• HELLBOY22

    čo hovoríte na tieto kolesá? kvalita, tuhosť, cena/výkon? sú tie náboje kompatibilné so Shimano a Sram kazetami? a ešte píšu o 20mm oske ale normal upináku? bude to na ten môj mongoose pasovať? neviem aké tam mám osky

    http://www.kupkolo.cz/…10_5710.html

    0 0
    • vsn  

      zkus pouzit hledání … nedavno jsem to tu resil …

      0 0
    • kubad  

      Asi nej kola s pomerem cena vykon.

      0 0
    • Dan.45  

      cena/výkon 1*, design taky velmi slušný, docela i pevný ale relativně dosti těžký..

      0 0
      • kubad  

        S ohledem na cenu, vaha ujde.

        0 0
        • jURis_1  

          Jak je to s ložisky, četl jsem že jsou tam rozměrově mimo normu. Dají se sehnat nové dle norem (např. od zn.SKF)?

          • opravdu je tam tak mizerné zatěsnění?
          0 0
          • StuntJ  

            Jako hlavní ložiska na 6-ti ISO verzi jsou ložiska v rozměrech 32×20×7, takže běžně sehnatelný tip. U CL verze by jedno ložisko mělo mít rozměr 20×30×13, to je už problém sehnat …

            Jinak v ořechu jsou též totální AB normály – 19×28×5, taky nesehnatelné. Ale dle vyjádření MaxCursor – dovozce není problém ložiska objednat od výrobce a i nový kompletní ořech …

            0 0
            • jURis_1  

              No právě, určitě cenová politika ložisek od fulcrumu pro ořechy a vůbec celý ořech bude někde jinde.

              Pro 6šroub jak píšeš jsou to ložiska 6804. Dál jsem už normované nenašel.

              0 0
              • StuntJ  

                Tak tak u šesti šroubu se dají hlavní ložiska měnit v pohodě.

                Na ořech jsem se dotazoval – cena někde okolo 1000–1500 … ložiska jsem se teda neptal, čekal jsem že tam bude něco normálního …

                0 0
                • jURis_1  

                  To je skoro více jak 1/3 celé ceny kol.

                  0 0
                  • StuntJ  

                    no jo, tak tomu je u všech výrobců kol, ořech na Mavicky stojí též 1000–1500,– Prostě kola ojet a vyhodit, koupit další … Když vydrží 10k km , tak je to paráda :o))

                    0 0
                    • duk  

                      Kdyby vydržel aspoň těch 10000… Mně odešel po necelejch 5000 a přes 3 měsíce jsem čekal na ložiska… :-/

                      0 0
                      • Rychlej turista  

                        To by mě zajímalo, co všichni s těmi nábami děláte, že řešíte jejich životnost v jednotkách a ne v desítkách tisíců km. Já jsem teď nucen koupit na plečkové zadní kolo ráfek a přeplést ho za probrzděný po 38 000 km, protože nába jde naprosto hladce a bez vaklu, jako nová. Ještě jsem do ní nelezl a podle stavu v jakém je, nemám důvod do ní lézt ani teď.

                        0 0
                        • StuntJ  

                          To by mě též zajímalo …

                          0 0
                          • Rychlej turista  

                            Je ale pravda, že je to nába na těch nemožných a zatracovaných kónusech :-)

                            0 0
                            • Rychlej turista  

                              To by mě zajímalo, proč se mi 2 x nepovedlo vložit obrázky. Tak třetí pokus.

                              0 0
                            • StuntJ  

                              IMHO je to jedno, jestli jsou to ložiska či kónusy, já se naučil z práce na vše nahlížet jako na spotřebku… Použít, opotřebit – pokazí se – vyhodit a koupit nové … 90% nemá smysl opravit a když jo, cena opravy se blíží k ceně nového = nerentabilní.

                              Jeden příklad :

                              Na moje kliky Truvativ STYLO převodníky stojí podle ofiko zastoupení okolo 1 700,–Kč nové kliky stojí 2 400,– = nerentabilnost. Protože nové kliky mají nové ložiska, nejsou omlácené a jsou prostě nové …

                              0 0
                              • Rychlej turista  

                                Kdyby to aspoň trošku drhlo nebo něco takového, tak bych to taky vyhodil a nepřeplétal. Takhle je s tím akorát práce a navíc jsem jak prase z toho bordelu, co z toho padá :-)

                                0 0
                                • StuntJ  

                                  Nojo, já teď taky jezdím kónusy a přes absenci utěsnění šlapou jak hodinky. Teď na novou sezónu chci zkusit naostro bezduše.

                                  Tedy kola FRM 3 a k tomu zcela nesmyslné UST pláště RaRa s mlékem a pak můžu poreferovat …

                                  0 0
                                  • Rychlej turista  

                                    Já vloni na RM3 vozil FF 2,0" UST a tady bych těch 150 g navíc viděl jako velké plus. Ale RK 2,0" budu s NoTubes jezdit dušové.

                                    0 0
                                    • StuntJ  

                                      Mno mě láká ta velká odolnost proti píchnutí, kdybych nemusel na gumy hrábnout celou sezónu, tak by to byla paráda, ale uvidí se … zas 610g není až taková katastrofa, ale RaRa už tak jsou pěkný papír a jezdit s nima bez duše, no nevím :o))

                                      0 0
                            • Luk02  

                              Tak zrovna tahle Lx nába mi taky vydržela nejmíň milión kilometrů…Ne vážně někde jí ještě mám je fakt nesmrtelná…

                              0 0
        • HELLBOY22  

          a ešte tá oska? bude mi to pasovať?

          0 0
          • kubad  

            Pokud mas rychloupinak a vemes kola na rychloupinak tedy QR tak pasovat bude.

            0 0
            • HELLBOY22  

              aha lebo rozmýšlam ešte aj prepliesť zadné a predné kolesá zatiaľ len na nové náboje dozadu tento

              http://www.bikeservis.com/…-p-1343.html

              a dopredu ešte nejaký ten Novatec hladám

              0 0
              • Luma  

                No nevím jestli přepletením na tyhle náboje se dostaneš pod dvě kila,což RM5 má.

                0 0
                • HELLBOY22  

                  ide mi hlavne o kvalitu váhu až tak neriešim. Časom potom pôjdu aj ráfiky a špice

                  0 0
                  • Luma  

                    Teoreticky by měl být klasicky zapletené kolo,pevnější.Já vážím i baglem a oblečením cca 77kg a RM5 jezdím cca přes 1500km a vůbec jsem na ně nesáhnul,pořád se točí krásně a nehazejí.Takže záleží na tobě.

                    0 0
                    • podvlada  

                      tak tak, váhově přblině stejně, kola maj najeto asi 2500km i v bordelu, bahně, dešti, sněhu, na HT a teď i na fullu a né vždycky zrovna nejlepší stopou a pořád skvěle točej a bez vaklu. Několikrát jsem trefil i ráfek, prorazil duši, ale pořád pohoda. Zadní malinko háže, ale asi tak 1mm, až najdu centrklíč, trochu s tim hnu, ale neni to nic, co by mělo vliv na funkci :)

                      0 0
                  • PatrikL  

                    to uvažuješ riadne blbo, kupovať zadný náboj čo má cez 500g len preto, že je to novatec…

                    ak chceš lacné a dobré kolesá, tak okrem crossride a red metal 5 má možnosť ešte sram x9+ritchey wcs+nejaké lacné ráfiky. Celkovo to bude mať hmotnosť okolo 2kg a cenu pod 150€.

                    0 0
                    • HELLBOY22  

                      tak v tom prípade kúpim skoro o polovicu lahší tento:

                      http://www.bikeservis.com/…-p-4065.html

                      iba o 30 éčok drahší len hlavne chcem značku Novatec

                      0 0
                      • PatrikL  

                        no pekne, stojí 84e čo je štvrtina biku keď si ho kupoval :)

                        Ja by som poradil radšej teda pošetriť a potom kúpiť poriadne kolesá, ako preplietať postupne terajšie…

                        0 0
                        • HELLBOY22  

                          viem viem aj teraz na Vianoce som dal doňho 330 éčok + 50 éčok servis ale no ešte to teda prevážim

                          0 0
                          • kyl  

                            Mám ho v trochu jiném provedení.

                            0 0
                            • Vilém  

                              Proc jsi nezkratil ty srouby? Takto je to jednak tezsi, jednak zvysujes riziko, ze to pujde nasledne blbe vysroubovat, nebo muzes poskodit zavity v nabe.

                              Jinak k nabe. To ze chlapec chce stuj co stuj novatec, jej mozna bude casem mrzet. Az zjisti, ze Al orech neni uplne nejlepsi reseni, co se tyce zivotnosti. Pak si bude nadavat, ze nevzal neco sice tezsiho, ale s vetsi vydrzi.

                              0 0
                              • kyl  

                                Zkracovat je nebudu,na cestě jsou kratší,jen čekám až dojdou.

                                0 0
                                • Vilém  

                                  Tak to ano. Ja se s tim totiz jednou vypekl. Taky mi koukaly asi 3mm ven, byl jsem zdechlej to pokratit a odjezdil s tim zimu ve srackach. Vycuhujici kousky sroubu mi orezly a pak byl vcelku problem je dostat ven.

                                  0 0
        • HELLBOY22  

          a ešte aké sú klasické osky na biku ? vzadu koľko a klasický epicon má koľko?

          0 0
          • Palec  

            klasika jsou 9mm osičky vpředu i vzadu.

            0 0
          • Luma  

            Normálně Ti budou pasovat,neboj-jsou tam klasické upináky.Mám je taky,a mají pěkný zvuk cvrčku.

            0 0
            • podvlada  

              jojo, když chrti překousnou to, že nebudou vteřinu dvě šlapat, dají se použít místo zvonku :D

              0 0
    • potápěč  

      mám je taky 1 sezónu je jezdím. Mám na nich cca 4000,–km jediný co jsem s těma kolama udělal tak to že jsem z nich strhal ty nálepky. Jinak nebudeš potřebovat na kole zvonek protože ten cvrček dělá kravál jako kráva.

      0 0
      • h4nz3k  

        Mě ještě ne… :)

        0 0
        • bradek  

          Mě už jo. :-) Když zacnou být takhle hlučný, nemají se nějak uvnitř promáznout nebo to je fuk ? Mám na nich cca 1.500, tak nevím, jestli do nich mám hrabat nebo ještě ne e a musím se s tím prostě jen smířit. Mě to nějak zásadně nevadí, spíš abych nezanedbal nějakou pravidelnou údržbu. Díky.

          0 0
          • vikicek  

            neblbni a do ničeho nelez ;)

            0 0
            • duk  

              No ono dostat se k praporkům ořechu na fulkrumech je otázka 30s, ani nemusíš odmontovávat ořech, stačí když vyšroubuješ prachovku na levý straně a osu i s ořechem normálně vytáhneš. Ale nevidím k tomu sebemenší důvod, když nába cvaká, tak funguje, jak má. ;-)

              0 0
    • psot  

      Rozšířím vlákno o technický dotaz.

      Koupil jsem nově FRM5 ve verzi pro CL, protoze uz mám ze starých kol celkem povedené XT kotouče na CL. Trochu mne ovšem zarazil systém uchycení, protože u fulcrumu nemají klasickou matku, která by se dala povolit a utáhnout stahovákem na kazetu, ale mají nějaký svůj patent, který je kompatabilní s centerlockem. Vzhledově to vypadá , že by sa ta matka dala utáhnout stahovákem na misky od klik HolowtechII, který zatím nemám. Rád si ho objednám, jen se chci zde zeptat, zda jste se s tímhle už někdo setkali, a zda se na to opravdu dá použít ten klíč na misky.

      0 0
      • Hnoj  

        Ano, dá.

        0 0
      • Evilcleaner  

        ano je to kompatibilní, akorát potřebuješ stranový klíč na HT II aby to šlo zcela bezproblémově

        viz tento:

        http://www.kupkolo.cz/…sky621.html

        třeba s tímto bys měl problém a musel sundávat koncovku na straně kotouče:

        http://www.kupkolo.cz/…lem923.html

        0 0
        • psot  

          dík kluci, jen škoda že jsem to nevěděl dříve, mohl jsem si ho hned za tu cenu objednat i s těma kolama; teď se budu muset poohlédnout v Ově po nějakém podobně finančně nenáročném řešení …

          0 0
          • Evilcleaner  

            v ostravě je toho plno:-)

            já velmi rád dávám doporučení bagbiku kousek od hot.d. jindřich (www.bagbike.cz) jako internetový obchod to vypadá docela nevzhledně ale prodejna je po rekonstrukci fakt supr, ceny jsou velmi internetové a přístup měl jarda pytel vždycky super.

            0 0
          • Luma  

            Ve FM v Jampsportu jsem to kupoval před vánocemi a vyšel mě na necelé dvě stovky-je to SuperB

            0 0
    • Rubi  

      otazka pro vsechny: existuji i nejake jine ve stejne cenove kategorii rekneme do nakych 4K, ktere jsou kvalitou srovnatelne s temito, nebo i lepsi?

      0 0
      • Nainen  

        Třeba tyto Ještě lepší byly ty co už vyprodali (DT Swiss 6 děr + X430). Netvrdím že jsou lepší, ale stojí za úvahu. Minimálně mají levnější a dostupnější náhradní díly a ta cena přibližně odpovídá ceně samotných nábojů.

        0 0
        • Chiron  

          Nemá ten DT X455 jen 17mm? Taky už sem se po nich díval, ale kvůli té šířce bych asi vzal RM5.

          0 0
        • Nainen  

          Tak Kupkolo už má zase v nabídce ty DT Swiss 370 + ráfky X430 – viz zde Sice je ještě nedávno nabízeli za 3190,– ale pořád jsou celkem za slušný peníze. Šířka ráfku je 19 mm.

          0 0
      • Hnoj  

        Sram X.9 + Remerx Magic + Ritchey WCS dráty + ALU niple sapím = 1720g = 3500Kč.

        0 0
        • Rada81  

          A kolik kg uvezou?

          0 0
          • Hnoj  

            Jak hluboko může kapitán se svou ponorkou?

            0 0
            • Rada81  

              Výtlak 100kg bez vercajku a proviantu.

              0 0
              • Hnoj  

                To sice nebyla otázka na tvou hmotnost, ale spíše konstatování, že dokud to někdo nezkusí, nebudem to vědět.

                Já osobně si myslím, že to vydrží.

                0 0
            • StuntJ  

              lol :o)

              A nějaká adekvátní ručí náhrada FRM3-UST ? hodnotě okolo 8 000,–Kč ? a pro 90kg prase ? :o)

              0 0
              • soc  

                Pripojuju se k dotazu… a navic bych chtel dopredu 20mm osu :) a zatim vazim vyrazne min, nez 90kg :D

                0 0
              • kubad  

                Novatec + NoTubes nebo FRM ráfky

                0 0
              • Hnoj  

                Tak buď novatec + ZTR Arch a nebo si můžete objednat Superstar náboje a já to dopletu opět na ARCH :-)

                S Hope se nevejdem cenově :-/

                0 0
                • StuntJ  

                  hm Hope by se mi líbilo,ale nelíbí se mi ten jeho hlučnej ořech :o(. A jek je to s těmi Notubes obručemi ? mají tedy nějaký hmotnostní limit, či jen tlakový ? A nešli by nějaké UST nelimitní obruče ? Asi mám moc vysoké nároky :(

                  0 0
                  • Hnoj  

                    Pokud ti vadí hlučný ořech, těžko si můžeš pořídit Fulcrum.

                    Kola mají DOPORUČENÍ hmotnosti jezdce, nikoliv omezení, ARCH v pohodě vozí bikery 100kg+. Tlakové omezení mají, ale to díky nižším tlakům, které se bez duše vozí docela ztrácí význam.

                    UST ráfky by se taky daly sehnat, ale asi by to docela trvalo a jsou dost těžké…

                    0 0
                    • Evilcleaner  

                      no a jaké jiné než mavic 819 jsou v možnostech? totiž mě nenapadají žádné jiné full-ust pro retail

                      0 0
                    • StuntJ  

                      Jak to? já jsem slyšel na FRM samou chválu co se týče tichosti … Já chci začít novou sezónu na UST a mám tedy v hledáčku FRM 3 + nesmyslné RaRa UST a trošku mléka do toho ..

                      0 0
                      • Hnoj  

                        FRM a tichost? LOL :-D

                        Hned po HOPE jsou to nejuřvanější kola.

                        0 0
                        • StuntJ  

                          tak to mám problém a co když se nakrmí něčím, co je trošku umlčí ?

                          Nějaký jiný tipna tiché UST kola do 8000,–kč :o)

                          Ale mám pocit, když se si je poslouchal na veletrhu, byl docela tiché … Proto jsem si je též vybral

                          0 0
                          • kubad  

                            Novatec, nebo XT kola

                            0 0
                          • Hnoj  

                            Na veletrhu jsou ještě plné vazelíny :-D Hluk lze hodnotit až potom, co se trošku zajedou…

                            0 0
                            • StuntJ  

                              tak tam narvu další další a další … Nekažte mi radost :o(

                              0 0
                              • kubad  

                                a pak v zimě šlápneš najednou do prázdna :D zalepené praporky bordelem nezaberou nádherný pohled už sem to u kamoše viděl :D

                                0 0
                                • StuntJ  

                                  hmmm a mám po náledě :o))) A co Mavic? ten je na tom s hlukem jak ? ale ten zas má úzké ráfky :(, ikdyž jezdím jen 2,1 gumy …

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    a proč nechceš ty Novatec náby?

                                    jinak Mavic je dost tichý

                                    0 0
                                    • StuntJ  

                                      Ani nevím, neznám tu značku a netuším jak jsou na tom s náhradními díly – ložiska, ořechy apod, jestli tam nejsou podobné AB normály jak u FRM …

                                      0 0
                                  • MlokCZ  

                                    Mavic je tichý (když je ořech namazaný, vyšší hlučnost pak upozorňuje na to, že je nejvyšší čas ořech namazat) až na nějaké vyjímky jako SXka. SXka jsou potvory o hodně hlučnější s těmi 4 praporky (většina Cmaxů má jiný ořech se dvěma praporky) a docela mi tím prudí.

                                    0 0
                                    • Hnoj  

                                      Osobně si myslím, že Mavic by měl na 4-praporek přejít u všech kol, pak bude jen těžko hledat konkurenci, ehm… skutečně jsem to řekl?

                                      0 0
                                      • MlokCZ  

                                        Je to funčně trošku lepší (ten novější ořech na SX se 4 praporky), já ale neměl nikdy u žádných Cmaxů se starším ořechem se dvěma praporky žádný problém. Preferuju tedy ty ořechy se dvěma praporky kvůli tichosti.

                                        0 0
                            • okam_z_brna  

                              Co je tak orientačně „trošku zajedou“? Mám FRM3, tak 400km najetý a necvakají skoro vůbec

                              0 0
                              • had_zachau  

                                tak, tak :) ale nemam srach, ze se rozhlucni :) brachovym FRM5 to taky trvalo dlouho :)

                                0 0
        • Evilcleaner  

          btw verze s xt nábami by byla ještě lehčí ne? a moc dobře znám rozdíl konusy vs. prum ložiska;)

          protože jestliže zadní xt nába váží ca. 330g a x.9 400+ (přední jsou na tom ± stejně) tak vidím docela velký rozdíl. zase trochu smázne center lock.

          0 0
    • Rubi  

      chci se zeptat, jestli vydrzi bahno, vodu a takove to tvrdci zachazeni?? nekdo tady nekde psal, ze maji docela spatne zatesneni, ale nevim co je na tom pravdy, kdyz to napise 1 clovek a ostatni jsou s nimi spokojeni…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Ahoj, potřeboval bych radu, jak se vymezuje vůle na náboji u zadního kola FRM 5? Strčím inmbus do osy a na druhé straně dotáhnu?

      0 0
      • Evilcleaner  

        vymezuješ jí prachovkou na straně kotouče, má pojistného červíka. dotáhneš prachovku, dotáhneš červíka a pak ti to nesmí přidrhávat nebo zničíš brzo ložiska.

        0 0
        • Peslezedirou  

          Super! Díky za radu, jdu na to :-)

          0 0
        • Peslezedirou  

          Hotovo :-) Prachovku jsem dotáhl rukou do krajní polohy a pak jsem lehce povolil tak o čtvrtotáčku, vůle vymezená a snad jsem to nepřetáhl.

          0 0
          • m.s.k  

            S dovolením bych otevřel znovu toto vlákno mým dotazem. Má někdo realně zvážené Red Metaly 5? Souhlasí oněch 1805g udávaných výrobcem?

            Díky za odpověd.

            0 0
    • Pijer  

      Také se svezu s tímto vláknem. Mám Fulcrum RM3 model 2009 a přední kolo překopané na 15mm pevnou osu. Je tady stejně řešená nába (průměry ložisek) a jde tedy na 15mm osu překopat i tyto RM5 2010?

      0 0
      • Papinak  

        Já je předělával na 9mm osu. Ale ložiska mají vnitřní průměr 20mm, tak není důvod aby to nešlo…

        0 0
    • KubaBajk  

      Netušíte někdo, jaké rozměry mají niple těchto kol?

      Zatím jsem to nenašel a šupleru jsem někdě zadrbal…

      0 0
    • KubaBajk  

      Nevíte někdo, jaký průměr mají dráty těchto kol v niplu?

      Nemám pořád funkční šupleru a i kdybych měl, tak se mi to kvůli měření nechce rozhazovat.

      0 0
      • KubaBajk  

        UP.

        0 0
      • KubaBajk  

        Nikdo neví?

        0 0
      • KubaBajk  

        UP!

        0 0
        • daymaker  

          zítra Ti to změřím

          0 0
          • KubaBajk  

            Hlavně to kvůli mně nerozdělávej, to bych mohl taky, i když proč bych to dělal, šupleru furt nemám…pokud ti někde leží drát, byl bych ti vděčný za změření závitové části…snad Blacky furt má ty niple :).

            0 0
          • KubaBajk  

            Jen se připomínám s měřením, děkuji :)

            0 0
            • Rychlej turista  

              Jsi nějak nervózní, po 10 měsících první odezva a teď bys to chtěl hned? Vydrž do jara. Příštího :-)

              0 0
            • daymaker  

              jen pro upřesnění, bude Ti stačit rozměr těsně před niplem? nebo to potřebuješ v niplu? páč to bych ti potom asi nepomohl… :-( nebo pruměr niplu? musím počkat, až žena dojede z kola, pak tam skočím… hlídám potomky… .-)

              0 0
              • KubaBajk  

                Aha, potřebuji bohužel vnitřní průměr niplu resp. průměr závitové části drátu…

                0 0
                • daymaker  

                  to se tak liší? když ti změřím průměr drátu před závitem, tak kolik bude takových stejných?

                  0 0
                  • KubaBajk  

                    Teď jsem na ty dráty koukal a máš pravdu, tento údaj bude ten, který potřebuju, můj omyl.

                    0 0
                    • Rychlej turista  

                      2,05 mm. A když to umyju, tak možná i 2,0 mm :-)

                      0 0
                    • daymaker  

                      tak, teď měřeno 3× těsně u niplu, vkládám obrázek, odečti si to sám, v matematice nejsem kován… :-) jsou to myslím 2010, jsou na nich bílo-černé polepy… NE červené!

                      0 0
                      • Rychlej turista  

                        Čoveče, divná věc. já se pod 2 mm nedostal. A podle těch polepů bychom je měli mít stejné. Máš kulaté dráty nebo pásovinu, jako já?

                        0 0
                        • daymaker  

                          ploché, ale konec, který jde do niplu je kulatý

                          0 0
                          • Rychlej turista  

                            Tak má někdo z nás křivé pravítko :-)

                            0 0
                            • buba CZ  

                              Vydrží tyto záplety 110 kg?

                              0 0
                              • Rychlej turista  

                                Řekl bych, že jo.

                                0 0
                                • buba CZ  

                                  Otec má tyto záplety na svém HT a po najetí cca 6tis. za každého počasí včetně zimy jsem pouze jednou sešteloval vůli na zadní nábě,jinak bez jediného zásahu.Otec váží 80 kg.Vlastně jo,v létě se mu povolila kazeta SLX,ale to asi špatným utažením při montáži,jinak si to nedovedu vysvětlit.

                                  Každopádně přemýšlím zda by to vydrželo mým 110 kg bez úhony,když vidím těch 24 drátů.

                                  Já už oddělal mé zadní kolo několikrát.Nejdříve popraskali dráty a nakonec odešla deore nába.

                                  0 0
                                  • ememem1  

                                    jak sa nastavuje v RM5 vola v naboji? pokial viem je tam priem. lozisko.

                                    0 0
                                    • daymaker  

                                      je tam takový malý imbusek, ten povolíš, rukou lehce dotáneš celý náboj a lehce zase utáhneš ten šroubek…

                                      0 0
                                      • ememem1  

                                        nicmenej mu furt neni jasne jak sa s nim vymedzuje vola.

                                        p.s. jak to funguje pri zerach a vyssie viem.

                                        0 0
                                        • Hnoj  

                                          RM0–001 je matice, utahuješ sí na ose, podobně jako u Mavicu.

                                          0 0
                                          • ememem1  

                                            to mi je jasne, len jaky vplyv to ma na to priemyselne lozisko?

                                            0 0
                                            • Vilém  

                                              Tak asi na nej tlaci a tim vymezi, v malinkem rozsahu, jeho vuli.

                                              0 0
                                              • Rychlej turista  

                                                Ememem měl asi na mysli to, že tím je ložisko nuceno dělat něco, k čemu není určené a co skvěle zvládají ty zatracované kónusy.

                                                0 0
                                                • Vilém  

                                                  Tak to kazdopadne. Nejvic se mi libi, jak ma toto vyreseno Chris King. Maji tam loziska s kosouhlym stykem.

                                                  0 0
                                                  • ememem1  

                                                    tak to maju aj zera.

                                                    to pritlacanie = vyosovanie loziska je pekna debilina.

                                                    0 0
                                                  • Rychlej turista  

                                                    Když už to tady řešíme – jak nějak elegantně vyndat ty ložiska z RM5? Případně číslo toho ložiska, pokud to na něm není napsáno. Bo vakl mám vzadu už velký. Ba i mohutný, dá se říct :-)

                                                    0 0
                                                  • ememem1  

                                                    s citom zrazit dole. ak nevies rozmer zober subleru a odmeraj vonkajsi/vnutor­ny/hrubka, podla toho bez problemov kupis.

                                                    0 0
                                                  • Rychlej turista  

                                                    Ještě jsem to nerozebíral, takže to bez ostychu vymlátit kladivem?

                                                    0 0
                                                  • ememem1  

                                                    gumennym. a s citom.

                                                    0 0
                              • daymaker  

                                taky myslím, že jo…

                                0 0
                              • Ricci  

                                jo

                                0 0
                      • Papinak  

                        I kdyby jsi to měl dobře naměřené, tak z tohodle nikdo nic přesně neodečte.. Je třeba vyfotit celý nonius (ta spodní stupnice).

                        0 0
                      • KubaBajk  

                        Jojo, mám bílé polepy, ročník sedí, prostě tytéž kola. Průměr můžu jen odhadnout, nevidím celou stupnici, asi 1,8mm?

                        0 0
                      • KubaBajk  

                        Hoši, tož kde je pravda? :)

                        0 0
                        • Rychlej turista  

                          A co na to Hnoj?

                          Hnoji, kde jsi?

                          0 0
                          • Vilém  

                            Hnoj nejsem, omereny to nemam, ale pochybuju, ze by dali na diskovy kola s 24 draty prumer pouze 1,8mm.

                            Jen dotaz na tazatele. Nac to tak potrebujes vedet?

                            0 0
                            • Rychlej turista  

                              Na RM3 mám u závitu taky 2 mm. Pak se to zužuje.

                              0 0
                            • KubaBajk  

                              Kvůli niplům, abych věděl, které vzít. Přistupuju k tomu špatně?

                              0 0
                              • ememem1  

                                myslim ze uplne, pravdepodobnost ze sa netrafis je dost vysoka. co takto kupit take ake tam maju ist? (nie su, drahe, ci preco zhanas ine ako origos?)

                                0 0
        • Hnoj  

          2mm nipl tam pasuje.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.