• Pavlos_S1

    Příští rok se chci podívat na nějaký veltrh, či výstavu kol, kde jsem nikdy nebyl. Tak se chci zeptat. Existují možnosti, že si tam člověk sedne na kolo a popřípadě se projede, a nebo se jen dočte, nebo si vyslechne, že to a to je jen to jediné nejlepší a konkurence…bla, bla, bla.

    Na takovém motosalonu si člověk alespoň na tu mašinu sedne a ví jak se mu na ní sedí, jak dosáhne na zem apodobně. Nebo mám začít raději obrážet obchody a zkoušet kola tam?

    0 0
    • novas752  

      Na Forbikes se vykašli, sedneš si jen na testovací kola a těch je tam pomálu. Radši obrážej testovací akce, například velký Velo test festy a spousta menších.

      0 0
    • Pavlos_S1  

      OK, díkes za odpovědi. A můžete mě nějak navést, třeba odkazem na nějaké ty Velo test festy a testovací víkendy. Nikdy jsem o tom neslyšel.

      Jendá se mi hlavně o MTB celopéro, ať už enduro, nebo trail.

      0 0
    • drbiker  

      Velo Test Fest se vždy pořádá v dubnu, jednu sobotu je to v Čechách a druhou o týden později na Moravě.

      Zde máš odkaz na stránky, kde se dočteš víc: http://www.ivelo.cz/test-fest-2018/

      Za mě můžu říct, že je to ideální akce, kde můžeš otestovat více kol po sobě, získáš tak možnost přímého porovnání konkurence.

      Jenom pozor, na akci se musíš zaregistrovat a zaplatit poplatek, asi 350,–

      0 0
      • jonti  

        A taky je nutne se zaregistrovat co nejdriv, velmi rychle se tam naplni kapacita.

        0 0
    • Pavlos_S1  

      Díky, číhnu na to.

      0 0
    • tomsam  

      Nemáte někdo volňásek? Chtěl bych okouknout brašny na malou DSLR.

      Díky

      0 0
      • MatS  

        Cekal jsem, ze ho budu mit ve Velu jako kazdy rok a prdlajs. Nevim jak u Vas jinych, ale asi uz setri.

        0 0
    • Kaizr  

      Twitter

      0 0
    • Puamik  

      Má smysl jet na For Bikes kvůli koupení sedla a kraťasů? Mají tam toho velký výběr? Díky

      0 0
    • Puamik  

      Prodám 2 vstupenky na For Bikes, cena za 2 ks 200 Kč.

      0 0
    • Auditor  

      Na facebooku ivela je soutez o vstupenky.

      0 0
    • lukardixx  

      Omlouvám se za spam,ale mám dva volné lístky na FORBikes,elek­tronicky. Bohužel nestíhám tak budu rad,když se využije. Když tak napište sz.

      0 0
    • dareios  

      Mohu také nabídnout jednu vstupenku na výstavu, bohužel jsem pryč a nedostanu se tam

      0 0
    • Iv15  

      Taky nabízím jednu volnou vstupenku… kdyžtak SZ

      0 0
    • Ice601  

      Jede tam někdo z Brna? Něco bych tam potřeboval koupit jen takovou drobnost, bohužel nemůžu jet.....byl by někdo ochotný?

      0 0
      • Ice601  

        Nikdo?…chjo teda…

        Nebo aspoň Brno a okolí…:-)

        0 0
        • Čuli  

          O co by šlo? Jsem tu pracovně až do neděle.

          0 0
          • Ice601  

            Taková blbost… Na stánku Garminu by měli mít za dobrou cenu Garmin Tempe čidlo, tak jsem si chtěl udělat radost :-)

            0 0
    • Andree86  

      Ahoj, nepotřebuje se někdo zbavit volňásků? :) Děkuji

      0 0
    • snas89  

      Kdyby se nekomu valela doma nebo na mailu tak prosim dejte vedet do sz:)

      0 0
      • Feďa  

        Taktéž se přidávám – „Kdyby se nekomu valela doma nebo na mailu tak prosim dejte vedet do sz:)“

        0 0
    • embi  

      Koupim vstupenku, napiste mi do SZ.

      0 0
    • Jamin  

      Už jste tam letos někdo byl? Stojí to za něco?

      0 0
    • Renda69  

      Tady asi 100 fotek, celkově to vloni bylo trošku zajímavější, letos spíš komplet stroje, asi 20% elektrikářů.

      Rajče

      0 0
      • raw 4  

        A co nový český kola od firmy Q.?

        0 0
        • Renda69  

          Asi mi je schovali :-(

          0 0
          • raw 4  

            Myslím tyhle

            https://qayron.com/

            0 0
            • Zydrunas  

              No nevim. Prej chteji nabizet kola zakaznikum bez kompromisu, ale co kolo to kompromis :-)

              Clanek na mtbs: https://mtbs.cz/…ie/tech-news#…

              0 0
              • raw 4  

                Spíš 22 kol plus 6 elektro je už slušná řada na první rok začínající firmy…

                0 0
              • blue.sun  

                V čem vidíš ty kompromisy? Tím spíš za uvedené ceny?

                0 0
                • Zydrunas  

                  Moc se mi nelíbí osazení těch kol.

                  0 0
                  • Zydrunas  

                    Edit: Když někdo řekne nekompromisní, mám jinou představu :-)

                    0 0
                  • blue.sun  

                    No jo, „nekompromisní“ asi nepůjde moc do souladu s cenami, za které je prodávají. Nekompromisní osazení můžeš najít na kolech za čtvrt miliónu.

                    Než ale vidět problém v osazení, které mi připadá docela slušné, to už spíš třeba v geometrii a stavbě rámu. Ta je taková… z dob minulých. Zejména u pevných rámů spíš turistická než sportovní či závodní. Naopak komponenty mi přijdou vcelku dobré. Jo, někdo by trval na tom, že na kolo „jedině Eagla“, ale to nevidím jako problém.

                    0 0
                    • tomsam  

                      No, ono dát 50tis za bike z karbonu, proč ne, ale proč to těžítko má 11,5kg bez pedálů? To vidím tak na 700g navíc oproti např. exceedu, holt bez kompromisů asi.

                      0 0
                      • blue.sun  

                        Já tedy vidím 11,3 proti 10,8, což není 700 gramů, ale zjevně ve tvém světě platí jiná matematika. Budu se muset doučit.

                        Na druhou stranu, je otázkou, zda zrovna tento údaj je měřítkem „kompromisu“.

                        0 0
                        • novas752  

                          Pro někoho je váha vše. Já si spočítal že kdybych měl o 2kg lehčí kolo, ušetří mi to asi tak 3% výkonu při jízdě do kopce a jsem v klidu…

                          0 0
                          • blue.sun  

                            Nejlepší je, když hmotnost kola řeší bajker, který sám váží metrák. Ještě chápu, že gramaří šedesátikiloví vrchaři, ale jinak? Nevím, nevím… podle mě spíš zbytečný hon.

                            0 0
                            • Archer  

                              Gramařeni na rafkach a plaštech prospěje komukoliv. Zbytek kola – už podle chuti a financi :)

                              0 0
                              • blue.sun  

                                Ráfky a pláště jsou tak jediné, co dává smysl, to je fakt. Ale řešit, jestli kolo váží jedenáct a čtvrt nebo deset a třičtvrtě, to mi přijde prostě… mimo. (No jo, nejsem správný bajkfórista.)

                                0 0
                        • tomsam  

                          Pravda, sekl jsem se o 200g.

                          Místo toho dostanu axon místo foxe a tu těžítko od remerxu s nábojema formula misto DT swisu, no když se hledaj kompromisy, tak se to někde ošidit musí že :-)

                          0 0
                          • blue.sun  

                            No, aby zrovna v tomhle případě nebyl Axon lepší, než Fox Rhythm, která není z těch lepších. Ale myslím, že začínám chápat.

                            0 0
                          • Tomas S2  

                            Tak Axon místo Foxe je logická volba, když výrobcem je dovozce vidlic SR do ČR a chce je propagovat. Ta značka je zajímavá jen tím, že jí bude jezdit nejlepší českej enduro jezdec. Pro mě je to velký zklamání, protože jsem čekal, že se mu podaří získat opravdu dobrý kolo. Slyšel jsem už napodzim o námluvách se Santa Cruz, ale asi to nakonec nedopadlo, nebo to byla fáma. Každopádně je to škoda, protože by potřeboval top materiál.

                            0 0
                            • Hnoj  

                              Tak na Qbiku jezdil celej podzim a kdyby s ním nebyl spokojen, asi by si ho dobrovolně nevybral na další sezonu, že?

                              Navíc, jak sám píšeš, je to top jezdec. Takže je to o skillu, bike IMHO nedělá víc jak pár % jeho výkonu…

                              0 0
                              • File12  

                                No zrovna Přéma toho poslední dobou vystřídal hodně. A je to ještě typ jezdce kterýmu dáš cokoli a on to bude dobře drtit.

                                Značka jako taková mi vůbec nesedí. Název, geo nic moc, vzhled nic moc. A ty ceny tak úžasný nejsou už vůbec. Docela to HT vypadá dobře. ale osazení zase nic moc. Suntour mi nevadí ale cpát ho i na model za pade výš je přehnaný.

                                0 0
                                • Hnoj  

                                  Pokud sedí jemu, tobě asi nemusí.

                                  Osobní antipatie vůči brandu je tvoje věc.

                                  0 0
                                  • Atilla  

                                    Přema je schopný zajet BF na skládačce o tom ani potom. Viděl jsem ho skákat u nás a má to sakra v ruce. A to že je Q přepálené cenově to je taky jistota.

                                    0 0
                                • blue.sun  

                                  Přehnané? A proč?

                                  Kolega, který ročně najezdí deset tisíc kilometrů, si na Lectora za 70 tisíc dal karbonového Axona Werx. Tak mu povím, že dle ekspertů z bejkfóra je blbec, protože na kolo za více jak padesát tisíc Suntour nepatří… No jo, on to tu nečte, tak neví.

                                  0 0
                                  • Hnoj  

                                    +1

                                    0 0
                                  • Pijer  

                                    +1 ........ na karbonovém Axonu závodí 3 sezóny mlaďas a pořád si říkám, jestli jsem u holky se SIDem neudělal chybu ;-)

                                    0 0
                                    • blue.sun  

                                      No… SID asi nebude chyba, cenově vychází tak nějak stejně, ne?

                                      Zrovna přemýšlím, jestli místo Recona nasadit Rebu nebo Axon (klasiku, samozřejmě, ne karbon). Láká mě jít cestou Axonu, protože problémy s Rebou tu byly popsány už stovky stran.

                                      0 0
                                      • duk  

                                        Moje zkušenost – 2× SID, po jedné sezoně do koše, protože byly totál vydřené vnitřní nohy a nevyplatilo se opravovat. Teď mám 4 roky jednoho Axona a je klid.

                                        0 0
                                      • Pijer  

                                        Sehnal jsem nového SIDa World Cup s karbonovým sloupkem, model 2017 za cenu normálního Axona, tak jsem hlavně kvůli váze nižší než má ten Werx, neodolal. Každopádně špatně těsnil, takže den před prvním závodem holce vystřelil stírák. V Shock Therapy to dali dokupy + naladili na malou váhu dcery, tak snad bude klid. Axon je jednoduchý a díly za pár kaček.

                                        0 0
                              • embi  

                                WTF, je to jeho prace… Kdyby ho zaplatili, tak bude jezdit i celopero od Decathlonu.

                                0 0
                              • Tomas S2  

                                Těch pár % výkonu je pár vteřin a to je právě na každý erzetě ve svěťáku rozdíl třeba 20. a 60. místo. A to je sakra rozdíl!

                                0 0
      • Honzis  

        dík za fotky. Aspoň vím, že jsem opět o nic nepřišel. Celkem by mě zajímaly prodeje v čr těch top koz nebo silniček za 250, jestli to má vůbec cenu ukazovat … nehledě na to, že ty „kozy“ už s koly nemají moc co společného

        0 0
        • kokoska.rokoska  

          U koz na triatlon mám poměrně přehled. Prodej hotových dražších kousků se limitně blíží nule. Prakticky vše nad 200kKč jsou stavby na zakázku. Ale těch se zase neprodá úplně málo, na to jak jsme malá země a jak okrajový typ materiálu to je. Důvodem nejspíš je – jak před pár dny správně poznamenal „Štrangi“ – že spousta lidí radši zaplatí dlouhé peníze za potenciální zisk v řádu sekund, místo aby pořádně trénovala a šetřila desítky minut.

          BTW: Jestli má smysl kozy vystavovat si nedovoluji odhadovat.

          0 0
          • Booker  

            K té poslední větě si myslím, že to je asi individuální… Obecně to spíše pozitivně hodnotí muži…

            0 0
      • blue.sun  

        Jak na tebe působily ty nové silničky z Decathlonu (Van Rysel)? Je to něco nového, nebo jen přejmenovaná stará Ultra?

        0 0
        • Renda69  

          Hele já nevím, na pohled slušné, jak to jede – netuším. Osazení pěkné, cena docela taky.

          0 0
    • Renda69  

      Tak co, jdete někdo pro Cervélo? Není to úplně pro plebs!

      0 0
    • Lachtis  

      Já tam dnes byl asi po třech letech a jako jo, celkem OK, ale dřív mi to přišlo lepší.

      Slintal jsem nad novým Fourstrokem a pak nad Orbeou. Bylo celkem dost elektriky a pořídil jsem si alespoň pěkný fusekle od sweepu :-).

      Na očum je to v pohodě, ale pokud někdo chce vyzkoušet, je o milion procent lepší zajít na nějakou testovačku, pochopitelně…

      Rozhodně bych teda cíleně z dálky na for-bikes nejel, já tam skočil, neb to nemám z práce daleko, ale každý to může vidět jinak :-).

      0 0
    • Archer  

      Byl jsem včera, pořídil par hadru se slevou, přední světlo, nějaké tyčinky na zkoušku…

      Mam pocit, že letos bylo víc kol, méně „dílu“. Třeba, gravel řidítka měli jen na jednom stánku a nějaké levnější..

      0 0
    • Tekka78  

      Kdyby měl někdo volný lístek tak bych byl rád. Dík

      0 0
    • madik  

      Sháním dva lístky na zítřek, kdyby někdo měl. Dik

      0 0
    • Potkan007  

      Mám to tam 20 minut na kole, tak jsem vyrazil už včera, což se podle dnešní kontrolní projížďky ukázalo jako dobrá taktika. V pátek tam bylo přijatelně hodně lidí, v sobotu jsem byl jen venku a všude davy.

      Pokud chceš vidět spoustu kol na jednom místě, je to tam fajn. Nečekej, že by sis tam nějak ve velkém něco zkusil, nebo si snad dokonce vybral, naprostá většina jsou naleštěné sochy na podstavci. Zkušebních kol je omezené množství a jezdíš na pár metrech tam a zpátky. Jak se na tom sedí zjistíš, jak se kolo chová ne.

      0 0
    • MatS  

      Dnes jsem taky byl. Lidi víc než na Václaváku. Nenašel jsem tu novou Českou značku kol od BP Lumen. Koupil jsem jen dres u Moolbike za 600kč. U Sweepu moc lidí a velikosti jen xl a s. Nakonec jedno triko v Lku jsem našel.

      Nová kola pěkná, ale pouze na čumendu. Dost málo příslušenství a komponentů.

      0 0
    • SolarStormCZ  

      Jestli máte někdo zájem o volňásky, písněte. Pár nám jich ještě zbylo.

      0 0
    • snas89  

      Kde se da kouknout na bmc? Nemuzu na ne nikde narazit:(

      0 0
    • snas89  

      Tak se mi tam nakonec i docela líbilo:)

      Prolítl jsem jen rychle se zaměřením na mtb xc a:

      BMC Fourstroke

      JE nádherný kolo, rám působil bytelně, ale zároveň docela subtilně a provedením úplně jinde, než levnější značky (např. vahadlo z karbonu cca poloviční, než u krossu). Sedlovka super: bytelná, nulový vakl, bohužel jen 8cm drop. Ale myslím, že do budoucna by to mohlo jít aspoň na 10. Ale je fakt drahý. Myslím, že se vyplatí samotný rám a nechat si postavit. Paradoxně jako komplet mi tady přijde nejrozumnější volba ten top, ty pod tím jsou nějak divně osekaný. (ale rám, sedlovka, představec jsou pro všecny stejný)

      Giant Anthem Advanced Pro 2019

      barva taková nenápadná šeď, ale mě se to líbí. Oproti loňku dali rovný řidítka a zlepšily záplety (lehce širší a odolnější konstrukce ráfků). Náby jsou Giant, ale postavené na DT 370. Sedlovka je karbonová.

      Středy využívají dub osu.

      Orbea oiz je na živo pěkný kolo, za mě skoro tak povedený design jako můj starej epic. Ale nepochopil jsem, co dělá na stvabě s kashimou tlumičema eagle nx.

      Rockrider xc900, za tu cenu asi super kolo, i když bez dalších investic to rozhodně nebude:

      • rám působil solidně a bytelně
      • to jejich zamykání vidlice mi přijde nějaký divný
      • např. převodník působil dost plechově

      záplety nevím

      celkově bych si jako zájemce připravil ještě nějakou rezervu (cca 5–6 000)

      zrovna když jsem u toho stál přišel nějakej „moc chytrý mladý pán“ a hned tam začal vysvětlovat jak je to kolo hrozný, že je to karbon a stojí to ani ne 40. a že je to jen mucholapka na lidi a že se to bude ***** hned jak na tom vyjedou..no působilo to na mě tak, že takhle kejhá potrefená husa a že to bude kolo s hodně dobrým poměrem cena/výkon a že bude tlačit na konkurenci:)

      0 0
      • JFtryall  

        U teleskopu vakl vznikne, neboj. Uz jsem se na tom vozil. :-)

        0 0
        • snas89  

          Fakt??

          Posdílej dojmy.

          Tohle kolo mě hodně zajímá (buď bude anthem nebo tohle)

          0 0
          • JFtryall  

            Jen kratky testik. Jede to paradne, dobra geo i osazeni. Custom teleskop je dost neprakticka vec, mnohem lepsi by byl nejaky standartni se 100mm zdvihem. Stranovou vuli to melo a propad byl jak na pulrocnim Reverbu. :-) Tezko rict, co to bude delat dal, jestli se to nezhorsi, tak ok.

            0 0
      • fyluta  

        já se na ten karbon byl podívat v decathlonu … určitě to byl on 38999,– ale zadní stavba kola byla s tou hnusně prohnutou částí.. tak nevím, jestli ten obr. je správně, nebo jestli tam nedali omylem místo karbonu hliník a špatnou cenu… ?? :D

        0 0
    • Atilla  

      Krom FDF stánku a kanárkoveho Marinu, nebylo nic k vidění. Jediné co mi udělalo radost, že jsem se trochu svezl na GIANT Trance 29" a to kolo by mě sedlo. Jinak nuda za 2 hod jsme šli pryč, příště už asi nepojedu.

      0 0
    • Nickman  

      35min a sel jsem domu, ForVike je naprosto bullshit bazar

      0 0
    • Picino  

      Forbikes 2020 se blíží, po asi po 5ti letech se tam asi zajedu znovu podívat. Pokud by se někdo chtěl zbavit nevyužitelné vstupenky, tak se hlásím první.

      0 0
      • Mig_all  

        Se nebojíš korony?

        0 0
      • d69  

        Tak jen doufám,že nám to letos virozvěsti Bába s Carusem nezatrhnou :)

        0 0
        • zdenek  

          Nedivil bych se. Letošní Ampér už je zrušený.

          0 0
          • Mig_all  

            Motorky v brně ale byly…

            0 0
          • honzarb  

            Taky bych se nedivil… za dva tydny to tady muze byt buhvi jaky…

            0 0
            • zdenek  

              Vzhledem k tomu, jak to vypadá v Itálii, kolik je tam lidí na dovolené a kolik se tam chystá dalších… :-(

              O jejich ohleduplnosti a dodržování karantény už si vůbec nedělám iluze. Stačilo vidět ve zprávách, jak v pátek hromadně balí a jedou domů o den dřív, aby se vyhnuli povinné karanténě…

              0 0
              • milan.v  

                Ano, někteří spoluobčané se chovají jako dobytek a sebe samého považují za nadřazený druh, nejsou ale lepší než zvířata…

                V případě, že se to týká jen jich samotných, ať se chovají jak k…i, když ale ohrožují ostatní, potom to je na přesdržku…

                Sice trochu off-topicu, stejně ale už letos máme ForBikes 2020…

                0 0
              • Pavlos_S1  

                Do čáry bych nakopal i tu američanku s tou její kamarádkou co byla v Italálii a nutně museli na výlet do Budapešti, Vídně a Prahy, a by to tu roznesly, krávy.

                0 0
                • Slam09  

                  A co ten doktor co se vrátil z Itálie a dva dny ošetřoval pacienty i když mu nebylo moc dobře..!? Protože je doktor a měl by nejlépe vědět jak se chovat tak bych ho potrestal třeba za obecné ohrožení nebo tak něco..

                  0 0
                  • d69  

                    Jasně ! Na hranici s ním ! A radši preventivně všechny doktory ! jeden nikdy neví…

                    0 0
                  • snas89  

                    Nejdriv si dopln informace a pak hazej nejaky soudy.

                    0 0
                  • zdenek  

                    Podle zpráv kontaktoval hygieniky a ti ho poslali pracovat. Pokud je tato verze pravdivá…

                    Jinak před víkendem odhadovali počet Čechů i Itálii na 16 tisíc a dnes na 12. Takže zas tak moc lidí zájezdy nezrušilo.

                    0 0
              • Pijer  

                Proč to dáváš za vinu zrovna lidem vracejícím se z dovolené? Co udělali špatně?

                Mocipáni takhle nastavili pravidla a se podle toho rozhodli. Že to moc smysl nedává, není jejich problém. Když by tu karanténu vyhlásili s okamžitou platností, tak by „pár“ lidí frfňalo, ale nebylo by co řešit.

                0 0
                • zdenek  

                  Co je tak špatného na karanténě? Týden pobývali v rizikové oblasti, tak je izolace ohleduplná vůči ostatním. Návratem o den dřív to riziko nijak nesnížili. Být doma 2 týdny za 60 % platu snad není žádná katastrofa.

                  0 0
                  • Pijer  

                    Neřeším karanténu, ale to, že ty lidi označujete za bezohledné vychcánky. Ale oni se chovali podle aktuálních pravidel a doporučení. Vychcánci by byli, když by se vraceli po lhůtě a oklikou z druhé strany a ještě se tvářili, že v rizikové oblasti nebyli.

                    0 0
                    • zdenek  

                      Tak to asi reaguješ na někoho jiného! Já sem psal o neohleduplnosti, ne o vychcanosti. To je trochu rozdíl.

                      0 0
                  • HonzaP9  

                    Není, pokud jsi zaměstnanec. Pokud jsi živnostník, nedej bože někdo, kdo ve svý malý firmičce zaměstnává dva tři lidi, vypadá situace poněkud jinak… Tím nechci omlouvat obcházení karantény, jen je nutný si uvědomit, že existuje i jiný pohled na věc.

                    0 0
                    • zdenek  

                      I pro střední firmu může být téměř likvidační, pokud se nakazí někdo ze zaměstnanců. Pak by šli asi do karantény všichni a firmu by mohli na 2 týdny zavřít.

                      0 0
    • Pavlos_S1  

      Takže asi zůstaneme doma a výlet do Prahy se zakazuje…

      For Bikes 2020 má šlus

      0 0
      • Atilla  

        Ať jdou do pi…

        40 lidí z 10 000 000 a tady jede panika podporovaná politiky jak nikde jinde. Kámoš co cestuje nechápe nic, nikde nikdo nenosí roušky všude ve zprávách tomu věnují 3 minuty, ale v ČR se to řeší ještě víc než Štiková s Koktou.

        0 0
      • Fana.A  

        V Itálii taky nebyla žádná panika a teď sami nechápou jak se to rozjelo.

        Ruší se akce po celé Evropě, tak proč by se to nedělo i u nás, ať tam sedí Babiš, nebo někdo jinej.

        Klidně si počkám na další ročník.

        0 0
        • Pavlos_S1  

          Hloupost lidí je věčná. Oni nemají paniku kvůli coroně, ale kvůli tomu, že jim někdo zrušil výstavičku a podobně. Panebože co budeme dělat?!

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.