• Arteo

    Mám koupeného nového Epicona RLD Disc z minulého roku (09/2008),ale ještě jsem jej nestačil namontovat a jak se tak dívám je tu nový Epicon 2009.Proto se ptám,je nový model o mnoho lepší/horší než předchozí? Z popisu jsem zjistil,že díky vnějším manganovým nohám je o něco málo lehčí a nestírá se barva vnitřních. Podle rozkresu je tam mírná úprava v součástkách tlumení. Stojí za to starší prodat nebo dát na jiné kolo a koupit nový model?Co se týče materiálu,jak je na tom ten mangan s porovnáním k předchozímu materiálu(pev­nost,krut atd…)?

    0 0
    • soc  

      Starý i nový mají oba vnější nohy z horčíkové slitiny. Nový má ale vnitřní nohy ze slitiny hliníku, což se podepsalo na hmotnosti. Co se týká barvy vnitřních nohou, tak u starého Epiconu se opravdu stírala (bez vlivu na funkci), u nového je to elox, který vydrží hodně.

      Co se týče tlumení, tak to Ti neporadím.

      Osobně si myslím, že ani ten starý není špatný. Je už jen na Tobě, jestli chceš pořídit nového, který je o něco lehčí a možná i hezčí (dělá se i bílý :)).

      0 0
      • Arteo  

        Aha,nějak jsem to špatně přečetl.Díky.Takže verze 2009 má:- Vnitřní nohy: Alu 7050, 32 mm

        • Sloupek: Alu 7050 28,6/255 mm

        a verze 2008– sloupek 28,6/255 mm ahead, CrMo zesílený

        • vnitřní nohy: Cr-Mo 32mm

        na některých webech mají v popisech pěkný zmatek…  Jinak to vypadá na snížení hmotnosti na úkor životnosti?

        0 0
        • kubad  

          TAKŽE:-) verze 2007: Cr-Mo sloupek , Cr-Mo nohy

          verze 2008: Alu sloupek , Cr-Mo nohy

          verze 2009: Alu sloupek , Alu nohy

          0 0
      • Arteo  

        No toto,nějak se to nezobrazilo,tak tedy:

        verze 2008 má Cr-Mo vnitřní nohy a sloupek

        verze 2009 má AL vnitřní nohy a sloupek

        To vypadá na snížení hmotnosti na úkor životnosti?

        0 0
        • Vilém  

          Proc zivotnosti? Radsi bys celou vidli z CrMo? ta by byla vecna:)

          0 0
        •  

          a hlavně Epicon 09 je mnohem hezčí než 08 a ještě má přepravovanou (k lepšímu) páčlu lockoutu

          0 0
          •  

            páčku

            0 0
            • Arteo  

              Tak jsem se pořádně podíval a myslím,že mi nakonec prodali Epicona 07.Na nohách mám 07,ale na faktuře stojí: 1 x SR Suntour EPICON RLD 2008 100mm Disc !

              Pro jistotu jsem udělal pár fotek.Nevíte tedy,který to je model?

              0 0
              • kubad  

                poznáš to podle krku – pokud je AL je to 2008 pokud ocel tak 2007

                0 0
              • Arteo  

                Je tam vytepané číslo T08B0215,

                Ty gufera jsou v pořádku?

                0 0
                • Vilém  

                  Co se ti nelibi na guferech? Tvoje starosti bych nechtel mit:) Kdyz te to stve, tak ji zkus prodat a kup 09. Kdyz nic, tak usetris cca 200g vahy.

                  0 0
                • Wojtek  

                  zdá se mi,že je máš jakési odstáté,ale zdání může klamat

                  0 0
                  • Arteo  

                    Ano,když porovnám kroužky třeba na blbuvzdorném SR XCM,doléhají nahoře těsně ke stěně nohy,kdežto u Epiconu je tam jakási „vanička“, a těsní to cca 2mm pod horním okrajem,kde se bude držet „bordei“.Myslím že stejný poznatek měl „Pavel100“ tady: http://www.bike-forum.cz/…8/forum.html#…

                     
                    0 0
                    • Vilém  

                      To co je na tom XCM se moc za stirak neda povazovat. Nemej z toho strach, takoveto stiraky jsou na spoustach jinych vidlic a nikdo to neresi, protoze to funguje.

                      0 0
                    • Wojtek  

                      to je pěkně na pikaču, ale zase je dobré,  že tam naliješ olej a ten tu to bude pořád mazat, a nikam ti nezdrhne

                      :-)

                      0 0
                • kubad  

                  je to 2008 model

                  0 0
              • OLy  

                ne prodali ti 08. mezi 07 a 08 byl rozdil i ve zlehu a to ten ze 07 se delal jen v matne barve zato 08 uz matnou barvu nemá a je lesklí to je asi jedinej poznavaci prvek na první pohled. tak či onak at delas co delas stejne se ti ty mořený lsoupky odřou:) ale myslim ze enma cenu davat prachy do noveho sice se mi tky libi vic ale funkčnost bude stejna

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.