epicon od Milana vs recon 335 air oem

36 nepřečtených
  • mikin

    Chtel bych porat kterou vidlici cenovy rozdil je cca 2500kc tak kdyby mel nekdo zajimave zkusenosti tak uvitam

    Mikin

    0 0
    • Lister  

      to máš fuk, ty vidlice jsou po všech stránkách velmi srovnatelné (kromě ceny) a pokud jde o váhu a tuhost tak prakticky totožné.

      Pokud chceš ušetřit a nevadí ti Suntour, tak ber Epicona, pokud chceš za každou cenu RS, tak ber RS.

      0 0
      • MlokCZ  

        Oni ale srovnatelné rozhodně nejsou. Recon bude na tom hůře s citlivostí (když to bude povedený kousek, rozdíl bude poměrně malý, při horším kousku bude rozdíl hodně velký) i má horší průběh (příliš progresivní).

        0 0
        • Lister  

          Každý kus je jiný, možná jsem měl štěstí na dobrého Recona, ale oproti Epiconu jsem v citlivosti nevnímal rozdíl a progresivitu si každý musí rozebrat sám, jesti mu to vyhovuje.

          0 0
          • MlokCZ  

            Jasně, dobrý kus se mu může téměř vyrovnat (5kg jsem ale neviděl ještě nikdy, nejlepší kusy mívají tak 7kg, ale průměrný kus je horší). A taky jsem viděl pružinového! Recona, který měl v originále odtrh 15kg.

            A průběh beru, tam je to individuální záležitost, každopádně u upraveného Epicona je pořád ta výhoda, že si lze případně říct a průběh tak do jisté míry ovlivnit.

            0 0
        • Snowball  

          hehehe, no uz sme sa bali ze epicon od milanka neni najlepsia vidla na svete a v blizkom okoli

          0 0
          • kubad  

            už je tu zase nový nick starý známí stíhač, medvidek, tassajar, teď snowball

            :-) ahooooooj

            0 0
            • MlokCZ  

              Opravdu, to už aby člověk u každého nového nicku hned prověřoval ip adresu, smutné.

              0 0
              • Martinson  

                Proč hned prověřujete někoho kdo píše negativní názor na epicon? Jděte s tím fízlováním někam ?  Právo vyjádřit se má každý a mě nezajímá že měl kdysi jiný nick.

                Opravdu smutné.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Tak předně jsem nikoho neprověřoval, jen napsal, že to asi takhle bude brzo nutné (kdyby se tu Stihac pořád nepřeregistrovával dokola, tak bych to ani nikdy nepsal a ani mi to hned nenapadlo, že to je on).

                  A negativní věcný příspěvek ať je na cokoliv včetně Epicona ať si píše kdo chce jak chce, to je naprosto v pořádku, ale pokud sem po x-tém banu ten samý člověk zase vlítne s novým nickem a hned začne cíleně urážlivým příspěvkem, tak se nediv, že se někdo ozve.

                  A že tobě takový příspěvek přijde v pořádku, to mi přijde také smutné.

                  0 0
                • kubad  

                  nikdo nikomu nebere právo vyjádřit názor :-)

                  pokud jde o názor k věci a né o snahu vyvolat flame, jinak uvedený uživatel s novým nickem už dostal tuším 3× nebo 4× BAN, proč asi?

                  0 0
          • MlokCZ  

            Kvůli takovému skvělému příspěvku, který tazatali opravdu pomůže a který věcně srovnává vlastnosti a případně popisuje nějaké zkušenosti si se dnes zaregistroval?

            0 0
          • Vilém  

            hehe, uz jsme se bali, ze se sem nenacpes znova:(

            0 0
          • Haryk  

            Choď do piči, *****.

            0 0
      • mikin  

        Tak asi toho epicona prece jenom 2500 mutzu vrazit do neceho jineho na kole

        0 0
    • Martinson  

      Tyhle oem Recony mají místo klasického motion control levnou verzi tlumení turnkey. Se divím, že RS vůbec tyhle verze dělá.  vypadá pěkně není těžká ale je ošizená.

      0 0
      • timi  

        Dobry den,

        koupil jsem pro pritelkyni Epicona od p. Milana. Za dobu co prilezitostne jezdim na kole je to zatim nejlepsi co jsem mel moznost zkusit. Premyslim, ze treba si ji taky jednou poridim.

        A ted by me zajimalo. Jaky je rozdil v Epiconu z TT a v zakoupenem Epiconu z kupkolo.cz?

        Dival jsem se na jejich web. a maji u nich v parametrech:

        Tlumení: olejová patrona

        s jakousi poznamkou a odkazem na web: SR Suntour broadcast, tuning base TV

        Vubec mi nedela problem si priplatit cca 2000 tis. a vzit z TT. Na druhou stranu, pokud bych jako rekreacni cyklista nepoznal rozdil, vezmu tu levnejsi.

        Pokud se to tu resilo tak se omlouvam. Zatim se mi to v tech mnoha prispevcich nepodarilo dohledat.

        0 0
        • kubad  

          :D

          v popisu rozdíl nenajdeš, ve funkci je rozdíl obrovský. I rekreační cyklista ocení perfektně fungující vidlici

          0 0
          • timi  

            Dobre, diky, takova odpoved mi uplne staci.

            Tomas

            0 0
            • vitki  

              rad by som sa prizivil na tomto vlakne. Aku vidlu by ste odporucili z tychto 3 na HT merida TFS 900:

              1. Rock Shox Reba (SL, alebo Race, vypredajovy model 08)
              2. SUNTOUR AXON RLD z tunning testu
              3. SUNTOUR EPICON LOD – RLD z tunning testu
              4. vykaslat sa na to a kupit novy bike:)

              teraz mam manitou R7 absolute, takze to je vlastne dovod vymeny, radsej by som nieco viac progresivne a citlivejsie s remote lockom. Vazim cca.95 kg.

              0 0
            • TinkTink  

              Pokud by byl zajem, mam tu jednoho fungl novyho Epicona od TT…pritelkyni uz nemam, vidlici uz nemam na co dat…

              0 0
        • hajda  

          hned v uvodu reknu, ze nechci aby to vyznelo jako nejaka narazka nebo tak neco..sam jsem spokojeny majitel upraveneho kusu ale pokud si aspon trochu manualne gramotny a uz si mel nekdy vidlici rozdelanou, tak neni vubec problem tuto upravu udelat doma sam..samozrejme kazdy musi zvazit, jestli se s tim chce drbat, obzvlast pokud to nikdy nedelal a nema na to veci. co se ceny serioveho a upraveneho epiconu tyce, tak je to kazdeho obchodnika vec..kazda vec ma svojeho kupce..:)osobne myslim, ze se to da zrealizovat o dost levneji ale vynalozenych penez nelituju..

          0 0
          • kubad  

            souhlas, hlavně si musíš ale spočítat jestli ta finanční úspora vynahradí strátu záruky

            0 0
            • hajda  

              ja myslim ze ztrata zaruky moc nehrozi, ne?..pokud bych toto resil, tak to pred reklamaci rozdelam, vyleju olej, sundam teflon namazu a odesilam..je ale pravda, ze ja to tak taky bral.hlavne jsem resil tu reklamaci, dneska uz bych se toho asi tak nebal.

              0 0
              • hajda  

                kdyz uz se bavime o Epiconu, muzu se zeptat..?delam zimni sevis a protoze jsem clovek zvedavy, tak jsem vlezl i do tlumici patrony. Chtel jsem se zeptat jak spravne nalit ten olej zpatky..resil jsem to ve vedlejsi vlakne, ale moc jsem to tam neporesil. Mozna je to jedno a budu tu za trubku, ale nevim, jestli mam ten olej nalit vsechen nad pist nebo pod pist, nebo treba pul tam a tam(beru ze vidlice je v jizdi poloze)…

                0 0
          • K2  

            Tak pokud v tom máš jasno jaké úpravy Epiconu pomůžou, tak se poděl s ostatními – od toho tady Bike-forum je…

            0 0
            • hajda  

              myslim, ze uz se to tu resilo ve vice vlaknech a proto nema cenu to tu psat znova..navic se necitim jako expert na upravy vidlic. Proto jsem si taky koupil jiz upreveneho..A kdyz me k tomu vyziva 4 leta bezejmena osoba, tak bych nemohl odborne popsat jak na to..:). Neber to jako urazku, ale pokud mas snahu tady najit pomoc a neco se naucit, tak bys asi mel vyplneny profil.tot muj nazor na NO NAME uzivatele..snad me tu nikdo neukamenuje..

              0 0
              • K2  

                S tím profilem se budu muset zlepšit:) Zvlášť, když už K2-ku jezdí moje ségra. Admin, ale vidí mail včetně jména a od roku 2003 mě nikdo nevykostil (na Bike-forum jsem se registroval poměrně pozdě, byl jsem věrným fandou bikefora.cz, které už umřelo:-) – tož nepruď susede, jsem z Kunčic pod Ondřejníkem :)

                0 0
                • hajda  

                  dival jsem se ze budes asi nekde z blizka no, vzhledem k diskuzi o drtici…:). muj nazor na bezejmene uzivatele byl myslen obecne, ale tys to chytl, protoze si byl na rane..:D tak sorry..

                  0 0
              • Mamut  

                No, mam pocit, ze som celkom sledoval diskusie o ladeni vidlic (dokym som vladal, 200 pripevkov hadok o tom, kto je aky kompetentny som fakt nedaval), ale nespominam si na nejake jasne riesenia citlivosti alebo progresivity. Utesnit sruby a naliat olej dokaze kazdy. Ale co dalej? Ktore tesnenie vymenit a kde ho zohnat?

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.