• cukerko

    ahojte

    mam toru 302 a len tak rozmyslam do buducna, aku vidlu by bolo dobre kupit aby to nebola len nahrada ale aj ako taky upgrade. Inac nevyznam sa v typoch tych epiconov, skuste poradit.. jazdim tvrdsie XC s s prvkami AM, nechcem aby mi to odislo a cakam ze to bude pri mojich 185mm kotucoch dost tuhe, dik

    Anketa: tora alebo epicon?

    3x
    17%
    15x
    83%
    0 0
    • mdk  

      epicon od milana…opet kukni do historie su to toho „mraky“

      0 0
    • kycis  

      Heh, uz se tu chvilku pohybujes, tak asi tusis, ze s timhle te vetsina uzivatelu BF posle do .....

      ...... historie :-D

      0 0
    • fousek  

      Pruzinova Tora bude mit kapinku navrch v citlivosti oproti neupravenymu Epiconu. Progresivni jsou podobne. Tora vazi myslim 2400g a novej Epicon 1850g. Tlumeni je rek bych dost podobny.

      0 0
      • piskot  

        s tou citlivostí hodně zálěží na váze jezdce, pokud vážíš kolem 60kg, tak Tora chodí kolem 2–3cm – to mě zas tak citlivý nepřijde

        0 0
        • Tomcat  

          citlivost aka odtržení opravdu nezáleží na váze jezdce

          0 0
          • dancing dog  

            Ale záleží- když si někdo nafoukne 150PSI jako pro metrák 20 anebo dá nejtvrdší pružinu a v obém je to 50kg lehkej chcípák, tak potom …

            0 0
        • MlokCZ  

          Pleteš si pojmy. Kolik chodí vidlice do zdvihu nemá s citlivostí vůbec nic společného. Pokud pružinová vidlice chodí málo do zdvihu, tak je příliš tvrdá pružina a je třeba ji vyměnit za měkčí (což je u pružinové vidlice samozřejmost, že je třeba použít vhodnou pružinu). A pokud i nejměkčí pružina je moc tvrdá, tak smůla (ovšem pochybuju, že by pro 60kg jezdce s nejměkčí pružinou chodila jen 2–3cm, to je kravina), ale pořád to nemá s citlivostí nic společného.

          0 0
          • piskot  

            schválně jsem dokupoval u žitnýho nejměkčí pružinu, rozdíl oproti té střední byl v podstatě neznatelnej

            jinak souhlas, že citlivá může být i když nechodí do zdvihu, jen to člověk moc neocení

            každopádně je Tora pryč a místo ní Epicon od milana a rozdíl ve funkci nepopsatelnej

            0 0
            • Smazaný účet  

              Taky jsem zjistil, ze papirove hodnoty prucin do RS vidlic nejsou moc pouzitelne. Tri mesice cekani na pruzinu, trinact stovek a sag se mi zvetsil o cca centimetr na nejakych 20%, coz je na EN/FR nah*vno. Budu muset trochu pojist no-mozna to pujde rychleji a vyjde levneji.

              (RS Domain)

              0 0
      • mairj  

        tora sl coil tolik nemá… tak to nezveličuj ;)

        0 0
    • dancing dog  

      Tora od RockShox anebo Epicon od tuning-test.cz

      0 0
      • cukerko  

        hm historiu som hladal ale ani tento google vyhladavac mi nenasiel co som chcel..

        z toho mi vyplyva ze epicon nie je ovela tuhsi ako tora (a tora nie je v tomto nic extra), a o citlivosti by som pomlcal, myslim ze tora patri k tym necitlivym (mylim sa?) a o bajnom epicone od milana som tiez uz pocul, ale priplacat sa mi za to velmi nechce kedsi to vlastne viem spravit aj sam, teda ak ide len o vymenu vazeliny za olej, je tak?

        a povedzme nieco ine, co by bol ny upgrade, aspon malinko vyssia trieda? vdaka

        0 0
        • dancing dog  

          :-) , naozaj, urob si to sam a bude všetko v pohodě…

           
          0 0
        • Evilcleaner  

          ty vole, nejsi náhodou další alter ego stihace/medvid­ka/snowballa/tas­sajary.:-D (nic ve zlém) prý „tora není nic extra v tuhosti“ pokud to porovnáváš 36mm vidlicema tak asi ne no. jinak je to jedna z nejtužších 32mm vidlic, ono poctivá ocel dělá své. a pokud si upravíšě epicnoa tak nedosáhneš takových výsledků jako z T-T a navíc bude mít vakl, viz historie, ale tobě asi moc pomoci nebude…

          0 0
          • cukerko  

            sam vidim aka je pruzna, a cital som co o nej hovoria viaceri ludia tak som si to dovolil tvrdit aj ja. Takze z epicona pevnostny upgrade nebude co? akurat lepsie zehli podla toho co citam…

            0 0
        • DaSnail  

          8o)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.