Fulcrum RM5 místo Mavic 317 Disc - pomůžu si??

13 nepřečtených
  • JirkA

    Zdravím, plánuju výměnu nových kol za současné Mavic 317Disc. Uvažuju o RM5. Budou RM5, co se týká hlavně tuhosti, lepší než Mavic317? Co výdrž, či jiné výhody/nevýhody? Zajímá mě především srovnání s těmi Mavic koly.(Váha cca 85kg)

    Díky za odpovědi.

    0 0
    • JirkA  

      Jo, to označení je přesně Mavic XM 317 disc

      0 0
    • metr-x  

      Zkus ještě napsat, jaké máš náboje a dráty. Takhle ti nikdo neporadí. 317disc jsou solidní ráfky.

      Jinak s RM5 chybu neuděláš.

      0 0
      • JirkA  

        Tak to právě přesně nevím. Jsou to kola originál z Giantu Anthem 3, z roku tuším 2007. Na nábojích není nic napsané – jsou na konusech. Špice jsou klasické nerez 1,8mm, 32 špic.

        Ty Fulcrumy se mi líbí, ohlasy dobré, co mě ale sere, že jsou tak hlučné. (Vím, že se to někomu líbí, mě ale ta řehtačka děsí… :-) ).

        Co tak Mavic Crossride? Jsou opravdu oproti RM5 měkčí? Nebo něco jiného v podobné cenové hladině, cenový strop cca 5500Kč?

        0 0
        • daymaker  

          Moje RM5 nevydaji ani zvuk. To ti potvrdi i dalsi… asi kus od kusu… a to na nich mam uz peknych par tisic km…

          0 0
        • metr-x  

          RM5 jsou lepší než Crossride. Jinak ohledně toho zvuku, jak tady píše člověk, který je vozí, je to kus od kusu. Včera jsem jel s dvěma kámošema, kteří vozí RM5 a ten zvuk zase není tak hrozný a navíc je to dobré jako zvonek, když jdou lidi přes celou stezku :-)

          0 0
        • Pumsc  

          Zkusil bych kontaktovat místního uživatele Hnoj,a nechat si zaplést kola jaká chceš:-),např já mám náby novatec 711,712sb + ráfky remerx magic,dráty wcs+alu niple Dt,váha 1520G(RM 5 mají 2kg) a stálo mě to 4500kč:-),takže za 5500 by Ti tam mohl vrznout nějaký odolnější ráfky a bude.

          0 0
          • Pumsc  

            tak 1539G:-)

            0 0
          • Evilcleaner  

            když uvádíš váhu RM5 s RU nebylo by fer počítat i ty tvoje s upínáky, hm?:-)

            0 0
            • Pumsc  

              to sem zapoměl:-),ok tak tedy RM5 bez upínáků nějakých 1900G,což je stejně těžký jako prase:-D

              0 0
    • daymaker  

      Mel jsem to stejne,vaha stejna. Mavicy,resp. vyplet prvnich 1000 km OK,pak zmekl a uz to bylo neustale povolovani a dotahovani. Koupil jsem RM5 a nemusim na ne celou sezonu sahnout. A to nejezdim po asfaltu. :-) odvaluji pocitove daleko lepe a tuhost citim hlavne ve sjezdech! Mam je 3. sezonu…

      0 0
    • nox159  

      bych nemenit takhle zbytecne, pokud stavajici kola jeste slouzi neresil bych to a jezdil je dal… a pritom setril na nejake slusnejsi… RM5 jsou dobre kola ale ze by sis nejak vyrazne pomohl to podle me necekej…

      0 0
    • versusio  

      Jsou to slušné kola za příjemnou cenu, váhově i tuhostně. Občas chytají vakl v zadním náboji, odstranění je hračka. Výhodou je možnost vložení klasického drátu , když občas nějaký praskne. Závodní kola jsou však co se týče tuhosti a hmotnosti uplně jinde, zas nestojí pár šupů …

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.