• Petr 1976

    Zdravím všechny,

    chtěl bych poradit s výběrem fulla okolo 60000,– se zdvihy kolem 10 – 12.

    Na ježdění po turistických, nějaký traily, ale i přibližování se do práce po asfaltu.

    od známýho mám možnost slevy na Giant Anthem 29*

    Nebo jsem se ohlížel po Neuronu 7.

    Rád si přečtu vaše názory a rady

    Díky

    0 0
    • Radza  

      Tak škoda, že ten Canyon nevyzkousis, Gianta předpokládám ano. Ještě otázka, chceš jít do 29 palců a nebo 27,5?

      0 0
      • vapenna  

        trek je hezký,ale píše zdvih 110–120,trek má 130 a 1×11 na turistiku asi taky moc nebude,ale třeba se pletu

        0 0
        • Smazaný účet  

          1cm sem, 1 cm tam. Nedělal bych z toho raketovou vědu.

          0 0
        • Radza  

          1×11 s převodnikem 32 a kazetou 11 až 46… maximálně může vadit někomu kdo preferuje menší kadenci a vysokou rychlost. Osobně jsem jezdil na 27,5 kolech rovinky 30 až 32 km/h na druhý nejmenší pastorek a neviděl jsem problém. A to se bavíme o enduru.

          0 0
          • novas752  

            A až si bude chtít přišlápnout z (mírného) kopce nebo po větru jen tak pro radost?

            0 0
            • AussigBiker  

              Uprimne, kdo to kali v lese / v terenu z kopce a ma techniku na to, aby si jeste chtel prislapavat na nejtezsi? Si myslim, ze takhle rychle jezdi malo kdo.

              0 0
              • novas752  

                Kdo řiká že se z kopce jezdí jen v terénu? Sám píše že se asfaltu nevyhne.

                A ano, i v terénu mimo asfalt a zpevněné cesty se s takovou příležitostí, kdy sedá bezproblému a bezpečně jet přes 40, dá setkat. Mírný sklon, rovná pěšina bez kořenů apod. Samozřejmě dá se to projet i pomaleji, ale minimálně po asfaltu je celkem nuda spoléhat na samospád a frčet to dolu 35.

                0 0
        • AussigBiker  

          Jestli 130 nebo 120 na turistiku je uplne jedno. Ja mam na turistiku 160/140 a 1×11 :). Taky prevodnik 32 a 46 kazeta. Fuel Ex je navic vyborny kolo.

          0 0
    • Petr 1976  

      Rozdíly Giant oproti Canon nejsou ani moc v geometrii, Giant má Fox 32, řazení 1×11 a Canyon Fox 34 Rythm, 2×10 a navíc teleskop. sedlovku

      0 0
      • vapenna  

        canyon 2×11

        0 0
      • Radza  

        Tak nevím, jestli bereš 2×11 jako vyhodu…?

        0 0
        • novas752  

          Na víceméně turistiku určitě ano. Velký rozsah se vždycky hodí a pár set gramů navíc nevadí.

          0 0
          • Radza  

            Tak ono nejde jenom o gramy. Jednoduchost řazení je úplně někde jinde. Mi už presmykac na kolo nesmí. Od té doby co jsem vyzkoušel 1×11 s převodnikem 32z a kazetou 11 až 46. Momentálně Eagle. Ono by možná nebylo marné si připlatit a jít do Neurona 8. Ale jestli je hranice 60000…

            0 0
            • novas752  

              Jo to je, na začátku kopce shodit na malou placku a nahoře zase přeřadit na velkou je velmi komplikované.

              0 0
              • Radza  

                Ne komplikované, ale komplikovanější. Když jsem jezdil 3×10 tak ano. Nejtěžší a nejlehčí převod 1×11 nepokryje, stejně jako jemné odstupnovani mezi převody do lehka, nebo do težka… Na druhou stranu jsem tyhle mezistupne nikdy příliš nevyužil, řadil jsem většinou od dva až tři stupně protože o jeden stupeň to nikdy nebyl výrazný rozdíl. Ano, tohle je ale dost individuální. Eagle to je pak ale jiná dimenze. 12 využitelných převodů plně dostačuje.

                0 0
            • Lachtis  

              Pro jeho ucely je 2×10/11 urcite lepsi. Ten rozsah je vzdy plus. Ani ja bych 1×11 nechtel a ano, zkousel jsem, konkretne 30/10–42, 34/11–46, 32/11–42 i 46. A vzdy je to kompromis, bud chybi pomaly prevod nebo tezky prevod.

              Ale chapu, ze u endura a trailu to je ok a s tim bych i souhlasil! Ale pro dlouhe maratony v mem pripade, ci turisticke vylety, v pripade tazatele je velky rozsah vzdy vyhodou a plus.

              0 0
    • Pavel8  

      Kona Hei Hei race dl

      0 0
    • Al Stra  

      jaká je sleva na ten giant a co je to přesně za model? jak moc bys chtěl toho známého podpořit nákupem?

      0 0
    • theedge  

      Ahoj. Koukni na Cube Stereo 120. Má 120mm zdvihy, ve větších velkostech je v 29". Dělá se v karbonu ( HPC modely ) nebo v hliníku ( HPA ). Je to kolo které jede a zdvihy 120 jsou u 29" dobrý kompromis.

      Loňské modely které jsou teď ještě k sehnání ve výprodejích v německy vychází velmi zajímavě. Sám jsem teď jedno kupoval – viz profil.

      https://www.liquid-life.de/…te-2017.html

      https://www.liquid-life.de/…en-2017.html

      https://www.bike-life.cz/…-2018/d25456

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.