• Tinker

    Mám cca 70kg a podle manuálu mám foukat 70 psíček… Dnes jsem měl při závodě ve vidli 80 psíče a stejně jsem vidli měl tendenci furt zamykat. Jednak to bylo i tím, že na XC v českým pojetí stačí cyklokrosový kolo, ale to je teď fuk. Prostě i při vyšším tlaku cítím, jak jde vidle furt do zdvihu a o jízdě ze sedla ani nemluvim… Jako chtěl jsem Foxe kvůli dobrýmu chodu a aby reagoval i na malý nerovnosti, ale tohle je už ultracitlivý! Kdo máte tuhle vidli (nebo F…R nebo F…RTL©) písněte kolik jí při svý váze foukáte a jakej má chod. Díkes

    0 0
    • panaczek  

      koupil sis spatnou vidli – evidentne chces TerraLogic verzi

      2004 FOX RL, 65 PSI, 74 kg bez vystroje. vidli mam rad mekkou a mistni tereny se na cyklokrosovem kole jezdit nedaji ;-)

      2007 32 F100 RLC. zatim 70, mozna pridam na 75. zda se mi, ze nova verze ma trochu linearnejsi chod se zachovanim citlivosti. ale zatim nemam moc najeto.

      0 0
    • MartinXC  

      Mám F100 RLT, vážím cca 80+kg, foukám 65–70psi, vidle chodí tak 80–90mm. Ze sedla a na asfaltu zamykám.

      0 0
      • TheIF  

        Těch 65psů je nějaká univerzalní hodnota ne ? Tolik foukám i já a mám skro 100kg ale mám 130mm talase

        0 0
        • MlokCZ  

          jo, jo, to je magické číslo. Já taky foukám na 65psů, ale tlumič MC 3.R :-)

          0 0
      • Gorgov  

        Tak to foukáš fakt málo, já na 75 kg cca 80–90.

        0 0
        • honzicek  

          A není to tím, že máš 80ku? btw. tak jsme se dneska potkali nejenom v práci, ale i tady…

          0 0
          • Gorgov  

            jj mam 80 ale foukání by mělo bejt podobný, trochu míň ale zas 65 mě přijde dost málo. No vidis:)

            0 0
            • pepek  

              Mně to přesně tak vychází taky: na 100–65psi a na 80–90 psi

              0 0
        • MartinXC  

          Připadá mi to OK – při sagu cca 30mm. Je to odpružená vidle – musí teda chodit. Jinak bych si přece koupil pevnou …

          0 0
    • honzicek  

      Taky bych se rád zeptal, na kolik foukáte Foxku (a samo kolik ±vážíte). Mám loňskou F100RL, 75psi podle manuálu (75 kg) a víc než 83 mm jsem z ní zatím nedostal. Pravda, ještě jsem ji neprojel po Brdech… Kolik milimetrů chodí vám?

      0 0
      • Tinker  

        Na doraz jsem ji sice taky nedostal, ale 9+cm určitě chodí. Mám spíš problém, že mám furt velkej sag… potřebuju jí nějak lehce znecitlivět.

        0 0
      • MlokCZ  

        Foukej podle sagu a podle využití zdvihu. Kolik máš teď sag? Pokud už máš příliš velký sag, tzn. řekněme přes 25% a pořád nevyužiješ celý zdvih, tak je na tebe moc progresivní a máš smůlu. Pokud ovšem máš sag menší než 20%, ta ji prostě jen ufoukni. Na tlaky ostatních nekoukej, tam hraje vliv úhel hlavovky, délka kola, délka představce, posunutí sedla a tedy rozložení váhy na přední a zadní kolo. A tlak v manuálu je tak dobrý jako výchozí hodnota od které začít experimentovat, ale ne se tou hodnotou řídit (i v tom manuálu ti píšou, že máš nastavit tlak podle sagu).

        0 0
        • honzicek  

          Jo, to zní rozumně. Zkusim na to o víkendu mrknout, snad to pomůže. Je pravda, že hlavovka je dost položená – 68.5 stupně (Kona), takže menší ufouknutí by mohlo prospět.

          0 0
      • Meesha  

        90 PSI na 70 Kg. Chodí tak akorat :-)

        0 0
        • MlokCZ  

          Co na výraz „akorát“ napsaný Meeshou říká slovník? . . . . „akorát“=co nejméně :-)

          0 0
          • honzicek  

            taky si myslim, ostatně přece by nechtěl brzdit tu jeho raketu něčím tak stupidním, jako je pružení… :-)

            0 0
          • Meesha  

            to ne, jen to neni uplne zehlicka. Vyhovuje mi to – uzivam si teren :-)

            0 0
      • honza.biker  

        Ja mam F80X a uz sem na ni nameril nejvic taky asi 83mm…:D

        0 0
      • Forx  

        Mam tu istu, ale 03. Vazim cca 86 + cca 3–4kg camel a funim na 67 komfort, 75 maratony.
        Chodi rovnych 10, moja 10,5 – vycucol som z nej ten pol centy po drobnej uprave … :)

        0 0
      • pepek  

        Nemáš moc oleje nad pístem? Zkus tam dát přesně 5 ccm, co tam má být. Při stlačení je tam tak malý prostor, že větší množství oleje to může zastavit.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.