• Dzordano_Bruno1

    Ahoj,

    sháním informace, popř. rady. Jaký je podle vás kvalitní full. 100/100 cena max. 45.000 hledám něco nevyýrazného. Takové ty kolotočářské modely, co předvádí cube, kde je 78barev mě opravdu nebaví.

    děkuji za každý nápad:)

    0 0
    • maajkee  

      Kde máš tady 78 barev? :)

      0 0
    • Seky  

      Tak já osobně bych volil mezi Lapieere X-CONTROL a RB IQ.

      0 0
      • Dzordano_Bruno1  

        RB IQ se mi opravdu líbí, ale potom, co jsem tady četl tu debatu o nějakém nelineárním pružení nebo co, tak jsem z RB nebyl moc nadčšený:(

        0 0
        • Kubiczech  

          Když se ti líbí, tak si ho pujč a udělej si názor sám. Zatím znáš jen názory ostatních, kteří na tom kole mnohdy ani neseděli nebo ho neviděli jinak než na obrázku.

          0 0
          • Dzordano_Bruno1  

            Někdy příští týden se chystám do Centra podívat, jak vlastně bike vypadá naživo. Libí se mi taky možnost si kolo poskládat podle svých představ:)

            0 0
          • l-e-t-o  

            máš pravdu, že asi je nejlepší si to kolo vyzkoušet. A jestli to bude jeho první full, tak stejně nevím jestli by on (nebo třeba i já) nějak poznal tu nelinearitu a progresivnost tlumení.

            0 0
            • Dzordano_Bruno1  

              To je právě ono, že já vlastně jsem z Mlokových grafů totálně nepobral, co si o tom mám myslet :D

              0 0
              • l-e-t-o  

                máš pravdu, že mlok je šílený teoretik :-D

                0 0
                • Dzordano_Bruno1  

                  Spíš by mi vyhovovalo, kdyby napsal :D

                  ,,Pod zadkem se to bude maličko houpat, při sjezdu to pobere vše, jen nelze využít celýho zdvihu, protože je tam na nic tlumák!" tak to poberu, ale jinak – ne :D

                  0 0
                • maajkee  

                  jo jo, každej milimetr pro něj hraje roli :D

                  0 0
                  • Georrge  

                    tak když ten rám stojí tolik co moje kolo tak už by to mohlo být vypiplaný ne?:D

                    0 0
                  • Dzordano_Bruno1  

                    Neříkám, že je to špatně, ale z jeho vyprávění jsem pobral, že všechny fully jsou na prd, protože to nemá extrahydroexpanzní nádobku s hajvolume komorou :D Znalostí má Mlok neskutečně o tom žádná, jen místo grafů poradit bike by bylo lepší:)

                    Ale to odbočujem.

                    Takže zařazuju do výběru RB, Giant a Spešl.

                    Co si bike poskládat do Té ceny? Je možnost složit něco lepšího?

                    0 0
                    • l-e-t-o  

                      složit na rámu IQ :)

                      0 0
                      • Dzordano_Bruno1  

                        Co jsem koukal, tak RB tam nemá ceny nijak přemrštěný. Jen bych vynechal tu Dynasys řadu s flák tam klasiku..

                        0 0
                    • MlokCZ  

                      Radit někomu konkrétní rám v podstatě nejde, protože každému sedí něco jiného. A proto už taky skoro nikomu nic konkrétního neradím a jen píšu o tom, jak se něco chová.

                      A dokud sám nebudeš vědět, co vlastně přesně potřebuješ, tak ti nemůže poradit nikdo.

                      Graf je od toho, aby ten kdo už ví co potřebuje hned viděl, jestli to je ono nebo ne.

                      A u fullu je graf zadní stavba jen část jeho vlastností, takže jen z grafu nelze nikdy zhodnotit vše jako celek.

                      A otázka je něco lepšího je vlastně úplně špatná. Už ty tři kolo jsou naprosto odlišná a tvojim cílem by mělo být zjistit, co vlastně chceš a pak dle toho vybrat. A už jen otázka, jestli vlastně dobře víš, jaký chceš zdvih (tím nechci přesvědčovat na jiný, jen chci říct, že trefit se napoprvé do správného zdvihu není tak lehké).

                      Třeba můžu napsat, že z mojeho pohledu jen ten Spešl zabitý Brainem a že Brain na nezávodní ježdění (na bednu) nikdy.

                      Jenže někomu Brain sedět může (a občas se tací najdou co jim opravdu sedí), takže k čemu taková rada.

                      A další věcí je geometrie, která je také individuální.

                      A pokud už bych měl říct jedno z těch kol, tak Anthem.

                      0 0
        • l-e-t-o  

          no jestli můžu říct jednu věc. Nikdy jsem neseděl na žádném fullu, ale byl jsem teď nedávno v Jezdkovicích pro CRR, které si kupoval taťka a já se tam trochu projel na IQ ve verzi Race a byl jsem přimo nadšený. Rozhodl jsem se, že zkusím najít nějakou brigádu a pořádně našetřit, protože to kolo se mi fakt líbí.

          0 0
    • kopečák1  

      Athem X2 2010, bohužel už 47k

      http://www.cykloworld.eu/…-anthem-x-2/

      Spec. Epic Expert 2010 už 49k, ale z 80ti.

      http://www.bradsky.cz/…-p-2783.html

      Kdyžtak napiš jako scháníš velikost a já pak mrknu i na levnější kousky.

      0 0
      • kopečák1  

        Jinak se omlouvám že sem přestřelil rozsah rozpočtu… ale byla by třeba škoda si nepřiplatit dva tři litry a mít tím pádem ještě dražší kolo se pěknou slevou…

        0 0
      • Dzordano_Bruno1  

        Přesně tyhle dva biky jsem zařadil do výběru stejně jako RB IQ.

        Hledám prostě pohodlný bike, co vydrží nějaký rychlejší ježdění v lese a člověk nebude vyklepanej po každým kořenu. Hlavně bych nerad měl pod zadkem houpačku.

        Proto heldám a ptám se :)

        Jinak osobně se zaměřuju na kvalitní rám, vidlu a kola. Zbytek nějake neřeším, protože to se dá lehce upravit a hodně se to zničí..

        0 0
      • esotery  

        Navíc ten Epic stojí 58k:). (stačí si zkusit vybrat jakoukoliv jinou velikost než XL)

        0 0
    • Smazaný účet  

      tady předhodím něco tygrům: http://www.evanscycles.com/…ike-ec020287?… perte to do mě!

      0 0
      • maajkee  

        Pěknej, časem lefty, trochu poladit a má kolo jak princ! :)

        Ale myslím, že zdejší teoretici to kolo odsouděj z fleku :)

        0 0
        • Stingray  

          Nevím co ti řeknou zdejší teoretici, ale lidi co to kolo jeli a neviděli ho jenom na obrázku ti řeknou že je to pěkně předražená *****. Stejnou neli lepší službu za lepší cenu ti třeba udělá Franta Mrázek. Pokud nechce houpačku, tak nevim proč mu cpete tuhle píčovinu s velkým Cé. Podle tvých rad se mi zdá že jsi tu jeden z největších teoretiků BF bejbe.

          0 0
          • roud  

            vidiš a třeba zdejší teoretik foose co sem dal ten link ho má a myslim že by jentak nedoporučoval něco co mu nesedí ;o]

            0 0
            • Stingray  

              Tak to bohužel nedovedu posoudit jestli Foose má nějaký další zkušenosti ohledně fulů když má v profilu Meridu a Canona. Ale třeba jel na třiceti různejch fulech a vyšlo mu z toho že je Rush to nej co mu trh nabízí a já mu to neberu.

              Já reaguju na Maajkeeho, kterej se mi zdá je teoretik jako prase.Ten vyzkoušel pár pevňáků,29tku a možná pár fůlů na tý placce kolem HK a dělá chytrýho až na půdu. Já říkám že ten Rush se houpe jaxsviňa a za ty prachy se dá pořídit mnohem víc pěknějch a lépe chodících kol. Neříkám že C dělá jenom šitový kola, jezdil jsem chvíli karbonovýho Rize a docela se mi na xc líbil.

              0 0
              • roud  

                vidiš a třeba zrovna já bych řek že ten rize je bída za poslední dobu mi to přišlo jako nejhorší kolo od cannonu tohle je prostě dost individuální…

                0 0
                • Stingray  

                  já bych si ho za ty prachy taky nekoupil, jen říkám že z velkého C se mi líbil zatím nejvíc.Jsem docela zvědavej na Jekyla, kámoši co ho zkoušeli z něj byli nadšený.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                jestli se Rush houpe tak Rize se houpe ještě víc :D Rize není moc povedený model :( Měl jsi vůbec správně nafouklý tlumič?

                Když ti tohle přijde jako předražená ***** tak sem hoď link na fulla s karbonovým rámem do 45t.

                0 0
                • Stingray  

                  Tlumák byl nafoukanej dobře a subjektivně se mi Rize houpal míň. Ale nenajel jsem na nich tisíce, spíš jen desítky kilometrů.V čem je karbonovej rám lepší než hliníkovej? Kromě rozdílný minimální váhy a image? Jezdil jsem i SC Heckler a je to dost podobný.Levný rám z drahý stáje, nic víc, nic míň.Holt z tohodle systému uchycení zadní kyvky toho nikdo víc nedostane.

                  0 0
              • maajkee  

                Jseš uplně mimo, já jen napsal, že bude mít kolo jak princ, mně se rush prostě líbí a tečka, to že někdo zpochybní jeho funkci mi bylo hned jasný, proto jsem to napsal.

                A vůbec já, právě nejsem teoretik, mě teorie nezajímá, já si potřebuju věci vyzkoušet v praxi, vůbec jsi mě neodhadl čéče ;)

                0 0
    • Dzordano_Bruno1  

      Akorát jsem se byl podívat na Epica, krásný bike, opravdu krásný.

      Bohužel sehnat testovačku je docela problém a cena 47 je přes můj limit celkem dost. Proto se zaměřím na Giant a posléze na RB.

      Neřeším, že jedno kolo má přehazovačku tu a druhé tu. Mlok mi doporučil Giant, tak se na něj zaměřím, protože věřím, že to bude jako první full nejlepší možnost.

      0 0
      • ronin  

        Anthem x3 2010 už neseženeš jako já (velikost M/L), zůstává Anthem X2 2010, nebo ti nabídnou X3 2011 za stejné mince.

        0 0
        • Dzordano_Bruno1  

          Rozhoduju se mezi X2 2010 a X4 2011 s par změnama.

          Ale chci ty kola nejdřív vidět. Půjčit si nějakou testovačku na víkend.

          0 0
          • Dzordano_Bruno1  

            Ale ten Epic je taky krásnej. Jen škoda neskutečného množství červené..

            0 0
          • ronin  

            testoval jse IQ a nevyužiji jeho potenciál, trance dobrej anthem zvítězil pro moje potřeby. Anthem X2 2010 jde ještě sehnat za 42tis, X3 2011 za stejně. Na netu pořád mají všechno, začneš posílat maily a zjistíš opak. Já objednal X2 2010.

            0 0
            • Pijer  

              „testoval jse IQ a nevyužiji jeho potenciál“ – to znamená co?

              0 0
              • ronin  

                strávil jsem načítáním vláken na téma FULL hodně dlouho. Uposlechl jsem rady a otestoval během týdne horké kandidáty. Pro moje kochání se přírodou mi vyhovuje full se zdvihem 100.

                0 0
                • Pijer  

                  Myslel jsem, že jde o zdvih, ale zmátlo mě, že o „potenciálu“ Trance se nezmiňuješ.

                  0 0
                  • Dzordano_Bruno1  

                    RB si musím půjčit, protože mě pořád vrtá možnost si vše na poroučet a ten bike bych si složil dle představ. Dokonce jsem šetl, že ten jejich Xfusion není špatná vidla, takže za menší peníze by se dalo udělat hodně muziky:)

                    0 0
    • roud  

      sice nemá 100/100 ale jinak ujde: http://www.cyklobazar.cz/…eam-replica/

      0 0
    • potápěč  

      cannondale scalpel je kolo který má koule. To se neokouká :o)

      0 0
    • Dzordano_Bruno1  

      Hrozně se tady mluví o boční tuhosti. Tu zjistím přesně jak?

      Že kolo krapet položím a šlápnu z boku na kliky a pokud se kolo prohne, tak je to na prd?

      0 0
    • Veprovak  

      Giant anthem x2 2010 – da se sehnat kolem 40 – 45000

      0 0
    • Dzordano_Bruno1  

      Bohužel sehnat prodejce, co není toální trouba je opravdu problém. Přišel jsem do kármu, že bych rád kolo za 45.000 a že mám takové požadavky.

      1. prodejce se mi vysmál, že Epic není k sehnání na vyzkoušení, jedině

      Praha, ale že mi ho doporučuje – Hrozné chování, ale snah ušla,

      1. Prodejce mi nasliboval jak není problém vyměnit to a to, že mi zavolá,

      kdy by kolo bylo – 3týdny a neozval se. Asi nechce peníze,

      takže až tady nějakej mamlas bude obhajovat kamenné obchody, že nakupovat jedině tam, tak ať se probere. Když obchod nechce tolik peněz, tak ať krachne.

      Naopak komunikace s RB a taky s obchodem Bikez skvělé. Kdo chce zákazníky a báží si jich, je to poznat!

      0 0
    • ToBla  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.