• michalzik

    Zdravím,

    vybírám full do 50 000. Pročítal jsem vlákna, ale o mých kandidátech nic moc. Prosím zkušené borce o zhodnocení/ doporučení. Něco o mě: 45 let, 177 cm 80 kg. Loni 6800 km, z toho cca 6000 na 29 HT (v profilu) lesy okolo Hr. Králové, zbytek hory TT, RS, Jeseníky, Orlické na 26 full Ghost 140 mm. Nejsem žádný střelec, Boulder na TT nebo Wails na RS jsou asi moje maximum, ale náramně ji je užívám. Kromě trail center, ale rád vyrazím na celodenní pojezd na hřeben Jeseníků atd.

    Kandidáti jsou:

    Merida One Forty Lite

    Qayron Carma

    Ghost Salmr Base

    Rockrider

    Nejvíc se mi líbí Carma, ale a) nejsou a b) mě děsí hmotnost. Jako nejrozumnější mix cena/ výbava/ hmotnost mi vychází Merida a v té černo-zelené kombinaci je taky moc fajn. Rockrider je tam asi do počtu, myslím že RS by si na tom člověk neužil. Prosím o konstruktivní hodnocení, event jiné návrhy ne ve stylu našetři ještě jednou tolik a kup si pořádné kolo, jak je zde zvykem. Děkuji za pomoc.

    0 0
    • Tomas_82  

      Tak za mě tedy určitě ten Ghost, sice to je spíš xc než trail (což by ti ale vzhledem k tomu co jezdíš mělo spíš vyhovovat) ale i ty traily si s tím užiješ a už je to rozumně osazené. A nebo tu prostřední 29" Carmu.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      15 199 Kč -12% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 699 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      od 10 599 Kč -14% MOC 17 699 Kč

    • Uzdichcal  

      Počkej tak měsíc. Rockrider přijde s dvěma novými fully. Se 120 a 100 mm zdvihu

      0 0
      • michalzik  

        Děkuji, trochu vyšší cena, ale ten tlumič mi přijde děsně na ráně odlétávajícímu bordelu.

        0 0
    • mikub  

      A plánuješ si toho Amuleta nechat, nebo hledáš náhradu za obě?

      I v Hradeckých lesích se najdou místa, kde je full příjemný (Orličky taky podle mě nejsou terén na 150mm endurko) – takže z toho pohledu bych šel raději do něčeho s nižšími zdvihy (Ghost, ale spíš počkat na ten dekáč).

      Pokud si ale myslíš, že ti Amulet na tohle běžné ježdění stačí, pak asi ta Merida (jenom je škoda na takovém kole jezdit 1/10 celkového ročního nájezdu).

      Ještě bych zvážil alternativu, zkusit RockRidera na 120mm na úplně všechno a když se pak na TT případně RS prdneš, že chceš jezdit ty větší vraždy, dovybavit RR teleskopkou, případně si tam kolo půjčit.

      0 0
      • michalzik  

        Děkuji za názor, Amuletu praskl rám, nahrazen Author Instinkt rámem. Celo HT si určitě nechám, jezdím většinu času kolem HK. O to víc se těším do hor a na traily, ale čas je proti. Merida je zatím favorit, ikdyž Ghost je Ghost. Na Meridě bych asi měnil brzdy (mám volné SLX), na tom Ghostu se mi nezdá nejlevější vidle s 32 mm nohama.

        0 0
    • Smazaný účet  

      RB se ti nelíbí? Základní model se do 50k vejde.

      0 0
    • jenik00  

      Čau, mně to přijde jako hrozný plečky.

      Nenašel by se ještě nějakej drobásek třeba na tohle? :

      https://www.canyon.com/…-5/2674.html?…

      Nebo něco od radonu

      Třeba Radon Skeen trail

      Nebo bazar. Za padesát tyček už vymyslíš dobrý poježdění z druhý ruky.

      0 0
      • michalzik  

        Díky za názor, chápu, že když přidám xy tisíc získám lepší kolo, a když k tomu přidám další x tisíc tak bude ještě lepší atd. Pro mě je zadaná částka obhajitelné maximum.

        0 0
    • novas752  
      1. Máš tam velmi nesourodou skupinu kol. XC Rockrider na jedné straně a Merida + Qayron jakožto už docela těžkotonážní trailbiky na druhé straně.
      2. Musím souhlasit s Jenikem, osazení těch kol je pro řádění v terénu dost slabé. Odpružení, brzdy slabé i na xc kolo… Do budoucna bude nutné spoustu komponentů vyměnit aby to za něco stálo.
      0 0
      • Bike-o-Noor  

        Omlouvám se za trochu nesouvisející reakci, ale ono to přijde. Konečně jsem víc kouknul na tvůj profil a uvědomil si, že seš správný osvětář. O to víc si vážím všeho, co jsem se od tebe dověděl a rozhodně se tím budu řídit. A navíc umíš fotit!! (jako že máš oko).

        Takže jsem zvědavý, až se něco naučím na svém prvním HT trailu od Qéčka až mi přijde, jestli budu pak ještě prahnout po tom fullu jako po vyspělejším stroji. Po nějaké té šelmovitě protáhlé svini. A nechápu, jak to ve svých letech děláš, to musí fakt bavit, jasně. Takže dík.

        0 0
      • michalzik  

        Děkuji za pochvalu.

        0 0
      • michalzik  

        NOVAS. Děkuji za názor, v zadání jsem psal, že RR tam je více do počtu, líbí se mi na něm hmotnost, kterou vyčnívá nad ostatními. Na Meridě mi přijdou slabé brzdy, ale jak jsem psal mám doma volné SLX, nevím jak tlumič. Dostal by šanci. Zbytek se stejně bude dle potřeb měnit, nemyslím, že např. ráfky na kole za 70 budou o tolik lepší atd.

        0 0
        • theedge  

          Hele jak napsal Novas → 50k je na novej full kterej ti poslouží na ježdení typu TT a RS proklatě málo. Je faj že sis nastvil limit 50k, nicméně realita trhu a reálných cen je jiná.

          Rozhodně tě vyjde levněji rovnou koupit líp vybavený kolo než to pak postupně měnit … to je finanční nesmysl.

          Naježdení který píšeš to chce full z kategorie tzv. trailbike.

          0 0
          • michalzik  

            OK, děkuji, názor beru. Do této chvíle jsem vše zmíněné jezdil na 26 palcovém fulu Ghost, dvojtác a rychloupínáky. V podstatě na kole, na kterém by většina BF nejela ani pro rohlíky, čili jsem přesvědčen, že o 10 let novější kolo bude o mnoho lepší.

            0 0
            • novas752  

              Jo to je jasné. Jen je tu prostě docela pravděpodobnost že až se na novém kole rozjezdíš, budeš mít potřebu dost dílů měnit.

              0 0
            • theedge  

              Dělej jak myslíš jsou to toje peníze. Jen bych tě chtěl upozornit že dnešní lowcost komponenty kterými ten full za 50k bude osazenej jsou ale fakt lowcost.

              Mám pocit že dřiv se to tak neojebávalo. Dneska je ušetřený na každým blbým šroubku. On ten tvůj 26 Ghost může být technicky kvalitnější kolo než to si teď chceš koupit.

              0 0
              • novas752  

                Doba je zlá, full za 50 v podobné výbavě stál ještě před pár lety spíš 35–40 max. Osazení tomu odpovídá.

                1 0
              • Smazaný účet  

                Co je na deore špatného

                0 0
                • theedge  

                  Je to mozna prekvapujici ale kolo a zvlast full se nesklada jen z prehazovacky :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak možná bys prostě měl víc koukat ;) Gayron je skoro komplet ;)

                    0 0
                    • novas752  

                      „Skoro“ komplet. Akorát tam jsou nejlevnější kotouče asi Tourney a brzdy cca Acera. Alw jinak Deorko v kompletu jak vyšitý.

                      0 0
        • novas752  

          Hnotnost nemá smysl v tomhle případě vůbec řešit. Hmotnost neni zdaleka vše. Aktuálně mám kolo 15,7kg a jsem s ním

          mnohem spokojenéjší než když mělo 14.

          Každopádně kupovat pak lepší díly bývá finančně dost nesmyslné, už jen třeba slušná vidlice = 15+, v doporučené moc spíš 20+. A o 15–20 dražší model by měl víc lepšího osazení než jen vidlu.

          0 0
          • michalzik  

            OK, děkuji všem za názory, určitě mají své opodstatnění. Aktuálně řeším nabídku od místního stavitele, tak uvidíme.

            0 0
            • Bike-o-Noor  

              Tak to dej určitě vědět! A až to hodíš do „našich biků“, tak uveď prosím podrobný popis.

              0 0
    • decimax  

      Jak se tu uz psalo, vzal bych neco jetyho..Za 50 se da neco vybrat..Na novy to je silene malo:(

      0 0
      • michalzik  

        Díky za názor. „Jetý holkou po cyklostezkách“ od Kuciho asi nee. Velikosti M je hrozně málo. Uvidíme stavbu.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Hale budeš spokojen, 50k za full zas tak málo není a holt některé komponenty časem vyměníš, když to bude nutné.

          0 0
      • novas752  

        Ano, ale hledat spíš okolo 40k – následující 1. servis může být úplně bez problému přes 10 000. Kolo po poctivé generálce prodává málokdo.

        0 0
    • Filipsimek  

      Klidně bych zvážil ještě tohle . Dostupné teda nejsou, ale to ostatní návrhy taky ne a zrovna v dekáči to poměrně rychle naskladňujou.

      0 0
      • michalzik  

        Děkuji za návrh. Krásy moc nepobral, výbava vzhledem k ceně velmi zajímavá.

        0 0
        • Filipsimek  

          Souhlas, vzhledově to je hrůza, ale geometrií to za mě není vůbec špatný a komponentově to je o řadu výš než ostatní. Tady kdyžtak recenze na nižší specifikaci, která je mimochodem skladem, ale tam mi už to zas tak výhodný nepřipadá.

          0 0
          • deeneo  

            V reálu vypadá o dost líp. Vlastně se mi líbí moc

            0 0
            • Sulka  

              Musim souhlasit. Na zivo jsou bajky z dekace vizuelne povedene.

              0 0
      • plysovykozisek  

        To je pravda, ale taky se to rychle prodá, zvlášť v této době, kdy je o kola nouze!

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.