• deekay

    Koukal jsem, ze par lidi tu vlastni tyhle zimni tretry, ale nenasel jsem moc poznatku z provozu.

    Uvazuju, ze nejake poridim a tyhle mi docela padly do oka. Osobne totiz verim co do nepromokavosti spis kuzi (ktera se da pekne naimpregnovat), nez se spolehat jen na membranu, ktera se proste casem rozlame a ztrati funkci.

    Osobne mam dost sirokou nohu, tudiz by me zajimaly i poznatky, co se tvarovani obuvi tyka, co jsem nasel ruzne po netu, mely by byt exustary spis sirsi narozdil treba od Northwave.

    Tudiz bych chtel poprosit vlastniky tedle botek, zda by sem nenapsali, jak jsou s nimi prozatim spokojeni, kvalita, pohodli, vodeodolnost, mira zatepleni (nepotrebuju neco ultrazateplene, kdyztak navlecu jeste neopren, dulzite je sucho v bote).

    0 0
    • Rychlej turista  

      Skočil bych do NW Artic. Oproti Celsiusům jsou široké a teplejší.

      0 0
    • RomanH  

      Ja mam jeste ten starsi (modrocerny) provedeni. Sel jsem do nich, protoze se mi rozervaly navleky a ja si rikal, ze nez vyhazovat penize za nove, pujdu radsi do treter. Rozdil komfortu oproti navlekum obrovsky, jedna z nej veci, co jsem si mohl na kolo poridit. Navic jsem je koupil asi za 1700,– takze cena taky super.

      Nemam zkusenosti s jinyma znackama, kosa mi v nich byla pouze pri –17ti po dvou hodinach a pak jeste trosku zably kolem 0, kdyz byla vysoka vlkost. Jinak v suchych mrazech naprosto bez problemu, ale kazdej snasi zimu jinak. Jedine, co mi trosku vadi, je olezla neoprenova manzeta od toho horniho sucheho zipu na neoprenu, ale u tech novych 343 to uz vypada vyreseno lepe.

      0 0
      • Paja  

        nj, ale ty ses highlander krizenej s eskymakem;D

        0 0
    • Paja  

      Lamani membrany u treter bych se nebal, v pohorach dojde k poruseni membrany v miste kde se bota pri chuzi ohyba:

      Pri slapani k ohybu boty nedochazi, v tretrach toho pesky zas tak moc nenachodis, navic podrazka je treba u NW Celsius, ktery mam, hodne tvrda, takze ani pri chuzi vrsek boty moc nepracuje.

      0 0
      • deekay  

        To je taky pravda, takhle jsem se nad tim nezamyslel. Nicmene nekde jsem tu na B-F pri hledani narazil na nekoho, kdo psal o rozlamani membrany v tretrach. Taky jsem pak pri hledani po zahranicnich forech a recenzich u Celsiusu nasel nespokojenost uzivatelu s vodeodolnosti horni casti treter.

        Ale kdyz koukam ,ze je vozi Rychlej turista a ten v nich jezdi pocasi, nepocasi, tak to snad tak hrozne nebude.

        0 0
        • Paja  

          Ja je mam 3. zimu a zatim v pohode, jak opotrebovanim, tak vodeodolnosti (jezdim v nich cca od zacatku listopadu do konce brezna, jezdim celorocne do prace, takze pouzivany jsou dost).

          0 0
        • McBlacky  

          moje už nejsou vodě odolný. 2 sezony ok, pak už ne

          0 0
          • Rychlej turista  

            Divná věc, moje fungují pořád stejně. Ale když je bordel, tak je mám chráněné návleky, takže je to možná tím, že mi na ně voda necáká přímo.

            0 0
      • v POHODÌ klokan  

        No, zrovna v zimních tretrách bych řekl, že se nachodí poměrně dost (třeba už za letošní zimu jsem v nich nachodil aspoň 30km). Ale je pravda, že podrážka bývá dost tvrdá a bota se prohýbá jen lehce.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.