, naopak dobrý…

        spíš je to celkem drahý…

        0 0
    • marapara  

      Z těchto jedině GT.

      0 0
    • Kubiczech  

      Když už, tak Author, ale osobně si myslím, že i přes malý výběr půjdou nalézt lepší varianty.

      0 0
    • Hejdik  

      Zkoušel jsem procházet,internet a je fakt,že samostatné rámy jsou docela oříšek.Fakt jich moc není.Podle recenzí a co jsem měl možnost vyslechnout,tak z těch 3 by asi fakt byla nejlepší varianta to GT,ale narazil jsem na tohoto Spydera. anio nevím,co si o těch rámech myslet,protože nikde jsem o nich ani nic nenašel,možná se najde někdo ,kdo s nima má nějaké zkušenosti,ale když stojí 15000 tak by to asi moc špatnej rám být nemusel.Pokud chceš přestavět svoje HT na fulla,tak by to mohla být doceladobrá varianta a za 5000 se dá už kjoupit docela schopnej tlumič.Spyder navíc nabízí možnost výběru barev a potisku,takže taky jakási výhoda.

       
      0 0
      • HonzaG  

        Na toho Spydera jsem taky koukal – zdvih ale jenom 90. Těžko říct, jestli je ten rám dobrý. GT se mi moc nelíbí designem (možná kdyby dělali jinou barvu), ale asi je to osvědčený rám…

        Máte s GT někdo zkušenosti? Ta zadní stavba vypadá dost subtilně. Nekroutí se?

         
        0 0
    • Rokro  

      Poté, co pode mnou ve svárech začal praskat full RockMachine (mám přes 90kg), jsem pořídil Spyder a jezdím ho už tak pět let a jsem spokojenej. Možná není nejlehčí, ačkoliv jsem to s ničím nesrovnával, ale drží a funguje. S tlumičem za cca 11.000,–Kč

      0 0
    • Twisp  

      Já si dovolím trochu přihřát polívku. A co jetej rám ? Můj Santa C. blur viz profil bude cca. do měsíce na prodej (rám, vidlice, řídítka – možno i jednotlivě)

      0 0
      • Dave.6  

        Zdravim, ja teda zajem nemam jen by me zajimaloproc takove superkolo prodavas? :) normalne bych rekl ze bude neco lepsiho, ale ono asi moc lepsich veci nebude :)

        0 0
      • jIrI___  

        Mohl by ses mi ozvat na mail? V profilu jsem tvůj nenašel :)

        0 0
    • antuch  

      já jeden čas pokukoval po tomto…ale bohužel chybí praktické informace. Rám je s virtuálním čepem, což se mi zádlo fajn. Ale říkám, nikdo ho nejezdí, tak nevím,no

       

      http://www.twister-bike.cz/kolo.php?…

      0 0
      • HonzaG  

        Twister ani ne. Mám od nich HT a ten rám mi moc dobrý nepřijde.

        0 0
      • Pavel100  

        Běž za roh a dej si tečku;-) … a zároveň ušetříš spoustu peněz!

        0 0
        • jIrI___  

          To je tak hodně špatný rám? (odmysleme si značku :)

          0 0
          • HonzaG  

            Nevím, co tím myslel Pavel100…

            Nicméně já mám neodpružený rám Twister Pro a přijde mi, že se docela kroutí při záběru. Podle obrázku je ten full až na vahadla skoro stejný jako Pro, takže nic moc tuhost + spousta ložisek… no nevím. Ale design OK.

              
            0 0
        • antuch  

          tohle je opravdu smysluplná reakce…máš snad k tomu nějaké důvody, abych si dal na dršku???

          Kolega se ptá na nějaký rám. Když je podle ten rám tak hroznej, tak nám to prosím objasni ooo velký…

          0 0
          • mill  

            Ja si taky myslim ze ten ram je hroznej. Vypada to jak z Tesco kola.

            0 0
            • antuch  

              mně se jedná o funkci, myslel jesm, že tohle se tu řeší…ne design. Z těch nabízených to taky designově není žádná hitparáda:-D

              0 0
            • Pavel100  

              tak nějak a na to je zase docela drahý

              0 0
          • Pavel100  

            Měl jsem HT Pro rok 2003 v té době XT osazení za super peníze ale dneska se to nedá srovnávat. Rám nic moc tuhý, na stránkách ty nové vypadají pořád stejně, nevím jestli mají ještě pořád integrované hlavy tzn. přímo ložisko do rámu každopádně tehdá to provedení hlavy taky nic moc. Neřešíme design, ale šetřit pár tisícovek a koupit si tohle a pak se mlátit do hlavy=to jsem tím chtěl říct:-) Stačí se podívat na web jak je propracovaný, fotky kol atd atd.....navíc někdy kolem 2005 nebo nějak tak měla tato značka docela problémy, pak se to asi znovu probudilo:-) JEstli chceš být ale testovací jezdec jdi do toho:-)

            0 0
            • antuch  

              ten rám stojí 15000 bez tlumiče. To se ti zdá málo? Dej si k tomu pořádnej tlumič a seš na 24000, což je stejná cena jako u konkurence.

              A druhá věc, kerá mi připadá fakt směšná…měls HT z roku 2005, v životě si nejel na tomhle a haníš to??? Nevím, no…ty se mi nezdáš jako hodnověrný poradce.

              v roce 2005 taky třeba vesele praskaly meridy a nevidím důvod, proč bych si nekoupil tu letošní.

              Takže znova, snažím se tu řešit funkci toho virtualu…jel na tom někdo, nebo všichni jezdily na HT z roku raz dva a atk je pak tohle šmejd?:_D

              0 0
              • Pavel100  

                Jsem se nedíval, že to mají cenu bez tlumiče.....no tak to mají zbyčetně moc drahé:-)

                Já na tom nejel a ty jsi na tom jel a kolik lidí znáš že na tom jelo když si tak chytrý? Za rok 2003 a 2004 jsem potkal pouze 1kolo stejné značky a bylo to HT stejné co měl já. Od té doby jsem nepotkal ani jedno.

                Budeš si to muset koupit aby jsi věděl že to zase tak dobrý rám nebude a nebo sehnat někoho, kdo ho už jezdí = hodně štěstí:-)

                0 0
              • Pavel100  

                Jo a ty jejich webové stránky…to je bastlička první kategorie to už samo o sobě něco říká, když to má prezentovat nějakou značku kol (a nejsem tady pro mega styl meridy a podobně).

                Nevím se kterou značkou to srovnat, myslím že i o Spyderu se ví mnohem více!

                0 0
    • Aiax  

      A co KHS 904 R s Fox Float RP3 za 9990,– Kc? Je to sice starsi model, ale podle fotek je to ctyrcep.

      http://phenix.cz/index.php?…

      http://www.khsbicycles.com/02_xc904r.htm

      0 0
      • Vilém  

        Za ty prachy to nevypada zle, tedy pokud je opravdu s tlumicem, tak je cena dost solidni. Kdyz jsem na ten ram koukal, tak bych rekl, ze se jedna o velmi podobne ramy jako bylo Ravo Marathon, NoSaint, nebo Mongoose (ten mel ale virtualni cep), Rock Machine. Sice je jinak udelano uchyceni tlumice, ale podoba tam je.

        0 0
    • kycis  

      Na cyklobazaru nekdo prodava Meridu 96 za 17 litru a vypada celkem zachovala, kdyby ti nevadil jetej ram a jenom 96mm zdvih.

      0 0
    • jIrI___  

      Máte někdo zkušenost s BeOne Nirvana? Ten systém přepákování vypadá pekelně :)

      0 0
    • Kero  

      S tym GT urcite neurobis chybu, len tam treba ten propedal lebo ja ho nemam a sice som na to male pohupovanie uz zvyknuty stale ma stve ze mi to bere energiu v kopcoch. System je to naozaj vychytany a som s nim uplne spokojny.

      Neviem preco nemas vo vybere aj Giant Trance, pretoze pre mna to bol vzdy suboj Giant vs. GT

      0 0
      • HonzaG  

        Giant Trance je pěkné kolo, ale samostaný rám jsem nikde za dobrou cenu neviděl

        0 0
    • mill  

      Drobet si prihreju polivcicku, nevite jestli se da sehnat ram Norco Fluid? prolezl jsem celej net a nic.

      0 0
      • pitos  

        S rámy to je kapku složitější,zkusil bych se informovat u dovozce pro ČR,bude mít info jestli tento rám  někde vůbec u nás je.

        Sám jsem kupoval loni rám Sixe,takové věci je lepší objednat už dost dopředu a modlit se aby vše klaplo.Já objednával asi pět měsíců před dodáním norca do ČR.

        0 0
        • mill  

          Díky, už jsem jim napsal tak jsem zvedavej na vysledek

          0 0
          • goofy  

            Jakou velikost shanis? Maji S a M pokud se dobre divam..

             

            Norco

            0 0
            • mill  

              Rámy na Eshopu nejaky maji, i bych si vybral. ale dat takovy penize za 2roky stary ram se my nechce. Je to drobet moralne zastaraly. Pockam jestli budou pristi rok prodavat samostatny ramy. Nebo mozna koupim levnejsi verzi celyho kola a vyhazim co se nehodi. Ale to by bylo asi uz o neco drazsi. Uvidim jestli pristi rok pusti nejaky ramy do prodeje

              0 0
              • pitos  

                A proč si ho tedy u nějakého prodejce neobjednáš na příští rok?Jestli budeš jenom čekat co zbude tak máš velkou šanci že to dopadne jako letos.S rámy je to prostě tady bída a  pokud chceš něco konkrétního tak vě věčině případů to dá trošku práce.Že se třeba v dubnu rozmyslíš,příjdeš do obchodu a vybereš si svůj rám ve své velikosti je tady trošku utopie.

                0 0
                • mill  

                  Ono to neni tak jednoduchy, psal jsem dovozci a loni a letos pry zadny ramy Fluidu v nabidce nebyli. naposled dovezli v roce 2007, a pochybuje ze tedko nekdo vi jestli v 2010 Norco uvolni nejaky ramy do volnyho prodeje.

                  0 0
    • radak  

      Zdar, a co takhle neco z bazaru:

      Marin Mount Vision 2004 L Opava (Moravskoslezský kraj)

      Prodám Marin Mount Vision 2004 ve velikosti L (19.5"), v dobrém stavu, ježděn rekreačně. Tlumič byl servisovám a upraven ve www.tftunedshox.com v 7/2008. Vidlice byla v servisu na výměnu oleje a těsnění v 12/2007. Od všeho mám doklady, k vidlici a tlumiči jsou i návody.

      cele kolo nebo jen ram

      nebo

      Rám GT I-Drive vel. L Opava (Moravskoslezský kraj)

      Rám je velikosti L (19", uhel hlavy-70.5, uhel sedlovky-73, výška kola od země-753, horní trubka-612, zadní vidlice-431.8, výška středu-330.2), zdvih zadního kola 115mm.

      byl vyroben 2004, koupen jako nový 2005. Na kole jsem najel rekreačně asi 500km. Stav je velmi dobrý, lak má běžné microškrábance a jedno míslo s ulouplým lakem- na fotografii, po odskočení kamene od předního kola. Navářky na véčka i kotouče, podsedlový rychloupínák. Tlumič Fox Float R.

      jesli by byl zajem neboj se na cokoli zeptat, pujcim je i k vyzkouseni

      0 0
      • HonzaG  

        Díky, ale chtěl bych něco novýho. A velikost L by mi stejně byla malá.

        Každopádně díky moc všem za rady…

        Skoro přemýšlím, jestli by nebylo lepší ještě chvíli šetřit a pak koupit celý kolo, případně na splátky. To už by byl docela výběr.

        0 0
    • danny.key  

      TAKY NĚCO HLEDÁM DO 20 000 IDEÁL.pŘE­MEJŠLEL SEM NAD KELLYS TYKE, ALE NEVIM TEN KELLYS,JINAK VZHLEDOVĚ SUPR, SPIŠ BY TO CHTELO FOXOVEJ TLUMIC TADY JE Monarch 4.2 Solo air.Řešilo se tady celý kolo ale čistě rám sem tu neviděk řešit.

      0 0
    • Petrfield  

      Dobry den chtel bych vas poprosit o radu vas znalcu a zkusenejsi chtel bych poridit full ram (presneji DH) do 22 000,– poradite mi prosim vas. Odusevnile odpovedi si prosim vas odpuste zadam vas jen o radu dekuji predem mysleno tak abych koupil za tu cenu to nejslepsi co se da za tu cenu sehnat

      0 0
      • wilda81  

        Mel bys specifikovat jaky typ ramu shanis XC, AM, DH nebo alespon co na tom planujes jezdit. Planujes pouzit i nejake dily co uz mas doma?

        0 0
        • Vilém  

          presneji DH :)

          0 0
          • wilda81  

            Tak nevim jestli jsem blby :), ale rekl bych, ze tam (v dobe kdy jsem odepisoval) tohle upresneni nebylo. Projevi se editace prispevku hned i pro ostatni?

            Petrfield: a velikost? Mrkni sem http://bikemarkt.mtb-news.de/…ide/Downhill … par veci uz jsem tam nakoupil a vzdy v pohode (narozdil od dolekopu apod.).

            0 0
            • Vilém  

              Pokud jsi byl rychlej, tak je fakt mozny, ze to tam nebylo.

              0 0
            • Petrfield  

              Wildo prosim te ramy jsou tam bezvadny na fotkach vypadaji perfektne ale mam trochu strach z te cesty a prepravy to mam velky strach aby vubec doslo… A v jakem stavu atd… Kdyz vidim odkud to nabizek a inzeruji :)

              0 0
    • Petrfield  

      Velikost M merim 187cm vazim 83 kg zhruba…Nechci jezdit zadny „pekla“ jezdit si to svoje. Doufam ze to dal nemusim rozvadet. Nejsem zadny velky zavodnik da se rict ze jsem neco uz sjel Chvilku uz jezdim ( 3 roky ) a chtel bych zainvestovat uz do neceho lepsiho a ted zadam vas o vase rady… Ja vim ze to asi neuslysite asi radi ale ram muze byt i pouzity… Novy ram totiz za 22k za moc stat nebude…

      0 0
    • Petrfield  

      Diky za typy… Holduju stavbe ramu jako je ten YT Industries.. a Nukeproof… Takove postaveni ramu strach mam no jednou jsem objednaval tlumak a prisla mi činka do posilovmy a ja nejsem horlivej kulturista zrovna tak ze proto no… A ma tom dolekopu by se neco nevybralo…

      0 0
    • Petrfield  

      Mohu vas poprosit o nazor na tenhle ram Mondraker Summum 2012. Specialized Demo II 2012… Giant Glory 2010, Transition TR450 pripominam ze jde jenom o ramy kdyz bude potreba poslu i odkazy. Smekuluji jako blazen a nevim.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.